Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 61
  1. #21
    _Karramele_ Maska e LOVELY_ANGEL
    Anëtarësuar
    09-08-2005
    Vendndodhja
    Between the stars........
    Postime
    256
    Tani te filloj dhe une se na kujtuat ckemi ber , por jam tip qe i bej te mirat dhe i harroj .
    Para 2 vjetesh mami im kishte ditelindjen dhe ishim ne shqiperi ne elb , e festuam ne nje lokal rruges labinotit , diku nga darka fillova te coj njerzit neper shpi se ishim me makinen time vetem .
    E qe thoni ju rrugen e fundit qe do beja ishte nje cift qe me afrohet ne makin , dhe i bie xhamit te makines u tremba dhe i pyes se cfare duan , te dy ishin te varfer sepse dukeshin ne pamje dhe shum te vuajtur donin ti coja ne elb sepse ju kish ndodhur nje vdekje dhe spo gjenin makin dhe asnje sju ndalonte plus qe ishte dhe darke .
    Me hypi frika se thash elbete sikur te me bejn gje , se cfare skemi degjuar .
    Therras cunin e tezes dhe mamin e ju them kshu kshu , dhe mami me tha te marr cunin e tezes me vete e ti coj kta ne elb .
    I hypa ne makin dhe rruges po me tregonin historin e tyre dhe qe kishin zbritur 2 ore nga mali ne kemb qe te dilnin ne rrug e te vazhdonin me tej per elb por asnje si merrte .
    Kur arritem e i lash tek vendi ku donin kjo gruaja me uron e nga sytjenat nxjerr leket qe te mi japi mua , i thash qe sbehej fjale per lek por i dhash un 10 mij lek pas atyre qe degjova .
    I mori me uroi dhe nje buzqeshje doli nga ftyra e saj ne ato caste dhimbje , u ndjeva mir qe arrita te beja dicka aq te vogel por qe u vlersua nga ata .
    Mua sme kushtoi gje dhe do e beja serish
    I may BE a Cruel Heartless bitch BUT im Good at it ...

  2. #22
    QEVERIA Maska e policia911
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    167
    sot po kalonte nje shqiptar qe njof ka pat biznes ketu ne new york
    por e lan femit ne azile se biznesin ja moren
    e pash kete tu rinte lek per kafe skishte i them o xhaxho ca ben ketu ik ne shtepi skam jetoj jasht thote svete ne azile me thot
    e mire mar ne telfon nje kishe ne worcester,ma pasi njof iksin atije i them kshu kshu puna
    ai me thot ma sill ketu se kena ne dhome edhe plyus do mari ndihma socilale nga shteti e mar ne makin un ket e coj atije e futen ne dhome edhe neser do ndroj ID etc
    pastaj i dhash 500$ cash nga ana ime ka qen shum bur i mir po cte ben femija sta ben perendia
    RROFTE SHQIPERIA

  3. #23
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    sonte i hudha une plenat dhe jo burri
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  4. #24
    E parkova makinen ngjitur me makinen para meje, qe te lija dhe nje vend tjeter parkimi pas makines time.

  5. #25
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    firmosa peticionin kunder regjistrimit te popullsise sipas etnise dhe fese
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anëtarësuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtë (Oeneum), aty ku ajri i freskët më bën të ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Në komunikim me një fëmijë, mësova për një aftësi dhe mrekulli të tij që po e bartte në vete, atë të artit letrar. Më tha që merret me shkrimin e poezive, eseve e tregimeve të ndryshme. Deklaroi se kishte fletore të tëra që i ka mbushur me krijime të tilla, por që akoma nuk i është dhënë mundësia në publikimin apo botimin e tyre. Kjo e kishte zbehur motivin e tij për t`i dhënë edhe më komandën shkruese dorës së tij.

    Fillimisht e vlerësova dhe çmova lart aftësinë dhe punën që ka bërë deri më tani, duke e inkurajuar që një aktivitet të tillë të mos e ndërpresë. E rekomandova që krijimet e tij t`ia bëj të ditur arsimtarit të lëndës së gjuhës shqipe, ndonjë profesionisti të këtij lëmi dhe, në mirëkuptim me strukturat drejtuese të shkollës dhe atyre komunale, të hulumtohen mjete materiale të cilat do të ishin si shtysë e materializimit të shkrimeve dhe idesë së tij të mrekullueshme. Kjo do të nderonte punën e fëmijës, familjes së tij, shkollën në të cilën ai merr edukim, arsimim e mësim e vendit ku jeton.

    Stina e pranverës është një kohë e cila frymëzon shpirtin e artistit. Vazhdo të shkruash!

    Dar_di
    "Fet` e besëtë t`i kemi, po të ndarë të mos jemi." Naim Frashëri

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Ngrita ca flamuj te PD ne qendren elektorale
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    I cova dicka nje mikes sime qe e kane pushuar nga puna!

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e skipetar
    Anëtarësuar
    07-12-2006
    Postime
    719
    u shtova/ktheva si Shqiptar te forumi Shqiptar
    Ndryshuar për herë të fundit nga skipetar : 06-04-2011 më 03:39
    "Që t’i çqitësh këta . . . duhet t’u preç jo vetëm duart e kokën, po edhe këmbët e trupin." Fan Noli

  10. #30
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    gjestet e mira qe kam bere sot jane dy buzeqeshje: njeren pasi i shkela padashje kemben njerit ne autobuz dhe tjetren kur po shkoja per ne leksion, me vrap si gjithmone, ishte orar dreke dhe ne katin e pare kishin pergatitur nje tip aperitiv me rastin e nje kongresi te organizuar per mjeket, dhe po thoja une me shpjetesine e drites shtyj prape padashje njeren qe ne ate moment po mbante pjaten dhe siper pjates kishte vendosur dhe goten e cila ishte plot kuptohet, dhe kur shoh goten qe ben xhiron e gjithe siperfaqes te pjates dhe fytyra e asaj ne fillim e trembur pastaj drejt meje e nxire nga inati, boo ca shikimi, kerkova falje dhe i buzeqesha, cte beja tjeter? ca fati qe nuk u rrezua gota eee : D

  11. #31
    Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    1,068
    Une ndihmova nje mexican te thote shprehjen ne shqip: C'a bo plako!
    Gezuar!
    Uji: H2O
    Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    komshie, sot skam bere ndonje gjest te mire, ama ne fund te muajit do ta bej nje,...po te jap nje hint: kur je e rraskapitur dhe emotionally exhausted, dhe asnjeri spo te ben te ndihesh me mire...cerr cerrr zeri i celularit do bihet....mos u habit if it ain't me lol j/k
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e skipetar
    Anëtarësuar
    07-12-2006
    Postime
    719
    ja dhashë njërës një libër
    "Që t’i çqitësh këta . . . duhet t’u preç jo vetëm duart e kokën, po edhe këmbët e trupin." Fan Noli

  14. #34
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Duke ia dhene nje koleges nje ndihme, e pashe ku e kisha bere vete nje gabim.
    Kur i thashe "Flm", mbeti me sy te hapur, por pastaj e sqarova.

    Keshtu kjo puna ime, cdo gje me shkon papsht.
    Populli thote "ben mire, gjen keq", ndersa mua me del "ben mire, se per vete e ke" : D

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    -Cdo ditë mundohem të ndihmojë njerëzit në çfarë do forme apo menyre,por nuk mendojë te e beje per media!
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    E gjeta nje qafore ari me diamanta dhe e dorzova qe i ka hunb dikush.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anëtarësuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Ne pune kam nje praktikante.Sot e lavdrova para mesuesit te tije dhe mesuesit tone ne fabrik.Ishalla do ja japin nje vend shkollimi.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    bera nja tre te nxehta te qeshin dhe te mendojne nja ca minuta per mua, pasi te kisha ik. mu shkrin fare mu shkrin. bile njera nga ato vajti der aty sa me quajti dhe idiot.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  19. #39
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    E parkova makinen ngjitur me makinen para meje, qe te lija dhe nje vend tjeter parkimi pas makines time.
    A ti me bllokove ter kohen moter.heeeeeehe
    Ska gje.. dola disi qe ti te mos kesh telashe gjat kyqjes ne kumunikacion.

    Kush do paguaj parkingun mbi nji muaj
    Ndryshuar për herë të fundit nga ganimet : 10-05-2011 më 15:11

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    i dhimbte koka njeres dje ne fakt dhe i thashe po patet nevoje kam aspirina me vete.
    flm tha por do te me kaloje

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •