Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 98
 1. #1
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  464
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime

  HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

  Teknologjia ka arritur thujse kulmin e saj, kemi edhe nje armė te tillė e cila mund te beje ndryshime ne mot ne te gjithe globin. Mund te shkaktojė vershime, termete...etj.

  HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program ) antenat ka ne Alaskė, menaxhohet nga amerikano-sionistet.

  Gjithashtu me sa kam lexu kohen e fundit termetin ne Haiti, shume shkenctar jane te mendimit se eshte shkaktuar nga kjo armė HAARP.

  C[mendim keni ju per HAARP?
  Paqė

 2. #2
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Ne fakt HAARP menaxhohet direkt nga ushtaraket. Eshte njeri nga departamentet e DOD (Department of Defense) qe e ka nen kontroll. Tek tema per konspiracite ka disa foto te HAARP. Po postoj njeren prej tyre

  http://www.haarp.alaska.edu/haarp/images/hpimage.jpg

  P.s. Adna meqe e hape temen do te te sugjeroja qe te jepje me shume informacion se cfare eshte HAARP. Jo cdo lexues e ka idene per kete dhe duhet te jete i mireinformuar qe te jete ne gjende te jape nje pergjigje. Mund ta zgjerosh temen sa te duash.

 3. #3
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  464
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  ok darius, po postoj nje shkrim rreth HAARP


  Studimet e shtresės jonosferės me sistemin e pėrdorur nė HAARP, ku ky sistem ka aftėsinė pėr tė prodhuar njė rreze e vetme vale, me fuqinė qė tejkalon 3.600.000 watts.

  Vetė fakti se fuqi tė tilla tė mėdha mund tė pėrdoren nė dobi, ose jo tė njerėzimit, i ka bėrė aktivistėt dhe ambientalistėt tė ngrenė disa shqetėsime serioze nė lidhje me objektivat e kėtij projekti studimi.

  Eshtė e dukshme, thonė ambjentalistėt, se projekti HAARP ka lidhje me njė seri fatkeqėsish nė planet kėto kohėt e fundit, tė shkaktuara nga sistemi HAARP. Disa prej kėtyre deklaratave janė mbėshtetur nė arsyetim logjik.

  Shumica e projektit konspirativ HAARP ėshtė nė thelb njė armė energjiie e drejtuar, pėr njė kontroll tė motit nė ēdo skaj tė globit, dhe mė pas njė pajisje e maskuar, shkakton tėrmet..

  Nėpėrmjet kėtij sistemi operativ i emetimit tė njė energje shumė tė lartė, ndėrhyhet nė faktorėt klimaterikė nė njė zonė tė caktuar tė globit, duke shkaktuar tėrmete, stuhi lokale tė fuqishme, temperatura tė larta etj.

  Edhe pse ka informacione nga autoritetet pėrkatėse se HAARP nuk jep ndryshime nė ngrohjet e tjera tė jonosferės, shkencėtarėt janė tė frikėsuar qė nxehtėsia e papritur e qiellit qė mund tė rezultojė me efekte tė panatyrshme nė planet.

  Autoritetet e Haarp mund tė pretendojnė se studimi ėshtė bėrė nė ajėr mes rreth 75 km mbi sipėrfaqen e Tokės, por teoricienėt e konspiracionit sugjerojnė, se ky sistem kontrollon motin pranė sipėrfaqes sė planetit.

  Pretendohet nga kėta tė fundit se valėt e frekuencave tė larta, ndryshojnė faktorėt atmosferik nė planeti dhe ky ėshtė njė atribut i tmerrshėm i projektit komplot HAARP.

  Tėrmetet besohet tė jenė shkaktuar nga ndryshimi kryesor i frekuencave, gjatė aktiviteteteve tė kryera nė kėtė projekt studimi tė dyshuar.

  Disa gjithashtu pretendojnė se i HAARP ėshtė njė mega-projektushtarak i maskuar nė njė qender kėrkimore, ku kryesisht vepron si njė sistem survejimi, por ka gjithashtu mundėsinė e shkatėrrimit tė avioneve nė ajėr.

  Disa teoricienė konspirative pretendojnė se valėt e radios tė emetuara nga HAARP mund tė rezultojė me efekte negative nė mendjen dhe trupin e njeriut.

  Ky ishte njė spjegim paraprak mbi sistemin e emetimit tė valėve tė frekuencave tė larta. Duke i bėrė njė lidhje ngjarjeve tė kohėve tė fundit nė Rusi dhe Pakistan, dalim me njė ide se ē'po ndodh nė kėto dy shtete, jo shumė larg njėri-tjetrit.

  Rusia prej tre javėsh ėshtė pėrfshirė nga njė valė tė nxehti dhe Pakistani nga njė valė rrebeshesh shiu tė shoqėruara me pėrmbytje kataklizmike dhe me njė numėr viktimash tė larta.

  Dihet, qė nė Rusi kjo valė tė nxehti ėshtė shoqėruar me mbi 60 tė vdekur, si dhe mbi 1 miliard euro dėme nga zjarret e fuqishme, qė ende nuk po vihen nėn kontroll nga njė shtet supėr i fuqishėm me potenciale mbrojtėse. Temperaturat e larta nė Rusi nuk njihen qė prej 1000 vjetėsh, thonė shkencėtarė. Ē'po ndodh...??

  Kemi tė drejtė tė shqetėsohemi e tė pyesim si qytetarė tė kėtij Planeti...a mos vallė po vihet nė jetė sistemi HAARP, pėr qėllime strategjike, Kėto janė vetėm hamendėsime tė lidhura me teoritė e fundit konspirative pėr qėllimet strategjike tė sistemit Haarp nė Alaskė.....?
  Paqė

 4. #4
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  464
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  Paqė

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime
  >>> Projekti Haarp teorikisht ka mundesine te krijoje termete. Kjo fale valeve elektromagnetike me frekuence shume te ulet. Sesi mundet te ndikoje kjo tek termetet mund te gjendet ne Youtube e shpjeguar me qarte. Por thene me pak fjale ndikon duke krijuar nje rezonance te fuqishme ne zonat e kontaktit te dy pllakave te tokes qe kane premisa te rreshkasin kundrejt njera tjetres. Duhet kujtuar qe termeti nuk eshte gje tjeter vecse nje clirim energjie i akumuluar nga levizja e copezave te kores se tokes kundrejt njera tjetres nderkohe qe pengohen nga ferkimi.
  > Ne fillim thashe teorikisht dhe nuk e di a kane arritur ta bejne kete gje por nese e gjitha kjo eshte e vertete atehere jemi ne nje bela sepse tani nuk do merret me vesh termeti natyral nga ai artificiali dhe mund te perdoret si arme per te nenshtruar kedo nga vendet qe nuk nenshtrohen dhe qe nuk mund ti shpallin lufte. Nese dikur do kete nje lufte boterore arsyeja do te jete HAARP. Vendet do te akuzojne njera tjetren per termetet qe ndodhin ne vendet e tyre dhe ky konflikt do te jete serioz.
  > Teoria e ngrohjes globale mund te jete nje mbulese nderkohe qe akujt po i shkrijne vete me anen e HAARP-it sikur ti fusnin ne micro-onde.

  Mund te shikoni keto videot nese deshironi.  La verita' ti rendera' libero!

 6. #6
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  464
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  >>> Projekti Haarp teorikisht ka mundesine te krijoje termete. Kjo fale valeve elektromagnetike me frekuence shume te ulet. Sesi mundet te ndikoje kjo tek termetet mund te gjendet ne Youtube e shpjeguar me qarte. Por thene me pak fjale ndikon duke krijuar nje rezonance te fuqishme ne zonat e kontaktit te dy pllakave te tokes qe kane premisa te rreshkasin kundrejt njera tjetres. Duhet kujtuar qe termeti nuk eshte gje tjeter vecse nje clirim energjie i akumuluar nga levizja e copezave te kores se tokes kundrejt njera tjetres nderkohe qe pengohen nga ferkimi.
  > Ne fillim thashe teorikisht dhe nuk e di a kane arritur ta bejne kete gje por nese e gjitha kjo eshte e vertete atehere jemi ne nje bela sepse tani nuk do merret me vesh termeti natyral nga ai artificiali dhe mund te perdoret si arme per te nenshtruar kedo nga vendet qe nuk nenshtrohen dhe qe nuk mund ti shpallin lufte. Nese dikur do kete nje lufte boterore arsyeja do te jete HAARP. Vendet do te akuzojne njera tjetren per termetet qe ndodhin ne vendet e tyre dhe ky konflikt do te jete serioz.
  > Teoria e ngrohjes globale mund te jete nje mbulese nderkohe qe akujt po i shkrijne vete me anen e HAARP-it sikur ti fusnin ne micro-onde.
  Mund te shikoni keto videot nese deshironi.

  iRN0GDFH3Vs[/url]

  [/url]
  Vertet bela e madhe eshte kjo lloj arme. Sikur te na linin rehat qe te pakten fatkqesitė e tilla (termete vershime...etj) t'i kishim vetem nga Zoti.

  Mendohet nga shume shkencetar qe termeti ne Haiti ishte shkaktu nga HAARP.

  Sa i perkete kesaj qe paske shkru:
  Nese dikur do kete nje lufte boterore arsyeja do te jete HAARP. Vendet do te akuzojne njera tjetren per termetet qe ndodhin ne vendet e tyre dhe ky konflikt do te jete serioz.
  Mund te jete shkak kjo arme per lufte, ama jo nga shkaku qe vendet do te akuzojne njera tjetren, s'kane pse akuzojne keshtu sepse nuk e kane te gjitha vendet kte arme, me sa di une e ka vetem Amerika.
  Paqė

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  28
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime
  Ne vitin 2012 keta do mundohen qe ta shkatrrojn planetin toke.
  Vershimet, mbytja e zogjeve, peshqeve, lumi me ngjyre te gjelbert, keta me keto shenja kane filluar ti frigojn njerzit gjoja se kishem po afrohet fundi botes !
  Qellimi i tyre kryesor eshte qe 80% e popullsis ne bote te vdesin !
  Klimat neper bote kane filluar te ndryshojn shume, deri ka muaji maj-qershosh (qysh jane duke planifiku keta) do te kete shume njerez te mbytur nqs nuk nderrmarim diēka.
  E nqs do lejojm qe muaji dhjetor te vjen ne kete menyre mo zo ma keq per neve.

  Ketyre vetem Zoti mundet te jav prish planet dhe shpresa ime e fundit eshte te Zoti, se te mbytet 80% e popullsis neper bote eshte shume, shume.

  Por, une jam shume i sigurt se keta do digjen keq, sepse jane duke luajtur me zjarr e kur te luash me zjarr ateher do digjesh keq !
  Burri 1 X flet !

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Adna Lexo Postimin
  Teknologjia ka arritur thujse kulmin e saj, kemi edhe nje armė te tillė e cila mund te beje ndryshime ne mot ne te gjithe globin. Mund te shkaktojė vershime, termete...etj.

  HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program ) antenat ka ne Alaskė, menaxhohet nga amerikano-sionistet.

  Gjithashtu me sa kam lexu kohen e fundit termetin ne Haiti, shume shkenctar jane te mendimit se eshte shkaktuar nga kjo armė HAARP.

  C[mendim keni ju per HAARP?
  Nje arme e cila u mendua gjat luftes se ftoht nga rusėt, dhe e krijuar nga amerikanet.

  Edhe un lexova qe termetin ne Haiti, ka gjasa qe ta ken shkaktuar vet Amerikanėt sa per ta pushtuar kete vend, ku dihet qe posedon nje sasi t'madhe t'uraniumit dhe petrol tė zi. Kjo arme eshte e rrezikshme, sepse sikur te ndodhte diku ne greqi afer Stambollit, do te shkaterrohej thuajse nje pjes e madhe e kontinentit evropjan, e ndoshta edhe nje shkaterrim fatal per te gjithe boten.

  Thank you Usa !

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Mr.Dashuria
  Anėtarėsuar
  22-11-2006
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  KJo per projektin harp eshte mese e vertete ! Mjafton me vertete te shikosh zonat e permbytura ne afganistan dhe pakistan qe nuk mbahet mend permbytja qe ne kohe te epokes se gurit! Atje me zor kane uje te pine jo me te ujisin apo te kene lumenj qe fryhen dhe dalin nga shtreterit ! Kjo eshte prove e nje anomalie shume te jashtezakonshme dhe te paperceptueshme nga dikush qe njeh sadopak shperndarjen e zonave te nxehta dhe te ftohta dhe atyre mesatare ne gjeografine e globit tone!
  Kjo arme eshte me verte shume rrezikshme sepse mund te jete shume demtuese sepse shkencetaret ne toke mendojne se mund te kontrollojne gjithcka duke bere eksperimente me natyren por ato harrojne te marrin parasysh koeficentin e gabimit ,cdo te thote kjo
  seshte gje tjeter me nje shembull : efekti anesor i ilaceve qe perdorim.
  Pra cfare efekti anesor mund te kete ky perdorim i kesaj teknologjie nje zot dhe koha mund te na e vertetoje!
  Sa per termetin e Haitit jam ne dijeni se ushtria amerikane(US ARMY) per disa dite me rradhe para dates 12 dhjetor kur ra dhe termeti po benin ushtrime manover ne rast termeti pikerisht ne Haiti ne daten 11 dhjetor dhe ju eshte thene qe te flene ne cadra dhe jo ne ndertesa dhe pikerisht te nesermen e asaj dite qe ju thane te flene ne cadra ra termeti i tmerrshem qe ju mori jeten shume personave ,viktima te manovrave shkencetare te ushtrise amerikane (US ARMY)!
  Nje pyetje tjeter per te gjithe juve:
  Pra njerez cfare mendoni per zogjte e ngordhur ne pensilvani apo ku di une ne mbare boten qe degjojme sorra te ngordhura zogj qe bien te vdekur nga qielli etj?
  NEse mundoheni shume te jepni pergjigje nje pjese te asaj pergjigjeje mund te jua jap dhe une !Frekuencat e larta dhe valet e emetuara nga kjo arme atmosferike kane ndikuar ne fluturimin e tyre dhe ne jeten e tyre!
  If the sky is red dont cry the sky already cried for you

 10. #10
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Do strange clouds associated with recent Chinese earthquakes offer photo evidence of HAARP attacks?  Kinezet per nje termet qe kishte ndodhur para do kohe, e kishin akuzuar HAARPin ta ket bere termetin.

  Poashtu edhe Cunami dyshohet te jet shkaktuar nga kjo arme (teori konspiracioni).

  Ja cfar efekte ne vrėnsira mund te shkaktoj HAARP:

  http://www.pakalertpress.com/wp-cont...haarp-4071.jpg
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 18-01-2011 mė 15:09
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 11. #11

 12. #12
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga The_Capital Lexo Postimin
  Ne vitin 2012 keta do mundohen qe ta shkatrrojn planetin toke.
  Vershimet, mbytja e zogjeve, peshqeve, lumi me ngjyre te gjelbert, keta me keto shenja kane filluar ti frigojn njerzit gjoja se kishem po afrohet fundi botes !
  Qellimi i tyre kryesor eshte qe 80% e popullsis ne bote te vdesin !
  Klimat neper bote kane filluar te ndryshojn shume, deri ka muaji maj-qershosh (qysh jane duke planifiku keta) do te kete shume njerez te mbytur nqs nuk nderrmarim diēka.
  E nqs do lejojm qe muaji dhjetor te vjen ne kete menyre mo zo ma keq per neve.

  Ketyre vetem Zoti mundet te jav prish planet dhe shpresa ime e fundit eshte te Zoti, se te mbytet 80% e popullsis neper bote eshte shume, shume.

  Por, une jam shume i sigurt se keta do digjen keq, sepse jane duke luajtur me zjarr e kur te luash me zjarr ateher do digjesh keq !

  ashtu te thane ty ato, qe ne 2012 do zhdukim 80% te popullsise?lol

  tema eshte interesante, po sa arrita te ky post, dhe me iku interesi.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13

 14. #14
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Thus my lack of involvement... lol
  as mos u lodh, se sja vjen. nuk te kuptojne. lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  28
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  ashtu te thane ty ato, qe ne 2012 do zhdukim 80% te popullsise?lol

  tema ishte eshte interesante, po sa arrita te ky post, dhe me iku interesi.
  Po supozojm qe t'i ke kuptuar diēka me pare ne kete teme dhe tani te humbi interesi nga postimi im !!!

  Hajde a merr guximin te na spjegosh pakez se per ē'fare behej fjale ??
  Se po te kishe kuptuar diēka nuk kishe me qene kunder postimit tim !

  E pyesim Adna se a eshte kunder postimit tim ?
  Adna, ē'ka mendon ?
  A tregon ne postimin tim qellimin e tyre apo jo ?


  The_Capital
  Burri 1 X flet !

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2010
  Vendndodhja
  unided states of europe
  Postime
  692
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Harp....eshte me se e sakte dhe kemi degjuar per te. Nje nga ideatoret e kesaj arme ka qene nje shkencetar serb me duket se quhej Tesla....
  Eshte koha e arte e perandorise amerikane ku cdo gje eshte e mundur....Shyqyr Zotit qe ameriken ne shqiptaret e kemi dhe daje dhe teze.....

 17. #17
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Nuk ka qene Tesla ideator por eshte perdorur teknologjia qe ai krijoi. Perkundrazi Tesla na paraqitet si shume human, ne momentin kur behej Eksperimenti i Filadelfias ai heq dore dhe po ashtu refuzon totalisht perfshirjen e tij ne krijimin e armes berthamore qe ne ate kohe ende nuk kishte marre emrin Manhattan Project.

 18. #18
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Darius, na sill fakte tamam.


  Jo te tipit ne vitin 2012 do shfarosin 80% te popullsise, ama. lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  16 falenderime nė 16 postime
  Thone se projekti ka kushtuar rreth 205milione dollar,ne nje siperfaqe prej 14hektaresh rreth 250km katror nepermjet 360radiove dhe 180antenave emetohet nje energji prej 3,6megavat.
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Teme e mbushur me fakte dhe shifra.

  HAARP mendohet te kete bere kete termet
  HAARP akuzohet per ate permbytje
  HAARP supozohet se ka krijuar tsunamin
  HAARP dyshohet per rete e cuditshme

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •