Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
 1. #1
  IT Professionals Maska e Sirius
  Antarsuar
  13-11-2002
  Vendndodhja
  Geneve
  Postime
  583

  Prcaktimi i gjinis s foshnjs sipas kalendarit kinez

  Qka mendoni per kete kalendar a eshte i sakt?

  Mu duk interesant te marr opinjonin e anetareve.

  Vertikal jan vitet e gruas kur mbetet shtatzan dhe horizontal muajt.

  Emri: 1.jpg

Shikime: 286434

Madhsia: 92.5 KB


  Nese e provon dikush sipas keti kalendari na trego a funksionoj

 2. #2
  Jo per mua. Sidoqofte, si t'ia bejme me bineq?
  Not dead yet.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,284
  per mua doli dhe per disa te njohur, por sigurisht gjithecka eshte statistik
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Talking

  sipas kalendarit cinez me del djale, ndersa sipas gjinekologes me del 60 % vajze

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,284
  Citim Postuar m par nga Marya Lexo Postimin
  sipas kalendarit cinez me del djale, ndersa sipas gjinekologes me del 60 % vajze
  60% cne? sa javshe je Marya? zakonisht po je 24-26 jave te thon "100%" djal apo vajze
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 6. #6
  Kalendari kinez edhe shume gjera te ngjajshem jane thjesht sa per tu argetuar sepse nuk jane te sakta

 7. #7
  Isis Maska e Mon.Alisa
  Antarsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Kingdom of the Night
  Postime
  640
  Nuk eshte 100 % i sakte..munde te them 70%....sepse halla ime ka 7 vajza....ka filluar shtatezanin e 7-te ne baze te ketij kalendari qe ti dale djale i doli prape vajze
  "Effort creates intelligence."

 8. #8
  duhet me e provu, para se me ju tregu hahaha.

 9. #9
  E dua letrsin Maska e Sorkadhe_Kelcyre
  Antarsuar
  30-07-2005
  Vendndodhja
  me ariun polar
  Postime
  2,219
  per moshen 18 mua me doli e sakte llogaritja, por jo per moshen 22 dhe 31.
  What goes around---comes around

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,625
  llogaria per te treja barrat me ka rene e sakte mua
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-10-2007
  Vendndodhja
  zwitzerland
  Mosha
  35
  Postime
  29
  dua ta bej nje pyetje ka 2 vajza dua t kem djal a ka kush pos kalendarit kinez t me ndihmoj me ndoj metod tjete r s mund ti besoj plotsisht kerkuj pos allahut ju faleminderit

 12. #12
  tani sa per sqarim tek muaji i mbetjes shtatzane qe eshte horizontale do te vesh do te vendosesh momentin e ngjizjes apo diten e pare te ciklit te fundit (sepse gjinekologu quan diten e pare te ciklit te fundit, pavaresisht se femija eshte ngjizur disa dite me vone)...
  kjo ka rendesi per mua se ndryshon muaji i njeres me tjetren...

 13. #13
  Perjashtuar Maska e didii
  Antarsuar
  14-04-2012
  Postime
  504
  kam degjuar per perputhjen e moshes se partnerit mashkull me moshen e femres, ka nje regull,nese perputhet mosha nr cift e mashkullit, dhe e femres, ose mosha tek e te dyve apo dicka e tille, nuk di ta shpjegoj ,percaktoet edhe gjinia e femijes qe do te kesh,sae vertet eshte ka ndo nje te na e thote?

 14. #14
  Nga refimi i nje te njohure nga Kazakistani kam mesuar se c do 3 vjet nderohet gjaku tek mashkulli i cili i jep edhe gjinine femijes,pra nqs ke nje djale, mbas 3 vjetesh ekziston nje mundesi e madhe qe feija i dyte te jete vajze.Kete praktike kishte ndjekur ajo dhe kishte 1 djale dhe 1 vajze.....rastesi?Ndoshta.

 15. #15

  Pr: Prcaktimi i gjinis s foshnjs sipas kalendarit kinez

  ky qe ka postuar ket kalendar osht GABIM .. nese dikush ka interes qe ta shikoj at here eshte ne kete faqe http://www.china-zeichen.de/html/der...tskalende.html eshte ne gjuhen gjermane qe do te thot Junge ( J ) shkronja J eshte Djal ndersa M ( Madchen ) dmth M eshte VAJZE nuk du tja keshilloj as kujt po un personalisht njof 4 tej 6 persona qe mbas kti kalendari kan sjell DJEM ne familjen e tyre.. edhe e gjitha eshte mbas 4 apo 5 vajzave qe kan pas me ket kalendar jan bazu dhe ka reagu shum mir dmth qe e kan arrit at qe kan dasht.. ju pershendes

 16. #16

  Pr: Prcaktimi i gjinis s foshnjs sipas kalendarit kinez

  sipas statistikave boterore, lindin me shume vajza apo djem?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 17. #17

  Pr: Prcaktimi i gjinis s foshnjs sipas kalendarit kinez

  Made in China! Une nuk u besoj kinezve. Nuk besoj qe gjinia e femijes del ne baze te nj tabele. Gjinina e bebes varet nga mashkulli jo nga femra.

 18. #18
  Perjashtuar nga Mod.
  Antarsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pr: Prcaktimi i gjinis s foshnjs sipas kalendarit kinez

  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  sipas statistikave boterore, lindin me shume vajza apo djem?
  Mendoj se vajza.

 19. #19

  Pr: Prcaktimi i gjinis s foshnjs sipas kalendarit kinez

  Edhe une ashtu mendoj, por ne tabelen e mesiperme ka me shume djem(blu),se vajza.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 20. #20
  Perjashtuar nga Mod.
  Antarsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,308

  Pr: Prcaktimi i gjinis s foshnjs sipas kalendarit kinez

  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Edhe une ashtu mendoj, por ne tabelen e mesiperme ka me shume djem(blu),se vajza.
  he se 12 djem ka me shume, ska gje

  I guess we were both wrong :| te pakten per ne usa lol
  http://www.cdc.gov/nchs/pressroom/05facts/moreboys.htm

  Marre nga wiki lol

  The human sex ratio is of particular interest to anthropologists and demographers. In human societies, however, sex ratios at birth may be considerably skewed by factors such as the age of mother at birth,[2] and by sex-selective abortion and infanticide. The CIA estimates that the current world wide sex ratio at birth is 107 boys to 100 girls.[3] In 2010, the global sex ratio was 986 females per 1,000 males and trended to reduce to 984 in 2011
  Kane pasur te drejte kinezet
  Ndryshuar pr her t fundit nga Plaku me kostum : 05-03-2013 m 01:11

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •