Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
  1. #1
    Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
    Anëtarësuar
    01-06-2006
    Vendndodhja
    Corleone....
    Postime
    2,707

    Post Botërori 2018 në Rusi, 2022 në Katar

    Sot eshte hedhur shorti dhe eshte vendos qe kampionat botror 2018 te luhet ne RUSI dhe boterori 2022 ne KATAR .


    Qfare mendimi keni a meritojne apo jo >>>>
    SPECIAL ONE

    RAUL # 7

  2. #2
    Kampionatet botërorë të futbollit zhvillohen në Rusi në 2018 dhe në Katar në 2022

    Kampionati botëror i futbollit 2018 do të zhvillohet në Rusi. Këtë e vendosi komiteti ekzekutiv i FIFA-s në një takim në Zyrih. Në 2022 mikpritësi i Botërorit të futbollit do të jetë Katari. Të dy shtetet do të jenë për herë të parë organizatorë të një kampionati botëror futbolli. Rusia triumfoi ndaj konkurrentëve të tjerë, Anglisë, Spanjë/Portugalisë dhe Holandë/Belgjikës. Katari la pas konkurrentët SHBA, Australi, Japoni dhe Kore e Jugut.

    Deutsche Welle
    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  3. #3
    Mendoj se Rusia e merito..SA Per Katar se kam idene fare..skam info per kete shtet
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  4. #4
    sylar Maska e Jackie
    Anëtarësuar
    21-10-2010
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    539
    Ca meritoi Russia amon. Ja futen anglezve , u shiten votat. Po ta shohesh projektin e anglezve me te rusve eshte si nata me diten. Nuk ka ndershmeri sot.

    ps . Qatari ndodhet ne lindjen e mesme. Dimri me i ftohte eshte 28grade celsius .lol ...Ndersa veres shko deri ne 50 temperatura.
    Against all odds..

  5. #5
    MiLaNisT Maska e sLimShady
    Anëtarësuar
    22-04-2004
    Vendndodhja
    Shif ka mrapa m'ke
    Postime
    1,116
    Imagjino Ruset ti Dehin me Vodka lojtaret :DD
    M&M

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Mexhi
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Aty ku bukës i thonë bukë, e ujit - ujë
    Postime
    838
    Citim Postuar më parë nga B.Jack Lexo Postimin
    Ca meritoi Russia amon. Ja futen anglezve , u shiten votat. Po ta shohesh projektin e anglezve me te rusve eshte si nata me diten. Nuk ka ndershmeri sot.
    Pajtohem plotesisht! Kjo eshte edhe nje deshmi tjeter qe zyrtaret e FIFA-s jane te korruptuar shume me shume se c'ishte menduar.


    "SHQIPËRIA është GJAKU im që nuk falet!"

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    as njera as tjetra se kan merituar,ku shkohet mor burr ne Rusi me lujt futboll.
    tani ne Katar cka mer vesht katari me futboll pash zotin. temperaturat e larta do kujdesen qe shum loja te shtyhen per ne mbremje ose nese luhen diten shumica e lojtarve do e bojkotojn lojen,sbesoj se ka budall qe koker dillit ngan mas topit
    Jetë e rëndë.......!!!

  8. #8
    Hands up! Maska e Jack Watson
    Anëtarësuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    S'duhet të bëhet kurrë botërori në shtete me 1 milion banorë, aq më shumë që s'ja thonë fare për futboll, si Katari. Turp që ju dha Katarit. Ndërsa Rusisë për mendimin tim i takonte, është shtet i madh, e organizon mirë, interesant do jetë finalja në Moskë. Ndërsa Anglia e ka bërë njëhër, u takon edhe këtyre shteteve që se kanë organizu asnjëherë kupën e Botës.
    Life's too short to remove USB safely.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Po ne kur e kemi radhen? lol
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-01-2010
    Postime
    30

  11. #11
    Medical Student Maska e Edmond.S
    Anëtarësuar
    10-09-2008
    Vendndodhja
    nightingale's Dorf
    Postime
    734
    Kam shpresuar qe e merr Anglia pas Brazilit.Nuk eshte arsyetim qe kinse anglezet e kane organizuar njehere.Shihet se ka korruptime nga mafia ruse tek qarqet e FIFA-s,shume te korruptuar.Tjeter arsye nuk mund te gjej.

  12. #12
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anëtarësuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Ka ndikuar politika ketu qe moren russet. Ehde katarit ju dha me politik.
    Ska keto ajen sikur Duka e Haxhi Ristevski, mafia me e madhe e futbollit.
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

  13. #13
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anëtarësuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Vertet shume stadiume te bukura dhe ambient i mire qe shpresoj do jene te kenaqur ata qe do maren pjese ne kete kampionat.
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

  14. #14
    sylar Maska e Jackie
    Anëtarësuar
    21-10-2010
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    539
    Po mire Katari me 1.4M banore me cfare do i mbushe kto stadiume me kapacitet 70-80 mije mbas boterorit? lol.
    Against all odds..

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    fitovi gazi i lengshem dhe nafta
    anglezet kujtuan se duke derguar njerez me influence do mjaftonte po harruan se mafia ruse flet me money jo me fjale

    ishte ketu ne gazeten angleze se te pakten 7-8 vota i kishin ne xhep por kur i shikoje sot se vetem 2 vota kishin marre (1 kishin votuar vete dhe nje me dujket se japonezi)e kuptuan se kishin te benin me korrupsion

  16. #16
    Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
    Anëtarësuar
    01-06-2006
    Vendndodhja
    Corleone....
    Postime
    2,707
    Citim Postuar më parë nga B.Jack Lexo Postimin
    Po mire Katari me 1.4M banore me cfare do i mbushe kto stadiume me kapacitet 70-80 mije mbas boterorit? lol.
    Nuk do ta shikoj vetem banoret e Katarit , por e gjitha bota , e deri ne 2022 kane mbetur edhe 12 vjet deri atherë numri i popullsise botrore do te jetë shume me i madh.

    Une mendoj qe u be mire qe u hodh ne shorti ne Katar , pasi kane edhe njerin nga shetet me te sigurta ne bote.
    SPECIAL ONE

    RAUL # 7

  17. #17
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Kukuku, njerez nuk e kini iden se c'fare stadiume kish ne Katar bo bo bo.... sinqerisht po.

    Skisha pare ndonje here.

  18. #18
    sylar Maska e Jackie
    Anëtarësuar
    21-10-2010
    Vendndodhja
    Tiron
    Postime
    539
    Citim Postuar më parë nga The.ReaL Lexo Postimin
    Nuk do ta shikoj vetem banoret e Katarit , por e gjitha bota , e deri ne 2022 kane mbetur edhe 12 vjet deri atherë numri i popullsise botrore do te jetë shume me i madh.

    Une mendoj qe u be mire qe u hodh ne shorti ne Katar , pasi kane edhe njerin nga shetet me te sigurta ne bote.
    E kisha fjalen mbas boterorit. Kush do i mbushe kto stadiume?

    Apo do kthehen ne Xhami
    Against all odds..

  19. #19
    Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
    Anëtarësuar
    01-06-2006
    Vendndodhja
    Corleone....
    Postime
    2,707
    Citim Postuar më parë nga B.Jack Lexo Postimin
    E kisha fjalen mbas boterorit. Kush do i mbushe kto stadiume?

    Apo do kthehen ne Xhami
    Hahahahahahhah , Tani e kuptova , do presim mbas 40 vjetesh qe te organizojne ndonje botror tjeter
    SPECIAL ONE

    RAUL # 7

  20. #20
    Katari ka dhe probleme te shumta me ligjet islame. Nuk lejohet homoseksualizmi, alkoli etj etj.

    Do behen tap homot pasfitoreve dhe te puthen ne publik, do denohen me vdekje.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •