Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2005
  Postime
  435

  Kandidati i PDK-s akuzon PDK-n pr manipulim votash

  Prishtin, 14 dhjetor - Partit politike vazhdojn ta akuzojn njra tjetrn pr parregullsi gjat procesit zgjedhor t 12 dhjetorit, mirpo nj rast ku nj antar akuzon partin e tij ka ndodhur pikrisht n Skenderaj, n vendin i cili sht kontestuar m s shumti n Kosov pr manipulime gjat procesit zgjedhor.
  I paknaqur me procesin atje sht edhe Gani Koci, kandidat i PDK-s, i cili ka deponuar nj ankes n Panelin Zgjedhor pr Ankesa dhe Parashtresa. Koci ka thn se kt e bri pr ta mbrojtur votn e tij.
  Si njofton KosovaLive, kandidati pr deputet i Partis Demokratike t Kosovs (PDK) nga Skenderaj, Murat Musliu ka akuzuar partin e tij pr manipulim me vota dhe parregullsi gjat procesit zgjedhor n kt komun.

  Musliu pasi ka paraqitur ankes n PZAP ka lshuar edhe nj reagim pr media n t cilin ndr t tjera thuhet. "Un, kandidati pr deputet n Parlamentin e Kosovs, nga radht e PDK-s, Murat Musliu, jam i gatshm t argumentoj prmes xhirimeve filmike, se komisionert n vendvotimet n: Prekaz i Eprm, Klin e Eprme, Makrmal, Tushil (me numr t vendvotimit: 2128b/2) Rezall (vendvotimi 2116b, 00-R, 2116/0,0,1-R), Runik dhe Qubrel dhe n qytetin e Skenderajt, votat e kandidatve t PDK-s, nuk i kan numruar fare, por i kan vn n formulare, sipas nj liste t imponuar nga persona t fuqishm dhe zyrtar t lart t pushtetit lokal n Skenderaj dhe t PDK-s.

  Qllimi i ktij organizimi, t udhhequr nga nnkryetari Abdyl Ymeri, ka qen n radh t par grumbullimi i votave pr kandidat t caktuar brenda lists s PDK-s, ku komisionarve t secilit regjion iu sht dhn lista me emrat, t cilt duhet t votohen, si psh: n Prekaz Xhevahire Izmanku, n Polac Valbona Dibra, n Runik nj kandidat jasht Skenderajt".

  Musliu ka folur edhe pr nj marrveshje t fsheht mes PDK-s dhe LDD-s q sht br me qllim q LDD t marr vota prmes votimit t shumfisht nga komisionert e PDK-s me qllim q kjo parti t arrij pragun zgjedhor.

  "Qllimi tjetr i ktij organizimi ka qen sprovimi i marrveshjes paraprake, e cila sht br n mes t PDK-s dhe LDD, q kjo e fundit t merr 10%, dhe pr t arritur kjo, organizatort ua kan hequr votat kandidatve t caktuar t PDK-s, t cilt jan Murat Musliu, Gani Koci, etj, pr tia qitur ato vota LDD-s, pr cka ka pasur probleme edhe me komsionert dhe me vet LDD-n", tha Musliu.
  koha.net

 2. #2
  Ket dy zotnit me sa kuptova une nga shkrimet e juaj paskan ankesa per veten se nuk ju paskan numeruar votat e kandidateve ejo te partis po vete atyre ..e njerin nuk po e njofe ket muratin e per gani kocin enjofe ne baz te se ishte deputet edhe ne mandatin e kaluar
  dhe si te till e njofe...po s aune ketu po mundem me kuptu se keta jaranat nuk paskan mundure te shkojen ne parlament me votat e qytetarev dhe tani dalin dhe thojen diqka ,,po ato vota i vednos qytetari ejo partiaj ne at raste se jan flet votimet ,,po edhe keta mso te merziten dhe lete rrin kete here tek shpja etyre dhe lete shkojen te rit ne parlament ejo gjithe here vetem ata te cilet kan deshire gjithe here me shku ne parlament...po deken e kemi te gjithe deshirojen te shkojen se atj mire eshte puna ......po shkojen tjer aherave ....

 3. #3
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  ja karakteri

  ja karakteri i dobet i deputeteve tane te ardhshem..sapo ju eshte cenuar sahani ku ata hanin fillojne e lehin kunder ..bre cben lakmia per pushtet..te humb dinjitetin njerezor ....
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-11-2009
  Postime
  220
  Po ne baze te leximit te ketyre ankesav te ketyre kandidatev pash se kokan mebeture pa shku ne parlament dhe tashti e dalin dhe kish po thojen diqka...per kete te dytin nuk po e njofe veq zerin ja kam degjuar,,,e per kete Gani Kocin po e kam pare edhe ne parlament dhe per te eshte rende se vertet karrika e mire vallahi dhe e kuptoj s evertet eshte rende me hype at korrike po me e rende eshte vdekja s esa humba..

  Po edhe sipas do informacionev pyten gani kocin se sa vota i ka marrure ne vendlindjen e ti vete aj..dhe del e i konteston rezultatin brenda partijake....os edeputetve...gjithe here them sipas informacionev si i kame ky zotnija asnje vote nuk e ka marr ne fshatine ti edhe me gjithe s eeshte nje fshat thon i madhe po jo,,dhe per se se rruga si po kalojke nga vushtrrija e per skenderaj ata qytetare si dilen para disa ditev dhe protestojeshin per at cop rruge ne gjysme si ju ka mbetur e pa shtruar ne asfallet,dhe per ket une besoj se eka marr denimin e merituar nga bashkfshataret eti s enuk ishte ne gjendje ta shty at pjes te rruges te shtrohet ne asfallte ,dhe per kete ata bashkfshatr e kan denuar ata dhe tjetrin se kur ke deshir me marr voten e fshatrev po te pakten at rruge ka mundu te ndikoj dhe ta rregulloj ku koci ,,po ka harru se ka zgjedhje dhe munde ti humbe ato vota te fshatit te vete po ka harru dhe ka menduar se parp do i genjej dhe do ja jepin voten po jo une besoij keshtu se kur nuk ju ndihmon as vote nuk ka ne drenice e le ma me shume

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •