Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 117
  1. #21
    Citim Postuar më parë nga Osenese Lexo Postimin
    Me sa shihet, edhe pse eshte pritur VV-ja nuk do ti sjell asgje te re plitikes kosovare, por po mundohet qe ta kthej kohen prapa dhe ta shkaterroj qdo gje qe eshte ndertuar ne partneritet me faktorin ndwrkombtar, me qellim te berjes se nje revolucioni qe ata e endrrojne. Mos harroni qe kete partneritet populli shqiptar ka luftuar per ta fituar per me shume se 100 vjet. Ajo qe dua te them me kete rast konkret lidhur me propozimin e zotrise se nderuar, baces Adem per president eshte nje ide, nje alternative qw luan me ndjenjat e njerezve. Bacws Adem i takon qdo nderim per aktivitetin e tij, por nuk mendoj se ai eshte i pershtatshem ne kete rast per president te vendit. Tjeter fakt qe eshte ne kundershtim me parimet e VV-se eshte edhe fakti se edhe baca Adem dikur ka garuar per pushtet dhe nuk ka mundur qe te siguroj as ulese ne parlament, pra nuk ka marre vota nga populli dhe nuk e ka legjitimitetin qw e kerkon me ngulm VV-ja, me rastin e kandidatures Pacolli.
    Ajo qka mund te thuhet per fund eshte fakti se VV-ja po luan me ndjenja te njerezve me rastin kur po i bene pjese te politikws ditore tema sikurse jane flamuri kombetar, bashkimi kombetar, pastaj propozimin e fgurave legjendare per perfshirje ne politike etj.

    Fajtori Kyq dhe i vetmi i gjithe kesaj situate eshte Hasim Taci. Kete edhe Fatmir Limaj e ceke !!!!
    BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

  2. #22
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    Ore LLAP - HARDI, tani edhe numri 2 i PDK-se Fatmir Limaj thote qe Fajtori Kryesor per tere kete situate eshte - George Hasim Taci !

    Ja Lexoje !!!

    "Kriza, Limaj: Thaçi fajtor04-04-2011 20:54 CET Nënkryetari i PDK-së, Fatmir Limaj ka thënë se e drejta kushtetuese ka fituar me rastin e largimit të presidentit Behgjet Pacolli nga presidenca. Ai ka thënë se në këtë situatë nuk ka as humbës dhe as fitues, por ka përsëritur fuqishëm qëndrimin se vendit nuk i duhet aspak koalicioni i PDK-së me AKR-në, raporton Indeksonline.

    Ai ka thënë në Klan Kosova se PDK-ja duhet që ta diskutojë në organet e veta vendimin e Gjykatës, dhe jo këtë të bëjë një individ i vetëm.

    Gjithsesi, për gjithçka që ndodhë, ai e ka bërë përgjegjës kryeministrin Thaçi.

    Ndërkohë, ai ka thënë se PDK-ja e ka humbur rastin shumë të mirë që ta bëjë Jakup Krasniqin president, sepse sipas tij, me 7 % të votave, Behgjet Pacolli nuk meriton më shumë sesa postin e Ministrit të Jashtëm.

    I pyetur për mundësinë e kandidimit të Adem Demaçit për president, ai ka thënë se Demaçi është një personalitet që e unifikon popullin. Limaj gjithashtu ka pohuar se askujt nuk i konvenon që të shkohet në zgjedhje të parakohshme ".

    ....hajt bre mos naj shurdho K... se derit ash aj UDBAShi nr 1 G-2 naj ka shatir me qeto shkrime , qetash aj dul hyri ky tjetri UDBASh nr 2.....hajt se edijm na punt e tona , qeshtu kemi na deklaratat ,,,,, na jem Shiku ....e sillum e pshtillum ....me neve ni Serbi ska mujt mu shty e ju klyshit e serbis kishe po dijm diqka

    ....hajt Qyppp shko haje nja Vo t'zime .....

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Osenese
    Anëtarësuar
    19-03-2011
    Vendndodhja
    N'Prishtinë bre si krejt dyjeja
    Postime
    6
    Citim Postuar më parë nga ARIANI_TB Lexo Postimin
    Fajtori Kyq dhe i vetmi i gjithe kesaj situate eshte Hasim Taci. Kete edhe Fatmir Limaj e ceke !!!!
    Po ndoshta keto figura politike me te te medhate ne Kosove momentalisht nuk jane me te mirat qe duhet ti kemi, por nuk po duket ndonje alternative tjeter e pershtetshme. Forcat e reja politike nuk i kane idete e qarta, nuk kane orientim pragmatik. Ndersa forcat e vjetra nuk po duken te gatshme te marrin pergjegjesi.
    Genti

  4. #24
    Perjashtuar Maska e Fiesta
    Anëtarësuar
    23-01-2011
    Postime
    157
    Vetvendosja duhet ta propozoj Esat stavilecin,e mos te baj hajgare me pensionista.

  5. #25
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Fiesta, nese lihet i lire shqyptari te vendos per fatin e vete, sot e kishen zgjedhe qeverin, Presidentin dhe kryeministrin. edhe pse si ka ata qe deshiron,i kishe zgjedhe me te miret, me te miret se keto qe i ka. populli nuk ashete edhe aqe budalle sa mendojen disa,per ate edhe iu ka nenshtrue manipulimeve dhunes politike. ua ka lan matrapazeve te bejen shaka me politiken dhe fatin e tyne te zi.
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  6. #26
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Citim Postuar më parë nga Hard Lexo Postimin
    qka nuk osht e vertet o m'zat ...?
    a murret pjes ne zjgedhje ?
    a hyret ne parlament ?

    ...sipas ciles kushtetut jan mbajt zgjedhjet dhe sipas ciles menyr eshte aj parlament qe ekeni ul thoben aty....

    kejt qeto kan dal nga pako e Ahtisarit.....d.m.th ju jeni aty ,. qka do te thot se ju keni pranu pakon e Ahtisarit....hajt se kekrush so budall me ju besu juve...

    qeshtu keni marak me hanger ...m.u.t , mu shit patriota.....po so ka ju beson kekrush juve se e kan pa qe jeni veq vegla serbe ...
    Une nuk di ty si te lejojne moderatoret "qe gjdo postim e ki me fyerje e ofendime" e asnjiher nuk u perjashtove nga ky forum , e une njiher ju qova ne rot same i mora 1 muaj BAN edhe ate pas fyerjeve te juaja .

  7. #27
    Perjashtuar Maska e Fiesta
    Anëtarësuar
    23-01-2011
    Postime
    157
    Citim Postuar më parë nga PLAKU Lexo Postimin
    Fiesta, nese lihet i lire shqyptari te vendos per fatin e vete, sot e kishen zgjedhe qeverin, Presidentin dhe kryeministrin. edhe pse si ka ata qe deshiron,i kishe zgjedhe me te miret, me te miret se keto qe i ka. populli nuk ashete edhe aqe budalle sa mendojen disa,per ate edhe iu ka nenshtrue manipulimeve dhunes politike. ua ka lan matrapazeve te bejen shaka me politiken dhe fatin e tyne te zi.
    Jo jo shqyptari qe jeton sa toka e qielli ,i ka patur kto mundesi ta zgjedh njerin e duher ne ball ,por spo hyj andej sepse historia po tregon se "dy atllar me nje kal nuk ban",por me beri pershtypje perzgjedhja e VV per demacin,perzgjedhje banale,humoreske apo skenar i pregaditur . Po pse mos te del siq thash me propozimin tim - e le ta masin fuqin edhe njeher sepse ne zgjedhje e maten fuqin dhe ju dul koxha e fort .Me tjeter fjal edhe do te dukeshin subjekt serioz qe ofron opsione si per president ashtu edhe per tjera probleme .

  8. #28
    Perjashtuar Maska e Fiesta
    Anëtarësuar
    23-01-2011
    Postime
    157
    Po jua tregoj nje emer te mundshem per president ai eshte Iljaz Ramajli , e kam ndegjuar nga burime te sigurta .

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e Sovrani
    Anëtarësuar
    17-05-2008
    Vendndodhja
    V
    Postime
    193
    lart e perpjete President haha

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Shakat e Vetfundosjes jan keto o njerz

    po si eshte e mundur nji parti qe e ka formue serbija me e propozue Bacen ton te Madh
    po kjo eshte nji hajgare e madhe

    bile ky Ali Lahu eshte daja i Baces Adem
    me te cilin Baca Adem as nuk flet me te bile
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  11. #31
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Fiesta, si qe thau edhe vete mos te futemi anena, i bie shkurte; ne cdo zgjedhje shqyptareve ju ka kushtua disa viktima! e shef si mur kahje tjeter tema! Nuk jem populli perkryem kjo dihet, por edhe aqe budall nuk jemi. Besom te kam kupetua mire
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    brari

    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin
    me ne fund e nxorri kryet albin ku.rva..
    dolli sic e paramendoja se kush djaj jan mbas albin k.urves..
    pra demaq qose m.utavistet..

    thënks arian qosja qe na e shuajte kuriozitetin..

    pra antar te larte te shtabit polpotist.. jane dirigjuesit e falanges destruktive me nick vetvendosja..


    dhe is mustafa sipas dyshimeve qe kisha.. duket qe moti eshte spiun i shikit..

    ke te doni vini po me te mir se Pacolli nuk do gjej Kosova..

    Pacolli,. njeriu qe e do kosoven pa interes..



    shi kur te dalin dhe ca falangist tjer te thon..duam qose caushin e 97 tes per president.. se ashtu po dojke edvinua.. miku i is mutafes..

    pra.. mafia e betonit dhe veglat e shikit.. po punojn nen rrogoz..
    o balosh merre vehten me t mir se LV.V nuk ka dhen as nje deklart zyrtare per adem demaqin per president edhe po te kishte dhen dote ishte shum me vend se pse memir demaqi se DHENDRRI I RUSVE

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    o adem demaqi se besoj qe dota pranonte ket post nese aty esht kryeminister nje hajduk siq esht taci

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Une nuk di ty si te lejojne moderatoret "qe gjdo postim e ki me fyerje e ofendime" e asnjiher nuk u perjashtove nga ky forum , e une njiher ju qova ne rot same i mora 1 muaj BAN edhe ate pas fyerjeve te juaja .

    ky eshte spiun i vjeter me tirqi e plis ksi te vjetrish qe u shiteshin patriota kete nuk e gjen gje se ky ka 100 nofka dhe te gjitha jane te njejta po du me then te liga!

    nuk ka argumente se i ka shkue serbia provon ta kombetarizoi veten neper forume duke shit qallum kinse eshte patriot por ne menyren me komplete e tregon se ka qene dore e serbise eshte dhe do te mbetet!

    teknika e udebes eshte te etiketosh te tjeret per te fshehur veten e keshtu ben edhe hard -llapi por kjo eshte teknike e demoduar e luftes speciale qe benin udebashet!

    sot duket qarte se kush eshte me shki e ai qe eshte me shki eshte hashim thaci
    kjo eshte e vertete ai e beri qeverine me shki kete nuk mund ta mohoi as hard -llapi!

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    adem demaci e meriton por eshte i lodhur dhe i vjeter ta ushtroi nje pune aq te rende!

    une e propozoi Murat Jasharin i cili e meriton dhe mund te jete unifikues !

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    llapi --llapi edhe nja dy sish gjdo njeri qe nuk i takon partis se tyre ata kan nje pergjigje spiun kta idiota dota shapllin edhe fatmir limajn dhe disda tjer spiuna shum shpeit ahah jan te pa bes

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    G-2

    Citim Postuar më parë nga G-2 Lexo Postimin
    adem demaci e meriton por eshte i lodhur dhe i vjeter ta ushtroi nje pune aq te rende!

    une e propozoi Murat Jasharin i cili e meriton dhe mund te jete unifikues !
    g-2 kujdes se llapi edhe hardi mund mos tju pelqej ky mendim i juaji un pajtohem me ket qe ju propozoni dote ishte mir por me hashimin ne pushtet kam frig se familja jashari dote merrte nje hgije shum te keqe se pse hashimi dhe klika e tyre per ftyr qe kan dote njellosnin ket familje te nderuar te kombit ton

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga G-2 Lexo Postimin

    sot duket qarte se kush eshte me shki e ai qe eshte me shki eshte hashim thaci
    kjo eshte e vertete
    HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaa
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Osenes

    Citim Postuar më parë nga Osenese Lexo Postimin
    Me sa shihet, edhe pse eshte pritur VV-ja nuk do ti sjell asgje te re plitikes kosovare, por po mundohet qe ta kthej kohen prapa dhe ta shkaterroj qdo gje qe eshte ndertuar ne partneritet me faktorin ndwrkombtar, me qellim te berjes se nje revolucioni qe ata e endrrojne. Mos harroni qe kete partneritet populli shqiptar ka luftuar per ta fituar per me shume se 100 vjet. Ajo qe dua te them me kete rast konkret lidhur me propozimin e zotrise se nderuar, baces Adem per president eshte nje ide, nje alternative qw luan me ndjenjat e njerezve. Bacws Adem i takon qdo nderim per aktivitetin e tij, por nuk mendoj se ai eshte i pershtatshem ne kete rast per president te vendit. Tjeter fakt qe eshte ne kundershtim me parimet e VV-se eshte edhe fakti se edhe baca Adem dikur ka garuar per pushtet dhe nuk ka mundur qe te siguroj as ulese ne parlament, pra nuk ka marre vota nga populli dhe nuk e ka legjitimitetin qw e kerkon me ngulm VV-ja, me rastin e kandidatures Pacolli.
    Ajo qka mund te thuhet per fund eshte fakti se VV-ja po luan me ndjenja te njerezve me rastin kur po i bene pjese te politikws ditore tema sikurse jane flamuri kombetar, bashkimi kombetar, pastaj propozimin e fgurave legjendare per perfshirje ne politike etj.
    mir mir e kuptoj mendimin tuaj por nse sot adem demaqi dote garonte me bindje te plot dote merrte vota me shum se pacolli pacolli fal disa njerzve si domos agim qekut fitoj ato ulse ne kuvend AKR me thuaj sa deputet i ka QE JAN TE AKR-s por ju qe nen e quani partin dhe zot liderin jeni msuar qe gjdo kundershtar polkitik mundoheni ta njelloseni kjo nuk ju ben nder me besoni

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •