Close
Faqja 1 prej 12 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 240
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Drenic ke qen ( dhe je ende, ndoshta edhe pak ) vend i nderit, burrris, trimris, dituris e qndress.

  Drenic, disa nga bijt tu, duke shfrytzuar respektin q kan t tjert pr TY, po t’i shprfillin kto epitete t larta q ke,

  Drenic, tok e lar me gjak, dikush po luan me gjakun e derdhur, dikush po luan me nderin tnd, …

  Andaj,

  Drenic, si ke ditur ta godassh dokend q t ka prekur n nder e dinjitet, dnoje dhe kt her t pabesin q ta shptosh nderin tnd!

  Drenic dy rrug ke: o ta dnosh krimin ( q fatkeqsisht po del nga gjiri yt ), o ta prkrahsh at.

  E di se e ke vshtir, por aman Drenic, bje edhe kt sakrific, mos e humb at q e ke fituar npr shekuj me shum skrifica.

  Drenicak t dashur, nnshkruajuni ktu: jeni q Drenica t marshoj akoma ballhapur, apo ta mbroni t keqen e t jetojm me faqe t zez.

  Un t kam dashur, bile shum t kam dashur Drenica ime. Dua q edhe m tej t t dua!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 14-12-2010 m 13:03
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Antarsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime n 36 postime
  Zoteri Adem, une personalisht nuk besoj qe Drenica dhe populli qe jeton aty ka humb dinjitetin , apo respektin me keto zgjedhje. A ju ka shkuar ne mendje edhe opcioni tjeter qe dikush tjeter po luan dhe pikerisht ne keto zgjedhje ka luajtur me te lojera te felliqura pikerisht per kete arsye ?A thua e kishte te nevojshme populli te bente dicka te tille duke qene edhe me heret i orientuar pikerisht ne ate parti politike e cila fitoi edhe kete here aty? Une per vete jam shume skeptike ,dhe ndaj mendimin me shume te tjere qe keto rezultate jane dore e zgjatur e tjeter kujt ,jo e drenicakeve. Drenica ka dite dhe do te dije edhe kete here te del fitimtare para atyre qe u perpoqen ta njollosin.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga Foleja_ Lexo Postimin
  Zoteri Adem, une personalisht nuk besoj qe Drenica dhe populli qe jeton aty ka humb dinjitetin , apo respektin me keto zgjedhje. A ju ka shkuar ne mendje edhe opcioni tjeter qe dikush tjeter po luan dhe pikerisht ne keto zgjedhje ka luajtur me te lojera te felliqura pikerisht per kete arsye ?A thua e kishte te nevojshme populli te bente dicka te tille duke qene edhe me heret i orientuar pikerisht ne ate parti politike e cila fitoi edhe kete here aty? Une per vete jam shume skeptike ,dhe ndaj mendimin me shume te tjere qe keto rezultate jane dore e zgjatur e tjeter kujt ,jo e drenicakeve. Drenica ka dite dhe do te dije edhe kete here te del fitimtare para atyre qe u perpoqen ta njollosin.
  E nderuara folje un kam nj respekt t vecant pr ty.
  Nse jan lojra t flliqura, gj q nuk dyshoj, ku sht syceltsia jon. Dhe sht e pabaz t thuhet se sht loj e ndyr e t tjerve kur te kutit e votimin kan qen vet drenicakt.
  M burrroe do t ishte t krkonim falje me koh para se t na e thoshin t tjert. Besoj i ke dgjuar mbrem ambasadprt cka than. Muzdraku nuk hyn n thes Fole. Tashmegati u b von.
  Ne sic kemi ditur t'i themi shkaut stop, t keqn duhet ta stopjom edhe sot qoft edhe nse vjen nga gjiri yn.
  Mos ta vrasim Drenicn pr individ. Me drenicn nuk mund t identifikohet askush dhe pr ask Drenica nuk shitet.

  Edhe nj her,
  shum respekt pr ty.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #4
  fanatik i s vrtets Maska e tomaras
  Antarsuar
  09-07-2008
  Postime
  343
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Edhe pse nuk jam vet nga Drenica e ndjej pr obligim ta risjell ktu tek kjo tem, kt postim timin tek tema The Guardian: Kur votojn 149 % n Skenderaj dhe Drenas, t dats 13.12 pr t treguar q respekti pr virtytet e njerzve t Drenics q kaq shum dhan pr kt komb nuk mund t flliqen nga njerzit e nj klani mafioz, t cilt i ka zn harami m keq se rakia.

  Citim:
  Postuar m par nga e panjohura
  A i qytetruar te duket vetja a? Eh mjer Drenica per ke luftoj!

  Oj ti q ishalla bhesh e njohur ndonjher. Drenica sht palca e kombit shqiptar. Virtytet si nderi, krenaria dhe dinjiteti rrall n ndonj regjion shqiptar jan t prfaqsuar si n Drenic.

  Mos mendo q Drenica ka luftuar q sot bijt e saj q i ka prkrahur me zemr q t'i prijn Kosovs, t'ia qesin znin e zi dhe t prmendet m mbar Evropn e deri n Amerik si rajon i hajnave dhe manipuluesve t votave dhe si njerz q nuk jan n gjendje t prshtaten n demokraci.

  Kta, po, kta ia nxin fytyrn Drenics n'e ditsh, e mos mendo q t gjith ata burra e gra q kan dal n votime n Drenas, n Sknderaj, n Malishev apo n Klin, e q e kan kryer obligimin e vet qytetar duke ia dhn prkrahjen partis s tyre t dashur, e ndjejn veten mir deri sa ndgjojn dhe shohin tek prmenden pr t zi.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  po sikur.. me vnue pdk hajredin kuqin si kryeminister e dik marty te merret me hashimin por me hashimin si qytetar e jo si kryetar..

  ??

  dhe kosova vazhdon punen.. dhe hashimi merret me mbrotjen e vet e te miqve te vet..

  si mendoni ju drenica..

  ??

  azem bejta azem galica..
  ta pau sherrin tan drenca..

  ka pas knue dikur nji rapsod drenicak..


  e ma von.. 50-70-100 vjet ma von jan munue romaciera e sigurim-kapterra akademika e historian-enver-ika.. me e "hup" kte cop kang..
  por..  ja ku jena..

  ..

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Pse Jakup Krasniqi ju shkroj SMS shokve te vet?

  Qka jau merr mendja pse Jakup Krasniqi ju shkroj SMS shokve te vet diten e zgjedhjeve edhe ata mbasdite.

  Une ju kallxoi ne fund pse, veq po due mi dit a e dini edhe ju....?

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Po mendimi ime eshte qe gjate zhvillimit te fushates une personalishte nuk i kame degjuar ne mjetet e informimit nga kanditadet e subjektit qe e perfaqeson se votoje at numer ose kete numer ,dhe ketu krasniqi ka mbetur pak mbrapa se ishte presidente dhe per kete aresy aj nuk ka mundur te bej fushat per vetet dhe partin....une po flas gjithe here sipas mjetev te informimit te cilat i kame percjellur nga kendej....edhe liderin e tyre e kam percjell dhe sa e kame degjuar kurr nuk e kam ndegju votoje kete numer ose at numer po voton PDK-dhe nr.49 edhe medja kur i kan qiture fotot e tyre asnje foto e thaqit dhe as e krasniqit nuk me ka ra ne sy me numrat e tyre kures te kandidatev te tjere po ,une po shkruaj ketu gjithe here sipas tv,, dhe jo qe e kam percjellur nga afer ose pas tyre,,,e krasniqi besoj qe eshte shprehur pakez i deshpruar nga shoket e ti se pse nuk lobojen edh eper te po vetem per ata kandidat te cilet ishin neper postera dhe ku ta di une..

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga ardit mustafa Lexo Postimin
  Qka jau merr mendja pse Jakup Krasniqi ju shkroj SMS shokve te vet diten e zgjedhjeve edhe ata mbasdite.

  Une ju kallxoi ne fund pse, veq po due mi dit a e dini edhe ju....?
  Une e di veq nuk du me te kallzu,po pres a e din edhe ti

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Une e di veq nuk du me te kallzu,po pres a e din edhe ti
  baci hashim ka nis me ja kthye shpinen kupes besa edhe kocit e do tjerve. a e din ti pse?
  qyky kruja po m doket si osht drenicak se i ka ra n trag.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  o ardit ..


  ketu ne forum dikush jeton ne kanad dikush ne tepelene dikush ne stamboll..

  si munden kta lexues me i ra ne fije meseles tande?

  kan vec nji mundsi.. me shti fall.. te fallxhoret qe me kuptue se cka po don me than e me dit ti..

  pse bejne shkoll mileti?

  me gdhend trunin qe truni me komandue gojen qe goja ose dora me dit me shpjegue e me tregue gjana..

  krejt ju kosovaret dalloni se i bani muhabetet gjysmake.. alla katunarce tinzarce..

  flisni qarte shkruani qarte.. shprehuni lirisht..

  sepse nji tru normal aty dallon..

  Cfar eshte kjo SMS?

  Ku eshte kjo SMS.. ?

  Kur e kujt ju dergue kjo SMS ?

  Kush e morri kte SMS kush e ka lexue kte SMS..

  tregoji kto njiher qarte e sakte pastaj hidhu ne pyetje..

  mos kujtoni se kur shkruani pak tregoni se kini mendje shume..
  perkundrazi..

  kush shkruan pak tregon se nuk di aspak..

  e ata qe nuk din aspak kan frik me shkrujt se u kuptohet padija..

  e kinse jan shum te mencem shkrujn vec dy rreshta..

  e kerkush nuk i lexon se behen monotone..

  pra..

  o shkruani qarte e gjate.. o hic mos hini ne forum..

  e kam me ty e me krejt "fjal pakat"..

 11. #11
  i/e larguar
  Antarsuar
  12-11-2010
  Postime
  469
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po drenica besoj shume s egjdo here ishte shembull per te gjithe edhe tani do te di dhe te tregon se ne te vertet te marrin edhe te tjeret me drenicen se e ka deshmuar edhe do ta deshmoj kete prap....
  une besoj qe mundet te kete ndodhur disa parregullsi gjat zgjedhjev por keto te meta i kan eber individet e jo te gjithet,,po mendimi ime eshte qe aty ku ka pasur manipulim dhe diqka te ngjajeshme eshte dashur te kthehen rivotimi e jo ne gjithe drenicen ,,se per te gjitha jane dokumentet dhe mundet shume lete te ferivikohet...dhe ata te cilet kane ber keshtu vertet te denohen me vepren qe kan ber....jo vetem ne drenice po ne gjithe kosoven aty ku ka pasur parregullsi edhe te veprohet....
  Edhe ne prishtin ka pasur parregullsi ne disa vende edhe shueme bilme kete e dimi ne te cilet i kemi par ato ,po fatkeqsishte keta parti jan be sikur kurvat dhe nuk e tregojen te verteten ....e jo te ja hedhin fajen vetem njerit apo tjetrit...

  Edhe qka te ben per me dyshu shume se gjat gjithe dites te votimit asnje parti nuk ka paralajmruar per parregullsit apo diqka tjeter ne asnje komun dhe ketu lind pytja pse gjat gjithe dites nuk raportuna per parregullsit kur te gjithe i kan pasur komisioneret e vete vall a mos kan menduar edhe keto parti se do te dalin fitus dhe mos te kontestojmi tani diqka te till,,dhe kur ata filluan ti kontestojen ato vetem pas numrimit te votav kjo eshte e vertet se deri ne at kohe asnje subjek nuk e ka pasur asnje vrejtje ..,,,ne perjashtim te llampav te gjitha kan deklaruar kete dhe ato jane rregulluar...

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime n 3 postime
  Prmbajtaja e mesazhit t Jakup Krasniqit,sekretar i Prgjithshm i PDK,drguar ditn e zgjedhjeve veprimtarve t PDK,rreth abuzimit t vots pr kandidat nga ana e komisionerve t partis s vet,q sipas t gjitha gjasave, kan pasur nj urdhr -qarkore nga dikush prbrenda partis , pr orientimin e vots pr kandidat t caktuar dhe eleminim t njerzve t caktuar...
  ------------
  Kjo ishte prmbajtja e mesazhit:

  “T nderuar demokrat t PDK-s: Ju njoftoj se PDK nuk ka dhn asnj direktiv se k duhet votuar prve nr. 49, pra PDK. do direktiv tjetr sht jodemokratike, sht krim dhe dmtim i vots s lir, sht vepr e dnueshme. Nuk sht krim vetm me e vra njeriun, krim sht edhe dhunimi i vots s lir. Dhunimi i vots s lir sht vrasje e demokracis dhe vrasje e ardhmris s fmijve t bukur t Kosovs shtet. Mos e dhunoni gjakun e dshmorve, duke shitur votn pr njerz t ligj. Shprndaje kt mesazh pr hir t demokracis se dikush po do ta vras at. Sekretari i prgjithshm i PDK-s”[/B]

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime n 85 postime
  azem bejta azem galica..
  ta pau sherrin tan drenca..

  ka pas knue dikur nji rapsod drenicak..


  e ma von.. 50-70-100 vjet ma von jan munue romaciera e sigurim-kapterra akademika e historian-enver-ika.. me e "hup" kte cop kang..
  por..  I nderuar,

  kam lexu shume nga postimet tua dhe te respektoj pavaresisht qe nuk kemi te njejtat bindje politike.Por nuk pajtohem me ate qe ti e ke lene te nenkuptohet te te komentuarit e vargjeve te nje kenge qe vertete ka ekzistu kshtu si e ke thane ti
  po qe nuk ka qene e pranuar kurre nga drenicasit.E ka thene pra nje individ dhe hiq me shume. Une s'e kisha marre guximin me e nderru historine sepse jo veq historiane,akademike e romanciere e kane shkru ate por ne Drenice deri para pak viteve ka pase gjalle deshmitare te kohes se Azem Galices.Une si femije kam njofte tre prej tyre njeri pjesemarres i atyre ngjarjeve.Shumica e ka perkrahur Azem Galicen.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga anita340 Lexo Postimin
  azem bejta azem galica..
  ta pau sherrin tan drenca..

  ka pas knue dikur nji rapsod drenicak..


  e ma von.. 50-70-100 vjet ma von jan munue romaciera e sigurim-kapterra akademika e historian-enver-ika.. me e "hup" kte cop kang..
  por..  I nderuar,

  kam lexu shume nga postimet tua dhe te respektoj pavaresisht qe nuk kemi te njejtat bindje politike.Por nuk pajtohem me ate qe ti e ke lene te nenkuptohet te te komentuarit e vargjeve te nje kenge qe vertete ka ekzistu kshtu si e ke thane ti
  po qe nuk ka qene e pranuar kurre nga drenicasit.E ka thene pra nje individ dhe hiq me shume. Une s'e kisha marre guximin me e nderru historine sepse jo veq historiane,akademike e romanciere e kane shkru ate por ne Drenice deri para pak viteve ka pase gjalle deshmitare te kohes se Azem Galices.Une si femije kam njofte tre prej tyre njeri pjesemarres i atyre ngjarjeve.Shumica e ka perkrahur Azem Galicen.
  Prshndetje ANita dhe Brari
  Do t prpiqem t jap nj sqarim n lidhje me vargjet q i ka sjell Brari. Un po e jap variantin tim, por do t kisha dshir q edhe dikush q e di m mir ta plotsoj.

  Anita, nse je kosovare, besoj e di se n regjimin serb kngt e ktilla kan qen t ndaluar dhe shum kngtar pr motive t tilla edhe jan burgosur. Dhe kjo ka zgjatur po thuajse nj shekull.

  Tash sqarimi. Sa di un autor i kngs pr Azem Bejtn ka qen Drevish Goxhuli i Makrmalit. Kishte rn n vesh t hyqymetit, se Dervishi po e kndonte kt kng npr dasme dhe nj dit cohen edhe e thrrasin:

  - Dervish, kemi dgjuar se je duke knduar kng pr Azem Bejtn, - i than. A e di se t pret burguu pr kt pun.

  - Po more zotni e di, vec po desht un e kndoj edhe para jush!

  Pasi u shikuan n sy ndrmjet vetit xhandart, ran n ujdi ta dgjonin. Dhe Drevishi si i mencur q ishte i ndrroi vargjet aty pr aty e t'ia nisi:

  Azem Bejta, Azem Galica
  ta pan sherrin tan Drenica!

  Kur i dgjuan kto vargje xhandart i than: Shko je i lir edhe pr kshtu kndo sa t duash.

  Besoj n nj situat t till, prpara xhandarmris barbare edhe un, edhe ti edhe Brari, besa edhe goxha do trima t tjer e kishim knduar t njjtn kng me t njjtat vargje.

  S' di brarit si nuk po iu kujtuakan vargjet:

  Azem Bejta u cue n kam
  djal shiptar kush doni me kan
  djal shiptar kush doni me dek
  prmas meje vini me ec...

  P.S. Do t kisha dshir ta konfirmonte dikush vrtetsin pr kt q e shkrova - rastin e Dervish Goxhulit.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga anita340 Lexo Postimin
  azem bejta azem galica..
  ta pau sherrin tan drenca..

  ka pas knue dikur nji rapsod drenicak..


  e ma von.. 50-70-100 vjet ma von jan munue romaciera e sigurim-kapterra akademika e historian-enver-ika.. me e "hup" kte cop kang..
  por..  I nderuar,

  kam lexu shume nga postimet tua dhe te respektoj pavaresisht qe nuk kemi te njejtat bindje politike.Por nuk pajtohem me ate qe ti e ke lene te nenkuptohet te te komentuarit e vargjeve te nje kenge qe vertete ka ekzistu kshtu si e ke thane ti
  po qe nuk ka qene e pranuar kurre nga drenicasit.E ka thene pra nje individ dhe hiq me shume. Une s'e kisha marre guximin me e nderru historine sepse jo veq historiane,akademike e romanciere e kane shkru ate por ne Drenice deri para pak viteve ka pase gjalle deshmitare te kohes se Azem Galices.Une si femije kam njofte tre prej tyre njeri pjesemarres i atyre ngjarjeve.Shumica e ka perkrahur Azem Galicen.
  A as ky shkrim nuk po te pelqen a,e nuk eshte veq qka ta kana,duheni me u mesu edhe qka nuk ta kana oj anite hanmi.
  Po qka din ti per azem galicen,shko more kryj rangt e shpis hiqu politikes e mjer ai qe te kish ty

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Antarsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Drenic ke qen ( dhe je ende, ndoshta edhe pak ) vend i nderit, burrris, trimris, dituris e qndress.

  Drenic, disa nga bijt tu, duke shfrytzuar respektin q kan t tjert pr TY, po ti shprfillin kto epitete t larta q ke,

  Drenic, tok e lar me gjak, dikush po luan me gjakun e derdhur, dikush po luan me nderin tnd,

  Andaj,

  Drenic, si ke ditur ta godassh dokend q t ka prekur n nder e dinjitet, dnoje dhe kt her t pabesin q ta shptosh nderin tnd!

  Drenic dy rrug ke: o ta dnosh krimin ( q fatkeqsisht po del nga gjiri yt ), o ta prkrahsh at.

  E di se e ke vshtir, por aman Drenic, bje edhe kt sakrific, mos e humb at q e ke fituar npr shekuj me shum skrifica.

  Drenicak t dashur, nnshkruajuni ktu: jeni q Drenica t marshoj akoma ballhapur, apo ta mbroni t keqen e t jetojm me faqe t zez.

  Un t kam dashur, bile shum t kam dashur Drenica ime. Dua q edhe m tej t t dua!
  Adem nese ke kurajo? Pse nuk ja thua keto fjale kur te takohesh me Jakup Krasniqin

  kaloni mir
  Sarmatosem sa tjet jeta!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime n 85 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Prshndetje ANita dhe Brari
  Do t prpiqem t jap nj sqarim n lidhje me vargjet q i ka sjell Brari. Un po e jap variantin tim, por do t kisha dshir q edhe dikush q e di m mir ta plotsoj.

  Anita, nse je kosovare, besoj e di se n regjimin serb kngt e ktilla kan qen t ndaluar dhe shum kngtar pr motive t tilla edhe jan burgosur. Dhe kjo ka zgjatur po thuajse nj shekull.

  Tash sqarimi. Sa di un autor i kngs pr Azem Bejtn ka qen Drevish Goxhuli i Makrmalit. Kishte rn n vesh t hyqymetit, se Dervishi po e kndonte kt kng npr dasme dhe nj dit cohen edhe e thrrasin:

  - Dervish, kemi dgjuar se je duke knduar kng pr Azem Bejtn, - i than. A e di se t pret burguu pr kt pun.

  - Po more zotni e di, vec po desht un e kndoj edhe para jush!

  Pasi u shikuan n sy ndrmjet vetit xhandart, ran n ujdi ta dgjonin. Dhe Drevishi si i mencur q ishte i ndrroi vargjet aty pr aty e t'ia nisi:

  Azem Bejta, Azem Galica
  ta pan sherrin tan Drenica!

  Kur i dgjuan kto vargje xhandart i than: Shko je i lir edhe pr kshtu kndo sa t duash.

  Besoj n nj situat t till, prpara xhandarmris barbare edhe un, edhe ti edhe Brari, besa edhe goxha do trima t tjer e kishim knduar t njjtn kng me t njjtat vargje.

  S' di brarit si nuk po iu kujtuakan vargjet:

  Azem Bejta u cue n kam
  djal shiptar kush doni me kan
  djal shiptar kush doni me dek
  prmas meje vini me ec...

  P.S. Do t kisha dshir ta konfirmonte dikush vrtetsin pr kt q e shkrova - rastin e Dervish Goxhulit.
  I nderuar,
  jam munduar te sqaroje se Drenica si kane thane kurre Azem Galices ta pame sherrin. Une se di sakte prandaj edhe nuk kam thene gje me shume. E dija se dikush e ka ndryshu kengen e D. Goxhuli nga ta pane hajrin ne ta pane sherrin. Sidoqofte mendoj se ajo ishte nje pjese e ndritshme e historise shqiptare.

 18. #18
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime n 19 postime
  Mos u lodhni kot se koti ta mbroni DRENICEN sepse edhe te gjithe ta fyeni apo te gjithe la lavderoni ajo eshte DRENICE me njerzit e saj te mrekullueshem i cili rajon i ka dhene me se shumti Kosoves dhe nderit kombetar.

  Kjo qeveri eshte ajo qe sadopak ja ka kthyer dinjitetit ne aspektin ekonomik ketij rajoni duke investuar ne DRENICE sepse dinjitetit moral ajo e ka pasur gjithnje dhe askush nuk mund te ja humb.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga anita340 Lexo Postimin
  I nderuar,
  jam munduar te sqaroje se Drenica si kane thane kurre Azem Galices ta pame sherrin. Une se di sakte prandaj edhe nuk kam thene gje me shume. E dija se dikush e ka ndryshu kengen e D. Goxhuli nga ta pane hajrin ne ta pane sherrin. Sidoqofte mendoj se ajo ishte nje pjese e ndritshme e historise shqiptare.
  Eshte kendu edhe kenga neper odat e drenices,mos genje

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Gogi Lexo Postimin
  Mos u lodhni kot se koti ta mbroni DRENICEN sepse edhe te gjithe ta fyeni apo te gjithe la lavderoni ajo eshte DRENICE me njerzit e saj te mrekullueshem i cili rajon i ka dhene me se shumti Kosoves dhe nderit kombetar.

  Kjo qeveri eshte ajo qe sadopak ja ka kthyer dinjitetit ne aspektin ekonomik ketij rajoni duke investuar ne DRENICE sepse dinjitetit moral ajo e ka pasur gjithnje dhe askush nuk mund te ja humb.
  Kjo qeveria ja ka qit faqen e zez drenices ,por me kalimin e kohes,njerzit kan fillu ta shohin te verteten,prandaj mos e identifikoni drenicen me regjimin sepse nuk e meriton

Faqja 1 prej 12 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •