Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 97
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e joss
  Anėtarėsuar
  15-09-2005
  Postime
  312
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kam pare nje emision tek "Discovery science" qe trajtonte pikerisht HAARP-in, permendte qe kjo histori kishte nisur qe ne vitet e Luftes se Fohte, jepte fakte dhe foto per fusha te tera me antena qe emetonin vale qe ngrohnin atmosferen dhe shkaktonin rrebeshe shiu jashte normave............

 2. #42
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Nese per Eksperimentin e Filadelfias ka rezerva te medha pasi mungojne shume dokumenta e fakte, si dhe deshmitare okulare pasi kane kaluar shume vite, HAARP eshte mese i dokumentueshem dhe i argumentuar per fuqine qe ka. Madje gjerat e permendura jane vetem disa nga ato qe dihet se arrihen nepermjet HAARP. Sapo mbarova se pari nje dokumentar mbi arritjet e pashpallura te Teslas si dhe zbatimet qe jane bere te zbulimeve te tij. Teknologjine e HAARP Tesla e ka krijuar qe ne vitin 1903 dhe nuk e deklaroi sapo kuptoi rrezikun e madh qe kishte po te binte ne duar te gabuara. . Dokumentari ishte i BBC dhe paraqiste shume fakte, sidomos per HAARP
  Gjera te tilla jane qe me bejne mua skeptik rreth ketyre konspiracive.
  Keto konspiraci i krijojne njerezit qe spara kane dituri rreth ketyre subjekteve . Cheap journalism quhet ndryshe per te mare cik attention nga masa publike.

  Si e paska krijuar tesla psh kete teknologji kur vet tesla ne nje nga artikujt e tij rreth wireless teknologjise ka permendur se heavyside layer (inosphera) nuk ekziston , e nqs ekziston , ka thene, eshte i paefektshem'' .
  Tani dihet qe teknologjia e HAARP bazohet ne inosphere ku leshon HF per te mare apo recive-ur mesazhe e blah blah blah , basic fizike qe e kemi bere dikur, se duhet te shkruajme faqe e faqe te tera te shpjegojme LF e HF prape e ca roli luajne ato .

  Pastaj ku e gjeti energjine e duhur HAARP te krijoje nje termet?
  Te gjithe e dime qe radiacioni elekromagnetic nuk penetron dot shume thelle nen uje. Si paska arritur te iki ne shtratin e oqeanit per te krijuar nje termet?

  Mua me duken shume bulls.hit konspiraci per tu besuar , mgjth secili ka mendjen e tij e beson cka te doje.

 3. #43
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Jo me kot te thashe te shikoje dokumentarin. Nuk eshte i krijuar nga njerez qe skane dituri rreth subjektit por nga shkenctare qe kane studiuar aplikimet e Teslas. Ne ate dokumentar shpjegohet me se miri menyra sesi HAARP ndikon dhe sesi mund te shkaktoje ndryshime ne weather pattern. Sidoqofte kam diku ne pc nje material relativisht te gjate mbi HAARP dhe sesi funksionon. Do mundohem ta sjelle pjese pjese megjithese te them te drejten kohen e kam shume te kufizuar.

 4. #44
  Vėshtir Pėr Ta Kuptuar Maska e Dj_PiRoMaN
  Anėtarėsuar
  10-02-2006
  Vendndodhja
  TeToVė
  Mosha
  29
  Postime
  364
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  nwo Threaten Japan With Haarp???
  Loneliness brings pain and pain makes you a genius... ;)

 5. #45

 6. #46
  Vėshtir Pėr Ta Kuptuar Maska e Dj_PiRoMaN
  Anėtarėsuar
  10-02-2006
  Vendndodhja
  TeToVė
  Mosha
  29
  Postime
  364
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Jo sma ha mendja.
  e drejta jote ... mendo si te duash
  por eshte sh e ver8
  ka video ne YouTube qe nga viti 2008 kur
  New World Order e ka kercenuar Japonin me HAARP ....
  Loneliness brings pain and pain makes you a genius... ;)

 7. #47
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Edhe ti mendo si te duash more djale. Sidomos me videot e youtube ke argument tamam bindes. NWO nuk eshte organizate dhe as institucion qe te kercenoje. Sidoqofte eshte ceshtje opinioni dhe pastaj njohurie.

 8. #48
  Vėshtir Pėr Ta Kuptuar Maska e Dj_PiRoMaN
  Anėtarėsuar
  10-02-2006
  Vendndodhja
  TeToVė
  Mosha
  29
  Postime
  364
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Edhe ti mendo si te duash more djale. Sidomos me videot e youtube ke argument tamam bindes. NWO nuk eshte organizate dhe as institucion qe te kercenoje. Sidoqofte eshte ceshtje opinioni dhe pastaj njohurie.
  NWO nuk eshte organizaaate????
  e ke shuuum gabim
  se NWO eshte ILLUMINATI
  kurse FREEMASONRY & ILLUMINATI jane organizata sekrete

  // Dj PiRoMaN
  Loneliness brings pain and pain makes you a genius... ;)

 9. #49
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Dj pash zotin mos me jep leksione se cfare NWO se jam i pari qe kam shkruar ne kete forum qe ne vitin 2004 per ata. NWO eshte sistem dhe ideatoret e saj jane Illuminati. LExoje temen per Illuminatin tek nenforumi paranormal.

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-06-2006
  Postime
  77
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Dj_PiRoMaN Lexo Postimin
  NWO nuk eshte organizaaate????
  e ke shuuum gabim
  se NWO eshte ILLUMINATI
  kurse FREEMASONRY & ILLUMINATI jane organizata sekrete

  // Dj PiRoMaN
  LOL Ky postim duhet te hidhet ne nenforumin

  Batutat mė qesharake tė anėtarėve tė Forumit

 11. #51
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime
  Citim Postuar mė parė nga Adna Lexo Postimin
  Gjithashtu me sa kam lexu kohen e fundit termetin ne Haiti, shume shkenctar jane te mendimit se eshte shkaktuar nga kjo armė HAARP.
  Edhe ne Japoni termeti qe u be u be nga amerikanet. Po kush jane keta shkencetare qe po thone se amerikanet e bene termetin ne Haiti, behuni me serioze dhe mos besoni gjithcka.

 12. #52
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Po citoj nje shprehje, qe e ka thene i "zoti i shtepise" se ketij forumit ketu: "E Verteta eshte nganjehere me e cuditshme sesa Fantazia"

 13. #53
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Kete muaj, jan degjuar disa zera te cuditshem ne tere boten, duke perfshire edhe kosoven...

  Mbreme bile isha deshmitar pas ores 12 pas mesnates, ku te njejtat zera i degjova , zera qe po degjohen ne gjithe boten..

  Videoja qe perfshin zerat qe jan xhiruar neper gjithe boten duke perfshire edhe prishtinen..  E solla kete qeshtje per diskutim ne kete teme, per te diskutuar se sa ka mundesi HAARP-i te jete i perfshire ne kete rast?!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 02-03-2012 mė 05:50
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 14. #54
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
  E solla kete qeshtje per diskutim ne kete teme, per te diskutuar se sa ka mundesi HAARP-i te jete i perfshire ne kete rast?!
  Me sa di une anetaret e forumit nuk kane HAARP ne shtepi qe te kene mundesi te krahasojne tingullin apo t'i bejne analize oshiloskopike me ate qe pretendon kjo video.
  Kur shikoj ato logot ne fillim te videos, serioziteti i saj shkon direkt ne nivelin minimal... pastaj kur shikoj kush e ka postuar fluturon vetvetiu ne 0.


  Ps: Ne shqip eshte "ēėshtje" jo "qėshtje" se e quan veten student

 15. #55
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Ja rrofsh vetes ti, posht e lartė... si gjithmon...

  Ti ke mbetė me kritiku dikė ne keso gjera.... merru vlla me muhabete mė serioze e mos shit mend kendusi ketu... kot nuk thon uki kimėn e nderron, ndersa traditen idiotllekun nuk e nderron... te qoft me vul kjo e ukit ty

  Behen shkak keto kpurdha e ta shtyjn qejfin edhe per 1 vjet shtes te mos klikohet ky forum.. pffff
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 16. #56
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Ka oponenca zyrtare ? Me sa di une jo, atehere deri sa te ndahet toka ne dysh mos cani koken lol

 17. #57
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  Po HAARP eshte zyrtare?
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 18. #58
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
  Po HAARP eshte zyrtare?
  Ku ke degju per HAARP ti... ti per vete je HARAP...lol
  Ne xhami ke degju mer? Lexo ndonje tekst ne internet, gje edhe ndonje video ne youtube edhe e bere fakt ti haarpin... Vje tani eksperti nderkombetar i HARAPIT edhe do me shkemby eksperiencen e madhe qe ka me te tjeret duke diskutuar nese ky tingull eshte si ai qe ka pare vete HARAPI ne enderr... lol
  Po te ekzitstonte mos ki merak se amerikanet mbi ju do e testonin... edhe sdo kishit as kujt ti anoheshit se koha eshte biznes ekskluziv i allahut... lol

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Mbrem televizioni gjerman ka folur ne nivel ekspertash per ket arm,sipas tyre ksi lloj arme qenkan pes sosh ne tok, tri i posedojka amerika,nji rusia dhe nji evropa, kjo arm paska nji fuqi prej 3.800.000 KW,dhe qenka shkaktare e termeteve, e zunamit,e kohes,do te thot,me ket arm paska mundesi,me kriju reshje qe sa mundet me ra shi per nji muaj me ket po mundesojka qe kjo sasi e shiut me ra per 24 orė,paska mundesi qe edhe herikenin me e drejtu ku te dojn ne planetin ton, e shum gjana interesante i kabn spjegu ekspertat e botes.

  http://www.youtube.com/watch?v=uH1ecSUg5Jc

  Ja ky emision eshte kush e kupton gjermanishten.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sharri-Liburna : 03-03-2012 mė 16:07

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,076
  Faleminderit
  2
  39 falenderime nė 35 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
  Mbrem televizioni gjerman ka folur ne nivel ekspertash per ket arm,sipas tyre ksi lloj arme qenkan pes sosh ne tok, tri i posedojka amerika,nji rusia dhe nji evropa, kjo arm paska nji fuqi prej 3.800.000 KW,dhe qenka shkaktare e termeteve, e zunamit,e kohes,do te thot,me ket arm paska mundesi,me kriju reshje qe sa mundet me ra shi per nji muaj me ket po mundesojka qe kjo sasi e shiut me ra per 24 orė,paska mundesi qe edhe herikenin me e drejtu ku te dojn ne planetin ton, e shum gjana interesante i kabn spjegu ekspertat e botes.

  http://www.youtube.com/watch?v=uH1ecSUg5Jc

  Ja ky emision eshte kush e kupton gjermanishten.
  >>> Shume interesante qe po e bejne kaq publike. Si ka mundesi?
  La verita' ti rendera' libero!

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •