Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 60
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime

  Gjesti i mir q keni br sot :)

  Kjo teme nuk eshte ktu qe te vini dhe te mbureni.
  Personalisht kur bej dicka te mire nuk e bej per te mar shperblim, por thjesht sepse me ben te ndihem mire. Meqe vitrualiteti dhe fakti qe nuk na njef njeri na lejon te jemi me pak modest ktu me njeri tjetrin, mund te ndani ktu me ne ato gjeste pozitive qe keni bere dhe ju kan bere te ndiheni mire. Mund te jet dicka e madhe, por gjithashtu dhe dicka shume e vogel qe beri nje njeri tjeter te buzeqeshi.

  Sot para meje ne rradh ne dyqan ishte nje mama me djalin e saj (4 vjec ) dhe ajo po paguante me food stamps (kush jeton ne amerike e din ca jan kto...jan lek qe jep shteti sepse mamaja nuk ka lek tamam per te ushqyer femien.) Djali kerkovi ti blinte ca gjera qe ishin afer regjistrit dhe mamaja pyeti kashieren sa lek ishin "$2" thot kashjerja. Mamaja u mendua cik dhe tha qe nuk e donte. Me erdhi shume keq E pyeta nese do kishte problem po tja blija un djalit si tip christmas present (meqe ishin gjera per festat). Kisha merak se mos ofendohej por ajo buzeqeshi dhe tha po. I bleva 5 cop si ato te gjitha me ngjyra te ndryshme dhe i thash merry christmas .

  Per vete kur bej gjeste te mira (dhe shume te thjeshta) ndihem shume mire brenda vetes. Nuk ka rendesi sa lek shpenzon per te ndihmuar nje njeri me dicka. Rendesi ka gjesti dhe deshira e mire.


  Pyetja ime eshte...

  Kush eshte xhesti me fisnik qe ju ka bere te ndiheni mire me veten?


  Gezuar Festat everyone!
  Ndryshuar pr her t fundit nga DI_ANA : 12-12-2010 m 11:09

 2. #2
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  I kam leruar vendi ne autobuz, nje gruaje te moshuar .

  ich bin stolz auf mich :-d
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 3. #3
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  qe thoni ju sot ka bere nje gjest te mire vllai vogel mbushi 21 edhe i bera dhurat nje makin
  nje toyota camry new
  i
  Partizoni

 4. #4
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga FierAkja143 Lexo Postimin
  aww mario very sweet! dhe vllai im eshte cik doreleshuar kshu per pune makinash ne ditelindje
  fierakja143

  Te shikoje fytyren e ti kur i dhash celsat do e mbaj mend deri sa te roj

  p/s per kete vit ska me dhurata per te tjer only me my baby and my litle son


  rrespekte edhe urime per temen shum interesante
  Partizoni

 5. #5
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime n 109 postime
  Sot jam kujdesur per kusherinin e vogel,mbasi prinderit e tij vendosen te dalin ne kinema.
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 6. #6
  humble
  Antarsuar
  24-03-2007
  Vendndodhja
  in M.T's heart
  Postime
  653
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me terhoqi vemendjen titulli i tems dhe kisha dasht me shpreh disa mendime personale lidhun jo thjesht me gjestet e mira, por me ato cka qujm 'good maners' (me falni qe sd perkithimin perkats ne shqip). Good maners jan aq te ransishme per njerin sa asht e vetmja rrrug e hajrit per me jetu t'knaqun en hir te Zotit e me e arrit Parrizin. Kush nuk i ka humb mshiren e Zotit e nuk damtojn vetem vetveten por fusin flaken njerzve qe i rethojn e prishin qetsin. Pershemull kur Zoti u dergoi manen ne shkreti me shua urin e izraelitve, ata jo vetem qe nuk u tregun mirnjohs por bile u rrebelun e than "ne vend qe me cua mana pse Zoti nuk na coi do zogj te pjekun ne zgare? ". Mas kesaj, Zoti u'a mori manat qe ua kishte cua ne tok, dhe izraeiltet u detyrun me e punua token me shpat e me thik per me sigurua ushqim. I her tjeter Jezusi bani mrrekulli para nji turme te uritun tu shumzua 7 peshq te pjekun ne disa dhjetra kosha me peshq te pjekun ne menyr qe te ushqehej krejt turma. Por disa individ greedy qe nuk u ngopej syni e nuk kishin rrespekt, si lypca rrembyn aq pesh sa u kapte dora edhe pse Jesusi u bertiste 'jan te pafund o njerz, nuk do tu marohen"
  Pra mirsjellja e good maners jan thelbsore per me ken njerz t'mir si engjujt para Zotit, mosrrespekti e kyrenaltsia e shkaktun eklsipsin e luciferrin e shkatrrun.
  Yevgeny Rodionov
  Rroft AMERIKA!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  fierakja143

  Te shikoje fytyren e ti kur i dhash celsat do e mbaj mend deri sa te roj

  p/s per kete vit ska me dhurata per te tjer only me my baby and my litle son


  rrespekte edhe urime per temen shum interesante
  Flm mario. Shumica e pergjigjeve qe po lexoj po me bejn te behem pishment qe e hapa nje teme te till ne kte forum. Por pergjigje serioze si e jotja, Sueda dhe Gango of SG po me bejn te ndihem me mire
  Nuk e dija qe kishe dhe djal! Ta kesh me jete te gjat.  Ju lutem juve qe po harxhoni kot kohen duke u munduar te pergjigjeni ne "menyre inteligjente" tek kjo teme mos te harxhoni kohen kot. Tema me mire te ket pak postime dhe me vler sesa shume postime te kota. Flm.


  Sot i vetmi gjest i mire qe kam bere ishte se hapa deren per nje grua qe ngjante homeless tek gas station. Un isha brenda dhe nje cun hapi deren te dilte dhe nuk e mbajti hapur qe te futej ajo. Vajta e hapa un se me erdhi shume inat me gjestin e ti. Ai e pa qe ajo po afrohej per tu futur dhe as qe u mundua fare te mbante deren per te. I hate ppl like that. Nje gjest aq i thjesht qe nuk na kushton as gje mund te bej dike te buzeqeshi dhe te ndihet mire

 8. #8
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  Citim Postuar m par nga FierAkja143 Lexo Postimin
  Flm mario. Shumica e pergjigjeve qe po lexoj po me bejn te behem pishment qe e hapa nje teme te till ne kte forum. Por pergjigje serioze si e jotja, Sueda dhe Gango of SG po me bejn te ndihem me mire
  Nuk e dija qe kishe dhe djal! Ta kesh me jete te gjat.  Ju lutem juve qe po harxhoni kot kohen duke u munduar te pergjigjeni ne "menyre inteligjente" tek kjo teme mos te harxhoni kohen kot. Tema me mire te ket pak postime dhe me vler sesa shume postime te kota. Flm.


  Sot i vetmi gjest i mire qe kam bere ishte se hapa deren per nje grua qe ngjante homeless tek gas station. Un isha brenda dhe nje cun hapi deren te dilte dhe nuk e mbajti hapur qe te futej ajo. Vajta e hapa un se me erdhi shume inat me gjestin e ti. Ai e pa qe ajo po afrohej per tu futur dhe as qe u mundua fare te mbante deren per te. I hate ppl like that. Nje gjest aq i thjesht qe nuk na kushton as gje mund te bej dike te buzeqeshi dhe te ndihet mire
  thnx cunin e kam nje vjec
  ndersa per keta qe prishin temen ska gje shqiptari eshte mesur me te prishur kur nuk nderton dot

  p/s gjesti me i mire qe kam bere sot ishte shum i thjesht po lozja me nipin
  ne play station edhe gjithmon se lija te fitonte sot thashe ajde ta le njehere
  por ce do me futi 8-2 hahahahahaha

  rrespekete
  Partizoni

 9. #9
  Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
  Antarsuar
  10-08-2009
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  298
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  i kam kursyer kushosh tim 2mije e ca Pound sot kur i bana taxat
  Me ben te mendoj gjithmone se sa e dua punen time kur kam mundesi e ju kursej njerzve leke + qe te gjithe farefisit tim nuk ju marr leke kur ju bej accounts.
  U cant judge a book by its cover but you can tell its price

 10. #10
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,689
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  i dhash 200 euro borxhe dikujt...
  e kishte nje shance shume te mire per rrugen e jetes se vete ,profesionin e tija,eshte i rri...


  dhe e di si u shperbleva...


  kur me von vjen dikush qe para 2 viteve nenes sime i ka mare 200 euro,per te kthyer borxhin...


  u cudita,kur sme ka ndodhur,bene mire e gjej mire,mua me del e kunderta...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 11. #11
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime n 95 postime
  I lirova comp Vllait
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 12. #12
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime n 109 postime
  Sote para dite arita te shes per shoqaten disa punime qe i kemi bere,total 159 euro fituam
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  Sot kam pastruar dollapin! Kam mbushur 3 kuti te medhaja me rroba te cilat nuk vesh me ose nuk kam vesh as nje here. Disa rroba jan akoma me etiket. Mbajta vetem ca me duhet. Te gjitha te tjerat do ven tek homeless shelter ne mengjes. Nuk me besohet sa shume rroba kisha te "mbeshyera" ne dollap.
  Gjithashtu prindrit e mi kan mbushur disa kuti me gjera neper shpi qe nuk duhen. Lloj lloj gjerash qe mbanim kot ne garazh apo neper shpi te cilat neve nuk na duhen, por dikush tjeter mund ti perdori.

 14. #14
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Antarsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,816
  Faleminderit
  9
  56 falenderime n 49 postime
  Citim Postuar m par nga FierAkja143 Lexo Postimin
  Sot kam pastruar dollapin! Kam mbushur 3 kuti te medhaja me rroba te cilat nuk vesh me ose nuk kam vesh as nje here. Disa rroba jan akoma me etiket. Mbajta vetem ca me duhet. Te gjitha te tjerat do ven tek homeless shelter ne mengjes. Nuk me besohet sa shume rroba kisha te "mbeshyera" ne dollap.
  Gjithashtu prindrit e mi kan mbushur disa kuti me gjera neper shpi qe nuk duhen. Lloj lloj gjerash qe mbanim kot ne garazh apo neper shpi te cilat neve nuk na duhen, por dikush tjeter mund ti perdori.
  Bravo fierakja .Na jep nje mesim te mire qe asnjehere nuk duhet te shohim vetveten por dhe te tjeret.

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
  Postime
  1,073
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kur kam qene ne Shqiperi , ne Tirane , ndermjet shume te tjerave nuk harroj nje ndodhi .
  Isha ne radhe duke pritur per te paguar telefonin . Nderkohe , ne sportel ishte nje plake , qe te gjithe e shtynin , si burra dhe gra , dhe nuk e linin te bente pagesen megjithese ishte e para prej shume kohesh ! Sinqerisht prita disa kohe , qe ndonjeri nga harbutet te reflektonte per ate qe po bente ! Por asnje nuk e beri nje gje te tille derisa , nuk durova me dhe ndehyra me force ! I hapa rrugen plakes dhe shmanga harbutin e rradhes per t'i lejuar plakes komunikimin me sportelin . Plaka beri pagesen dhe iku ! Sigurisht u kerciten edhe dhembet me harbutet duke folur gjuhen e tyre!

  Nuk po e tregoj si histori , per te shitur mend per vehte ! Kjo nuk ka asnje vlere per mua . Por ajo qe me shkoi ne mendje ate moment , ishte nje dobesi e neve shqiptareve , apo ta themi ndoshta mendesi "moderne" , ku te gjithe e shtynin dhe e percmonin me te dobtin , qe ne kete rast ishte plaka !

  Nuk mu duk as humane dhe aq me pak fisnike si cilesi ! E kam pyetur vehten shume here , nese eshte nje cilesi tona , e neve shqiptareve , sa thashe me siper , apo eshte nje cmenduri tranzicioni ! Nuk dua ta besoj qe e kemi nje cilesi te tille .
  Ndryshuar pr her t fundit nga bamatat : 17-12-2010 m 18:32

 16. #16
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,400
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga GANGO of SG Lexo Postimin
  I her tjeter Jezusi bani mrrekulli para nji turme te uritun tu shumzua 7 peshq te pjekun ne disa dhjetra kosha me peshq te pjekun ne menyr qe te ushqehej krejt turma. Por disa individ greedy qe nuk u ngopej syni e nuk kishin rrespekt, si lypca rrembyn aq pesh sa u kapte dora edhe pse Jesusi u bertiste 'jan te pafund o njerz, nuk do tu marohen"
  Kam njoft edhe une nje profet me emrin Rrapush Xhaferri,Gango vllai qe te merrte 100 mije leke sot dhe pas 1 muaji te kthente 1 milion,po ca shqiptare greedy ia jepnin prape Xhaferrit per t'i shtuar akoma edhe me teper fitimet e tyre deri sa Xhaferri u bezdis dhe ne vend te thaseve me leke qe iu premtoi,iu dha thase me bajga...

 17. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Sot isha ne qender te athines
  ishin mbledhur shume njerez nga aganistani qe kerkonin azil politik
  edhe kerkonin firmen e njerezve per ndihme
  vura edhe une firmne se me erdhi gjyna

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime n 14 postime
  Sot isha ne qender te athines
  ishin mbledhur shume njerez nga aganistani qe kerkonin azil politik
  edhe kerkonin firmen e njerezve per ndihme
  vura edhe une firmne se me erdhi gjyna
  Interesante!


  Sot i dhash lek nje burri homeless tek fanari. Dhe pse ia dhash do thoni ju? Po mendoja ne ate moment qe kisha kohe pa u futur ne forum lol dhe thash te beja dicka qe te kisha nje arsye te futesha nahhh j/k
  Reagimi tij kur pa sa i dhash ishte fenomenal! Ishalla nuk blen alkol apo cigare me ato lek.

 19. #19
  Perjashtuar
  Antarsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Hoqa pak para nga vetja ime dhe ia dhashe bashke-punetorit sepse marr me shume

  E bej shpeshhere kete veprim

 20. #20
  i love my friends Maska e *romantiku*
  Antarsuar
  25-01-2011
  Vendndodhja
  mes luleve...
  Postime
  176
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  nje lypes qe hyri ne nje restorat te kerkonte dicka per te grene dhe atje e nxoren jashte un ne ato momente ndodhesha atje ne restorant ,,, ne ato moment u perlota me lot ne sy nga sjellja e pronarit te restorantit dhe i bleba dicka qe te hante..
  NE QOFTE SE NJEREZIT FLASIN PRAPA KRAHEVE TE MI,ATEHERE DO TE THOTE QE UN JAM NJE HAP PERPARA TYRE.?

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •