Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 55 prej 55
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Nuk e kuptoj ky betimiperket kohes se luftes apo vazhdon.Ne ne shqiperi nuk dime te na kene bere thirrje per lufte.Nese ju ndjeheni koherent me kete betim do te thote se i keni shpalle lufte maqedoneve, e perese shqetesoheni nese ju djegin flamurin, lufta keshtu e ka?!Ju prifte e mbara o trimat e Sulltan Mehmetit!
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  2. #42
    EPIROT Maska e EDLIN
    Anėtarėsuar
    16-07-2007
    Vendndodhja
    ku bėhen qinglat
    Postime
    1,527
    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Nuk e kuptoj ky betimiperket kohes se luftes apo vazhdon.Ne ne shqiperi nuk dime te na kene bere thirrje per lufte.Nese ju ndjeheni koherent me kete betim do te thote se i keni shpalle lufte maqedoneve, e perese shqetesoheni nese ju djegin flamurin, lufta keshtu e ka?!Ju prifte e mbara o trimat e Sulltan Mehmetit!
    Nuk eshte momenti Nesti, eshte koha t'a perserisim ne heshtje, ne momentin e duhur do te shqiptohet edhe me ze te larte (une e di qe ti e di po pyet per te bere thjesht nje pyetje)
    Epiri ėshtė dhe do tė mbetet gjithmonė shqiptar ashtu si e krijoi natyra dhe historia - A. Frasheri

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
    nuk duhet qe ne te tregohemi me te dobet se ata nese ai eshte njeri lig ne sduhet te jemi te till ne duhet tju tregojm se nuk jemi njerz te ulet si ju qe digjeni flamuj
    A na myt ju me kultur
    O i dashur jetoim ne ballkan,dhe nese nuk ja kethen me te njejten,vjen e te hyp ne qaf,a jeton ti ne kosove,sllavi veq zorin e don,jo me ja kall po u deshte edhe ma zi me jau ban,nuk munum na me kan ma te mequm se ata hiq mos u merzit per kite pun.
    Bravo atyre qe e kan djeg,por kjo djegje eshte dashte te ndodh ne mes shkupi,e jo ne pej,por edhe ne pej nje selam mir eshte qe jau paskan qu ketyre bishave

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Nese digjen flamure do te thote se urrejtja ka shkuar ne nje shkalle kritike.Flamuret tane jane djegur kudo ne vendet qe na rrethojne, por dhe ne ato vende ku shqiptaret jane ne mase te konsiderueshme, vertete qe nuk digjet flamuri, por na urrejne.Si i behet hallit?Te ngrihemi e te luftojme , te behemi kamikaze , t'ja kthejme urrejtjen me te njeten mase , te bejme terror?!C'eshte kjo urrejtje prej shekujsh?Une besoj se eshte preplasje kulturash. Nuk e duron njeri islamizmin ne keto troje te krishtresh.Analizoni dhe shqiptaret ne shtetin ame,ndonese shoqerohen, nje urrejtje e fshehur egziston dhe qe shprehet hapur me mos lejimin e marteses.Ndasi per 5 shekuj, turp i madh.Mua me duket se eshte turp qe te mbuloje urrejtja dhe te mos vrasesh mendjen per rrugezgjidhje, te besh qorrin.Mjaft me mor njerez.
    O vlla i dashur
    Ai sot ta kall flamurin,nese ti nuk reagon ai neser vjen ta kall edhe shptepin,ne kemi pervoj me ta,ti hiq mos u frigo se pa na faru neve ketu ne kosove nuk i lejojm me ardh te ti,ti rri rehat.
    Ne duke mos jau kethy kete urrejteje me te njejtin kuti,na kan tekurr deri ne ket mas,nuk kan len gje te lig pa ber me kete popull,ti kot behesh i kulturar,e dim ne qka eshte kultura por pytja eshte ata a e din.
    A ka me turp se nje grusht maqedonesh luajn me 6000 000 shqipetar,kur kemi djeg ne flamuj te paret,prandaj e mira do ishte qe edhe ne tiran si dhe ne prishtin por edhe ne shkup ta djegum nga nje flaumr maqedon,dhe askush nuk do te na e shef per te madhe,kjo eshte vetem nje kusur qe duhet tua kethejm e hiq me shume.
    ju te shqiperis me quditni me te mire ishit me te huajt se nder veti,me fal qe e them ket por kam shume fakte

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
    O vlla i dashur
    Ai sot ta kall flamurin,nese ti nuk reagon ai neser vjen ta kall edhe shptepin,ne kemi pervoj me ta,ti hiq mos u frigo se pa na faru neve ketu ne kosove nuk i lejojm me ardh te ti,ti rri rehat.
    Ne duke mos jau kethy kete urrejteje me te njejtin kuti,na kan tekurr deri ne ket mas,nuk kan len gje te lig pa ber me kete popull,ti kot behesh i kulturar,e dim ne qka eshte kultura por pytja eshte ata a e din.
    A ka me turp se nje grusht maqedonesh luajn me 6000 000 shqipetar,kur kemi djeg ne flamuj te paret,prandaj e mira do ishte qe edhe ne tiran si dhe ne prishtin por edhe ne shkup ta djegum nga nje flaumr maqedon,dhe askush nuk do te na e shef per te madhe,kjo eshte vetem nje kusur qe duhet tua kethejm e hiq me shume.
    ju te shqiperis me quditni me te mire ishit me te huajt se nder veti,me fal qe e them ket por kam shume fakte
    kur me citon shkrimin analizoje ne c'do rresht.Une kam thene se jo vetem komshinjte por kudo na urrejne e gjithashtu dhe nder vedi kemi percarje per shkak te islamizmit.Une medoj se ky eshte shkaku e nese ndermarrim ato reforma qe te tjeret i kane ndermarre para nesh, une besoj se nuk do te kete me urrejtje.E verteta eshte se islamizmi eshte i pa pranueshem ne keto troje, eshte i pa pranueshem nga vet vizioni kombetare per te bashkejetu me vendet perendimore te krishtera, eshte i pa pranueshem per mardheniet qe kemi pranuar me SHBA-te.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  6. #46
    Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
    Anėtarėsuar
    09-09-2007
    Postime
    3,698
    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    kur me citon shkrimin analizoje ne c'do rresht.Une kam thene se jo vetem komshinjte por kudo na urrejne e gjithashtu dhe nder vedi kemi percarje per shkak te islamizmit.Une medoj se ky eshte shkaku e nese ndermarrim ato reforma qe te tjeret i kane ndermarre para nesh, une besoj se nuk do te kete me urrejtje.E verteta eshte se islamizmi eshte i pa pranueshem ne keto troje, eshte i pa pranueshem nga vet vizioni kombetare per te bashkejetu me vendet perendimore te krishtera, eshte i pa pranueshem per mardheniet qe kemi pranuar me SHBA-te.
    anesti_55, a mund te na thuash se ne ēfare feje eshte konvertuar ai miku juaj sali berisha?

    apo eshte akoma islam ...

    po familja e tij kryeministroro-fazlliqe?

  7. #47
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    kur me citon shkrimin analizoje ne c'do rresht.Une kam thene se jo vetem komshinjte por kudo na urrejne e gjithashtu dhe nder vedi kemi percarje per shkak te islamizmit.Une medoj se ky eshte shkaku e nese ndermarrim ato reforma qe te tjeret i kane ndermarre para nesh, une besoj se nuk do te kete me urrejtje.E verteta eshte se islamizmi eshte i pa pranueshem ne keto troje, eshte i pa pranueshem nga vet vizioni kombetare per te bashkejetu me vendet perendimore te krishtera, eshte i pa pranueshem per mardheniet qe kemi pranuar me SHBA-te.

    Ah anesti anesti, ti je shume i forte. Ti po lypshe me ta ...... por nuk po ta .... kesaj radhe, lol.
    Hajde tregoma nje perqarje qe ndodhi per shkak te fese, cilesdo fe. Tregoma vetem nje rast kur feja ishte pengese per ne. Ky rrezik mund te kanoset vetem nese fillojne te mendojne te gjithe sikur ti. Por fatmiresisht jeni vetem nje grusht njerezish qe mendoni ne kete menyre.
    Nga kush eshte islamizmi i papranueshem?...nga ti e Kryqi i Paqes apo nga vendet perendimore.
    Si paska mundesi qe pikerisht ato vende perendimore e bombarduan nje shtet te krishter, siq eshte Serbia?
    Si ka mundesi qe Serbia dhe Kroacia, te dyja te krishtera, zhvilluan lufte 5 vjeqare ndermjet vete. Cka kishte lidhje me islamizmi ne kete lufte?
    Si ka mundesi qe Shqiperia hyri ne NATO e do te hyje edhe ne BE, edhe pse eshte shtet me shumice muslimane?
    Sipas teje, a mos ishte lufta e Kosoves lufte fetare?...mos me thuaj PO, se ti .... krejt, lol.
    Sa i perket perkrahjes nga SHBA. Juve ju ka shperla turin Janullatosi e taksirat per ne me u marr me ju trushperlaret. SHBA e perkrah shume me shume Shqiperine, Kosoven se qe eshte perkrahese e Serbise apo Greqise, po e marr shembull.
    A mundesh ta mohosh edhe kete?

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Ah anesti anesti, ti je shume i forte. Ti po lypshe me ta ...... por nuk po ta .... kesaj radhe, lol.
    Hajde tregoma nje perqarje qe ndodhi per shkak te fese,
    Ja kjo edukate qe ti perdor eshte ndasia kryesore, te tjerat ti them kur te sillesh me mire.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  9. #49
    Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
    Anėtarėsuar
    09-09-2007
    Postime
    3,698
    anesti_55, a mund te na thuash se ne ēfare feje eshte konvertuar ai miku juaj sali berisha? apo eshte akoma islam ... po familja e tij kryeministroro-fazlliqe?

    sepse ai do te jete ne pusht-et edhe per nja 25 vjet te tjera ... deri ahere do presesh qe te behet konvertimi "shpirteror" i vendit ...

    apo mos ke te dhena te tjera nga me afer, apo me brenda, si i thone ...

  10. #50
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Ja kjo edukate qe ti perdor eshte ndasia kryesore, te tjerat ti them kur te sillesh me mire.

    Mbete duke bishtnu o nesti

  11. #51
    albania is the best Maska e ismani
    Anėtarėsuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    tetova
    Postime
    583
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    Mbete duke bishtnu o nesti

    O NESTI AJT MOS I FUT HNDET NE HISTORI E SHQIPTARIZEM KUR NUK DI AS NJE FLET HISORI MOS JA FUT SI KALI PELES SE NA INDEKTON EDHE NEVE TE LUTEM MOS E MZGJAT SHUM MUHABETIN

    SHKURT E SHQIP MJAFT ME SE SHQIPTARET DUAN LIRI E JO RROBRI ROFT SHQIPERIA E MADHE
    100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar mė parė nga Duaje Siveten Lexo Postimin
    anesti_55, a mund te na thuash se ne ēfare feje eshte konvertuar ai miku juaj sali berisha? apo eshte akoma islam ... po familja e tij kryeministroro-fazlliqe?

    sepse ai do te jete ne pusht-et edhe per nja 25 vjet te tjera ... deri ahere do presesh qe te behet konvertimi "shpirteror" i vendit ...

    apo mos ke te dhena te tjera nga me afer, apo me brenda, si i thone ...
    Berisha eshte musliman nga preardhja familjare/ ka kaluar procesin e konvertimit ne komunist/me demokracine eshte shprehur se beson ne Zot/ ka vizituar disa here Papen ne vatikan, por nuk ka qene kurre ne Meke/ i duhet te prononcohet hapur per perkatesine e tij, por nje njeri i zgjuar si ai,din fort mire se humbet keshtu votat e budallenjeve !!!!
    Kur t'ju duhet perseri ndonje info per te me pyesni.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    Kujdes Nga Qeveria Hashim Legeni Mundetr Me Ju Denu Rend Se Ky E Ka Per Obligim Per Me Denu Me Pako Te Ahtisarit

  14. #54
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Gabim, flamuri ska faj aty, flamuri i Lekės ėshtė flamuri jonė. Nuk bėhet kėshtu kjo gjė, por duke marė qėndrim Shqipėria dhe Kosova kundra kėtij pseudoshteti sllav dhe duke e destabilizuar me cfarėdolloj mjeti qė disponojmė. 100,000 Serbė bėjnė namin nė Kosovė, dhe 800,000 Shqiptarė pranojnė sllavėt nė krye nė Maqedoninė tonė, dhe jo vetėm kaq por durojnė qė dhe kėta tė quhen me kėtė emėr dhe tė shkruajnė enciklopedira pėr ne si tė ardhur. Ka njė limit cdo gjė, por po nuk vumė kokėn nė punė do bėjmė vec akte tė tilla vandalo-idioteske. Njė protestė mė me vėnd do ishte nga akademia jonė, ti kujtonte kėtij populli shka se kur dogjėn flamurin e Shqipėrisė, dogjėn dhe flamurin e Skėnderbeut, Pirros dhe stemėn e Lekės sė Madh nga tė cilėt kjo farė aziatike pretendon se ka prejardhje.
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    kur me citon shkrimin analizoje ne c'do rresht.Une kam thene se jo vetem komshinjte por kudo na urrejne e gjithashtu dhe nder vedi kemi percarje per shkak te islamizmit.Une medoj se ky eshte shkaku e nese ndermarrim ato reforma qe te tjeret i kane ndermarre para nesh, une besoj se nuk do te kete me urrejtje.E verteta eshte se islamizmi eshte i pa pranueshem ne keto troje, eshte i pa pranueshem nga vet vizioni kombetare per te bashkejetu me vendet perendimore te krishtera, eshte i pa pranueshem per mardheniet qe kemi pranuar me SHBA-te.
    Ka shume gjera te veteta qe thua,dhe pajtohem me pjesen e fes islame,por ne rastin ton kur eshte fjala me sllavet feja nuk ka te bej fare,sepse kjo luft eshte ber ne mes kombeve per te perfitu teritor.
    Kurse fet me shume kan perqa mbrenda permbrenda kombit,dhe sigurisht kan ndiku edhe ne politikat nderkombetare

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •