Close

Rezultati i Sondazhit: Kush e vrau Jezusin?

Votues
31. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • satani

    1 3.23%
  • njeriu

    11 35.48%
  • Hebrenjte

    12 38.71%
  • Perendia

    4 12.90%
  • Romaket

    3 9.68%
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 69
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Ndoshta
    Anėtarėsuar
    31-10-2010
    Postime
    247
    Postimet nė Bllog
    1
    Jezu Krishtin ndoshta Hebrenjt e vran se bashku me Romaket e me pas ata ishin qe hodhen ne treg Biblat ne 4 versione,mendimi im vene gjera qe ju konvenon atyre me shum.
    Cuditem se si Ungjilli i Barnabes nuk perdoret dhe hudhet posht nga disa krishtere se di prej juve sa e kan lexu ajo me duket me e verteta e me e aferta , ndersa Isa a.s nuk esht vra aj esht i gjall,mendimi im nese nuk pelqehet Delette Postit ! nuk dua te hap replika dhe te bej percarje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ndoshta : 06-03-2011 mė 14:34
    " Injoranca ėshtė Terri mė i madh nė Botė "

  2. #22
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    05-03-2011
    Postime
    2
    Jezusin ,nuk e ka vrare askush, ai akoma eshte gjalle....dhe ate (Isaun) as nuk e vrane e as nuk e gozhduan,por atyre ashtu u perngjau ......

  3. #23
    Citim Postuar mė parė nga albani1 Lexo Postimin
    Secili te jape mendimin e tij te ilustruar me vargje biblike dhe mund te sillni edhe ndonje koment .
    kjo pyetje nuk eshte per te bere debat por te sjelle ndertim per njeri tjetrin
    Atehere pyetja eshte kjo:

    SIPAS MENDIMIT TEND

    KUSH E VRAU JEZUSIN?

    lutem personat qe nuk jane te krishtere te mos komentojne ne kete pyetje vetem te lexojne .
    Kush e vrau ...!
    Po romaket a dere bardhe, pse kush at'here?!
    Edhe papa, ne librin e tij te fundit, ka shfajesuar historikisht dhe duke dokumentuar, hebrenjte...
    Pra serbet nuk ishin, amerika nuk ishte zbuluar, kurse kinezet nuk ishin akoma superfuqi............
    Ler menjane shakate, fajtor nuk ka, pasi Jesu Krishti kish ardhur per nje fund te tille, ishte parathene, por nese me fajtor nenkuptohen ekzekutuesit, at'here flitet vetem per romaket........
    Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

  4. #24
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    Citim Postuar mė parė nga arbereshi_niko Lexo Postimin
    Kush e vrau ...!
    Po romaket a dere bardhe, pse kush at'here?!
    Edhe papa, ne librin e tij te fundit, ka shfajesuar historikisht dhe duke dokumentuar, hebrenjte...
    Pra serbet nuk ishin, amerika nuk ishte zbuluar, kurse kinezet nuk ishin akoma superfuqi............
    Ler menjane shakate, fajtor nuk ka, pasi Jesu Krishti kish ardhur per nje fund te tille, ishte parathene, por nese me fajtor nenkuptohen ekzekutuesit, at'here flitet vetem per romaket........
    arbereshi_niko, mendoj se duhet te jete me i kujdesshem njė i krishter kur flet diēka qe ėshtė pika kryesore per besimin e krishter.

    Pasi qe ta lexosh kete rresht ndoshta mund te japesh tjeter kupim besimit tende mbi vdekjen ne kryq te Jezusit.

    Krishti tha:
    "Ati Im, po te duash largoje kete kupe prej Meje, por jo si dua Une, por si do Ti"!

    "Erdhėt, si tė isha unė cub, me shpata e shkopinj! Pėrditė isha nė Tempull me ju e nuk ēuat dorė mbi mua. Porse kjo ėshtė ora juaj dhe pushteti i territ”!

    "Ati i Im, perse me braktise"!

    arsyeja ėshtė njeriu, respketivisht mėkati nė njerit, per ta liruar njeriun nga mėkati. Ndersda kryqezuesi dhe Ai qe beri vullnetin e vet.....!! Lexoje mire dhe meditoje.
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    >>> Nqs Zoti mund ta parashikonte sec do ndodhte kjo nuk do te thote qe nuk e vrau njeriu. Fakti qe njeriu u tundua nga i keqi perseri eshte i vertete por krimin e beri njeriu. Nese ai nuk e kuptoi sepse mendja dhe zemra ishte e mbyllur perseri faji i mbetet njeriut.
    La verita' ti rendera' libero!

  6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar VOLSIV pėr postimin:

    Diella1 (09-11-2013)

  7. #26
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    sipas nji plake qe kam komshi dhe te dielave flitet per fe,
    plaka e kishte meri me puth ne faqe nji her, ajo let e quente ;putha e gjudes, u qudita e pyeta pse , ajo tha kur rromaket kerkonin jezu , juda ju tha une do shkoj te ai e kur ta puth ne faqe ju dini cili asht.
    ne debate po ashtu flitet ne disa debate .
    tani kam ndegju pse krishteret frigohen apo e urrejn daten 13, se jezu u gozhdu ne kryqin e 13 diten e Premte.
    sipas fes islame jesu (hazreti isha nuk ka vdekur se zoti e beni nji njeri qe i ngjan atij e kam ndegju se kam lexu askund dhe me von e lexojsha gazeten e se dieles te kishes ku disa bejn pyetje e prifti pergjigjet, se cili profet vjen siq asht fol.
    prifti pergjigjet jesu ka me ardh por jo i krishter, sa u habita por gjithshka asht e mundur apo njerzit po e shkrujn te ardhmen siq e kan shkru te kaluaren.


    disa libra qe tani jan ba filma mjaft kan destabilizu besimin .bile sonte ne lajme e tregun si priftet punojn me internet duke qu mesazhe besimtarve qe skan koh apo qe zdojn te shkojn ne kisha.

    nese kam shkru pa lidhje sipas mendimit tuaj keni drejt me fshi.
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  8. #27
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina Lexo Postimin
    sipas nji plake qe kam komshi dhe te dielave flitet per fe,
    plaka e kishte meri me puth ne faqe nji her, ajo let e quente ;putha e gjudes, u qudita e pyeta pse , ajo tha kur rromaket kerkonin jezu , juda ju tha une do shkoj te ai e kur ta puth ne faqe ju dini cili asht.
    ne debate po ashtu flitet ne disa debate .
    tani kam ndegju pse krishteret frigohen apo e urrejn daten 13, se jezu u gozhdu ne kryqin e 13 diten e Premte.
    sipas fes islame jesu (hazreti isha nuk ka vdekur se zoti e beni nji njeri qe i ngjan atij e kam ndegju se kam lexu askund dhe me von e lexojsha gazeten e se dieles te kishes ku disa bejn pyetje e prifti pergjigjet, se cili profet vjen siq asht fol.
    prifti pergjigjet jesu ka me ardh por jo i krishter, sa u habita por gjithshka asht e mundur apo njerzit po e shkrujn te ardhmen siq e kan shkru te kaluaren.


    disa libra qe tani jan ba filma mjaft kan destabilizu besimin .bile sonte ne lajme e tregun si priftet punojn me internet duke qu mesazhe besimtarve qe skan koh apo qe zdojn te shkojn ne kisha.

    nese kam shkru pa lidhje sipas mendimit tuaj keni drejt me fshi.
    Jo moj Dorontina, si te mendoj dikush se ke shkruar "pa lidhje" derisa ti ke thene atė qe din, njeriu nuk bėn te pres prej dikujt ēka nuk mundet as nuk din, ti ashtu e din dhe ashtu e the.

    Goja te lumtė dhe zemra te kėndoftė z Dorontina por kujdes se po te puthe edhe ty ndonji "Judė" dhe tani mund te pėsosh ndonji sherr permrapa !!
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  9. #28
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
    >>> Nqs Zoti mund ta parashikonte sec do ndodhte kjo nuk do te thote qe nuk e vrau njeriu. Fakti qe njeriu u tundua nga i keqi perseri eshte i vertete por krimin e beri njeriu. Nese ai nuk e kuptoi sepse mendja dhe zemra ishte e mbyllur perseri faji i mbetet njeriut.
    Nuk bėhet pytje per krimin por kush e kryqezoj Jezusin, Kush ishte kryqezuessi i Tij?

    Gjithsesi edhe kjo qe thote Jezusi ketu ne duhet te jemi te kujdesshme dhe me vemendje ta meditojme;

    “Fali, o Atė, se nuk dinė ē’bėjnė!” tha Jezusi !!!
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  10. #29
    i/e regjistruar Maska e Dorontina
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
    Postime
    3,488
    Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
    Jo moj Dorontina, si te mendoj dikush se ke shkruar "pa lidhje" derisa ti ke thene atė qe din, njeriu nuk bėn te pres prej dikujt ēka nuk mundet as nuk din, ti ashtu e din dhe ashtu e the.

    Goja te lumtė dhe zemra te kėndoftė z Dorontina por kujdes se po te puthe edhe ty ndonji "Judė" dhe tani mund te pėsosh ndonji sherr permrapa !!
    shiqo toni ketu ne perendim thuht puthja e judos andaj ti thuj qka te dudh une solla diqka nga larg e me duket qe asht intiligjente me pa pak ma larg se hunda.
    fkl per pershendetje une kam ende per te fol se jetoj ne ket mes mirp nuk harxhoj une nergji per vesh te shurdher
    flm
    "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

  11. #30
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anėtarėsuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-kėndej
    Postime
    3,131
    Me mir me then satani. Hebrenjt e paguan mjaftushem besimin e krishterve se ato e vran Krishtin. Dhe akoma sulmohen per motive te ktilla.
    Tani dhe Papa kishte dal pas 2000 viteve dhe i kishte shfajsu hebrenjt, shyqyr.
    Shqiperi eshte edhe Cameria

  12. #31
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    Citim Postuar mė parė nga toni77_toni Lexo Postimin
    Nuk bėhet pytje per krimin por kush e kryqezoj Jezusin, Kush ishte kryqezuessi i Tij?

    Gjithsesi edhe kjo qe thote Jezusi ketu ne duhet te jemi te kujdesshme dhe me vemendje ta meditojme;

    “Fali, o Atė, se nuk dinė ē’bėjnė!” tha Jezusi !!!
    >>> Kryqezuesi ishte njeriu. Ndoshta edhe ne deri diku.
    La verita' ti rendera' libero!

  13. #32
    "Nė fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anėtarėsuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    4,534
    Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
    >>> Kryqezuesi ishte njeriu. Ndoshta edhe ne deri diku.
    Atėher pse i drejtohesh Atit tonė qiellorė duke i thėnė; "te falėnderoj o Zot qe e bere kėtė per bes"?

    Une mendoj se i krishteri duhet ta kuptoj se njeriu eshte arsyeja, respketivisht mėkati nė njerit, pra sipas hskrimeve per ta liruar njeriun nga mėkati. Ndersda kryqezuesi dhe Ai qe beri vullnetin e vet.....!! Lexoje mire dhe meditoje, ose sipas teje....!

    Krishti tha:
    "Ati Im, po te duash largoje kete kupe prej Meje, por jo si dua Une, por si do Ti"!

    Nuk mendoj se e din dikush ma mirė se sa Ai i cili flet duke iu drejtuar Atij qe kishte ne dorėn e Tij - kryqėzimin ose mo-skryqezimin e Tij. Apo nganjėherė njeriu na del ma i menēur!!!
    Gjej kohen tė lexosh, ėshtė themel i tė diturit.

  14. #33
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069
    >>> Toni te kuptova kush eshte qendrimi yt. Ti mendon se eshte Zoti qe kryqezoi Zotin apo e kuptova gabim?
    La verita' ti rendera' libero!

  15. #34
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Jezu Krishtin e vrau njeriu nen ndikimin e forcave te erresires, d.m.th Satanit. Zoti e coi ne toke qe Ai te jete/ishte, por njerezit nuk e njohen dhe e vrane.Zoti nuk e vrau, Zoti i ben krijesat qe te marrin jete e te jene.Ai i vuri njerezit para zgjedhjes ndermjet drites dhe erresires - drita eshte dhe s'mund te vritet, ashtu sic Jezu Krishti nuk vdiq ne te vertete. Pra vrasja eshte nje fenomen temporal, ndaj te ciles vetem njerezit mund te genjehen, nese Zoti e lejoi ishte sepse ne te vertete asgje zhdukese nuk po ndodhte, pra Zoti nuk po e vriste sepse asgje nuk mun t'a vrase driten, por provoi njerezit ne dobesite e tyre dhe i dha shembullin e forcen e shpirtin nepermjet birit te tij se si t'a kalojne ate test ne te ardhmen(e jeteve te tyre,por edhe te njerezimit ne pergjithesi). Them qe nuk mund te permbahen ne sondazh klasifikimi 'njerezit' dhe 'romaket' e 'hebrenjte', sepse edhe ato njerez jane.

  16. #35
    Inxhinier Maska e albani1
    Anėtarėsuar
    16-08-2007
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    840
    Pyetje per tu menduar.

    Nqs njeriu e vrau Jezusin , atehere pse Perendia nuk e mbrojti?
    Perendia eshte aq i madh, saqe ne na duhet perjetesia per ta njohur Ate plotesisht.

  17. #36
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162
    Kemi te bejme me ate cka quhet 'vrasje' per syte e Zotit dhe ne te vertete : Zoti e coi Jezu Krishtin te na tregonte te verteten, qe ishte se ne qofte se jetojme ne te verteten, ne Zot, ne fjalen e Zotit, vdekja trupore nuk ka fuqi mbi ne, sepse nga meritat e Jezu Krishtit jetojme edhe pas vdekjes. Pra, ajo cka duket vrasje per syte tane dhe njerezit e kesaj bote, eshte e paperfillshme per syte e Zotit. Ajo cka duhet t'i ruhemi eshte vdekja shpirterore, e cila shkaktohet nga ndikimi i fuqive te erresires, Satanit. Kush jeton ne Zot eshte i pavdekshem, cka eshte ajo qe ne duhet te besojme, e te jetojme nen frymen e dashurise e paqes e jetes qe vjen nga ky zbulim. Pra, Zoti e lejoi birin e tij te vritej per te na treguar se vdekja e trupit nuk sjell edhe ate te njeriut/shpirtit, ne qofte jetojme nen frymen e besimit, nuk eshte vrasje e vertete.

  18. #37
    i/e regjistruar Maska e peshkatar1
    Anėtarėsuar
    04-01-2012
    Postime
    6

    kush e vrau jezusin

    Citim Postuar mė parė nga albani1 Lexo Postimin
    Mund T Japi Mendimin E Tij Kushdo Por Vetem Te Mos Kthehet Ne Debat Por Vetem Secili Te Jape Mendimin E Tij Se Pastaj Behet Tema Lemsh Dhe Nuk Merret Vesh Asgje

    Pra Le Te Japin Mendimin E Tyre Te Gjithe Anetaret E Forumit Pavaresisht Besimit

    Por Nqs Do Te Kete Debate Destruktive Atehere Do Te Kekroja Nga Moderatoret Qe Te Fshihen Postimet Destruktive Dhe Me Ofendime.

    Kalofshi Mire Duke Diskutuar Ne Menyre konstruktive.
    jezusin e vra satani,perendia,romaket,hebrenjte,njeriu te gjithe.

  19. #38
    i/e regjistruar Maska e peshkatar1
    Anėtarėsuar
    04-01-2012
    Postime
    6

    kush e vrau jezusin

    Citim Postuar mė parė nga albani1 Lexo Postimin
    Secili te jape mendimin e tij te ilustruar me vargje biblike dhe mund te sillni edhe ndonje koment .
    kjo pyetje nuk eshte per te bere debat por te sjelle ndertim per njeri tjetrin
    Atehere pyetja eshte kjo:

    SIPAS MENDIMIT TEND

    KUSH E VRAU JEZUSIN?

    lutem personat qe nuk jane te krishtere te mos komentojne ne kete pyetje vetem te lexojne .
    shume pjyetje e bukur,per mendimin tim jezusin e vrane hebrenjte,te shtyre nga satani te lejuar nga perendia te kryqezuar nga romaket dhe njeriu.

  20. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Postime
    2,282
    - Ne pyetjen tuaj Albani, kush e vrau Jezusin, ke parasysh, aspektin fizik te ngjajres, apo kush e dha kete kryqezim. Une ndalem tek fjalet e Irodit , i cili i tha Jezusit: une kam pushtet te te fal ose te te denoi. Dhe Jezusi i tha. Ky pushtet te eshte dhene ..
    Po keshtu Pjetri kur digjoj prej Jezusit se, Ai do te shkonte ne Jeruzalem dhe do te pesonte vdekjen, e ftoi qe te mos shkonte. Por Jezusi i tregoi Pjetrit se, ndalese e Pjetrit ishte kryesisht direkt nje mesim i satanit. Pergjigja ime perfundimtare rreth pyetjes qe ju Albani beni eshte se, Ati e dha kete Fli, si e vetemja menyre qe Ati dha per clirimin e njeriut nga skllaveria e mekatit dhe e vdekjes. Por dikush pyet: Perse Perendia zgjodhi nje rruge te tille per Birin e tij te dashur?
    Se pari them se, askush nuk mund te gjykoje rruget e Perendise. Perendia di gjithshka, dh azgje nuk eshte e mbuluar para Tij. Nese arijme te kuptojme kete pozite te Tij, atehere e kuptojme plotesisht se, cdo vendim i Tij eshte i drejte dhe i perjetshem. Por le te ndalemi pak dhe te shikojme poziten ne te cilen qendron njeriu para Perendise. Bibla na meson se Njeriu, i cili eshte dhe krijesa qe Perendia beri simbas imazhit teTij, ishte plotesisht i ndare ne vdekje te perjetshme. Pra ardhja e njeriut ne Perendia, behet vetem permes kalimit nga VDEKJa ne JETE. Fakti eshte se jokristianet, me fjalen vdekje, kuptojne thejsht momentin kur njeriu mbyll syte, pra nuk jeton fizikisht.
    Ne Eden Perendia na tregon nje fakt te vertete, kur i thote Adamit se, qysh ne momentin qe do te HASH frutin e ndaluar, ke per te VDEKUR. Fjala Vdekur, do te thote: te qenit JASHTE JETES pra JASHTE Perendise. Ky fakt na deshmon se njeriu ne kete bote, para syve te Zotit eshte vecse i VDEKUR. Pra plotesisht i NDARE prej Tij. Atehere duhet qe DIKUSH te vije dhe ta NXJERE njeriun nga VDEKJA, duke e futur perjetesisht ne JETE, dmth ne gji te Perendise. Ketu ngrihet pyetja: Pese Jezusi erdhi ne shembellim NJERZOR?
    Ky eshte fakti me madhor i bibles, te cilen te gjitha fete jokristiane, perpiqen ta shohin Jezusin totalisht vetem nje person Fizik, dmth ne permast e limituara te njeriut. Pikerisht ketu ndahet cdo besim i reme nga ai i vertete. Ketu humbin te gjitha dotkrinat ndaj mesimit dhe besimit kristian. Jezui i pyeti apostujt e tij duke ju thene: kush thone njerzit se jam une?
    Duhet thene se, Jezusi nuk i pyeti apostujt per te mare nje informacion se cfar njerzit mendojne rreth tij. Qellimi i pyetjes ishte, qe apostujt te deshmonin pikerisht zbulesen qe Ati kishte dhene ne zemer te tyre, rreth Birit te tij, Zotit Krisht. Por njekohesisht qe ata te njihnin dhe paaftesine e njerzve per te njohur Birin e Perendise Zotin Krisht. Ky veshtrim eshte dhe sot aktual. Te krishteret deshmojne ate qe Ati zbulon ne zemer te tyre per Birin e tij, ndersa bota deshmon ate qe aftesite e limituara te njeritu mendojne rreth Jezusit.
    Por pyetja eshte: Perse Perendia dha Birine Tij per te vdekur ne Kryq, dhe pse pikerisht Ai perzgjodhi vdekjen si mundesia e shpetimi per njeriun?
    Dhata e vjeter na jep nje mesim shume te vyer rreth ketij fakti. Mundesia e vetme per te shlyer mekatin, ne popullin e Izraelit, ishte vetem flijimi dhe gjaku i flise. Pra pa GJAK nuk ka shlyerje te mekatit. Perse GJAKU i flise?
    Perendia ne bibel na tregon se ne GJAK, qendron jeta. Pra kur hebrenjte ofronin filine si mundesi e vetme te shlyrejes se mekatit, denimi i mekatit te herbreut BINTE mbi FLINE ne gjakun e saj, dhe keshtu ai quhej i PASTRUAR. Pali tek letra e hebrenjve thote se, nuk ka shlyerje te mekatit pa GJAK. Por cfar ndodh me njerzit te cilet nuk besojne tek Perendia i vertet JAHVE?
    Njerzit nuk dine se ceshte MEKATI, dhe DENIMI qe vjen prej tij tek Njeriu. Shume njerez mekatin e shohin si nje veprim ekstrem i keq, dhe kjo eshte mjaft per ta.
    Bibla duke qene i vetmi liber qe ne mesim te tij ka Fjalen e Perendise, na tregon se, Mekat do te thote: shkelja e Ligjit te Perendise, qe si page tek njeriu jep VDEKJEN(ndarjen e perjetshme me Te). Pikerisht ketu eshte dhe thelbi i gjithe ketij diskutimi. Perendia e dha shpetimin e njeriut nga Mekati dhe vdekja, duke dhene Birin e tij te vetemilndur Jezusin. Por pyetja eshte: Perse duhej te vinite Biri i Tij i vetem dhe jo nje njeri prej kesaj bote? Arsyeja eshte e thjesht: duhej nje NJERI, i cili nuk trashegonte Mekatin dhe Vdekjen nga Adami dhe Eva. Por a kishte dhe ka sot ne bote nje njeri te tille? Apsolutisht jo. Arsyjea se perse Jezusi Lindi jo nga nje mardhenie njerzore, eshte fakti dhe deshmija qe na verteton se, Jezusi nuk ishte nje pasardhes i Adamit mekatar tokesor, por eshte vete Adami qiellor, pa mekat dhe pa vdekje. Vetem Ai ishte i DENJE qe te vinte dhe ta merte njeriun, duke u bere njeri; ta nxjere ate nga vdekja, duke vdekur dhe paguar ne kryq per mekatet e njeriut; dhe ta rifute njeriun ne JETE me Perendine, duke u rignjallur nga vdekja. Bibla thote se, kjo eshte FITORJA qe Perendia dha per Njeriun, qenien e tij te dashur, permes sakrifikimit te Birit te tij Zotit Krisht.
    Tani pyetja, kush e vrau Jezusin, mendoj se ka mare nje pergjigje te plote. Ati SAKRIFIKOI Birin e Tij te vetmelindur, per shpetim te kirjeses se tij te dashur, Njeriun. Amin

  21. #40
    i/e regjistruar Maska e SatanMyMasterSS
    Anėtarėsuar
    02-10-2011
    Vendndodhja
    Hell
    Postime
    217
    Citim Postuar mė parė nga albani1 Lexo Postimin
    Ata qe nuk besojne ne egzistencen e Jezusit ju lutem te mos postoni por vetem te lexoni

    Nese doni te postoni atehere postoni vetem ne lidhje me pyetjen me asgje tjeter

    cdo gje tjeter eshte teme me vehte nuk ka lidhje me temen ne fjale dhe as me pyetjen
    Ju lutem mos iu largoni temes.

    Kjo ishte aresyeja pse nuk doja qe jo- kristianet te mos merrnin pjese sepse ata qe jane ateiste nuk besojne ne egzistncen e Jezusit dhe do te conin temen ne nje drejtim tjeter gje qe eshte e ndaluar te pakten per kete teme
    Atehere cka kerkoni ju besimtaret me tema tek Ateistet, atje shfaqni mendimet tuaja dhe duke na quajtur me lloj lloj emrash kurse ketu menjehere fusni kufizimet dhe pastaj thuani NE BESIMTARET KEMI MIREKUPTIM DHE MESHIRE ahahha, ne leter por jo ne veper.
    Religion is hate,
    Religion is fear,
    Religion is whore

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •