Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 240
 1. #221
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Antarsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime n 36 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  M ke knaqur, o Lexues - djal Drenice.
  sht shum e vrtet kjo q the m lart ( at q e nnvizova ).
  Ne qoftese te kish kenaq ky citim qe i ke bere lexuesit z.Adem , atehere eshte ne kundershtim te plote me titullin e temes per te cilin ende jam teper kunder. Drenica si cdo pjese tjeter e Kosoves dhe e botes ka te miret dhe te keqinjet e vet. Atehere si eshte e mundur nga nje njeri si ti , qe se paku keto gjera elementare te njerezimit i din, te e poshtroj nje treve te tere ?
  Kam menduar qe kjo teme eshte mbyllur sepse eshte tema me titullin me nencmues ne tere forumin, por e paska mbajte gjalle Arditi dhe e rifreskuat ju z.Adem , e ne fakt do te kishte qene e udhes te kerkosh te mbyllet.

 2. #222
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Moderator, rregullojeni pak faqen e forumit, sepse nuk po ka mundsi t rregullohet shkrimi m von. Ku sht faji?
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 3. #223
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Citim Postuar m par nga Foleja_ Lexo Postimin
  Ne qoftese te kish kenaq ky citim qe i ke bere lexuesit z.Adem , atehere eshte ne kundershtim te plote me titullin e temes per te cilin ende jam teper kunder. Drenica si cdo pjese tjeter e Kosoves dhe e botes ka te miret dhe te keqinjet e vet. Atehere si eshte e mundur nga nje njeri si ti , qe se paku keto gjera elementare te njerezimit i din, te e poshtroj nje treve te tere ?
  Kam menduar qe kjo teme eshte mbyllur sepse eshte tema me titullin me nencmues ne tere forumin, por e paska mbajte gjalle Arditi dhe e rifreskuat ju z.Adem , e ne fakt do te kishte qene e udhes te kerkosh te mbyllet.
  Edhe un kam pas qen shum i habitur me ty, si msuese q je, kur miratoje mendimet e disa fmijve - bija msuesish, kut thoshit: ani s'sht vjedhur vec n Drenic, n njfar forme haptazi mbronit hajnin e poshtrsin e krimin. Drenica q kaq shum ka dhn pr luftn, vall e meritonte t binte kaq posht?! Msuesi duhet t jet m vigjilent, t shoh pak m larg se hunda.

  Tjetra,ti, ndoshta edhe shum t tjer kurr s'e paskni kuptuar titullin e tems. Titulli i tems sht shum i qart: Drenic denoji vet hajnat e t poshtrit ( se aso kohe isha pak m i moderuar e thosha "t paudht". Kta t paudh pra kishin emrat: hajna e t poshtr, pse jo edhe kriminel ). Ju e keni ekzagjeruar pak titullin e tems, po e futni sikur kam thn pr krejt Drenicn. Jo fjala e urt thot: "do fis ka nga nj pis". E Un kerkoja nga ju drenicat e mi dhe nga Drenca q vet t'i luftonim kta pisa. S'm plqente q Drenica ime t binte kaq posht. M vinte inat, sepse ju kujtohet besoj, n t kaluarn kurr Drenica nuk ka pasur njerz n poste t larta. Kjo do t ishte prov e mir, pr t treguar se edhe ne dim t udhheqim. Faktikisht ram ( n fakt ran individ pisa e karrierist), dhe vshtir do ta kemi t vijm edhe nj her ktu ku ishim. E sheh sa t miratohet kushtetuta pr zgjedhjet. Ndoshta as si antar t thjesht nuk do jemi. Dhe gjithmon do t thuhet: "Jo, ju se jeni hajna"!

  Sa pr mbylljen e tems, s'do t ndryshonte puna edhe sikur tema t mbyllej. E rndsishme sht t mbyllet plaga!

  respekt,
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #224
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Un propozoj t mbyllet tema, kur t mbyllet plaga!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 5. #225
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Antarsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime n 36 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Me gjej vetem nje vend te vetem apo nje fjali ku e paskam perkrahur hajnine ,poshtersine e krimin ! Argumentoje me fakte e dili fjales zot. Asnjehere nuk e kam perkrahe te keqen por mbi te gjitha kam qene kritike por edhe skeptike se gjerat e tilla po behen nga populli jone por nga ata qe nuk i gezohen fitoreve tona. Drenica yte dhe e te gjithe shqiptareve nuk bjen poshte aq lehte dhe nuk e humb moralin e dinjitetin per te cilen ka luftu me shekuj nqs disa individ e keqperdorin emrin e saj apo disa te tjere e quajn te pandershme. Une se paku isha shume e sinqerte kur tu drejtova per temen,behu edhe ti se paku pak i tille dhe pranoje qe eshte fjale e rende kjo me te.cilen i je drejtu. Nuk tregohet dashuria ndaj dikujt duke ia kujtu nje gabim por duke i ndihmu me vepra qe gabimi te mos perseritet.

 6. #226
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime n 85 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Hahahahahaha. ARdit djali ty t kam borxh- M ke mahnitur me at "pushkn" q ke zbrazur pr mua. T faleminderit bashkvends.

  E sa pr temn dhe prosin q ma jep, jo mos u merakos se baci nuk shqetsohet. Un n shkrime jam i ashpr, por nuk bhem nervoz pr to. Ti hic mos u brengos pse m kan sulmuar mua. Baci sht i rryer nga sulmet, por m vinte keq pse e vrisnin Drenicn, se baci karshi Drenics sht nj pik uji n det.

  Pr at q po thua se kan mbetur si..., kt nuk e di, por e di se nse kan ndopak ndrgjegje, s pakut tash, duhet t ndihen keq. Nuk sht jo burrrore edhe t krkojn falje. Ndoshat disa e ndiejn kt, spese rrall po i shoh edhe n Forum ( ani se edhe un rral po hyj )

  T prshndes Ardit djali,
  respekt
  Z Adem

  me sa kuptova nga ky shkrimi dhe ai tjetri postim ku e ke citu Folene, ne ata qe te kane sulmu ty bej pjese edhe une. Gjithmone nese me sulm ti nenkupton mendimin ndryshe.Prandaj po te pergjigjem.
  Arsyeja pse une nuk hyj ne forum shpesh kohee te fundit ska te beje fare,ama hic fare me ty, as me ato qe po ndodhin ne Drenice a me Drenicen a me njerzit e Drenices.
  Jam bere nene serish dhe kam kaq shume gjera per te bere e per te shijuas saqe ndonjehere harroj qe ka forum ose politike e le me te me bie ndermend cfare ben Adem Gashi ia akecili person.
  Kjo ishte pse nuk hyj ne forum.
  Vetem sot mesova se te paskan perjashtu dhe te them te drejten se kuptoj pse sepse duke te njohur nuk besoj qe ke perdorur shprehje te pahijshme ose ke sare ndonje, qe jane arsyet pse perjashtohesh nga forumi me sa di une. Dhe jam kunder perjashtimit te tipave si ti qe te jemi te qarte. Mua nuk me pengon fakti nese dikush mburret ne cdo te dytin postim me gjera te parendesishme dhe mendoj se as te tjeret nuk i pengon kjo ndaj nuk e kuptoj arsyen e perjashtimit tend. Vec nese ka ndodhe ndonje gje qe mu me ka ike meqe nuk hyj shpesh kendej.

  Tani per temen dhe kerkim faljen.Nuk e kuptoj dot pse duhet te kerkoj falje ty pse une kam shprehur pikepamjet e mia ne lidhje me ato qe kane ndodhe ne Drenice gjate zgjedhjeve ne fjale. Me sa di une te kam fyer kurre as ste kam akuzuar per ndonje gje. Me eshte dukur tema palidhje me nje titull palidhje. Dhe jo vetem kjo po shume nga temat e tua kane tituj te tille palidhje. Tituj bombastik por kur klikon dhe e lexon permbajtjen ajo eshte krejt boshe. Ky eshe mendimi im, me fal qe jam kaq e drejtperdrejte por nese them dicka tjeter genjej sa per te te bere qejfin.
  Besome qe e di shume shume mire qe kerkim falja eshte virtyt, por kur ke arsye per ta bere dhe jo vec hajt sa per te te bere qejfin.
  Kur une kuptoj qe pikepamjet e mia ne lidhje me nje gje jane te gabuara e tera qe bej eshte te them qe e kishe mire. PO falje skam pse ti kerkoj dikuj nese nuk e kam fyer ose nuk i kam bere ndonje gje te keqe.
  Besoj qe kam qene e qarte dhe nuk i merr keto qe thashe me siper perseri si sulm personal. Une nuk asnje gje personale me asnjerin ketu. Thjeshte shpreh mendimet e mia, dhe ata qe duan te me lexojne duhet ti pranojne si mendime te miat ose mund te mos me lexojne po deshen.
  AUTOCHTHONOUS

 7. #227
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  M falni pr vonesn. Rrall po hyj ktu!

  Citim Postuar m par nga Foleja_ Lexo Postimin
  Me gjej vetem nje vend te vetem apo nje fjali ku e paskam perkrahur hajnine ,poshtersine e krimin ! Argumentoje me fakte e dili fjales zot. Asnjehere nuk e kam perkrahe te keqen por mbi te gjitha kam qene kritike por edhe skeptike se gjerat e tilla po behen nga populli jone por nga ata qe nuk i gezohen fitoreve tona. Drenica yte dhe e te gjithe shqiptareve nuk bjen poshte aq lehte dhe nuk e humb moralin e dinjitetin per te cilen ka luftu me shekuj nqs disa individ e keqperdorin emrin e saj apo disa te tjere e quajn te pandershme. Une se paku isha shume e sinqerte kur tu drejtova per temen,behu edhe ti se paku pak i tille dhe pranoje qe eshte fjale e rende kjo me te.cilen i je drejtu. Nuk tregohet dashuria ndaj dikujt duke ia kujtu nje gabim por duke i ndihmu me vepra qe gabimi te mos perseritet.


  Edhe m keq. Jo po doni ta gjeneralizoni hajnin. Jo, jo ajo kishte vetm nj adres, me 149% hajni - vjedhje vote
  titullin q e propozuat me t panjohuren, kjo i takon bots. Bota thot n kosov u vodh vota
  ndrkaq n Kosov, adresa ishte: n Drenic u vodh vota
  prandaj drenica duhej t thoshte, po bre na ka dal nj far e flliqt q na koriti. Por hajnat jan Bilalli, Mahmuti, Hydyku .... dhe t'ua bnte me gishte ktyre hajnave: Hupni t poshtr. Na s'lejojm q nderi i Drenics t nprkmbt nga ju hajna pulash! (( se n fakt doli publikisht se n trevn ton u vodh vota me 149%. Turp pr zotin.)
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 11-02-2013 m 11:33
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 8. #228
  i/e regjistruar Maska e aushi
  Antarsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  N Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  50
  39 falenderime n 28 postime

  Pr: M falni pr vonesn. Rrall po hyj ktu!

  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin


  Edhe m keq. Jo po doni ta gjeneralizoni hajnin. Jo, jo ajo kishte vetm nj adres, me 149% hajni - vjedhje vote
  titullin q e propozuat me t panjohuren, kjo i takon bots. Bota thot n kosov u vodh vota
  ndrkaq n Kosov, adresa ishte: n Drenic u vodh vota
  prandaj drenica duhej t thoshte, po bre na ka dal nj far e flliqt q na koriti. Por hajnat jan Bilalli, Mahmuti, Hydyku .... dhe t'ua bnte me gishte ktyre hajnave: Hupni t poshtr. Na s'lejojm q nderi i Drenics t nprkmbt nga ju hajna pulash! (( se n fakt doli publikisht se n trevn ton u vodh vota me 149%. Turp pr zotin.)
  I nderuar Adem Gashi!

  Me deshire nuk do te polemizoja me Ty! Por duke pare se ketu po behet fjale per Drenicen qe nje kohe te gjate...dua te theksoj ate qe ndjej dhe qe i kam borgj Drenices, dhe miqve te mi te ku do ndodhur. Nje fjale e urte thot "peshtyj perpjet te bie ne gjoks" ti i nderuar Adem, ruaju mos po i hy ne borgj vendit qe te ka rrite, po citon e po denoncon pergjithsisht ngjarjet ne nje regjion te tere qe quhet, Drenice!

  Nuk ka njeri normal, qe perkrah te mbrapshten, hajnine dhe te ligat e nje shoqerie, por e mbrapshta qe ti e ke fillu me kete teme, po ndodh ne cdo sistem demokratik po thujse ne tere boten, per interesa te ndryshme...ndoshta rendi i ri botror e ka pare dhe pas... domosdoshmeri te hecet ne proces me kete klase politike, e keqja qendron qe formuluesit e rendit te ri botror nuk jane ardh me bisedu me ty se si te votohet e kush duhet domosdoshmrisht ta ket pushtetin ne Kosove!

  Shumicen e temave qe i ke, sikur po behesh kujdestar vetem i te ligave ne vendin tone, asnje gje te mire nuk le per te pare, deri ne ate shkall e shef errsire, sa kund drite nuk le! edhe sonte pash qe ke hape temen tjeter... sa mire qe forumi te ka ty, per cdo gje negative ne vendin tend dhe Drenicen je i pari qe e sjell ketu "te lumte"! Pse i nderuar nuk e pyete veten cfare bera per Drenicen kur Drenica ishte ne flake kunder shkaut ne vitet 98-99 ? pse me dijen tende nuk iu bashkove atyre djemve qe ti "udhezosh" se si te veprojn mbar, per Atdheun e vet, ateher kur me se shumti kishte nevoje Drenica dhe Kosova?
  Veq nje ore te ishe i rreshtuar me lirimtaret nuk do ishe kaq "kujdestar" i fenomeneve negative qe jane produkt ne cdo shoqeri, pas konflikteve, jo vetem ne Drenice, si shoqeri duhet te vetdijsohemi edukohemi kah e mira por na duhet kohe akoma sepse akoma sjemi vetdijsuar sa duhet, jo me deshiren tone nuk jemi te vetdijshem, me te arsimuar, sna kane lene sllavet me okupimin e gjate mbi ne, dhe kjo gje per tu sheruar do akoma kohe...!!

  Sa i perket temes ne fjal, edhe ambasadori i SHBA-ve, Dell dicka pa ne ate kohe, jo vetem ne Drenice, por shume kah neper Kosove, u be qe nuk pa asgje vazhdoj procesi... sa u perket edhe dy anetareve protagoniste te kundershtimit te asaj qe shpesh sjell ti.

  E panjohura, i ka dhene shume mund nga vetja e saj, ketij vendi dhe kesaj lirie, ka sheru plage te popullit e te luftetareve, neper gjithe tmerrin qe perjetoj Drenica e gjithe Kosova, ajo asnje here nuk iu nda vuajtjes se popullit dhe Atdheut te vet me kontributin e saj, ndersa Foleja, z.Adem i ka fal-dhan gjak nga gjaku i vet lirise se Kosoves dhe gjithe shqiptarise, nese dikush deshiron ta shef kete vend duke lulzuar ne drejtimin e duhur jane pikrisht keto dhe te gjithe ata/o qe i falen jeten e vet Atdheut te vet, por modestia me e madhe e njerzve eshte atehere kur nuk flasin per veten e pare !!! kujdes i nderuar se mos lendohen njerzit e veprave te medha! ndersa sot eshte lehte te gjykosh diku ne nje skaj te botes me nje lap top ne duar dhe te sjellesh gjerat dhe fenomenet negative te qellimeshme dhe me pik synim, jo per zhvillim shoqrore te mire dhe te pergjithshem.

  Po citoj nje thenje te bashkvendasit tim; " Me i mire se i miri eshte ai qe flet mire, per te mirin..." dhe e kunderta " Me i keq se i keqi eshte ai qe i rishfaq te keqijat..."!

  E thash edhe ne fillim me deshire nuk do polemizoja me ty, jam munduar ta kursej dialogun me ty, ne shume tema, dua te besoj ne mirkuptimin tend ne reagimin tim. Dhe krejt ne fund do te sygjeroja te jesh me shume i perkushtuar ne profesionin tend, do jesh shume me i arsyeshem dhe me i nderuar.

  Drenica, gjithmone e ka pas nderin dhe me fanatizem do ta ruan brez pas brezi, Kur eshte fjala Drenice, kryefjala eshte Kosove, kaq kesaj radhe.

  aushi!
  Ndryshuar pr her t fundit nga aushi : 11-02-2013 m 18:08
  Dhuro shum...e prit pak!

 9. #229
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Pr: M falni pr vonesn. Rrall po hyj ktu!

  Citim Postuar m par nga aushi Lexo Postimin
  I nderuar Adem Gashi!

  Me deshire nuk do te polemizoja me Ty! Por duke pare se ketu po behet fjale per Drenicen qe nje kohe te gjate...dua te theksoj ate qe ndjej dhe qe i kam borgj Drenices, dhe miqve te mi te ku do ndodhur. Nje fjale e urte thot "peshtyj perpjet te bie ne gjoks" ti i nderuar Adem, ruaju mos po i hy ne borgj vendit qe te ka rrite, po citon e po denoncon pergjithsisht ngjarjet ne nje regjion te tere qe quhet, Drenice!

  Nuk ka njeri normal, qe perkrah te mbrapshten, hajnine dhe te ligat e nje shoqerie, por e mbrapshta qe ti e ke fillu me kete teme, po ndodh ne cdo sistem demokratik po thujse ne tere boten, per interesa te ndryshme...ndoshta rendi i ri botror e ka pare dhe pas... domosdoshmeri te hecet ne proces me kete klase politike, e keqja qendron qe formuluesit e rendit te ri botror nuk jane ardh me bisedu me ty se si te votohet e kush duhet domosdoshmrisht ta ket pushtetin ne Kosove!

  Shumicen e temave qe i ke, sikur po behesh kujdestar vetem i te ligave ne vendin tone, asnje gje te mire nuk le per te pare, deri ne ate shkall e shef errsire, sa kund drite nuk le! edhe sonte pash qe ke hape temen tjeter... sa mire qe forumi te ka ty, per cdo gje negative ne vendin tend dhe Drenicen je i pari qe e sjell ketu "te lumte"! Pse i nderuar nuk e pyete veten cfare bera per Drenicen kur Drenica ishte ne flake kunder shkaut ne vitet 98-99 ? pse me dijen tende nuk iu bashkove atyre djemve qe ti "udhezosh" se si te veprojn mbar, per Atdheun e vet, ateher kur me se shumti kishte nevoje Drenica dhe Kosova?
  Veq nje ore te ishe i rreshtuar me lirimtaret nuk do ishe kaq "kujdestar" i fenomeneve negative qe jane produkt ne cdo shoqeri, pas konflikteve, jo vetem ne Drenice, si shoqeri duhet te vetdijsohemi edukohemi kah e mira por na duhet kohe akoma sepse akoma sjemi vetdijsuar sa duhet, jo me deshiren tone nuk jemi te vetdijshem, me te arsimuar, sna kane lene sllavet me okupimin e gjate mbi ne, dhe kjo gje per tu sheruar do akoma kohe...!!

  Sa i perket temes ne fjal, edhe ambasadori i SHBA-ve, Dell dicka pa ne ate kohe, jo vetem ne Drenice, por shume kah neper Kosove, u be qe nuk pa asgje vazhdoj procesi... sa u perket edhe dy anetareve protagoniste te kundershtimit te asaj qe shpesh sjell ti.

  E panjohura, i ka dhene shume mund nga vetja e saj, ketij vendi dhe kesaj lirie, ka sheru plage te popullit e te luftetareve, neper gjithe tmerrin qe perjetoj Drenica e gjithe Kosova, ajo asnje here nuk iu nda vuajtjes se popullit dhe Atdheut te vet me kontributin e saj, ndersa Foleja, z.Adem i ka fal-dhan gjak nga gjaku i vet lirise se Kosoves dhe gjithe shqiptarise, nese dikush deshiron ta shef kete vend duke lulzuar ne drejtimin e duhur jane pikrisht keto dhe te gjithe ata/o qe i falen jeten e vet Atdheut te vet, por modestia me e madhe e njerzve eshte atehere kur nuk flasin per veten e pare !!! kujdes i nderuar se mos lendohen njerzit e veprave te medha! ndersa sot eshte lehte te gjykosh diku ne nje skaj te botes me nje lap top ne duar dhe te sjellesh gjerat dhe fenomenet negative te qellimeshme dhe me pik synim, jo per zhvillim shoqrore te mire dhe te pergjithshem.

  Po citoj nje thenje te bashkvendasit tim; " Me i mire se i miri eshte ai qe flet mire, per te mirin..." dhe e kunderta " Me i keq se i keqi eshte ai qe i rishfaq te keqijat..."!

  E thash edhe ne fillim me deshire nuk do polemizoja me ty, jam munduar ta kursej dialogun me ty, ne shume tema, dua te besoj ne mirkuptimin tend ne reagimin tim. Dhe krejt ne fund do te sygjeroja te jesh me shume i perkushtuar ne profesionin tend, do jesh shume me i arsyeshem dhe me i nderuar.

  Drenica, gjithmone e ka pas nderin dhe me fanatizem do ta ruan brez pas brezi, Kur eshte fjala Drenice, kryefjala eshte Kosove, kaq kesaj radhe.

  aushi!

  Prshndetje dhe respekt, aush ( hic nuk kam dshir t polimizoj me ty )
  Hyra rastsisht dhe lexova kt postim. Ndoshta do t t prgjigjem nj dit tjetr, ndoshta edhe jo, se tashm i doli boja ksaj pune, po shihet rezultati i asaj vjedhje. Tash po bhet vjedhja m e ndyr se n asnj qeverie t mparshme, aq m keq q kta po e quajn veten "krahu i lufts". Sa turp" Krahu i lufts" t vjedh, ta vjedh shokun e vijs s frontin, t'ia merr nag goja kafshatn e gojs fmijs s dshmorit. E ku ka m turp! Po m turp e m t turpshm jan ata q mbrojn turpin. Prandaj un nuk po dua t tuprohem.

  Po nejse, sonte pata dy vlersime pr mua shum kontradiktore:

  1. Ky q solle ti dhe
  2. Nj vlersim q m dha nj lexues i shkrimeve t mia. Ja po e sjell dhe vlersoji edhe vet:

  "o baci Adem ty te lumte qe po ballafaqohesh me te gjithe per qeshtjen kombetare , mos u brengos fare se njerezit si Ti do te mbesin pergjithmone
  funderrirate ceshtjes kombetare do ti denoje zoti dhe populli"

  Si m thua ti Caush. cilit vlersim t'i besoj?!

  respekt,
  Megjithat e dua shum Drenicn dhe nuk e jep as nj qime t Drenics pr asnjrin hajn!
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 11-02-2013 m 20:16
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 10. #230
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Antarsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime n 36 postime

  Pr: M falni pr vonesn. Rrall po hyj ktu!

  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin


  Edhe m keq. Jo po doni ta gjeneralizoni hajnin. Jo, jo ajo kishte vetm nj adres, me 149% hajni - vjedhje vote
  titullin q e propozuat me t panjohuren, kjo i takon bots. Bota thot n kosov u vodh vota
  ndrkaq n Kosov, adresa ishte: n Drenic u vodh vota
  prandaj drenica duhej t thoshte, po bre na ka dal nj far e flliqt q na koriti. Por hajnat jan Bilalli, Mahmuti, Hydyku .... dhe t'ua bnte me gishte ktyre hajnave: Hupni t poshtr. Na s'lejojm q nderi i Drenics t nprkmbt nga ju hajna pulash! (( se n fakt doli publikisht se n trevn ton u vodh vota me 149%. Turp pr zotin.)
  z.Adem
  Ishte e tera kjo fjali e imja qe ke cituar qe te ka bere ty te me etiketosh si perhahese e hajnise, poshterise , amoralitetit ? Te kam thene edhe me pare qe nuk do te gjesh shkrime te tilla nga une . Dhe ky eshte me shume fakt per mua qe denoi cdo kund nje veper te tille e jo qe e perkrahu.
  Z.Adem, per mua liria e Kosoves nuk e ka emrin as Ibrahim, as Hashim, as Ramush apo Albin...per mua liria e Kosoves mban emrin e Hasan Prishtines, Ises, Shotes e Azemit, emrin e Jasharajve, Xheves e Fehmi Lladrovcit ,...emrin e te gjithe atyre qe nuk kursyen as gjak e as pasuri personale e familjare per lirine tone. Jo emrin e atyre qe lirine tone e perdorin per pasuri personale e familjare. Shume keq me vjen qe ende se ke kuptuar qe jam shume apartiake ! Se paku nje mesuesi nuk i takon te bej ndarje partiake apo regjionale e fetare , kjo eshte motoja ime dhe se paku ketu dal me e forte .
  Edhe dicka fare per fund . Nqs te kam kritikuar ,kjo duhet te te bej te kuptosh se dikush ta do te miren dhe ka respekt per ty dhe jo te lemoj me shkrime e pas shpines te hedh gure mbi ty . Per mua shume me shume vlere ka nje kritike e nje miku se perkedheljet e njerezve me shume fytyra. Kjo eshte edhe pergjegjje ne dy vleresimet kontradiktore qe i ke sjelle ne shkrimin me lart.
  Me respekt :
  Foleja_
  Ndryshuar pr her t fundit nga Foleja_ : 15-02-2013 m 05:04

 11. #231
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime

  Pr: M falni pr vonesn. Rrall po hyj ktu!

  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin


  Edhe m keq. Jo po doni ta gjeneralizoni hajnin. Jo, jo ajo kishte vetm nj adres, me 149% hajni - vjedhje vote
  titullin q e propozuat me t panjohuren, kjo i takon bots. Bota thot n kosov u vodh vota
  ndrkaq n Kosov, adresa ishte: n Drenic u vodh vota
  prandaj drenica duhej t thoshte, po bre na ka dal nj far e flliqt q na koriti. Por hajnat jan Bilalli, Mahmuti, Hydyku .... dhe t'ua bnte me gishte ktyre hajnave: Hupni t poshtr. Na s'lejojm q nderi i Drenics t nprkmbt nga ju hajna pulash! (( se n fakt doli publikisht se n trevn ton u vodh vota me 149%. Turp pr zotin.)
  Sa here Ju lexoj me gjasoni ne kete person=Bahtir Hamzen.....
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 12. #232
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin

  ZEMRIMI I NJ LUFTTARI
  ( dhe Dita e Pavarsis )

  Kur njri foli pr Pavarsin tash frik
  Tjetri u zemrua te hunda ia tregoi gishtin
  Prralla me kecr jan kto o, mik
  Lri pallavrat mos ia nxirr bishtin!

  Un q dikur isha n vij t frontit
  E shkau m pinte gjakun me pambuk;
  - Ti, krejt pandershm u ngjite maj fronit,
  dhe fmijt e mi sot heqin pr buk!

  Un se shijoj dot aromn e liris,
  Ti po ma vret, si ma vriste dikur shkau
  Pr mua sht e ftoht Dit e Pavarsis
  Kur sot e keqja po m vjen nga vllau!

  Adem Gashi, Danimark
  . .
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 13. #233
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  N protestn e sotme....

  T RUHET DINJITETI, KRENARIA DHE NDERI I DRENICS

  - Nuk ka individ m t mdhenj se Drenica!

  Emri: 983818_10151624013376952_1289041433_n.jpg

Shikime: 285

Madhsia: 62.8 KB
  . .
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 27-05-2013 m 04:32
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 14. #234
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  dem demaqa kish shkue sot ne protest..

  ai nuk e ka burrnin me i than popullit..
  mfalni se qenlliku im e mizantropizmi im e futi frymen e vrasjeve pas shpine.. e jam un fajtor pse u flliq kosova me llapushnika e llapushtica e llapashtica e klecka e dhjetra vrasje tjera qe nga ahmet krasniqi e der tek drini e uk bytyqa..

 15. #235
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Te dali adem demaqi dhe ta mbroi sabit gecin kjo eshte me shume se katastrof,une asnjeher nuk kam pas ndonje respekt per demaqin sepse eshte shume injorant ,sa her i ka fut turinjet ne politik e ka ban m.....

 16. #236
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  Te dali adem demaqi dhe ta mbroi sabit gecin kjo eshte me shume se katastrof,une asnjeher nuk kam pas ndonje respekt per demaqin sepse eshte shume injorant ,sa her i ka fut turinjet ne politik e ka ban m.....
  ti mendon qe e ka bere me vullnetin e tij e..aspak..ja kan hedhe ndonje kocke dhe ky del dhe e lepin..nga vetja ska cka jep me pasi me duket se ka rrjedhe me kohe..leshon deklarata ma keq se lopa bajga..

  gjithkend mund ta mashtrosh por popullin kurre..populli i di dhe i njeh mire e mire '' luftetaret '' dhe '' clirimtaret ''..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 17. #237
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Prshndetje miq.
  Fatkeqsisht doli fjala ime!
  Ku po mbeteni ju militantt bashkveprimtar t krimit

 18. #238
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,984
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Citim Postuar m par nga projekti21_dk Lexo Postimin
  Prshndetje miq.
  Fatkeqsisht doli fjala ime!
  Ku po mbeteni ju militantt bashkveprimtar t krimit
  E keqja sht se tashm edhe militanti m i verbr e ka t qart gjithcka, por me mua ende mbajn inatin.
  Nuk jam fajtor pse jam largpams!

 19. #239
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!  GANI GECI AKUZON PR VRASJE HASHIM THAIN

 20. #240
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,403
  Faleminderit
  35
  78 falenderime n 72 postime

  Pr: Drenic, ktheja nderin vetes! Dnoji vet t paudht!

  Kosova Press
  Publicerades den 21 sep. 2018
  Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike t Dardanis, Gani Geci ka thn se do t dshmoj n Gjykatn Speciale, pr si tha ai, krimet politike q i ka br Hashim Thai.Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •