Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,523

  Republikanet dominojne Kongresin Amerikan

  Ligjvėnėsit republikanė, sot marrin zyrtarisht kontrollin e Dhomės sė Pėrfaqėsuesve. Republikanėt kundėrshtojnė shumicėn e axhendės sė presidentit amerikan Barak Obama e pėr rrjedhojė pritet qė debatet tė mbizotėrojnė nė kėtė sesion tė ri parlamentar. Republikanėt e fituan shumicėn e 435 vendeve nė zgjedhjet e mesmandatit tė mbajtura nė nėntor 2010. Demokratėt ende ruajnė kontrollin nė Senat, por jo mė shumicėn qė e kishin para zgjedhjeve.

  Obama i ka ftuar republikanėt dhe demokratėt qė tė punojnė sė bashku pėr t’a ndihmuar administratėn e tij qė tė krijojė vende pune pėr amerikanėt. Megjithatė sezoni i ri parlamentar celet me mosmarrveshje. Republikanėt do tė risjellin nė diskutim reformėn shėndetėsore tė propozuar nga Obama e madje pritet ta hedhin poshtė atė me anė tė njė votimi mė 12 janar.

 2. #2
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  Citim Postuar mė parė nga bindi Lexo Postimin
  Ligjvėnėsit republikanė, sot marrin zyrtarisht kontrollin e Dhomės sė Pėrfaqėsuesve. Republikanėt kundėrshtojnė shumicėn e axhendės sė presidentit amerikan Barak Obama e pėr rrjedhojė pritet qė debatet tė mbizotėrojnė nė kėtė sesion tė ri parlamentar. Republikanėt e fituan shumicėn e 435 vendeve nė zgjedhjet e mesmandatit tė mbajtura nė nėntor 2010. Demokratėt ende ruajnė kontrollin nė Senat, por jo mė shumicėn qė e kishin para zgjedhjeve.

  Obama i ka ftuar republikanėt dhe demokratėt qė tė punojnė sė bashku pėr t’a ndihmuar administratėn e tij qė tė krijojė vende pune pėr amerikanėt. Megjithatė sezoni i ri parlamentar celet me mosmarrveshje. Republikanėt do tė risjellin nė diskutim reformėn shėndetėsore tė propozuar nga Obama e madje pritet ta hedhin poshtė atė me anė tė njė votimi mė 12 janar.
  a ka ndonje burim lajmi per kete (origjinal) ?

 3. #3
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Citim Postuar mė parė nga bindi Lexo Postimin
  Ligjvėnėsit republikanė, sot marrin zyrtarisht kontrollin e Dhomės sė Pėrfaqėsuesve. Republikanėt kundėrshtojnė shumicėn e axhendės sė presidentit amerikan Barak Obama e pėr rrjedhojė pritet qė debatet tė mbizotėrojnė nė kėtė sesion tė ri parlamentar. Republikanėt e fituan shumicėn e 435 vendeve nė zgjedhjet e mesmandatit tė mbajtura nė nėntor 2010. Demokratėt ende ruajnė kontrollin nė Senat, por jo mė shumicėn qė e kishin para zgjedhjeve.

  Obama i ka ftuar republikanėt dhe demokratėt qė tė punojnė sė bashku pėr t’a ndihmuar administratėn e tij qė tė krijojė vende pune pėr amerikanėt. Megjithatė sezoni i ri parlamentar celet me mosmarrveshje. Republikanėt do tė risjellin nė diskutim reformėn shėndetėsore tė propozuar nga Obama e madje pritet ta hedhin poshtė atė me anė tė njė votimi mė 12 janar.

  Sic dihet kongresi perbehet nga dy dhoma, dhoma perfaqesuese dhe senati, ndersa republikanet e kane kontrollin vetem mbi dhomen perfaqesuese.

 4. #4
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,523
  Citim Postuar mė parė nga Gordon Freeman Lexo Postimin
  a ka ndonje burim lajmi per kete (origjinal) ?
  lajmin e degjova ne Al sat
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bindi : 05-01-2011 mė 12:41

 5. #5
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Ne 2012 keta do marin mbrapa dhe Senatin dhe Shtepine e Bardhe...

  Keta te rinjt qe kan ardh jan dhe uqer, tamam uqer te eger, qe e bejn Bushin te duket si Republikani me i bute qe ka ekzistuar.
  Il Club Pił Titolato Al Mondo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •