Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 240
  1. #221
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anëtarësuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Më ke kënaqur, o Lexues - djalë Drenice.
    Është shumë e vërtetë kjo që the më lart ( atë që e nënvizova ).
    Ne qoftese te kish kenaq ky citim qe i ke bere lexuesit z.Adem , atehere eshte ne kundershtim te plote me titullin e temes per te cilin ende jam teper kunder. Drenica si cdo pjese tjeter e Kosoves dhe e botes ka te miret dhe te keqinjet e vet. Atehere si eshte e mundur nga nje njeri si ti , qe se paku keto gjera elementare te njerezimit i din, te e poshtroj nje treve te tere ?
    Kam menduar qe kjo teme eshte mbyllur sepse eshte tema me titullin me nencmues ne tere forumin, por e paska mbajte gjalle Arditi dhe e rifreskuat ju z.Adem , e ne fakt do te kishte qene e udhes te kerkosh te mbyllet.

  2. #222

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Moderatorë, rregullojeni pak faqen e forumit, sepse nuk po ka mundësi të rregullohet shkrimi më vonë. Ku është faji?
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  3. #223

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Citim Postuar më parë nga Foleja_ Lexo Postimin
    Ne qoftese te kish kenaq ky citim qe i ke bere lexuesit z.Adem , atehere eshte ne kundershtim te plote me titullin e temes per te cilin ende jam teper kunder. Drenica si cdo pjese tjeter e Kosoves dhe e botes ka te miret dhe te keqinjet e vet. Atehere si eshte e mundur nga nje njeri si ti , qe se paku keto gjera elementare te njerezimit i din, te e poshtroj nje treve te tere ?
    Kam menduar qe kjo teme eshte mbyllur sepse eshte tema me titullin me nencmues ne tere forumin, por e paska mbajte gjalle Arditi dhe e rifreskuat ju z.Adem , e ne fakt do te kishte qene e udhes te kerkosh te mbyllet.
    Edhe unë kam pas qenë shumë i habitur me ty, si mësuese që je, kur miratoje mendimet e disa fëmijëve - bija mësuesish, kut thoshit: ani s'është vjedhur vec në Drenicë, në njëfarë forme haptazi mbronit hajninë e poshtërsinë e krimin. Drenica që kaq shumë ka dhënë për luftën, vallë e meritonte të binte kaq poshtë?! Mësuesi duhet të jetë më vigjilent, të shohë pak më larg se hunda.

    Tjetra,ti, ndoshta edhe shumë të tjerë kurrë s'e paskëni kuptuar titullin e temës. Titulli i temës është shumë i qartë: Drenicë denoji vetë hajnat e të poshtrit ( se aso kohe isha pak më i moderuar e thosha "të paudhët". Këta të paudhë pra kishin emrat: hajna e të poshtër, pse jo edhe kriminelë ). Ju e keni ekzagjeruar pak titullin e temës, po e futni sikur kam thënë për krejt Drenicën. Jo fjala e urtë thotë: "Çdo fis ka nga një pis". E Unë kerkoja nga ju drenicaët e mi dhe nga Drenca që vetë t'i luftonim këta pisa. S'më pëlqente që Drenica ime të binte kaq poshtë. Më vinte inat, sepse ju kujtohet besoj, në të kaluarën kurrë Drenica nuk ka pasur njerëz në poste të larta. Kjo do të ishte provë e mirë, për të treguar se edhe ne dimë të udhëheqim. Faktikisht ramë ( në fakt ranë individë pisa e karrieristë), dhe vështirë do ta kemi të vijmë edhe një herë këtu ku ishim. E sheh sa të miratohet kushtetuta për zgjedhjet. Ndoshta as si anëtarë të thjeshtë nuk do jemi. Dhe gjithmonë do të thuhet: "Jo, ju se jeni hajna"!

    Sa për mbylljen e temës, s'do të ndryshonte puna edhe sikur tema të mbyllej. E rëndësishme është të mbyllet plaga!

    respekt,
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  4. #224

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Unë propozoj të mbyllet tema, kur të mbyllet plaga!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  5. #225
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anëtarësuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Me gjej vetem nje vend te vetem apo nje fjali ku e paskam perkrahur hajnine ,poshtersine e krimin ! Argumentoje me fakte e dili fjales zot. Asnjehere nuk e kam perkrahe te keqen por mbi te gjitha kam qene kritike por edhe skeptike se gjerat e tilla po behen nga populli jone por nga ata qe nuk i gezohen fitoreve tona. Drenica yte dhe e te gjithe shqiptareve nuk bjen poshte aq lehte dhe nuk e humb moralin e dinjitetin per te cilen ka luftu me shekuj nqs disa individ e keqperdorin emrin e saj apo disa te tjere e quajn te pandershme. Une se paku isha shume e sinqerte kur tu drejtova per temen,behu edhe ti se paku pak i tille dhe pranoje qe eshte fjale e rende kjo me te.cilen i je drejtu. Nuk tregohet dashuria ndaj dikujt duke ia kujtu nje gabim por duke i ndihmu me vepra qe gabimi te mos perseritet.

  6. #226
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Hahahahahaha. ARdit djali ty të kam borxh- Më ke mahnitur me atë "pushkën" që ke zbrazur për mua. Të faleminderit bashkëvendës.

    E sa për temën dhe prosinë që ma jep, jo mos u merakos se baci nuk shqetësohet. Unë në shkrime jam i ashpër, por nuk bëhem nervoz për to. Ti hic mos u brengos pse më kanë sulmuar mua. Baci është i rryer nga sulmet, por më vinte keq pse e vrisnin Drenicën, se baci karshi Drenicës është një pikë uji në det.

    Për atë që po thua se kanë mbetur si..., këtë nuk e di, por e di se nëse kanë ndopak ndërgjegje, së pakut tash, duhet të ndihen keq. Nuk është jo burrërore edhe të kërkojnë falje. Ndoshat disa e ndiejnë këtë, spese rrallë po i shoh edhe në Forum ( ani se edhe unë rralë po hyj )

    Të përshëndes Ardit djali,
    respekt
    Z Adem

    me sa kuptova nga ky shkrimi dhe ai tjetri postim ku e ke citu Folene, ne ata qe te kane sulmu ty bej pjese edhe une. Gjithmone nese me sulm ti nenkupton mendimin ndryshe.Prandaj po te pergjigjem.
    Arsyeja pse une nuk hyj ne forum shpesh kohee te fundit ska te beje fare,ama hic fare me ty, as me ato qe po ndodhin ne Drenice a me Drenicen a me njerzit e Drenices.
    Jam bere nene serish dhe kam kaq shume gjera per te bere e per te shijuas saqe ndonjehere harroj qe ka forum ose politike e le me te me bie ndermend cfare ben Adem Gashi ia akecili person.
    Kjo ishte pse nuk hyj ne forum.
    Vetem sot mesova se te paskan perjashtu dhe te them te drejten se kuptoj pse sepse duke te njohur nuk besoj qe ke perdorur shprehje te pahijshme ose ke sare ndonje, qe jane arsyet pse perjashtohesh nga forumi me sa di une. Dhe jam kunder perjashtimit te tipave si ti qe te jemi te qarte. Mua nuk me pengon fakti nese dikush mburret ne cdo te dytin postim me gjera te parendesishme dhe mendoj se as te tjeret nuk i pengon kjo ndaj nuk e kuptoj arsyen e perjashtimit tend. Vec nese ka ndodhe ndonje gje qe mu me ka ike meqe nuk hyj shpesh kendej.

    Tani per temen dhe kerkim faljen.Nuk e kuptoj dot pse duhet te kerkoj falje ty pse une kam shprehur pikepamjet e mia ne lidhje me ato qe kane ndodhe ne Drenice gjate zgjedhjeve ne fjale. Me sa di une te kam fyer kurre as ste kam akuzuar per ndonje gje. Me eshte dukur tema palidhje me nje titull palidhje. Dhe jo vetem kjo po shume nga temat e tua kane tituj te tille palidhje. Tituj bombastik por kur klikon dhe e lexon permbajtjen ajo eshte krejt boshe. Ky eshe mendimi im, me fal qe jam kaq e drejtperdrejte por nese them dicka tjeter genjej sa per te te bere qejfin.
    Besome qe e di shume shume mire qe kerkim falja eshte virtyt, por kur ke arsye per ta bere dhe jo vec hajt sa per te te bere qejfin.
    Kur une kuptoj qe pikepamjet e mia ne lidhje me nje gje jane te gabuara e tera qe bej eshte te them qe e kishe mire. PO falje skam pse ti kerkoj dikuj nese nuk e kam fyer ose nuk i kam bere ndonje gje te keqe.
    Besoj qe kam qene e qarte dhe nuk i merr keto qe thashe me siper perseri si sulm personal. Une nuk asnje gje personale me asnjerin ketu. Thjeshte shpreh mendimet e mia, dhe ata qe duan te me lexojne duhet ti pranojne si mendime te miat ose mund te mos me lexojne po deshen.
    AUTOCHTHONOUS

  7. #227

    Më falni për vonesën. Rrallë po hyj këtu!

    Citim Postuar më parë nga Foleja_ Lexo Postimin
    Me gjej vetem nje vend te vetem apo nje fjali ku e paskam perkrahur hajnine ,poshtersine e krimin ! Argumentoje me fakte e dili fjales zot. Asnjehere nuk e kam perkrahe te keqen por mbi te gjitha kam qene kritike por edhe skeptike se gjerat e tilla po behen nga populli jone por nga ata qe nuk i gezohen fitoreve tona. Drenica yte dhe e te gjithe shqiptareve nuk bjen poshte aq lehte dhe nuk e humb moralin e dinjitetin per te cilen ka luftu me shekuj nqs disa individ e keqperdorin emrin e saj apo disa te tjere e quajn te pandershme. Une se paku isha shume e sinqerte kur tu drejtova per temen,behu edhe ti se paku pak i tille dhe pranoje qe eshte fjale e rende kjo me te.cilen i je drejtu. Nuk tregohet dashuria ndaj dikujt duke ia kujtu nje gabim por duke i ndihmu me vepra qe gabimi te mos perseritet.


    Edhe më keq. Jo po doni ta gjeneralizoni hajninë. Jo, jo ajo kishte vetëm një adresë, me 149% hajni - vjedhje vote
    titullin që e propozuat me të panjohuren, kjo i takon botës. Bota thotë në kosovë u vodh vota
    ndërkaq në Kosovë, adresa ishte: në Drenicë u vodh vota
    prandaj drenica duhej të thoshte, po bre na ka dalë një farë e flliqtë që na koriti. Por hajnat janë Bilalli, Mahmuti, Hydyku .... dhe t'ua bënte me gishte këtyre hajnave: Hupni të poshtër. Na s'lejojmë që nderi i Drenicës të nëpërkëmbët nga ju hajna pulash! (( se në fakt doli publikisht se në trevën tonë u vodh vota me 149%. Turp për zotin.)
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 11-02-2013 më 12:33
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  8. #228
    i/e regjistruar Maska e Çaushi
    Anëtarësuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Në Atdhe!
    Postime
    3,283

    Për: Më falni për vonesën. Rrallë po hyj këtu!

    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin


    Edhe më keq. Jo po doni ta gjeneralizoni hajninë. Jo, jo ajo kishte vetëm një adresë, me 149% hajni - vjedhje vote
    titullin që e propozuat me të panjohuren, kjo i takon botës. Bota thotë në kosovë u vodh vota
    ndërkaq në Kosovë, adresa ishte: në Drenicë u vodh vota
    prandaj drenica duhej të thoshte, po bre na ka dalë një farë e flliqtë që na koriti. Por hajnat janë Bilalli, Mahmuti, Hydyku .... dhe t'ua bënte me gishte këtyre hajnave: Hupni të poshtër. Na s'lejojmë që nderi i Drenicës të nëpërkëmbët nga ju hajna pulash! (( se në fakt doli publikisht se në trevën tonë u vodh vota me 149%. Turp për zotin.)
    I nderuar Adem Gashi!

    Me deshire nuk do te polemizoja me Ty! Por duke pare se ketu po behet fjale per Drenicen qe nje kohe te gjate...dua te theksoj ate qe ndjej dhe qe i kam borgj Drenices, dhe miqve te mi te ku do ndodhur. Nje fjale e urte thot "peshtyj perpjet te bie ne gjoks" ti i nderuar Adem, ruaju mos po i hy ne borgj vendit qe te ka rrite, po citon e po denoncon pergjithsisht ngjarjet ne nje regjion te tere qe quhet, Drenice!

    Nuk ka njeri normal, qe perkrah te mbrapshten, hajnine dhe te ligat e nje shoqerie, por e mbrapshta qe ti e ke fillu me kete teme, po ndodh ne cdo sistem demokratik po thujse ne tere boten, per interesa te ndryshme...ndoshta rendi i ri botror e ka pare dhe pas... domosdoshmeri te hecet ne proces me kete klase politike, e keqja qendron qe formuluesit e rendit te ri botror nuk jane ardh me bisedu me ty se si te votohet e kush duhet domosdoshmrisht ta ket pushtetin ne Kosove!

    Shumicen e temave qe i ke, sikur po behesh kujdestar vetem i te ligave ne vendin tone, asnje gje te mire nuk le per te pare, deri ne ate shkall e shef errsire, sa kund drite nuk le! edhe sonte pash qe ke hape temen tjeter... sa mire qe forumi te ka ty, per cdo gje negative ne vendin tend dhe Drenicen je i pari qe e sjell ketu "te lumte"! Pse i nderuar nuk e pyete veten cfare bera per Drenicen kur Drenica ishte ne flake kunder shkaut ne vitet 98-99 ? pse me dijen tende nuk iu bashkove atyre djemve qe ti "udhezosh" se si te veprojn mbar, per Atdheun e vet, ateher kur me se shumti kishte nevoje Drenica dhe Kosova?
    Veq nje ore te ishe i rreshtuar me çlirimtaret nuk do ishe kaq "kujdestar" i fenomeneve negative qe jane produkt ne cdo shoqeri, pas konflikteve, jo vetem ne Drenice, si shoqeri duhet te vetdijsohemi edukohemi kah e mira por na duhet kohe akoma sepse akoma sjemi vetdijsuar sa duhet, jo me deshiren tone nuk jemi te vetdijshem, me te arsimuar, sna kane lene sllavet me okupimin e gjate mbi ne, dhe kjo gje per tu sheruar do akoma kohe...!!

    Sa i perket temes ne fjal, edhe ambasadori i SHBA-ve, Dell dicka pa ne ate kohe, jo vetem ne Drenice, por shume kah neper Kosove, u be qe nuk pa asgje vazhdoj procesi... sa u perket edhe dy anetareve protagoniste te kundershtimit te asaj qe shpesh sjell ti.

    E panjohura, i ka dhene shume mund nga vetja e saj, ketij vendi dhe kesaj lirie, ka sheru plage te popullit e te luftetareve, neper gjithe tmerrin qe perjetoj Drenica e gjithe Kosova, ajo asnje here nuk iu nda vuajtjes se popullit dhe Atdheut te vet me kontributin e saj, ndersa Foleja, z.Adem i ka fal-dhan gjak nga gjaku i vet lirise se Kosoves dhe gjithe shqiptarise, nese dikush deshiron ta shef kete vend duke lulzuar ne drejtimin e duhur jane pikrisht keto dhe te gjithe ata/o qe i falen jeten e vet Atdheut te vet, por modestia me e madhe e njerzve eshte atehere kur nuk flasin per veten e pare !!! kujdes i nderuar se mos lendohen njerzit e veprave te medha! ndersa sot eshte lehte te gjykosh diku ne nje skaj te botes me nje lap top ne duar dhe te sjellesh gjerat dhe fenomenet negative te qellimeshme dhe me pik synim, jo per zhvillim shoqrore te mire dhe te pergjithshem.

    Po citoj nje thenje te bashkvendasit tim; " Me i mire se i miri eshte ai qe flet mire, per te mirin..." dhe e kunderta " Me i keq se i keqi eshte ai qe i rishfaq te keqijat..."!

    E thash edhe ne fillim me deshire nuk do polemizoja me ty, jam munduar ta kursej dialogun me ty, ne shume tema, dua te besoj ne mirkuptimin tend ne reagimin tim. Dhe krejt ne fund do te sygjeroja te jesh me shume i perkushtuar ne profesionin tend, do jesh shume me i arsyeshem dhe me i nderuar.

    Drenica, gjithmone e ka pas nderin dhe me fanatizem do ta ruan brez pas brezi, Kur eshte fjala Drenice, kryefjala eshte Kosove, kaq kesaj radhe.

    Çaushi!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Çaushi : 11-02-2013 më 19:08
    Dhuro shumë...e prit pak!

  9. #229

    Për: Më falni për vonesën. Rrallë po hyj këtu!

    Citim Postuar më parë nga Çaushi Lexo Postimin
    I nderuar Adem Gashi!

    Me deshire nuk do te polemizoja me Ty! Por duke pare se ketu po behet fjale per Drenicen qe nje kohe te gjate...dua te theksoj ate qe ndjej dhe qe i kam borgj Drenices, dhe miqve te mi te ku do ndodhur. Nje fjale e urte thot "peshtyj perpjet te bie ne gjoks" ti i nderuar Adem, ruaju mos po i hy ne borgj vendit qe te ka rrite, po citon e po denoncon pergjithsisht ngjarjet ne nje regjion te tere qe quhet, Drenice!

    Nuk ka njeri normal, qe perkrah te mbrapshten, hajnine dhe te ligat e nje shoqerie, por e mbrapshta qe ti e ke fillu me kete teme, po ndodh ne cdo sistem demokratik po thujse ne tere boten, per interesa te ndryshme...ndoshta rendi i ri botror e ka pare dhe pas... domosdoshmeri te hecet ne proces me kete klase politike, e keqja qendron qe formuluesit e rendit te ri botror nuk jane ardh me bisedu me ty se si te votohet e kush duhet domosdoshmrisht ta ket pushtetin ne Kosove!

    Shumicen e temave qe i ke, sikur po behesh kujdestar vetem i te ligave ne vendin tone, asnje gje te mire nuk le per te pare, deri ne ate shkall e shef errsire, sa kund drite nuk le! edhe sonte pash qe ke hape temen tjeter... sa mire qe forumi te ka ty, per cdo gje negative ne vendin tend dhe Drenicen je i pari qe e sjell ketu "te lumte"! Pse i nderuar nuk e pyete veten cfare bera per Drenicen kur Drenica ishte ne flake kunder shkaut ne vitet 98-99 ? pse me dijen tende nuk iu bashkove atyre djemve qe ti "udhezosh" se si te veprojn mbar, per Atdheun e vet, ateher kur me se shumti kishte nevoje Drenica dhe Kosova?
    Veq nje ore te ishe i rreshtuar me çlirimtaret nuk do ishe kaq "kujdestar" i fenomeneve negative qe jane produkt ne cdo shoqeri, pas konflikteve, jo vetem ne Drenice, si shoqeri duhet te vetdijsohemi edukohemi kah e mira por na duhet kohe akoma sepse akoma sjemi vetdijsuar sa duhet, jo me deshiren tone nuk jemi te vetdijshem, me te arsimuar, sna kane lene sllavet me okupimin e gjate mbi ne, dhe kjo gje per tu sheruar do akoma kohe...!!

    Sa i perket temes ne fjal, edhe ambasadori i SHBA-ve, Dell dicka pa ne ate kohe, jo vetem ne Drenice, por shume kah neper Kosove, u be qe nuk pa asgje vazhdoj procesi... sa u perket edhe dy anetareve protagoniste te kundershtimit te asaj qe shpesh sjell ti.

    E panjohura, i ka dhene shume mund nga vetja e saj, ketij vendi dhe kesaj lirie, ka sheru plage te popullit e te luftetareve, neper gjithe tmerrin qe perjetoj Drenica e gjithe Kosova, ajo asnje here nuk iu nda vuajtjes se popullit dhe Atdheut te vet me kontributin e saj, ndersa Foleja, z.Adem i ka fal-dhan gjak nga gjaku i vet lirise se Kosoves dhe gjithe shqiptarise, nese dikush deshiron ta shef kete vend duke lulzuar ne drejtimin e duhur jane pikrisht keto dhe te gjithe ata/o qe i falen jeten e vet Atdheut te vet, por modestia me e madhe e njerzve eshte atehere kur nuk flasin per veten e pare !!! kujdes i nderuar se mos lendohen njerzit e veprave te medha! ndersa sot eshte lehte te gjykosh diku ne nje skaj te botes me nje lap top ne duar dhe te sjellesh gjerat dhe fenomenet negative te qellimeshme dhe me pik synim, jo per zhvillim shoqrore te mire dhe te pergjithshem.

    Po citoj nje thenje te bashkvendasit tim; " Me i mire se i miri eshte ai qe flet mire, per te mirin..." dhe e kunderta " Me i keq se i keqi eshte ai qe i rishfaq te keqijat..."!

    E thash edhe ne fillim me deshire nuk do polemizoja me ty, jam munduar ta kursej dialogun me ty, ne shume tema, dua te besoj ne mirkuptimin tend ne reagimin tim. Dhe krejt ne fund do te sygjeroja te jesh me shume i perkushtuar ne profesionin tend, do jesh shume me i arsyeshem dhe me i nderuar.

    Drenica, gjithmone e ka pas nderin dhe me fanatizem do ta ruan brez pas brezi, Kur eshte fjala Drenice, kryefjala eshte Kosove, kaq kesaj radhe.

    Çaushi!

    Përshëndetje dhe respekt, Çaush ( hic nuk kam dëshirë të polimizoj me ty )
    Hyra rastësisht dhe lexova këtë postim. Ndoshta do të të përgjigjem një ditë tjetër, ndoshta edhe jo, se tashmë i doli boja kësaj pune, po shihet rezultati i asaj vjedhje. Tash po bëhet vjedhja më e ndyrë se në asnjë qeverie të mëparshme, aq më keq që këta po e quajnë veten "krahu i luftës". Sa turp" Krahu i luftës" të vjedh, ta vjedh shokun e vijës së frontin, t'ia merr nag goja kafshatën e gojës fëmijës së dëshmorit. E ku ka më turp! Po më turp e më të turpshëm janë ata që mbrojnë turpin. Prandaj unë nuk po dua të tupërohem.

    Po nejse, sonte pata dy vlerësime për mua shumë kontradiktore:

    1. Ky që solle ti dhe
    2. Një vlerësim që më dha një lexues i shkrimeve të mia. Ja po e sjell dhe vlerësoji edhe vetë:

    "o baci Adem ty te lumte qe po ballafaqohesh me te gjithe per qeshtjen kombetare , mos u brengos fare se njerezit si Ti do te mbesin pergjithmone
    funderrirate ceshtjes kombetare do ti denoje zoti dhe populli"

    Si më thua ti Caush. cilit vlerësim t'i besoj?!

    respekt,
    Megjithatë e dua shumë Drenicën dhe nuk e jep as një qime të Drenicës për asnjërin hajn!
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 11-02-2013 më 21:16
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  10. #230
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anëtarësuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694

    Për: Më falni për vonesën. Rrallë po hyj këtu!

    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin


    Edhe më keq. Jo po doni ta gjeneralizoni hajninë. Jo, jo ajo kishte vetëm një adresë, me 149% hajni - vjedhje vote
    titullin që e propozuat me të panjohuren, kjo i takon botës. Bota thotë në kosovë u vodh vota
    ndërkaq në Kosovë, adresa ishte: në Drenicë u vodh vota
    prandaj drenica duhej të thoshte, po bre na ka dalë një farë e flliqtë që na koriti. Por hajnat janë Bilalli, Mahmuti, Hydyku .... dhe t'ua bënte me gishte këtyre hajnave: Hupni të poshtër. Na s'lejojmë që nderi i Drenicës të nëpërkëmbët nga ju hajna pulash! (( se në fakt doli publikisht se në trevën tonë u vodh vota me 149%. Turp për zotin.)
    z.Adem
    Ishte e tera kjo fjali e imja qe ke cituar qe te ka bere ty te me etiketosh si perhahese e hajnise, poshterise , amoralitetit ? Te kam thene edhe me pare qe nuk do te gjesh shkrime te tilla nga une . Dhe ky eshte me shume fakt per mua qe denoi cdo kund nje veper te tille e jo qe e perkrahu.
    Z.Adem, per mua liria e Kosoves nuk e ka emrin as Ibrahim, as Hashim, as Ramush apo Albin...per mua liria e Kosoves mban emrin e Hasan Prishtines, Ises, Shotes e Azemit, emrin e Jasharajve, Xheves e Fehmi Lladrovcit ,...emrin e te gjithe atyre qe nuk kursyen as gjak e as pasuri personale e familjare per lirine tone. Jo emrin e atyre qe lirine tone e perdorin per pasuri personale e familjare. Shume keq me vjen qe ende se ke kuptuar qe jam shume apartiake ! Se paku nje mesuesi nuk i takon te bej ndarje partiake apo regjionale e fetare , kjo eshte motoja ime dhe se paku ketu dal me e forte .
    Edhe dicka fare per fund . Nqs te kam kritikuar ,kjo duhet te te bej te kuptosh se dikush ta do te miren dhe ka respekt per ty dhe jo te lemoj me shkrime e pas shpines te hedh gure mbi ty . Per mua shume me shume vlere ka nje kritike e nje miku se perkedheljet e njerezve me shume fytyra. Kjo eshte edhe pergjegjje ne dy vleresimet kontradiktore qe i ke sjelle ne shkrimin me lart.
    Me respekt :
    Foleja_
    Ndryshuar për herë të fundit nga Foleja_ : 15-02-2013 më 06:04

  11. #231
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750

    Për: Më falni për vonesën. Rrallë po hyj këtu!

    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin


    Edhe më keq. Jo po doni ta gjeneralizoni hajninë. Jo, jo ajo kishte vetëm një adresë, me 149% hajni - vjedhje vote
    titullin që e propozuat me të panjohuren, kjo i takon botës. Bota thotë në kosovë u vodh vota
    ndërkaq në Kosovë, adresa ishte: në Drenicë u vodh vota
    prandaj drenica duhej të thoshte, po bre na ka dalë një farë e flliqtë që na koriti. Por hajnat janë Bilalli, Mahmuti, Hydyku .... dhe t'ua bënte me gishte këtyre hajnave: Hupni të poshtër. Na s'lejojmë që nderi i Drenicës të nëpërkëmbët nga ju hajna pulash! (( se në fakt doli publikisht se në trevën tonë u vodh vota me 149%. Turp për zotin.)
    Sa here Ju lexoj me gjasoni ne kete person=Bahtir Hamzen.....
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  12. #232

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin

    ZEMËRIMI I NJË LUFTËTARI
    ( dhe Dita e Pavarësisë )

    Kur njëri foli për Pavarësinë – tash frik
    Tjetri u zemërua – te hunda ia tregoi gishtin
    Përralla me kecër janë këto – o, mik
    Lëri pallavrat – mos ia nxirr bishtin!

    Unë që dikur isha në vijë të frontit
    E shkau më pinte gjakun me pambuk;
    - Ti, krejt pandershëm u ngjite majë fronit,
    dhe fëmijët e mi sot heqin për bukë!

    Unë s’e shijoj dot aromën e lirisë,
    Ti po ma vret, siç ma vriste dikur shkau
    Për mua është e ftohtë Ditë e Pavarësisë
    Kur sot e keqja po më vjen nga “vëllau”!

    Adem Gashi, Danimarkë
    . .
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  13. #233

    Në protestën e sotme....

    TË RUHET DINJITETI, KRENARIA DHE NDERI I DRENICËS

    - Nuk ka individë më të mëdhenj se Drenica!

    Emri:  983818_10151624013376952_1289041433_n.jpg

Shikime: 387

Madhësia:  62.8 KB
    . .
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 27-05-2013 më 04:32
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  14. #234
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    dem demaqa kish shkue sot ne protest..

    ai nuk e ka burrnin me i than popullit..
    mfalni se qenlliku im e mizantropizmi im e futi frymen e vrasjeve pas shpine.. e jam un fajtor pse u flliq kosova me llapushnika e llapushtica e llapashtica e klecka e dhjetra vrasje tjera qe nga ahmet krasniqi e der tek drini e uk bytyqa..

  15. #235
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Te dali adem demaqi dhe ta mbroi sabit gecin kjo eshte me shume se katastrof,une asnjeher nuk kam pas ndonje respekt per demaqin sepse eshte shume injorant ,sa her i ka fut turinjet ne politik e ka ban m.....

  16. #236
    krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
    Anëtarësuar
    21-07-2005
    Vendndodhja
    diku neper bote
    Postime
    2,637

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Citim Postuar më parë nga drenicaku Lexo Postimin
    Te dali adem demaqi dhe ta mbroi sabit gecin kjo eshte me shume se katastrof,une asnjeher nuk kam pas ndonje respekt per demaqin sepse eshte shume injorant ,sa her i ka fut turinjet ne politik e ka ban m.....
    ti mendon qe e ka bere me vullnetin e tij e..aspak..ja kan hedhe ndonje kocke dhe ky del dhe e lepin..nga vetja ska cka jep me pasi me duket se ka rrjedhe me kohe..leshon deklarata ma keq se lopa bajga..

    gjithkend mund ta mashtrosh por popullin kurre..populli i di dhe i njeh mire e mire '' luftetaret '' dhe '' clirimtaret ''..
    a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

  17. #237

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Përshëndetje miq.
    Fatkeqësisht doli fjala ime!
    Ku po mbeteni ju militantët bashkëveprimtarë të krimit

  18. #238

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Përshëndetje miq.
    Fatkeqësisht doli fjala ime!
    Ku po mbeteni ju militantët bashkëveprimtarë të krimit
    E keqja është se tashmë edhe militanti më i verbër e ka të qartë gjithcka, por me mua ende mbajnë inatin.
    Nuk jam fajtor pse jam largpamës!

  19. #239
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,642

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!



    GANI GECI AKUZON PËR VRASJE HASHIM THAÇIN

  20. #240
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,642

    Për: Drenicë, ktheja nderin vetes! Dënoji vetë të paudhët!

    Kosova Press
    Publicerades den 21 sep. 2018
    Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Gani Geci ka thënë se do të dëshmojë në Gjykatën Speciale, për siç tha ai, krimet politike që i ka bërë Hashim Thaçi.



Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •