Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2005
  Postime
  435

  Lushnja braktis protestat e Rams

  Qyteti i Lushnjs i ka dhn dje shuplakn e radhs protestave absurde t kryetarit t Partis Socialiste Edi Rama. Pas dshtimit me protestat n Elbasan, ku qytetart kan bojkotuar thirrjet e Rams pr tu mobilizuar n nj protest masive n sheshin e qytetit, Rama sht braktisur dje edhe nga qytetart e Lushnjes. Prania e nj grushti njerzish n protest i sht faturuar motit t keq nga mediat t lidhura ngusht me kreun e opozits. Megjithse drejtuesit lokal t PS-s n qytetin e Lushnjs kishin premtuar nj pjesmarrje masive, n protestn e djeshme ishin t pranishm vetm disa militant socialist dhe nostalgjikt e kohs s Aldo Bares. M pak se 200 veta kan shoqruar me duartrokitje fjalimin e kreut t opozits dhe kreut t Partis Ligj dhe Drejtsi, t cilt nuk e kan fshehur zhgnjimin e tyre pr dshtimin e ksaj proteste. Megjithse mungesa e transparencs zgjedhore sht shkaku zyrtar pr rinisjen e protestave, Rama n pjesn m t madhe t fjalimit t tij, anashkaloi krkesn pr transparencn e zgjedhjeve t shkuara. Rama i shpjegoi t pranishmve t pakt se mosmarrja e statusit kandidat ishte faji i qeveris, por nuk tha asnj fjal pr liberalizimin e vizave. I irrituar nga pjesmarrja e pakt n protest, Rama mbajti nj fjalim tepr t shkurtr, ku nuk u dha asnj argument shtes mbi rifillimin e protestave, n nj periudh t historike pr shqiptart, at t liberalizimit t vizave. Vet Rama gjat takimit me drejtuesit lokal t PS-s n Lushnj nuk ka mundur ta fsheh nervozizmin pr kt dshtim t turpshm, q i rezervoi ky qytet. Nj faktor tjetr pr dshtimin e ksaj proteste ka qen dhe mungesa e punonjsve t pushtetit lokal, q n Lushnj nuk kontrollohet m nga Partia Socialiste. Prej dits s hn n qytetin e Lushnjs kan mbrritur disa deputet t PS-s t dal nga Qarku Fier, t cilt kan shkuar der m der pr t mbledhur njerzit n shesh, me an t pagesave q tashm jan kthyer n mod n mitingjet e Rams. Por, pavarsisht ktyre shpenzimeve pr nj protest absurde dhe pa shkak, dshtimi ka qen i pashmangshm pr Ramn, i cili tashm shihet si penguesi i rrugs integruese t Shqipris. Shumica e socialistve i cilsojn pretendimet e Rams pr parregullsi n zgjedhje, si t pabaza. Qytetart e Lushnjs dhe t mbar Shqipris jan dshmitar pr mnyrn perfekte se si u zhvillua procesi zgjedhor, duke mos shnuar asnj incident apo parregullsi. Ky qndrim i tyre u rikonfirmua m von nga raportet e vzhguesve vendor dhe ndrkombtar, t cilt i vlersuan zgjedhjet n prputhje me standardet ndrkombtare.

  Rilindja Demokratike

 2. #2
  Eh mir....Po e braktisi dhe Lushnja,paska mar fund......................
  Shyqyr, qe te pakten kemi Lushnjen, qe na mbron dhe demokracin....

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2005
  Postime
  435
  Te socialistet e kane braktisur Edvin Ramjen, por nga frika ende disa i shkojne prapa. Perndryshe cdo socialist e urren me shpirt sepse Edvin Ramja vetem se po shkaterron partine e asgje tjeter.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Eh mir....Po e braktisi dhe Lushnja,paska mar fund......................
  Shyqyr, qe te pakten kemi Lushnjen, qe na mbron dhe demokracin....
  edhe kulturen bujqesore te prasit, Serafim,...lol  p.s

  pane ushnjaret, qe Gon llakorja braktisi Topen, braktisne edhe ushnjaret Pesken...
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 5. #5
  Citim Postuar m par nga KAT Lexo Postimin
  edhe kulturen bujqesore te prasit, Serafim,...lol

  :p

  p.s

  pane ushnjaret, qe Gon llakorja braktisi Topen, braktisne edhe ushnjaret Pesken...
  Po na braktisin,gjithe ajka e shqiperis....Mbas Gones dhe Lushnjaret.....Nuk paska mbetur me asnje atdhetar...

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
  Antarsuar
  25-01-2010
  Postime
  860
  jam ca kurreshtar te shoh si do vene zgjedhjet vendore. Do e qesi Dulaku Ramen jashte para zgjedhjeve, apo ca? T eisha une Dulaku e t ekisha hedhur aq leke te rama sa kam hedhur, tani do isha bere tym me pa-aftesine e tij per te genjyer njerezit e thjeshte.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  POLITIK

  Edi Rama, pruesi i kulturs s rrugaris te deputett e PS
  02-12-2010 /

  55

  Redaksionale


  Edi Rama pr kohn q drejton Partin Socialiste, koh e cila korrespondon me vitet e tij n opozit, ia ka arritur m s miri ta tkurr kt forc politike, n nj grupazh, q t prbashkt me kryetarin, deputett e politiks s re kan kulturn e rrugaris. Kt kultur rrugarie, deputett e PS-s, ndrsa nuk ln vend pa e demonstruar, kan arritur ta prvetsojn aq mir dhe ta bjn t tyren, sa edhe vet Edi Rama, besohet ua ka zili.
  Kultura e rrugaris, doza e s cils sa vjen e shtohet s demonstruari nga ana e deputetve t PS-s, i ka dhn ksaj partie, nj pamje dhe fizionomi tjetr.
  Kjo kultur si risi, sht shum e ndryshme, pr m tepr shum e kundrt me kulturn q kjo parti demonstronte, pr kohn q drejtohej nga Fatos Nano, por edhe q prfaqsohej nga figura tashm t aneksuara, sikurse Servet Pllumbi apo Kastriot Islami, etj., etj.
  Sigurisht nj ndryshim i till i dukshm, e ka edhe nj shpjegim.
  Ndrsa PS-ja n kohn q drejtohej nga Fatos Nano, dhe q prfaqsohej edhe nga Servet Pllumbi, Kastriot Islami, etj., etj., ndjente detyrimin e forcs, nevojs dhe domosdoshmris s prfaqsimit, tashm nuk e ndjen kt detyrim. Kjo indiferenc ndaj detyrimit pr t ndjer forcn, nevojn dhe domosdoshmrin e prfaqsimit buron nga mungesa q Edi Rama e ka kuptuar se e ka si kredit t vetin n PS. Pr kundr ksaj mungese t forcs s prfaqsimit, Edi Rama nga ana tjetr sht prfaqsues klanesh, interesash dhe grupesh, kryesisht deputet-biznesmen ndrtimi, sikurse Fidel Ylli, Shegushe Ligori, Valentina Leskaj, Dashamir Peza, Artan Gai, etj., etj., t cilt ve e ve, por edhet t gjith s bashku, nuk prfaqsojn asgj, ve interesave t tyre, financiare, sigurisht edhe interesat e Edi Rams.
  T guxosh e t mendosh se Fidel Ylli, Shegushe Ligori, Valentina Leskaj, Dashamir Peza, Artan Gai, etj., etj., do t mund t jen prfaqsues t dikaje m shum se e interesave t tyre financiare, t lidhura ngushtsisht me t tilla interesa edhe t Edi Rams, sht m shum se menduri
  Gjithsesi kjo nuk prbn ndonj problem pr Edi Ramn dhe pr m tepr pr kulturn e rrugaris q ai ka pruar te deputett e vet.
  Kjo nuk prbn problem edhe pr Fidel Yllin, Shegushe Ligorin, Valentina Leskajn, Dashamir Pezn, Aran Gain, apo edhe pr Taulant Balln, Erion Braen, Olta Xhakn etj., etj., profile i ult i t cilve, ka qen kushti i vetm dhe kryesor, q ata kan pasur detyrimin pr t prmbushur, pr t siguruar nj renditje n listn fituese pr deputet t PS-s.
  N fund t fundit, pr se do ti duhen Edi Rams deputet me profil m t lart se i Fidel Yllit, Shegushe Ligorit, Valentina Leskajt, Dashamir Pezs, Aran Gait, apo edhe i Taulant Balls, Erion Braes, Olta Xhaks etj., etj. Pr aq koh sa ata i duhen dhe i shrbejn Edi Rams thjesht dhe vetm si vegla, mjaftueshm, ata nuk kan se t ofrojn m shum se sa demonstrim t nj kulture rrugarie, kultur q stonon me kulturn q PS-ja ka pruar t paktn deri para vitit 2005, por q nuk ndryshon aspak me kulturn q mbartin vet deputett-vegla t Edi Rams...
  ... Bie fjala, Fidel Ylli, Shegushe Ligori, Valentina Leskaj, Dashamir Peza, Artan Gai, etj., etj., mund t stonojn me kulturn q projn, krahasuar me kulturn q pronin para vitit 2005, Fatos Nano, Servet Pllumbi, Kastriot Islami, Ben Blushi, Marko Bello, etj., etj., por krahasuar me veten, kultura q ata mbartin dhe projn, prve nj kulture rrugarie t trashguar nga Edi Rama, sht edhe pjes pazgjidhmrisht e brendshme e tyre. Ktu nuk po prmenden kontributet e pakrahasueshme n PS, si prvoj e kultur m vete, q deputetve-biznesmen t Edi Rams, ju mungon.
  Pr sa i prket sjelljes s deputetve t rangut t tipit Taulant Balla, Erion Brae, Olta Xhaka, e ndonj tjetr, kultura e rrugaris s demonstruar prej tyre, kur n daljet publike nuk harrojn t prmendin gjith robt e shtpis s x ministri apo y deputeti, sht pjes e kompleksitetit t cilit ata nuk mundet ti shptojn, pr aq koh sa familjet e tyre, nuk mund t projn asgj m shum se sa degjenerim, deri n kufijt e brjes publike t antikapeve q kan kaprcyer portat e strehzave t tyre, q afrmendsh duhet t ishin t ngrohta
  Duket nuk jan t tilla, pr deri sa, njrit, as nuk i nxihet surrati si kpuca kur bn t paditurin e tipit po ku di un se ar pune bn motra ime, apo tjetri, drgon baban n dyert e Kryesis s Kuvendit, pr tu ankuar kur i prmendin nj tip si Flamuri i qumshtit, apo, apo ku tjetra, duket se e ka pr nder, nj divorc me t birin e nj ish-bosseje t nj ish-firme piramidale, prej s cils ka prfituar dhe gzon nj vil, ndrsa faktin q t mn e ka t akuzuar pr trafik organesh, e ka si bonus
  Duket, kto dhe t tjera t dhna pr CV-it e ktyre e t tjerve deputet ka arkivuar Edi Rama, pr deri sa ika zgjedhur dhe i (keq)prdor si vegla t tij (pse jo edhe gjenitale)


  --

 8. #8
  Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
  Antarsuar
  09-09-2007
  Postime
  3,698
  mare nga GSH:

  ... nj ish-ministr kulture i diktaturs q kishte shkruar mijra faqe kundr artit dekadent borgjez, i pat thn Todi Lubonjs para se ky t ndrronte jet se n familjen e tij t gjith e shanin Enverin dhe regjimin ...

  Todi e dgjoi me durim e me at buzqeshjen e tij ironike i paska br kt pyetje naive: Si shpjegohet q ne q e donim Enverin na futi n burg, kurse ju q e shanit ju bri ministra?...

 9. #9
  Larguar Maska e Noellag
  Antarsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,583
  E pashe protesten ne Durres, mund te them qe qytetaret nuk duan protesta , duan nje opozite serioze qe te mendoje per ta jo per interesa personale te Edi Rames , i droguar per pushtet ..
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 10. #10
  sylar Maska e Jackie
  Antarsuar
  21-10-2010
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  539
  Jom kurioz te di kush e ble RD dhe gazeten 55 te atij jevgut dylber ??

  Duhet t'jesh menderisht vk komplet nga trute te besosh ca shkrujn ato gazeta. lol
  Against all odds..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •