Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 97
 1. #21
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Darius, na sill fakte tamam.


  Jo te tipit ne vitin 2012 do shfarosin 80% te popullsise, ama. lol
  Aha, boll kam bere une per tema te tilla. Dhe e ke pare ti se cfare komentesh jane bere. Tani te shohim se sa jane ne gjendje te tjeret te japin.

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-09-2010
  Postime
  1,797
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Teme e mbushur me fakte dhe shifra.

  HAARP mendohet te kete bere kete termet
  HAARP akuzohet per ate permbytje
  HAARP supozohet se ka krijuar tsunamin
  HAARP dyshohet per rete e cuditshme
  Haarp ka zbuluar armen e cila kontrollon klimen globale !
  Kjo gjitheseci do duhej te ndodhte nje dit, ishte profetesi e Muhamedit a.s.

 3. #23
  Perjashtuar Maska e landi45
  Anėtarėsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  keto eksperimente kane fillu qe me luften e ftohte ,,,,


  ska habi ketu,,,se ka 30 vite qe merren me kete pune ,,,dhe me miliarda dollare dicka e kane arritur se meqene nuk do eksperimentonin dhe mbas 30 vjetesh me humbje pa bere dicka

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  Citim Postuar mė parė nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
  Haarp ka zbuluar armen e cila kontrollon klimen globale !
  Kjo gjitheseci do duhej te ndodhte nje dit, ishte profetesi e Muhamedit a.s.
  Me ne fund u sollen fakte.

 5. #25
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime nė 8 postime
  Ashtu si Pink mendoj dhe un, tema mu duk interesante por disa anetar ( gjithmon te njejtit) ēdo teme e kthejn monotone me te njejtat opinione personale "Amerikano-Cionistat, fajtoret e kesaj bote". Sillni provat dhe leni paragjykimet.
  D'Oh!

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e The_Capital
  Anėtarėsuar
  09-12-2009
  Vendndodhja
  Gjilan
  Mosha
  27
  Postime
  1,419
  Faleminderit
  24
  10 falenderime nė 8 postime
  A je futur hiq ne temen "Toka e Brishte" ?!
  Dhe shiko aty nje lum me ngjyr te gjelbert dhe me pas lexo postimin e bindit ose po te sjelli une.
  >>>

  Pse i bejn keto gjera ??
  Une mendoj vetem per t'i friguar njerzit se gjoja kishem kane filluar te dalin shenjat e fundit te botes dhe afrimi i 2012 eshte afer.
  Ata dojn qe te vendosin nje ligj te njejt ne te gjithe boten dhe te mos ndryshoj kurr !!!

  bindi
  Otavė, 12 janar - Persona tė panjohur kanė “ngjyrosur” lumin Goldstream nė Kanada me fluoreshent tė gjelbėr. Autoritetet lokale thonė se nuk ka rrezik as pėr njerėzit e as pėr kafshėt.
  Siē mund tė shihet nė xhirimin e vendosur nė YouTube, lumi Goldstream nuk ishte i pastėr si kristali, por fluoreshent i gjelbėr, duke kujtuar Slurmin nga seria e animuar Futurama. Autoritetet lokale nė qytetin Langford, pėrmes tė cilit kalon lumi, nuk e dinė se kush e ka bėrė kėtė, por thonė se ngjyra nuk paraqet rrezik, njoftojnė agjencitė.
  Ngjyra u zhduk pas njė ore, dhe besohet se fjala ėshtė pėr njė fluoreshent – njė komponim jo-toksik organik, i cili shėrben pėr testimin e ujit. Edhe pse fjala ėshtė pėr njė substancė tė padėmshme, funksionarėt janė shumė tė pakėnaqur me faktin se kanė harxhuar kohė e para nė zgjidhjen e misterit tė ngjyrės sė gjelbėr nė lum.
  Burri 1 X flet !

 7. #27
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  464
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  Programi Kėrkues Auroreal i Frekuencave tė Larta Aktive (ang. High Frequency Active Auroral Research Program, shkurt HAARP) apo PKALA nė gjuhėn shqipe, ėshtė njė projekt i programit kėrkues civil dhe ushtarak amerikan "pėr kuptimin, nxitjen dhe kontrollin e proceseve jonosferike qė mund tė ndryshojnė efektshmėrinė e sistemeve komunikuese dhe vėzhguese". PKALA ėshtė njė pėrpjekje shkencore qė synon studimin e veēorive dhe sjelljes sė jonosferės.

  Projekti nisi nė vitin 1993 dhe ėshtė paramenduar tė zgjasė njėzet vjet.

  Projekti financohet nga Forcat Ajrore tė Shteteve tė Bashkuara Amerikane, Forcat Detare tė SHBA-ve, Universiteti i Alaskės, Agjencia e Projekteve tė Kėrkimeve tė Mbrojtjes sė Pėrparuar (APKMP) (nė anglisht Defense Advanced Research Projects Agency; DARPA). Pėrveē aftėsisė sė lartė tė fuqisė, thuhet se projekti ėshtė i ngjashėm me shumė ngrohėsa jonosferikė nė botė, dhe ka njė numėr tė madh mjetesh diagnostikuese qė lehtėsojnė pėrdorimin e tij pėr rritjen e njohjes shkencore tė fuqive jonosferike. Megjithatė shpesh herė ėshtė shprehur frika se HAARP mund tė pėrdoret si njė armė e mbrapshtė globale.
  Paqė

 8. #28
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  464
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  ................
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Paqė

 9. #29
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  464
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  Me gjersisht:

  Kėto lloj armėsh, pra, armėt e quajtura “gjeofizike”, bazohen nė manipulimin e procesit qė ndodh nė koren e Tokės dhe nė mantelin e saj tė lėngshėm e tė gaztė, pėr qėllime ushtarake. Njė shtresė atmosferike me njė lartėsi prej 10 deri nė 60 km ėshtė e njė rėndėsie tė veēantė pėr realizimin e kėtij tipi luftimi. Pothuajse menjėherė pas LIIB, Departamenti i Mbrojtjes nė SHBA arriti qė tė krijojė shabllone me rrufe, tėrmete dhe uragane nė mėnyrė tė manipuluar, nėpėrmjet projekteve qė studionin fenomene tė tilla, tė cilėt ishin projekti “SKYFIRE”, projekti “PRIME ARGUS” dhe projekti “STORMYFURY”. Informacioni nė lidhje me kėto projekte ėshtė i rrallė pėr tė mos thėnė i pamundur. Megjithatė, ka raporte pėr njė eksperiment tė zhvilluar nga Ushtria amerikane nė vitin 1961, ku mė shumė se 350 mijė ashkla metalike me madhėsi 2 cm, u futėn nė atmosferė. Ky veprim, sipas shkencėtarėve tė ndryshėm, mendohet tė ketė shkaktuar tėrmet nė Alasakė dhe veē kėsaj mendohet se ka shkaktuar rrėshqitjen e njė pjese tė brigjeve detare tė Kilit, duke i hedhur ato nė oqean.
  Teknologjia e krijimit artificial tė shiut, ėshtė aplikuar nė disa teste edhe nė Vietnam. Ushtria amerikane ka shpėrndarė argjend tė jodizuar mbi retė e shiut, gjatė luftės sė Vietnamit, me qėllim shkaktimin e rreshjeve qė sillnin pėrmbytje, tė cilat do t’ua bėnin tė pamundur rezistecėn e vietnamezėve. Kėto pėrmbytje sillnin vėshtirėsi tė natyrave tė ndryshme si p.sh., nė transportin e armatimit tė rėndė, ēorientonin lėvizjet e armikut, sillnin dėme materiale etj.
  Ka njė pyll tė tėrė me antena tė larta 24 m, tė instaluara nė Gakuna, pranė Anchorazh, nė Alaska. Emri zyrtar i kėtij projekti ėshtė “High Frequency Active Aural Research Program” ose siē njihet mė sė shumti “HAARP”. Duke iu referuar ekspertėve tė ndryshėm, nė mėnyrė fare tė thjeshtė mund tė arrihet nė destabilizimin e ekonomive kombėtare nėpėrmjet manipulimit klimaterik, pa u diktuar kurrė nga armiku dhe me njė kosto shumė minimale. Mbi tė gjitha, kjo lloj lufte nuk kėrkon angazhimin e personelit ushtarak apo tė pajisjeve ushtarake, si nė njė luftė konvencionale.
  HAARP ėshtė njė program i Forcave Ajrore amerikane, Marinės dhe Universitetit tė Alaskės, i ndėrtuar pėr tė hetuar dhe pėr tė kuptuar, stimuluar e kontrolluar procesin joniosferik, i cili mund tė ndryshojė sjelljen e komunikimit dhe sistemit tė mbikqyrjes, po aq mirė sa ē’mund tė kontrollojė sistemin klimaterik, qė mund tė modifikojė zhvillimin njerėzor.
  E ashtuquajtura “arma ozon” ėshtė njė prej tipeve tė armatimit gjeofizik, e cila ėshtė njė lloj mjeti pėr tė dėmtuar shtresėn e ozonit mbi vendndodhjen e njė armiku. Ky dėm mund tė realizohet nėpėrmjet lėshimit tė raketave me Freon. Shpėrthimi i raketave tė tilla nė shtresėn e ozonit do tė shkaktonte disa “dritare” nė tė dhe nė kėtė mėnyrė krijohet mundėsia qė rrezet ultraviolet tė diellit tė penetrojnė pėr nė tokė. Rrezet ultraviolet janė shumė tė dėmshme pėr strukturėn qelizore tė organizmave tė gjalla sidomos nė sistemin e tyre trashėgimor. Si pasojė do tė ketė njė rritje drastike tė kancerit. Shkatėrrimi i ozonit do tė sillte ulje temperaturash dhe rritje tė lagėshtirės, gjendje e cila ėshtė e rrezikshme pėr zonat ku zhvillohet agrikultura.
  Armėt EMP
  Armėt qė pėrdorin frekuencat radio, janė referuar sė fundmi si njė prej armėve mė tė arritshme teknologjikisht, me qėllim shkatėrrimin e masave. Arma shkakton dėmtime te njeriu dhe te njė sėrė objektesh, falė dridhjes sė fuqishme elektromagnetike (Electromagnetic Pulse-EMP). Efekti i valės elektromagnetike u vu re fillimisht gjatė testimeve tė hershme pėr vrullin e ajrit tė shtyrė nga shpėrthimet nukleare. Shkenctarėve nuk iu desh shumė qė tė kuptonin se njė valė e tillė mund tė shkaktohej edhe nga armė jo-nukleare. Akademiku sovjetik, Andrei Sakharov, paraqiti nė vitin 1950 projektin e njė bombe jonukleare, bombės elektromagnetike. Projekti i tij konsistonte nė pėrdorimin e njė fushe magnetike tė kompresuar nga shpėrthimi i njė eksplozivi kimik, qė do tė shkaktonte efektin EMP.
  Nė Rusi, njė skuadėr shkencėtarėsh e drejtuar nga akademiku Vladimir Fortov, nė Institutin e Ēėshtjeve Termike dhe kushteve ekstreme, luajti njė rol tė madh nė studimin e armėve EMP dhe metodave tė mbrojtjes kundėr kėtij efekti. Studimet kishin nė qendėr tė tyre studimin pėr gjetjen e mėnyrave tė shkatėrrimit tė pajisjeve elektrike ose elektronike, tė cilat aktualisht formojnė infrastrukturėn e shumė vendeve tė ndryshme nė botė. Megjithatė, specialistėt nuk e shikojnė EMP-nė, si njė armė vdekjeprurėse, ata e kategorizojnė atė si njė armė strategjike, e cila mund tė pėrdoret pėr tė nxjerrė jashtė pėrdorimit nyjet transmetuese tė kundėrshtarit.
  Ashtu si u demonstrua edhe nė fushatėn ajrore tė “Desert Storm” nė vitin 1991, raketat Tomahawk me koka elektromagnetike, mund tė pėrdoren efektivisht pėr pengimin e funksionimit tė infrastrukturės vitale tė njė kundėrshtari. Tė gjitha pajisjet elektronike tė njė TV nė Bagdad u ē’aktivizuan vetėm nga shpėrthimi i njė E-bomb, tė hedhur nga Forcat Ajrore amerikane nė fushatėn e dytė nė vitin 2003.
  Rusia ka prodhuar dhe testuar me sukses njė numėr gjeneratorėsh nė kėto vitet e fundit. Kėta shėrbejnė si prototipe pėr ndėrtimin e armėve elektromagnetike qė janė tė afta tė qėllojnė nė njė rreze disa qindra metra. Teknologjia e ditėve tė sotme, i mundėson shteteve tė ndryshėm krijimin e municioneve elektromagnetike me modifikime tė ndryshme.
  Armėt me lazer
  Gjeneratori lazer ose me kuarc, ėshtė njė mjet qė prodhon njė tufė tė vazhdueshme rrezesh drite nga ngacmimi i atomeve. Kjo fashė drite mund tė dėmtojė seriozisht objekte tė ndryshme, duke shkaktuar shkatėrrimin e funksioneve tė komponenteve tė ndjeshėm ushtarake, verbuar personelin momentalisht ose pėrgjithnjė dhe duke u shkaktuar atyre djegie nė lėkurė.
  Pėrdorimi i vazhdueshėm i armėve me lazer, pa dyshim qė sjell e siguron domosdoshmėrinė e pėrdorimit mė tė zgjeruar tė tyre, pėr tė vrarė armikun dhe pėr tė qenė sa mė tė sukseshėm nė shkatėrrimin e pajisjeve tė tyre. Ka raporte tė ndryshme pėr prodhimin e njė pushke-lazer tė prodhuar nė SHBA pėr vite me radhė. Kjo pushkė ėshtė dizenjuar qė tė vrasė armikun nė njė distancė mė tė madhe se 1.5 km. Specialistėt kanė arsye tė forta pėr tė besuar se armėt me lazer do tė luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė zhvillimin e njė rrjeti mbrojtės antiraketė nė SHBA. Nė vitin 1996, SHBA filloi tė zhvillojė njė armė lazer pėr avionė, tė dizenjuar pėr tė shkatėrruar raketat armike nė fazėn e ngritjes. Njė pajisje e fuqishme pėr lazer do tė montohet nė bordin e “Boeing 747”, i cili do tė jetė nė patrullim nė njė lartėsi 10-12 km, duke pasur mundėsi tė godasė njė shėnjestėr nė disa sekonda falė fashės lazer.
  Qė nga viti 2008, Pentagoni synon qė tė formojė njė skuadėr prej shtatė avionėsh gjuajtės. “Martin-Boeing-TRW”, njė prej kontraktorėve kryesorė ushtarakė, ka firmosur njė kontratė nė vitin 2000 me qėllim zhvillimin e njė arme hapėsinore lazer, e cila tė jetė e aftė tė bėjė kapjen e raketave tė lėshuara. Testimi fillestar ėshtė programuar qė tė kryhet nė vitin 2012. Projekti mendohet tė pėrfundohet nė vitin 2020.
  Armė akustike
  Efektet e dėmshme tė armėve akustike aplikohen nė tė tre frekuencat: infra (nėn 20Hz); frekuenca tė dėgjueshme (nga 20 hertz deri nė 20 kilohertz) dhe ultra (mbi 20 kilohertz). Klasifikimi ėshtė nė njė linjė me veprimin e valėve sonore mbi trupin e njeriut. Frekuenca e ulėt mund tė sjellė dėmtim tė dėgjueshmėrisė, dhimbje dhe dėmtime tė tjera anėsore nė trupin e njeriut. Valėt sonore infra mund tė sjellin gjendje ankthi ose atake paniku te njerėzit. Shumė shkenctarė besojnė se, njeriu nuk do tė mund t’i mbijetonte goditjeve tė fuqishme, tė cilat shkaktojnė mosfunksionime momentale tė disa organeve, pėrfshi kėtu edhe sistemin kardiovaskular.
  Gjatė viteve tė fundit, Qendra Amerikane e Kėrkimit Zhvillimit tė Armatimit dhe Qendra Inxhinierike (ARDEC) nė Pacatini, New Jersey, ka qenė e angazhuar nė disa projekte tė lidhura me tė ashtuquajturat armė jovdekjeprurėse. Nė bashkėpunim me Shoqatėn e Kėrkimeve dhe Aplikimeve Shkencore (SARA) tė Huntingtonit, Kaliforni, ARDEC dhe laboratorėt Los Almos janė duke zhvilluar njė projekt nė lidhje me njė armė super tė fuqishme, qė pėrdor goditje me frekuenca shumė tė ulta akustike. Ata po bėjnė gjithashtu kėrkime pėr tė gjetur metoda pėr projektimin e fishekėve mė frekuenca tė larta akustike qė nuk penetrojnė. Shkenctarėt e ARDEC janė duke kėrkuar metoda pėrdorimi pėr valėt me lazer kimik. Ky lloj lazeri mund tė projektojė njė masė plazmore tė nxehtė e me presion tė lartė nė ajėr, para njė shėnjestre tė caktuar, duke krijuar njė rrymė ajri qė do tė rezultojė si e paqėndrueshme, por qė nė fakt do tė jetė e kontrollueshme dhe do tė dėmtojė mjetet dhe personelin armik, sipas shėnjestrės sė paracaktuar. Nxjerrėsit e kėtyre valėve sonore infra, janė dizenjuar nė Britani. Ėshtė raportuar se kėta emetues janė tė aftė tė dėmtojnė dėgjimin e njė personi dhe tė shkaktojnė rezonancė nė organet e brendshme tė tij, e cila mund tė shkaktojė pushimin e aktivitetit tė zemrės e si rezultat, vdekjen.
  Nėse i referohemi studiueses amerikane Janet Morris, drejtori kėrkues i Kėshillit Strategjik Global USA, rusėt janė angazhuar nė zhvillimin e armėve akustike po ashtu dhe rezultatet janė mbreslėnėse. Morris thotė se, gjatė udhėtimit tė saj nė Rusi, ajo ka parė pajisje operacionale, qė mund tė formojnė valė sonore infra prej 10 Hz, nė madhėsinė e njė topi bejzbolli, gjė qė ka mundėsi tė shkaktojė dėmtime serioze te njė person qė ndodhet qindra metra larg prej armės. Ndėrkohė, nuk ka akoma njė rėnie dakord pėr dėmet qė sjellin efektet e armėve akustike.
  Duke folur nė Institutin e Marrėdhėnieve me Jashtė nė Moskė, nė shtator , ministri i Jashtėm rus Sergej Lavarov do tė thoshte: “Njė garė armatimi ėshtė duke hyrė nė njė fazė tė re. Ka njė kėrcėnim tė njė armatimi qė pėrvijohet nė horizont”. Ēfarė kishte saktėsisht ndėr mend ai kur e tha kėtė gjė? Arritjet qė u pėrmendėn mė sipėr tregojnė se, e ardhmja ėshtė mė afėr se ē’duket dhe kur ajo tė vijė, armėt qė kemi njohur deri tani do tė jenė thjesht tė vlefshme pėr t’u vendosur nė ndonjė muze.
  Paqė

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-01-2011
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne te vertete, ajo qe e quajne *Ngrohja Globale*, eshte moti i kontrolluar me ane te H.A.A.R.P............... Dhe thone se kjo arme e tmerrshme eshte ne gjendje qe te shkaktoje makthe gjate gjumit, si dhe ndryshim humori............ Kam pare disa video ne Youtube dhe aty thone se HAARP eshte ne gjendje te gjeje resurset natyrore......

 11. #31
  Oxford Astrophysics Maska e NeutronStar
  Anėtarėsuar
  14-10-2010
  Vendndodhja
  Oxford - England
  Postime
  106
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga alonan100 Lexo Postimin
  Ne te vertete, ajo qe e quajne *Ngrohja Globale*, eshte moti i kontrolluar me ane te H.A.A.R.P............... Dhe thone se kjo arme e tmerrshme eshte ne gjendje qe te shkaktoje makthe gjate gjumit, si dhe ndryshim humori............ Kam pare disa video ne Youtube dhe aty thone se HAARP eshte ne gjendje te gjeje resurset natyrore......  dhe si pas teje cdo gje qe ti shef ne youtube eshte e vertet, ? Ti mund te shofesh dhe se si gjysma amerikes zhytet ne uje ne nje video ne youtube , edhe ate do e besosh qe eshte e vertet? .

 12. #32
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  ashtu te thane ty ato, qe ne 2012 do zhdukim 80% te popullsise?lol

  tema eshte interesante, po sa arrita te ky post, dhe me iku interesi.
  se sa do zhdukin nuk dihet por dihet qe ne 10-20 vjet bota do shkoj ne 8 bilion edhe eshte konfirmuar qe eshte e pamundur per nje shume te tille qe popullsia te vazhdoj te ket kete mireqenie. o do pakesohemi o do i kthehemi koheve shume shume te veshtira. ke nje artikull per kete bej nje search edhe do e gjesh.
  I LOVE GOD

  j&g

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-01-2011
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  TiRoNci_MiZeRje, po te sugjeroj qe t`i hedhesh nje sy kesaj.....
  http://presscore.ca/2011/?p=846

 14. #34
  Oxford Astrophysics Maska e NeutronStar
  Anėtarėsuar
  14-10-2010
  Vendndodhja
  Oxford - England
  Postime
  106
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  dhe duhet te besoj ate qe eshte thjesht nje wesbite qe eshte krijuar nga dikush qe ka ne menje fundit e botes apo global warming etj ? sa do qe dhe ai website mund tjet i ndonje gazetarie serioze etj.

 15. #35
  IT Professionals Maska e Sirius
  Anėtarėsuar
  13-11-2002
  Vendndodhja
  Geneve
  Postime
  593
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Darius, na sill fakte tamam.


  Jo te tipit ne vitin 2012 do shfarosin 80% te popullsise, ama. lol


  Shfleto more internetin leje Darius se eshte lodh tu bo pershesh per gjith ketu qe presin gojen hapur.

  p.s. kur lexojsha per Haarp pata kuptu qe floket nuk na bien nga X faktor por nga presioni i Jonosferes

 16. #36
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Nuk ka qene Tesla ideator por eshte perdorur teknologjia qe ai krijoi. Perkundrazi Tesla na paraqitet si shume human, ne momentin kur behej Eksperimenti i Filadelfias ai heq dore dhe po ashtu refuzon totalisht perfshirjen e tij ne krijimin e armes berthamore qe ne ate kohe ende nuk kishte marre emrin Manhattan Project.
  eshte e vertete. tesla ka hequr dore nga projekte me fuqi teknologjie te tilla.

  mgjth duhet thene se eksperimente si ai i filadelfias dhe ky i haarpit qe disa na pretendojne sot , jane fryrje te njerezve qe besojne cdo gje.

  sikur ska pase termete apo permbytje me pare ne toke qe e bene haarpin njerezit super-arme.

  takova nje njeri para disa kohesh qe e genjente veten me idiotlliqe te tilla.

  e degjova sa e degjova dhe i thashe '' nuk te duket se njerezit te cilet i besojne gjerave te tilla , thjesht jane bored me jeterat e tyre'' ......

  ......i ktheva kurrizin edhe ika pastaj.

 17. #37
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Nese per Eksperimentin e Filadelfias ka rezerva te medha pasi mungojne shume dokumenta e fakte, si dhe deshmitare okulare pasi kane kaluar shume vite, HAARP eshte mese i dokumentueshem dhe i argumentuar per fuqine qe ka. Madje gjerat e permendura jane vetem disa nga ato qe dihet se arrihen nepermjet HAARP. Sapo mbarova se pari nje dokumentar mbi arritjet e pashpallura te Teslas si dhe zbatimet qe jane bere te zbulimeve te tij. Teknologjine e HAARP Tesla e ka krijuar qe ne vitin 1903 dhe nuk e deklaroi sapo kuptoi rrezikun e madh qe kishte po te binte ne duar te gabuara. Dokumentari ishte i BBC dhe paraqiste shume fakte, sidomos per HAARP

 18. #38
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  ne fakt ai e deklaroi se tha qe ''teknologjia e tille ne duar te gabuara mund te kete deme fatale per njerezimin'' .

  Ska prova qe HAARP shkakton ndryshime ne klime me pasoja termetesh e permbytjesh.
  Jane thjesht dyshime e te tilla kane per te ngelur.

 19. #39
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  E kam te veshtire te paraqes anen teknike sesi funksionon dhe cfare shkakton por termetet dhe permbytjet jane me e pakta qe mund te beje. Jo sepse qellimi i HAARP eshte i tille por teknologjia qe perdor ben modifikime te cdo lloj fenomeni te tille natyror. Dokumentarin e kam se bashku me mbi 300 te tjere qe sapo i mora ne torrent. Jane 137 GB por nese perdor uTorrent i selekton dhe merr ate qe do. E ke ne demonoid: http://www.demonoid.me/files/details/2443072/7403642/

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-01-2011
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ju qe nuk e besoni se kjo makineri ekziston, ju sugjeroj qe te shikoni emisionin Conspiracy Theory with Jesse Ventura: "HAARP"... Edhe vete Jesse Ventura ka sherbyer per QEVERINE AMERIKANE...
  O Smth_Poetic, provat ekzistojne, eshte thjesht ceshtje kohe para se njerezit si ty t`i besojne

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •