Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,768

  Qeveria shqiptare i jep falas Afganistanit, 30 mij automatik e 50 milion fishek

  Qeveria shqiptare i jep falas Afganistanit, 30 mij automatik e 50 milion fishek
  Qeveria shqiptare ka vendosur q ti jap Afganistanit plot 30 mij automatik dhe 50 milion fishek.
  Vendimi u mor sot nga Kshilli i Ministrave, me propozimin e ministrit t Mbrojtjes, Arben Imami.
  Sipas vendimit, n mbshtetje t nenit 100 t Kushtetuts dhe t piks 7, t nenit 14, t ligjit nr.8671, dat 26.10.2000, Pr pushtetet dhe autoritetet e komandimit e t drejtimit strategjik t Forcave t Armatosura t Republiks s Shqipris, t ndryshuar, qeveria vendosi dhnien, pa shprblim, t 30 mij automatikve 7.62 mm, model 56, dhe t 50 milion fishekve 7.62 mm, model 56, qeveris afgane.
  Armet dhe municionet jepen pr Policin Kombtare Afgane, si kontribut i Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris, n kuadr t prpjekjeve t koalicionit ndrkombtar kundr terrorizmit.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •