Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 98
  1. #61
    IT Professionals Maska e Sirius
    Anėtarėsuar
    13-11-2002
    Vendndodhja
    Geneve
    Postime
    583
    Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
    >>> Shume interesante qe po e bejne kaq publike. Si ka mundesi?

    Sepse te gjitha jane ndertu qe te sherbejn per te miren e njezise, supozohet gjithcka per HAARP si per te mire, si per te keq, jemi ne ata qe vendosim ciles ti besojm.

    Per te kqijat spo flas sepse keni youtube qe t'ju fuse friken n'palc.

    Te mirat: Reduktimi i nje termeti te madh ne disa me te vegjel per te evituar demet, ndryshimi i drejtimit te tornadove, orjentimi i reve neper vendet e thata etj.

    Nese projekti eshte djallzor te pakten keto jane disa pretendime qe na serviren neve optimistave.
    Nothing comes from nothing

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    per cfare behet fjal ketu? me sa kam lexuar une, ky nenforumi quhet "Shkenca dhe jeta" dhe jo "kurjozitete shkencore"!!!!

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar mė parė nga Sirius Lexo Postimin
    Sepse te gjitha jane ndertu qe te sherbejn per te miren e njezise, supozohet gjithcka per HAARP si per te mire, si per te keq, jemi ne ata qe vendosim ciles ti besojm.

    Per te kqijat spo flas sepse keni youtube qe t'ju fuse friken n'palc.

    Te mirat: Reduktimi i nje termeti te madh ne disa me te vegjel per te evituar demet, ndryshimi i drejtimit te tornadove, orjentimi i reve neper vendet e thata etj.

    Nese projekti eshte djallzor te pakten keto jane disa pretendime qe na serviren neve optimistave.
    Sirius...me beri pershtypje firma jote!!
    "Nothing comes from nothing"
    une kam nje pyetje? qe nga erdhi ajo e para fare?

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e user010
    Anėtarėsuar
    21-05-2010
    Postime
    1,219
    HAARP besojė se ėshtė dhe punė shkence dhe punė jete.. dhe ėshtė mirė tė vinė nė sipėrfaqe edhe kėto tema.

  5. #65
    IT Professionals Maska e Sirius
    Anėtarėsuar
    13-11-2002
    Vendndodhja
    Geneve
    Postime
    583
    Citim Postuar mė parė nga davidd Lexo Postimin
    Sirius...me beri pershtypje firma jote!!
    "Nothing comes from nothing"
    une kam nje pyetje? qe nga erdhi ajo e para fare?
    Kuptimi eshte ky: Asgjė nuk vjen nga asgjėja
    Nothing comes from nothing

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar mė parė nga Sirius Lexo Postimin
    Kuptimi eshte ky: Asgjė nuk vjen nga asgjėja
    i nderuar Sirius,
    prap nuk me ktheve pergjigje. une kam degjuar qe asgje nuk vjen nga asgje, por nuk jam i sigurt.
    pyetja ime ishte kjo, nga erdhi e para fare, e kma fjalen per ate qe krijoj cdo gje se une jam pak i trash dhe smundem ta kuptoj

  7. #67
    IT Professionals Maska e Sirius
    Anėtarėsuar
    13-11-2002
    Vendndodhja
    Geneve
    Postime
    583
    Citim Postuar mė parė nga davidd Lexo Postimin
    i nderuar Sirius,
    prap nuk me ktheve pergjigje. une kam degjuar qe asgje nuk vjen nga asgje, por nuk jam i sigurt.
    pyetja ime ishte kjo, nga erdhi e para fare, e kma fjalen per ate qe krijoj cdo gje se une jam pak i trash dhe smundem ta kuptoj


    Hmmmmmm...

    Nuk ka pas nga te vije pasi ka qene gjithnje aty dhe gjithekund, nese percepton kete pershkrim pytja qe parashtron e humb kuptimin, nuk ka me ''nga erdhi''.
    E sa i perket asgjese po ta pershkruj ne thonjza '' ''.

    E mbylla ketu mos ta prishim temen.
    Nothing comes from nothing

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Me sa di une anetaret e forumit nuk kane HAARP ne shtepi qe te kene mundesi te krahasojne tingullin apo t'i bejne analize oshiloskopike me ate qe pretendon kjo video.
    Kur shikoj ato logot ne fillim te videos, serioziteti i saj shkon direkt ne nivelin minimal... pastaj kur shikoj kush e ka postuar fluturon vetvetiu ne 0.


    Ps: Ne shqip eshte "ēėshtje" jo "qėshtje" se e quan veten student
    te me falni se po dal jasht teme ju te tjeret. force, a ka mundesi te me dergosh nje pm se smund te dergoj vet. flm

  9. #69
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Nuk ka qene Tesla ideator por eshte perdorur teknologjia qe ai krijoi. Perkundrazi Tesla na paraqitet si shume human, ne momentin kur behej Eksperimenti i Filadelfias ai heq dore dhe po ashtu refuzon totalisht perfshirjen e tij ne krijimin e armes berthamore qe ne ate kohe ende nuk kishte marre emrin Manhattan Project.
    Nuk kam idene sa i mireinformuar jeni ju, por haarp eshte koke e kembe shpikje e Nikola Tesla. Lexo pak per blackout qe ndodhen ne disa prej qyteteve me te medha amerikane.
    Nikola Tesla nuk e braktisi programin mbi rezonancen ne frekuencat e ulta por i prene financimet per te.
    Edhe pse financimet i nderprene Tesla kurre si braktisi kerkimet mbi rezonancen.
    Tesla kurre nuk ka patur lidhje me programin manhatan pasi fusha e tij ishte krejt tjeter nga ajo e programit manhatan, plus qe Tesla ne ato kohe u konsiderua si nje i dalur mendsh pasi ajo cka bente ai ishte teper e madhe per mendjet e asaj kohe.
    Haarp eshte 100% produkt i Nikola Tesla sepse edhe sot pas 90 vjetesh asgje nuk eshte moderuar nga ajo cka ka lene gjeniu.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dito : 28-01-2013 mė 18:06

  10. #70

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Po jam shume i mireinformuar more Dito jam por kur me citove, a e lexove komentin tim apo thjesht i hodhe nje sy shkarazi? E ke te qarte fare ne koment qe teknologjia HAARP eshte krijuar nga Tesla por jo arma HAARP. Dhe ne vazhdim e ke serisht po aq te qarte qe Tesla nuk pranonte te perdorte shpikjet e tija dhe as te jepte asistence ne aplikime armesh. Edhe ne citimin mbi pjesmarrjen ne Manhattan Project ke pasaktesi. Nuk kam thene qe i eshte kerkuar pjesmarrja ne Manhattan Project por kam thene i eshte kerkuar asistence ne krijimin e armes berthamore perpara se te fillonte Manhattan Project. Kerkimet mbi armen berthamore kane filluar qe ne vitet 30-te. Ndersa sa per te te thene nje kuriozitet, edhe Manhattan Project u quajt si i tille nga nje eksperiment i Teslas ne Trinity, (Manhattan) New York, (ne mos gabohem ne 1896). Ne fakt Tesla mund t'u shitej masave si i cmendur po ata qe ndiqnin me vemendje cdo hap te tij e kishin shume mire te qarte gjendjen e tij mendore. Tesla gjithmone refuzoi te perdorte shpikjet e tij ne funksion to armeve apo ushtrise. . Ne lidhje me Manhattan Project do te te ndihmonte te mesoje me shume ky liber: The Physics of the Manhattan Project nga Cameron Reed.

  11. #71
    Creator Spiritus Maska e Dito
    Anėtarėsuar
    02-04-2004
    Vendndodhja
    Ne Bahēen time
    Postime
    3,882

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Nikola Tesla ka thene teper qarte qe HAARP u eksperimentua si teknologjia e cila do ti jepte njerezimit energjine e nevojshme pambarim dhe me kosto zero. Asnjehere TESLA nuk e pa teknologjine HAARP si nje arme, arsyeja qe TESLA refuzoi te linte ne tavoline perfundimet HAARP ishte sepse teknologjia nuk mund te kontrollohej. Pra pakez iluminim mbi ate ēfare mund te ndodhte; Vertet nepermjet antenave te shumta mund te beje binjakezimin me ionospheren dhe ti dergoje ionospheres nje sasi energjie te caktuar, por kur energjia shkonte ne ionosphere Ose transferohej ne kozmos ose ajo kthehej drejt tokes por me nje ngarkese te tille sa 100 fishi I rrufese me te fuqishme qe ka rene ndonjehere, kjo mund te shkaktonte edhe ēarjen e kores se tokes. Eksperimente te tilla u kryen nga dy fuqite kryesore RUSET dhe USA, por asnjeri ende sot nuk e konsideron arme kete teknologji sepse nuk jane te afte ta kontrollojne ate. Rasti tipik ishte LITUANIA ne vitin 1968.

  12. #72

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Se kuptoj cfare vlere ka vazhdimi i komenteve kur po themi te njejten gje? Nqs ke deshire te tregosh sesa njohuri ke nga Tesla ate mos ma thuaj mua apo debato me mua por shkruaj gjera konkrete ne teme qe ta lexojne te tjeret.

  13. #73
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-03-2014
    Vendndodhja
    BOSH
    Postime
    102

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    E lexova me kujdes temen dhe me vjen mire qe ka shqiptare qe kuptojne njerezit me ndritur te te gjitha koherave. Tesla eshte vertet per tu admiruar jo vetem si nje fizikant apo shkencetar i shquar por edhe si nje njeri teper human. eshte nje njeri i cili kurre nuk pretendoi te behej i pasur edhe pse ju ofrua shume. dy anetaret e fundit shoh qe kane njohuri te mjafueshme dhe debatojne kush di me shume, por besoj qe te dy jane larg asaj qe tesla ka lene ne arkivat e pentagonit te sotem. teknologjia e teslas eshte larg cdo mendje humane prandaj dhe eshte hipotezuar mbi gjenine e tij teper te pa kuptimte. vete tomas edison eshte shprehur qe nuk mund te mposht djajt apo engjejt qe jane ne mendjen TESLAS.

  14. #74
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    nese ju lodh leximi i temes , mund ti gjeni pergjigjet qe doni ketu:
    jane nje mori videosh qe ua mundesojne ndricimin e mendjes.




    Madje une mendoj se e keqja do te na vije nga telefonia celulare dhe antenat e saj te shperndara ne gjithe boten, te cilat jane ne gjendje te kontrollojne jetet tona.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga 2043 : 31-03-2014 mė 03:04
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  15. #75
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931
    Mendja ime eshte vetem nje marres... ne hapesiren kozmike ka nje burim thelb kozmik ku te gjithe marrin njohurine forcen dhe frymezimin

    Nikola Tesla

    njeriu mund te modifikoje masen e ketij planeti ,te kontrolloje stinet e vitit ,te modifikoje distancen e tokes me diellin,te drejtoje dhe kontrolloje udhetimin e perjetshem ne cdo drejtim qe vendos qe parazgjedhe ne thellesine e universit

    [ Nikola Tesla ]

    Me quajten te cmendur ne vitin 1896 kur bera te ditur zbulimin e rrezeve kozmike ,ne menyre te vazhdueshme me tallen dhe me vune ne loje por vite me vone pane qe kisha te drejte ,tani kam frike se nje gje e tille do perseritet kur te bej te ditur qe kam zbuluar nje burim te ri energjie deri tani te pa njohur per boten nje energji pa limit qe mund te komandohet dhe manipunlohet nga njeriu

    Nikola Tesla

    Trasportimi i lire dhe ekonomik i energjise pa tela eshte e nje rendesie themelore per njeriun ,kjo do ti japi mundesine njeriut te dominoje ne menyre te pa kundershtueshme token, ajrin, detet, oqeanet, shkretetirat,,njeriu do jete i lire nga domosdoshmeria qe te nxjerri minerale dhe nafte ,ti trasportoje dhe ti djegi,duke bere kontribuar ne ndotjen e shumefishte te planetit - dielli i lavdishem do behet sherbetori yne i bindur ,paqja dhe harmonia do mbizoterojne ne toke

    [ Nikola Tesla ]

    ( kjo eshte vertet pertej imagjinates )

    Secondo una teoria adottata, ogni atomo misurabile č differenziato da un fluido tenue, che riempie tutto lo spazio con un movimento circolare, come un vortice di acqua in un lago calmo. Mettendo in movimento questo fluido, l'etere, diviene materia. Arrestato il suo movimento, la sostanza primaria regredisce al suo stato normale. Quindi, sembra possibile per l'uomo, attraverso l'energia imprigionata del mezzo e degli agenti idonei, azionare o fermare il moto dell'etere provocando la formazione o la scomparsa della materia. Al suo comando, i vecchi mondi svanirebbero quasi senza alcun sforzo da parte sua, ed i nuovi verrebbero ad esistere.


    One theory is adopted, any measurable atom is differentiated from a tenuous fluid, filling all the space in a circular motion, as a whirl of water in a calm lake. By moving this fluid, the ether, becomes matter. Stopped his movement, the primary substance reverts to its normal state. Thus, it seems possible for man, imprisoned by the energy of the medium and the appropriate agents, operate or stop the motion of the ether resulting in the formation or disappearance of matter. At his command, the old worlds would vanish almost without any effort on his part, and the new would be to exist.

    [ Nikola Tesla ]
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Darius : 31-03-2014 mė 07:32

  16. #76
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    Nikola Tesla

    Trasportimi i lire dhe ekonomik i energjise pa tela eshte e nje rendesie themelore per njeriun
    Sa e rrezikshme do tė ishte njė gjė e tillė kur ne e dimė shumė mirė qė rrymat e tencionit tė lartė qė kalojnė mbi kokat tona shpėrndajnė rryma kancerogjene tė njė potenciali tė lartė ?!! Po kur kėto rryma tė transportohen me valė si telefonia !!??
    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Tesla nuk i sherbente asnje kombi te vecante atij i interesonte vetem fati dhe mireqenja e njerzimin

    shekullin e kaluar planeti gjendej ne nje udhekryq ; te zgjidhte midis prodhimit te energjise shkaterruese ekzistuese ate te fosileve, ose ate te nikolas me energji e paster dhe gratis per te gjithe
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 31-03-2014 mė 15:45

  18. #78

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Dhe fatkeqesisht fitoi lobi i naftes me ndihmen dhe te Morganit. Sot nuk do i kishim problemet qe kemi ne lidhje me naften.

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Dhe fatkeqesisht fitoi lobi i naftes me ndihmen dhe te Morganit. Sot nuk do i kishim problemet qe kemi ne lidhje me naften.

    nuk ka fituar POR eshte lene perkohesisht ashtu sepse per momentin ka akoma burime fosile planeti ne dospozicion, nderkohe qe punohet nen hije pa shume buje dhe publicitet me burime te tjera energjie te pastra ,ketu ne torino eshte prodhuar nje autobuz me hidrogjen ,kosto eshte e larte se ne fillim keshtu e ka kjo pune,por me vone behet e mundur per te gjithe me kosto me te ulet

    dje po lexoja ne fb se ne nje universitet ne USA eshte prodhuar nje autobus me motorr elektrik bazuar mbi parimet e teslas ku arrihej shpejtesia 190 km ne ore dhe motorri ketij autobuzi elektrik karikohej me ane te valeve,gjera fanta shkencore duke pasur parasysh faktin se keta lloj motorrash nuk bejne ndotje ne ambjent

    Tesla kishte vizion kozmik per jeten dhe njerzimin ka qene i lidhur me jashtetokesoret ,dhe shpikjet dhe zbulimet e tij kane qene shume te perparuara per kohen kjo do te thote se planeti duhet te kete edhe lartesine e duhur shpirterore qe ti mos i perdori per qellime destruktive keto shpikje

    Ka pasur edhe zbulime te tjera ne mendjen e tij qe nuk i ka lene as te shkruara sepse e dinte qe mund te binin ne duar te gabuara,por i mori me vete kur nderroi jete
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 01-04-2014 mė 04:13

  20. #80
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,931

    Pėr: HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

    Misteri me i madh ekzistences tone mbetet akoma per tu kuptuar, mund te thuhet deri aty sa qe vdekja nuk eshte fundi

    Nikola Tesla

  21. 2 antarėt mė poshtė falenderuan ATMAN pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    ACEE (09-04-2014),Vinjol (03-08-2014)

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •