Close
Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 240
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Antarsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga ardiana luzha Lexo Postimin
  oo benyyyy tfala Adem gashin e tregoj per fitoren sa nuk na Uroj hiqq e po tutna mos ka vdek kur e ka degjue kete lajme PDK-ja FITUSE.
  Sarmatosem sa tjet jeta!

 2. #42
  Antivirus -Llap- Maska e ardiana luzha
  Antarsuar
  19-11-2007
  Vendndodhja
  Ne mendjen tende!
  Postime
  1,022
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ja ka kthy more Zoti Adem edhe e ka zdrite per faqe te bardhe Drenicen e kuqe.....
  2011*Pse t pshtyjm rrugs, kur ka njerz q e meritojn fytyrs ...

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga anita340 Lexo Postimin
  Z. Adem,
  nese me lejohet sqarimi(po kerkoj leje sepse ka ketu te atille qe mendojne se grate duhet te lajne pelena):
  "Prshndetje ANita dhe Brari
  Do t prpiqem t jap nj sqarim n lidhje me vargjet q i ka sjell Brari. Un po e jap variantin tim, por do t kisha dshir q edhe dikush q e di m mir ta plotsoj.

  Anita, nse je kosovare, besoj e di se n regjimin serb kngt e ktilla kan qen t ndaluar dhe shum kngtar pr motive t tilla edhe jan burgosur. Dhe kjo ka zgjatur po thuajse nj shekull."  Une jam kosovare nga Drenica dhe besome qe e di mire fare ishte e ndaluar. I kam perjetuar edhe vete te gjitha keto te ndaluarat qe ne moshen 2 vjee.Une isha pjese e nje populli te ndaluar njesoj si shumica e shqiptareve.

  "Besoj n nj situat t till, prpara xhandarmris barbare edhe un, edhe ti edhe Brari, besa edhe goxha do trima t tjer e kishim knduar t njjtn kng me t njjtat vargje.."  Une ta thashe edhe njehere qe nuk dija shume per historine e kesaj kenge ose dija pak turbull.Une vetem desha te them qe Azem Bejta ka qene i perkrahur nga drenicaset.


  "P.S. Do t kisha dshir ta konfirmonte dikush vrtetsin pr kt q e shkrova - rastin e Dervish Goxhulit."


  Une e pyeta babane tim ne lidhje me kete kenge.Sepse une nuk e mbaja mend mire po e di qe diqka prinderit na e kishin thene per te.As ai nuk eshte 100% i sigurte por thote qe sipas variantit qe atij i ka treguar axha i tij kengen e ka bere D.Goxhuli por nje burre nga Abria e ka nderruar tekstin nga "hajri" ne "sherri".
  E dashur anita340. une shum t faleminderit pr mundin q ke marr pr t hulumtuar mbi problemin q shtrova m lart n lidhje me kngn. Nprmjet teje dua ta prshndes edhe babain tnd pr kontributin e dhn. Mua m bri prshtypje prgjigja jote shum e kulturuar. Dhe kur lexoj shkrime t ktilla m bhet zemra mal se edhe ne n Drenic e kemi t emancipuar botn femrore. Dhe ta din t gjith se pa emancipimin e bots femrore nuk mund t quhet e zhvilluar nj shoqri. Kt e ka thn edhe Sami Frashri qe nj shekull m par, por fatkeqsisht edhe n ditt e sotme gjen mendjemykur q mendojn se bota femrore sht vetm pr t lar e pr t gatuar.

  Po e them edhe kt: "Fatkeqsisht" ( po them fatkeqsisht sipas botkuptimeve prapanike t mykura ) shum her gjen m shum burrri te ca femra, se disa q i thon vetes goxha burra!!

  Respekt pr ty e pr fmiljen tnde q kan rritur nj vajz kaq t edukuar,
  xhaxhi Adem Gashi, msues
  Danimark
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Mos dil nga tema

  Citim Postuar m par nga ardiana luzha Lexo Postimin
  oo benyyyy tfala Adem gashin e tregoj per fitoren sa nuk na Uroj hiqq e po tutna mos ka vdek kur e ka degjue kete lajme PDK-ja FITUSE.
  T fala pa! Un askund nuk e kam prmendur PDK-n as ndonj parti tjetr, prandaj lexoje teksin e tems:


  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Drenic ke qen ( dhe je ende, ndoshta edhe pak ) vend i nderit, burrris, trimris, dituris e qndress.

  Drenic, disa nga bijt tu, duke shfrytzuar respektin q kan t tjert pr TY, po t’i shprfillin kto epitete t larta q ke,

  Drenic, tok e lar me gjak, dikush po luan me gjakun e derdhur, dikush po luan me nderin tnd, …

  Andaj,

  Drenic, si ke ditur ta godassh dokend q t ka prekur n nder e dinjitet, dnoje dhe kt her t pabesin q ta shptosh nderin tnd!

  Drenic dy rrug ke: o ta dnosh krimin ( q fatkeqsisht po del nga gjiri yt ), o ta prkrahsh at.

  E di se e ke vshtir, por aman Drenic, bje edhe kt sakrific, mos e humb at q e ke fituar npr shekuj me shum skrifica.

  Drenicak t dashur, nnshkruajuni ktu: jeni q Drenica t marshoj akoma ballhapur, apo ta mbroni t keqen e t jetojm me faqe t zez.

  Un t kam dashur, bile shum t kam dashur Drenica ime. Dua q edhe m tej t t dua!
  Respekt pr ty e pr gjith ata q ia duan t mirn Drenics,
  Adem Gashi, Danimark
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 09-01-2011 m 19:58
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga ardiana luzha Lexo Postimin
  Ja ka kthy more Zoti Adem edhe e ka zdrite per faqe te bardhe Drenicen e kuqe.....
  Adriana nse nuk je e Drenics mos fol pr Drenicn.
  Faktet flasin ndryshe.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Antarsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Adriana nse nuk je e Drenics mos fol pr Drenicn.
  Faktet flasin ndryshe.
  Adem eshte hera e dy e i drejtohesh nje femre si eshte Ardiana po ashtu edhe te Panjohures po me te njejetin fjalor te mos flasine per Drenicen .Pse e bene ket gje nuk po e kuptoj . Po pse mos te flet per Drenicen ajo e done me shpirte sepse eshte nje Atdhetare e fort !!!!!
  Ajo e ka kuptue poenten tende qe je kunder PDK-es dhe eshte e drejte e jote te jeshe kunder por jo ti thohet te tjerve mos bisedo per Drenicen sepse po deli disi si qesharak .Edhe pse je nje njeri i Arsimuar dhe i edukuar nuk te bene mire keto shprehje Mbetesh i pershendetur
  Sarmatosem sa tjet jeta!

 7. #47
  Pasioni pr shkencn Maska e KILI MERTURI
  Antarsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evrop
  Postime
  1,848
  Faleminderit
  8
  14 falenderime n 10 postime
  VETVENDOSJE! DO TA BJ SHQIPRIN!

  Kili
  SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!

  Drenica e kuqe a?!!!

  Po e kuqe valla si flamuri i leninit!

  Mos mbet mu lavdru Drenica n hijenat e veshur n t kuqe , se i shkoj mundi huq!
  N dreq t mallkuar t gjith antishqiptart dhe tradhtart e kombit!

 8. #48
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
  Adem eshte hera e dy e i drejtohesh nje femre si eshte Ardiana po ashtu edhe te Panjohures po me te njejetin fjalor te mos flasine per Drenicen .Pse e bene ket gje nuk po e kuptoj . Po pse mos te flet per Drenicen ajo e done me shpirte sepse eshte nje Atdhetare e fort !!!!!
  Ajo e ka kuptue poenten tende qe je kunder PDK-es dhe eshte e drejte e jote te jeshe kunder por jo ti thohet te tjerve mos bisedo per Drenicen sepse po deli disi si qesharak .Edhe pse je nje njeri i Arsimuar dhe i edukuar nuk te bene mire keto shprehje Mbetesh i pershendetur
  Hmmm,mund te ma ndali frymen dikush(ne at menyren e vet si jane mesua),por kurr te ma ndaloj kush te flas per Drenicen!Drenicen nuk e dua per parti,por e dua per njerezi!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ndryshuar pr her t fundit nga lum lumi : 10-01-2011 m 08:49

 10. #50
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

 11. #51
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  nuk del vidio nuk dij pse?
  Ndryshuar pr her t fundit nga e panjohura : 10-01-2011 m 08:59
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime n 85 postime
  Citim Postuar m par nga KILI MERTURI Lexo Postimin
  VETVENDOSJE! DO TA BJ SHQIPRIN!

  Kili
  SHQIPRIA ETNIKE SHT GJAKU IM Q NUK FALET!

  Drenica e kuqe a?!!!

  Po e kuqe valla si flamuri i leninit!

  Mos mbet mu lavdru Drenica n hijenat e veshur n t kuqe , se i shkoj mundi huq!


  Jo Kili jo! Drenica ishte e kuqe shume kohe para Leninit. Qe prej atehere kur drenicasit e ngjyrosen me gjak pushtuesish turq. Dhe e ringjyrosen shume shpesh derisa perzune qdo pushtues bashke me shekullin e kaluar. Mos ia shtrembero historine Drenices.

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

 14. #54
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
  Adem eshte hera e dy e i drejtohesh nje femre si eshte Ardiana po ashtu edhe te Panjohures po me te njejetin fjalor te mos flasine per Drenicen .Pse e bene ket gje nuk po e kuptoj . Po pse mos te flet per Drenicen ajo e done me shpirte sepse eshte nje Atdhetare e fort !!!!!
  Ajo e ka kuptue poenten tende qe je kunder PDK-es dhe eshte e drejte e jote te jeshe kunder por jo ti thohet te tjerve mos bisedo per Drenicen sepse po deli disi si qesharak .Edhe pse je nje njeri i Arsimuar dhe i edukuar nuk te bene mire keto shprehje Mbetesh i pershendetur
  Prshndetje pa dorza. Vrtet sht e dyta her q po ma trheq vrejtjen pr t njjtin person.

  Shikoje tekstin cka ka shkruar personi n fjal dhe pse i kam thn mos fol pr Drenicn. Unesi drenicak q jam nuk duroj q dikush ta poshtroj Drenicn. Drenica ka nj histori pr ta lakmuar. Sikur ju q keni t drejt ta shani edhe un kam t drejt ta mbroj.
  Derisa ju e mbroni Drenicn e poshtruar, un dua t kemi nj drenic ballhapur. Derisa ju e ngritni Drenicn pr at q u truprua e q s'i kishte hije t turprohej, un e kshilloja Drenicn q t mos katandsiej n ujra t ndyra.

  Drenica ka pasur burra q kan ln nam. Prandaj un krkova prej jush q ta dnonim vet aktin e turpshm, me t cilin u shkel mbi gjakun e derdhur, pr t cilin akt edhe bota na kritikoj, si rezultat i ktij akti t turpshm dolm t vetmit n Kosov ( prjashtimisht edhe pak Decani ). Pr hir t gjakut t dredhur nuk na kishte hije t binin n kso pozite.

  Un e dua at Drenic sic i ka hije t jet edhe sic faktikisht ishte, jo sic e doni ju nj Drenic hajnesh e t poshtruar!!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 16. #56
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-05-2002
  Vendndodhja
  Oslo , Norway
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  nuk del vidio nuk dij pse?
  http://www.youtube.com/watch?feature...&v=00gSOKN298E


  provo tash

 17. #57
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Prshndetje pa dorza. Vrtet sht e dyta her q po ma trheq vrejtjen pr t njjtin person.

  Shikoje tekstin cka ka shkruar personi n fjal dhe pse i kam thn mos fol pr Drenicn. Unesi drenicak q jam nuk duroj q dikush ta poshtroj Drenicn. Drenica ka nj histori pr ta lakmuar. Sikur ju q keni t drejt ta shani edhe un kam t drejt ta mbroj.
  Derisa ju e mbroni Drenicn e poshtruar, un dua t kemi nj drenic ballhapur. Derisa ju e ngritni Drenicn pr at q u truprua e q s'i kishte hije t turprohej, un e kshilloja Drenicn q t mos katandsiej n ujra t ndyra.

  Drenica ka pasur burra q kan ln nam. Prandaj un krkova prej jush q ta dnonim vet aktin e turpshm, me t cilin u shkel mbi gjakun e derdhur, pr t cilin akt edhe bota na kritikoj, si rezultat i ktij akti t turpshm dolm t vetmit n Kosov ( prjashtimisht edhe pak Decani ). Pr hir t gjakut t dredhur nuk na kishte hije t binin n kso pozite.

  Un e dua at Drenic sic i ka hije t jet edhe sic faktikisht ishte, jo sic e doni ju nj Drenic hajnesh e t poshtruar!!
  Jo nuk ka nevoj ta ,,poshtroj'' Drenicen askush,boll po i delni Ju si Drenicas,ta poshtroni!
  Drenica nuk do te jete e poshtruar kurr,Drenicen ka kush t'a mbroj, jo nga ,,Shpati''
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 18. #58
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga lum lumi Lexo Postimin
  Flm.Te pershendes....
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin
  Jo nuk ka nevoj ta ,,poshtroj'' Drenicen askush,boll po i delni Ju si Drenicas,ta poshtroni!
  Drenica nuk do te jete e poshtruar kurr,Drenicen ka kush t'a mbroj, jo nga ,,Shpati''
  Po prandaj un po e ngrit zrin nga shpati aman "drenicas" mos e poshtroni drenicn se ia qitt faqen e zez. Dhe po e ngris zrin se e dua Drenicn, por nj Drenic sic ishte dikur dhe jo kshtu sic e keni katandisur ju drenicasit ( drenicasit qysh po thua ti, se duhet drenicakt ) ia keni qitur faqen e zez n bot. Nuk e meritonte kte Drenica prej jush drenicasve.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 20. #60
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Po prandaj un po e ngrit zrin nga shpati aman "drenicas" mos e poshtroni drenicn se ia qitt faqen e zez. Dhe po e ngris zrin se e dua Drenicn, por nj Drenic sic ishte dikur dhe jo kshtu sic e keni katandisur ju drenicasit ( drenicasit qysh po thua ti, se duhet drenicakt ) ia keni qitur faqen e zez n bot. Nuk e meritonte kte Drenica prej jush drenicasve.
  Z.Projekti,vertet keni ngel pa projekt...Edhe vet e dini qe cdo Drenicasi iu dukte si ofendim termi ,,dreni-cak''!
  2.Hmmm ,,Ia keni qitur faqen e zeze''-Pse nuk e thua,,Na e keni''pasi edhe Ju beni pjese ne kete ,,faqe te zeze''!Nese jeni Drenicas!(Ani qe asnje faqe te zeze nuk beme)Gjithkund ne bote ka parregullesi,por ta poshtrosh nje Drenice te tere kjo nuk me hy ne koke fare!Lutem qe mos te Ju lexojn nxenesit Tuaj!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

Faqja 3 prej 12 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •