Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 191
  1. #21
    Problemi i naftes eshte per delet. Masa eshte mesuar te pertypi mbrockullat e atyre qe kane fuqine sot dhe sillen verdalle si kali germuq. Problemin e energjise po te donin e kishin zgjidhur prej kohesh. Teknologjine e kane, mjetet i kane... nuk duan te humbasin perfitimin. Kujt i behet vone nga ata se po shkaterrojne planetin. Mjafton qe mos ju iki pushteti nga duart. Energji e lire do te thote mungese kontrolli dhe mungesa e kontrollit do te thote dobesi. Kete se lejojne dot ata.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-01-2009
    Postime
    345
    Darius..........edhe nje here tjeter e paske fshire shkrimin tim, apo jo ? PO PSE KESHTU TI ? A ka ndonje arsye? Edhe ketu po behen recensime te fjales se lire ?

    Une mendoj se nuk eshte mire keshtu.............cfare te shqeteson ty DARIUS ? Leri pra njerezit te shprehen lirisht, sepse i ke bere keto rubrikat e FENOMENEVE PARANORMALE NJE MONOPOL te vetes tende........leri pra te tjeret te shprehen me kendveshtrimet e tyre, qofte edhe gabim (sipas teje), nuk tregon zgjuarsi keshtu........me beso, kjo ehste kokefortesi dhe dobesi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Darius : 05-06-2009 mė 16:46

  3. #23
    Arsyeja e fshirjes se shkrimeve ka te beje me perzjerjen e fese ne kete nenforum. E kam bere te qarte qe allah e zot, kuran e bibel nuk kane pune ne kete nenforum por ne ate te fese. Perderisa kjo do vazhdoje te moszbatohet nga antare si ty, shkrimet do fshihen.

  4. #24
    DR-GR Maska e oliver55
    Anėtarėsuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Arsyeja e fshirjes se shkrimeve ka te beje me perzjerjen e fese ne kete nenforum. E kam bere te qarte qe allah e zot, kuran e bibel nuk kane pune ne kete nenforum por ne ate te fese. Perderisa kjo do vazhdoje te moszbatohet nga antare si ty, shkrimet do fshihen.
    Po shkrimi im pse u fshi.......nuk kishte lidhje me fene.
    Une shpjegova cfar po ndodh me token ne shqiperi, cfar te keqe ka.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga oliver55 : 05-06-2009 mė 17:19
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  5. #25
    Restaurator Orbis Maska e Baptist
    Anėtarėsuar
    20-11-2004
    Postime
    8,690
    Citim Postuar mė parė nga oliver55 Lexo Postimin
    Po shkrimi im pse u fshi.......nuk kishte lidhje me fene.
    Une shpjegova cfar po ndodh me token ne shqiperi, cfar te keqe ka.
    Ka, si nuk ka? Anteareve qe nuk bejne pjese ne grupet e komuniteteve fetare nuk u lejohet te shkruajne ne ato forume pavaresisht faktit pse tema eshte jasht sferes fetare te atij komuniteti, dhe postimet e tyre fshihen rregullisht aniqe jane ne lidhje te drejtperdrejte me temen dhe nuk e kushtezojne paragjykimet fetare te grupit me asgje.

    Ti je anetar i komunitetit fetar, ndersa ky forum eshte i komunitetit shkencor, matematika eshte e thjeshte. Ti do te duhejshe, qe vet te permbahesh nga pjesemarrja ne tema e forume qe bien ndesh me percaktimin tend.
    Aeneas Dardanus
    Lavdi, pasthirrme fosilesh, germadhash e rrenojash vershelluese. -Eja pas meje!...

  6. #26
    Per me teper ajo qe kishe shkruar ti mund te jete nje problem aktual ne lidhje me ndertimet pa leje ne Shqiperi po ca lidhje ka kjo me temen? Po talleni tani ju apo ca?

  7. #27
    DR-GR Maska e oliver55
    Anėtarėsuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Europa
    Postime
    666
    Po pse gjith ai dem qe esht bere ne bregdetin shqiptar me mijra peme te prera me beton nga te kater anet, ti e quan tallje, apo jasht teme se nuk po te kuptoj.Nuk esht kjo nje shkatarrim qe e kan bere vete njerezit.Nuk besoj se jam jasht temes? Po nejse esht si ajo thenja maliqi dhe ligji.
    PARA KOMBIT DHE KOMBESISE. VE NJERIUN;

  8. #28
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    boten po e prishin vet njerzit....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  9. #29
    Citim Postuar mė parė nga oliver55 Lexo Postimin
    Po pse gjith ai dem qe esht bere ne bregdetin shqiptar me mijra peme te prera me beton nga te kater anet, ti e quan tallje, apo jasht teme se nuk po te kuptoj.Nuk esht kjo nje shkatarrim qe e kan bere vete njerezit.Nuk besoj se jam jasht temes? Po nejse esht si ajo thenja maliqi dhe ligji.
    Oliver edhe njehere tjeter qe te jete e qarte. Me budallalliqe te tipit ligji e maliqi here tjeter as do denjoj te te pergjigjem ty apo te tjereve. Me kete menyre me mua mos fol. Ose permbajuni temes ose mos u fusni fare. Une te them tema eshte per Token ne pergjithesi, demet qe po i shkaktohen asaj ne pergjithesi dhe qe do ndikojne ne gjithe njerezimin, ti me merresh mua me ndertimet pa leje ne bregdetin shqiptar. Po ste pelqeu arsyetimi im mbi arsyen e hapjes se temes atehere me vjen keq po nuk kam cfare te bej. Per ndertimet pa leje ke nenforume si aktualitetet shoqerore apo problematika shqiptare. Aty mund te hapesh sa te duash tema te tilla. Ketu jo.

  10. #30
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Kohet e fundit eshte regjistruar ndonje fenomen i tille? Flas gjate ktij viti!?
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
    Data 8 Janar - Dite Ngjarjesh te Cuditshme ne Gjithe Boten

    Ere gazi ne New York

    Numer i larte zogjsh te ngordhur bllokon qendren e Austin, Texas

    Nje Re kimike po leviz drej Houston, Texas

    Rrjedhje gazi nga nje tubacion ne Londer

    Nje rrjedhje e madhe gazi ne Meksike

    Rrjedhje gazi ne Sidnei, Australi

    Rrjedhje gazi ne Blue Springs, USA

    Rrjedhje gazi ne Albuquerque, New Mexico, USA

    Carje e cuditshme tubacionesh uji ne Midland, USA

    Shperthime te papritshme ujrash ne Eagle Rock

    Shperthime te papritshme ujrash ne Allegany County, MD, USA

    Shperthime te papritshme ujrash ne Edmonton, Canada

    Shperthime te papritshme ujrash ne Honolulu, Hawaii

    Zjarr masiv ne Texas

    Shperthim i fuqishem ne Centralin Elektrik ne Ohio

    Zjarre ne Malibu

    Rrjedhje radioaktive ne Suffolk, Angli

    Informacioni aktual jepet i qarte me grafika qe rifreskohen here pas here ne ket adrese: AlertMap

    Sikur mos mjaftonte kjo, ka nje aktivitet sizmik te pabesueshem. Mbi 30 termete shume te fuqishme jane rregjistruar ne te gjithe boten si dhe nje rritje te theksuar te aktivitetit vullkanik. Ky aktivitet i sotem mund te ndiqet ketu: http://aslwww.cr.usgs.gov/Seismic_Data/heli2.shtml

    Pra cfare po ndodh me Token?

    Rritje e pabesueshme e numrit te termeteve. Aktivitet i pazakonte vullkanik. Anomali elektromagnetike (gjykuar nga ngordhja masive e zogjve). Shperthime tubacionesh uji dhe gazi metan ne vende te ndryshme... A kane te gjitha keto lidhje me njera tjetren apo jane te shperndara? Dhe pse nuk ka asnje mbulim te ketyre ngjarjeve nga shtypi?

    Pervec CNN, FOX News dhe BBC organet e tjera kane heshtur.
    >>> Gjithcka mund te ndodhi por nuk e di pse pikerisht keta tre televizione me lene nje shije hidhur ne dhenien e lajmeve.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga VOLSIV : 30-11-2009 mė 11:05
    La verita' ti rendera' libero!

  12. #32
    Lajme te tilla ka patur shume kohet e fundit, sidomos termete e permbytje por nuk i kam postuar me mendimin qe te gjithe i kane lexuar.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    >>> Pyetja vazhdon te qendroje akoma: Cfare po ndodh me token?

    Emri:  Untitled - 1.jpg

Shikime: 3813

Madhėsia:  88.2 KB
    Emri:  Untitled - 2.jpg

Shikime: 3578

Madhėsia:  96.0 KB
    Emri:  Untitled - 3.jpg

Shikime: 3832

Madhėsia:  71.3 KB
    La verita' ti rendera' libero!

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Bobo sa gjera te frikeshme! Asgje nuk vdes dhe shkaterrohet,gjithcka transformohet!Edhe TOKA sipas vendit do te beje kuvendin!

  15. #35

  16. #36
    me syze dielli Maska e sadiku
    Anėtarėsuar
    08-02-2008
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    85
    Ajo gropa me larte sa e thelle ishte?

  17. #37

  18. #38
    hidhert
    Anėtarėsuar
    26-07-2002
    Postime
    172
    Katastrofizmi eshte ne mendjen tone ky eshte problemi.

  19. #39
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    Po Shihja sot disa video te termetit ne Kili qe nuk jane shfaqur neper TV



    Ndersa nje Tv ka bo nje rreklame shume te lezeēme shifeni:



    Dhe kjo e tmerrshme eshte:


  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    boten po e prishin vet njerzit....
    Pajtohem me ty Tironce.
    Gjynah ēka jemi kah i bėjmė natyrės. Ta merr mendja se me kėtė gjeneratė pėrfundon gjithēka. Nuk mendojmė fare pėr ata qė vijnė pas nesh. Priten pyjet, prishen rrjedhat e lumenjve, mbulohen tokat e bukės me beton nga ndėrtimet e milionerėve tanė, nė ēdo skutė bėrllok. A nuk po e shkatrrojmė tokėn vetė?

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •