Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1

  William Walker: Misioni i Adem Jasharit Ende Nuk Eshte Realizuar.

  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 2. #2
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Ehhh tash u bo edhe ai me fol per permbushje t misioneve.

  Pse nuk qendrojke ketu pas 15 Jan 1999 dhe ta permbushke misionin.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Disa
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304
  William Walker: Misioni i Adem Jasharit Ende Nuk Eshte Realizuar.


  Ashtu eshte,ende nuk eshte realizuar misioni i Adem Jasharit,Zahir Pajazitit,e shum e shum deshmorve te tjere,qe luftuan per liri,pavaresi,dhe per Shqiperi Etnike.
  1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

 4. #4
  Citim Postuar mė parė nga Gogi Lexo Postimin
  Ehhh tash u bo edhe ai me fol per permbushje t misioneve.

  Pse nuk qendrojke ketu pas 15 Jan 1999 dhe ta permbushke misionin.
  Gogi,

  Missionin e Adem Jasharit dhe Deshmoreve te Kombit duhej ta permbushnin ata qe luftuan, ata qe tani veten e quajn Clirimtare, por per fat te keq qartazi u pa se si u permbush ky mission nga keta. Wiilliam Walker eshte nje mik shume i vertete i Shqiptareve dhe keshtu ai qe ta don te miren ta thote te verteten e ti ndashe pranoje ndashe jo.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 5. #5
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Citim Postuar mė parė nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  Gogi,

  Missionin e Adem Jasharit dhe Deshmoreve te Kombit duhej ta permbushnin ata qe luftuan, ata qe tani veten e quajn Clirimtare, por per fat te keq qartazi u pa se si u permbush ky mission nga keta. Wiilliam Walker eshte nje mik shume i vertete i Shqiptareve dhe keshtu ai qe ta don te miren ta thote te verteten e ti ndashe pranoje ndashe jo.
  Cilen te vertet eshte tuj e fol ai? A mos eshte ai bashkthemelues i UCK-se? meqense po e ditka te verteten!
  A mos eshte ai duke fol ne emer te SHBA-ve apo eshte duke folur ne emrin e vet personal si i pensionuar Amerikan!?

  Po na e dashka te miren! Te miren na e don qendrimi Amerikan dhe jo individet te cilet tani per ca lek nga te Florin Krsaniqti mund edhe te thon qe Kosova duhet bere kontinent. Ne te gjithe i dim komunikatat e para te UCK-se, te gjithe i dim sakrificat e tyre mirepo me e rendesishmja eshte se te gjithe i dim mundesit qe ne kishim ta realizojme nje qellim te till bashkimin kombetar me anen e luftes. Mund ti themi ati amerikanit se ne jemi duke u bashku permes rruges se kombit permes sportit-krijimit te liges se perbashket shqiperi-kosove dhe keshtu me radh.

 6. #6
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,491
  Walker jep dorėheqje nga AUK pėr “Vetėvendosje”-

  Universiteti Amerikan nė Kosovė njofton se ambasadori William Walker, kryetar i Bordit Udhėheqės tė kėtij universiteti, ka dhėnė dorėheqje nga kjo pozitė nė njė letėr dėrguar kėtij bordi i cili mbajti takimin e rregullt nė Uashington, mė 21 nėntor.

  “AUK, si rregull tė punės pėr anėtarėt e bordit, ka qė nėse ndonjėri anėtar i Bordit bėhet pjesė aktive politikės partiake, ata duhet tė tėrhiqen nga Bordi. Unė jam cituar nė media se pėrkrah disa kandidatė nė zgjedhjet e ardhshme parlamentare nė Kosovė dhe dua qė t’i shpreh mendimet e mia lirshėm, kėshtu qė me keqardhje tė madhe duhet tė jap dorėheqje nga pozita e Udhėheqėsit tė Bordit tė AUK-sė”, tha ambasadori Walker nė letrėn e tij drejtuar bordit tė AUK-sė.

  Bordi i AUK-sė falėnderoi Ambasadorin Walker pėr kontributin e tij tė jashtėzakonshėm ndaj kėtij universitetit dhe ka zgjedhur atė nė mėnyrė unanime si Kryetar Nderi.

  “William Walker gjithmonė ka qenė i sinqertė nė vendimet e tij. Ambasadori Walker dėshiron tė flasė lirshėm rreth ēėshtjeve tė ndryshme politike dhe AUK duhet tė vazhdojė tė jetė njė institucion jo- politik, prandaj ai po merr njė veprim tė drejt duke dhėnė dorėheqje nga Bordi. Por unė padyshim se do ta ndiej mungesėn e kėshillave dhe udhėheqjes sė tij dhe e di se ai do tė vazhdojė tė pėrkrah AUK-nė dhe shumė miq tė tij nė kėtė universitet”, u shpreh presidenti i AUK-sė, Chris Hall.

  Nėnkryetari i deritashėm i Bordit tė AUK, Richard Lukaj do tė jetė nė pozitėn e ushtruesit tė detyrės sė Kryetarit tė Bordit, deri nė zgjedhjen e kryetarit tė ri i cili pritet tė zgjidhet nė fillim tė viti tė ardhshėm.

  http://www.zeri.info/artikulli/1/2/1...etevendosje-n/

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230

  Gogi

  Citim Postuar mė parė nga Gogi Lexo Postimin
  Cilen te vertet eshte tuj e fol ai? A mos eshte ai bashkthemelues i UCK-se? meqense po e ditka te verteten!
  A mos eshte ai duke fol ne emer te SHBA-ve apo eshte duke folur ne emrin e vet personal si i pensionuar Amerikan!?

  Po na e dashka te miren! Te miren na e don qendrimi Amerikan dhe jo individet te cilet tani per ca lek nga te Florin Krsaniqti mund edhe te thon qe Kosova duhet bere kontinent. Ne te gjithe i dim komunikatat e para te UCK-se, te gjithe i dim sakrificat e tyre mirepo me e rendesishmja eshte se te gjithe i dim mundesit qe ne kishim ta realizojme nje qellim te till bashkimin kombetar me anen e luftes. Mund ti themi ati amerikanit se ne jemi duke u bashku permes rruges se kombit permes sportit-krijimit te liges se perbashket shqiperi-kosove dhe keshtu me radh.
  ME PAS FOL DIQKA GUNDER VETVENDOSJES KISHE BO DARSEM PO KY WILAIM WOLKER ISHTE MBESHTETS I LUFTES SE DREJT TE UCK-S DHE MIK I SHQIPTARVE TASH MIK EDHE ME IMADH I BASHKIMIT PRA ALBINI PSKA MIQ EDHE AMERIKAN QE BESA EDHE ME INFLUENC NE AMERIK

 8. #8
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  ME PAS FOL DIQKA GUNDER VETVENDOSJES KISHE BO DARSEM PO KY WILAIM WOLKER ISHTE MBESHTETS I LUFTES SE DREJT TE UCK-S DHE MIK I SHQIPTARVE TASH MIK EDHE ME IMADH I BASHKIMIT PRA ALBINI PSKA MIQ EDHE AMERIKAN QE BESA EDHE ME INFLUENC NE AMERIK
  Pse more nuk merino vesh kurgjo!! Ndikim ne Amerike Kane vetem at a qe perfaqesojne interesat nacionale te Amerikes. Kallxom ti cfar ndikimi paska ne amerike ky person, hajt kallxom??
  Pse ky nuk doli ne anen e UCK ne kohen sa ishte ne OSBE ne kosove ?? Atehere kishte me qene ndryshe. Nje grusht para nga perfituesi Florin krasniqi dhe ky doli ne anen e vetevendosjes. Rexhep selimi ne listen e zeze te UCK-se eshte dije.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Nuk ka dilem se ky ka zgjedh nje subjekt politik qe per ideal ka bashkimin kombetar,e jo shkatrrimin kombetar siq jan duke e ber sot ,me do far leckash qe i thon flamur,me do himna qe nuk i merr vesh as ai koftlargu me do far kosovarizmash e me do idiotizmash tjera qe nuk i bejn mir kombit.

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •