Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
 1. #21
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Shiko, se ke lexuar 2 libra me shume se ne, nuk do te thote se di me shume (qe na thua lexoni, reflektoni?)lol. Sic nuk ke "pare" ti doktorin ketu e 4vjet me pare, ne se kemi pare ketu e 10vjet me pare. Qe dmth jemi shendosh, kuq kuq si molla, as gripi sna ze.
  Tani ti thua, mos degjoni se cfare te thote doktori? E sipas teje, ke duhet te degjojme, besojme? Ty?
  E ja i lexuam dhe keto materiale, efektet, e cfare na the dhe ti edhe? Mos tja bejme thua? Pergjegjesi te madhe po merr mbi supe. Psh ti Dardajan, gocave besoj ua ke bere vaksinat, cunit po mendohesh 5 here? Is that right? Hmm.


  Vaksinat kryesore duhen bere. Une personalisht ja kam bere, dhe cunin e kam shme healthy, ne cdo drejtim.
  Mos te permend, pa vaksinat e duhura, rekordet, sta pranojne ne shkolle.

  Do iishte mire te zgjidhnit doktorat e duhur per femijet tuaj. Jo do kedo.Kjo po qendron.

  Citim Postuar m par nga nutrizionista Lexo Postimin
  Keto qe keni shkruar mbi vaksinat jane gjera qe mesojme ne shkolle fillore.. Bejme vaksinat sepse keshtu thote doktori ose sepse keshtu bejn te gjithe..
  Mendoj qe te gjithe duhet te kulturohemi se si te arrijme nje mireqenie shendetesore pa u bazuar tek mjeket. Personalisht kam 4 vjet qe tek mjeku kam shkuar vetem per te mare receten per te ber kontrollin nje here ne vit (check up).Ne keto 4 vite asnje ila, asnje antibiotik ose shurup.. Kam studiuar shume per te njohur organizmin tim, per te kuptuar me shume rreth semundjeve dhe menyres se si vijne.Pak a shume ja kam arritur qellimit. 2-3 here qe kam patur dhimbje gryke ose grib i lehte jam kuruar me vitamina C dhe echinaforce.. Jane komposte natyrale dhe jo te sintetizuara. Kane kaluar 2 vjet dhe i afermi imm me falenderon akoma per faktin se e kurova nga guret ne veshka. Ishte operuar dy here por i formoheshin gjithmone gure/iste ne veshka..Duhet te operohej per te treten here por e binda te provonte kuren qe i dhashe une. Kura ishte e perber me estrakte vegjetale te bimeve te ndryshme qe shkonin mire per problemin e tij.Pasi mbaroi kuren(3 muaj) beri kontrollin per te par se ne 'gjendje (ishin rritur apo zvogeluar) guret ne veshka. Kishte 2 gure, ai me i vogli ishte zhdukur ndersa tjetri kishte zvogeluar permasat..Vazhduam akoma me kuren dhe ne 6 muaj e kishte zgjidhur problemin pa shkuar ne sallen e operimit.. Per t'ju then qe semundjet mund te kurohen duke perdorur mjekime me pak invazive, mbi te gjitha me origjine natyrale..

  Per ty kthyer tek vaksinat, i vetmi shkak qe eshte verifikuar ne menyre shkencore eshte se vaksina shkakton AUTIZMIN. Pasi enet qe perdoren per te mbajtur vaksinat kane TIMEROZAL, kompost kimik qe eshte i demshem me sistemin nervoz. Atehere ju do pyesni perse jo te gjithe femijet qe jane vaksinuar nuk jane kthyer autistik? Pergjigja eshte se ne(humanet) nuk jemi njelloj. Kemi grupe te ndryshme gjaku, disa kane antitrupa me te zhvilluar se te tjeret, simptomat e vaksinave mund te rrijne ne gjendje fjetje dhe te aktivohen pas muajsh ose vite dhe ne kete rast askush nuk do tja vinte fajin vaksinave.Njerezit me grup gjaku 0 i pergjigjen ndryshe mjekimeve nga njerezit me grup gjaku A apo AB. Ka shume per te studiuar rreth sistemit tone fisiologjik dhe une nuk kam kohe ti shkruaj ketu.E vetmja keshille eshte te interesoheni personalisht(studioni) pasi mjeket shpesh nuk jane te axhornuar ose jane te zene duke dhene antibiotike dhe kortizon edhe per problemin me te vogel, keshtu eshte i sigurt qe e zgjidh problemin menjhere pa u menduar shume te gjej ndonje mjekim tjeter me te lehte.
  Per sa i perket Autizmit, nuk eshte semundje Mentale, dmth ato qe jane autistik nuk jane budallenj per ti uar ne psikiatri, por eshte nje semundje qe shkakton helmimin fiziologjik nga te gjitha helmet qe kane vaksinat brenda dhe bejne qe femija te mos shprehet mire ne krahasim me nje femije normal. Ne shume raste nuk arrijne ta dallojne semundjen dhe e kurojne femijen si te ishte i mendur, dmth me psikoilace, duke shtuar ne kete menyre helme te tjera ne organizmin e femijes.
  Gjithashtu ka semundje te tjera qe jane te lidhur me vaksinat por per keto nuk kam konfermime shkencore por vetem konfermime reale nga pervoja ime, kam pare femije qe ne fillim ishin te qeshur, nuk rrinin ne vend nje minute pas vaksinimit te kthehen ne femije nervoz,me probleme te lidhej me shoket e tij dhe tretjje te keqe ushqimi(ne fillim ishte e kunderta)...
  'do zgjedhje eshte ne doren tuaj, per te miren e femijes suaj. Nqs shkoni per te vaksinuar kerkoni te pakten te shikoni fleten ilustrative "kontroindikacionet" e vaksinave. Jane gati 20 flete..Kush e di pse???Vaksinat si eshte shkruar ketu jane vetem baktere, fare problemi japin te gjitha keto baktere per te shkruar nje flete ilustrative 20 faqe??? Meditoni njerez
  Perse ministri polak doli kunder vaksines se H1N1 duke konfermuar qe vaksinat jane vetem "trufa", shpikje. Ministri, mjeke me eksperienc 20 vite deklaroi qe vaksinat jane vetem nje "trufa" e vertete e ber nga shtepite farmaceutike ne shpatullat e njerezve qe nuk e kane idene e rreziqeve. Deklaroj qe refuzoj nje kontrat milionare me 3 shtepite qe prodhonin vaksinen duke then qe mireqenia e popullit eshte me e rendesishme se pasurimi i shtetit.

  Per ta mbyllur se u zgjata shume, kerkoni gjithmone ti beni testin e alergjive ose jotolerimit kur te shkoni per te vaksinuar femijen. Asnje poliambulator nuk e ben, te pakten ketu ne itali.
  Ndryshuar pr her t fundit nga PINK : 08-12-2010 m 16:51
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,624
  Vaksinat jane te rendesishme per femijet,une si kam lene asnjeren pa bere femijeve, me te vertete qe femija po pati ngrene shume vitamina eshte i shendetshem,por te marresh me elementaren po u vra femija ose po e kafshoi ndonje kafshe ne fillim pyesin a e ka bere vaksinen e tetanozit...........
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 3. #23

 4. #24
  Nje interviste me kerkues vaksinash te terhequr (dale ne pension). Jon Rappoport and Dr. Mark Randall Dr. Mark Randall eshte pseudonimi i nje studiuesi vaksinash i cili ka punuar per shume vjet ne laboratoret me te medhenj te industrise fermaceutike dhe te institutiteve nacionale te shendetit te qeverise se U.S.A. (sh.b.a). Mark eshte terhequr (ka dale ne pension) dekaden e kaluar (sot 2011). Ai eshte shprehur se eshte “neveritur me ate qe ka zbuluar mbi vaksinat”. Ai ngurron pak te flase ne lidhje me kete edhe pse nen masken e anonimitetit, porse me shtytjet e reja qeveritare qe vaksinat te behen mandatore (te detyrueshme) – me penalitete (e denueshme me “ligj”) –ai ka vendosur ta thyeje heshtjen e tij.
  Ai jeton rehatshem ne pension, porse si shume prej burimeve te mia te informacionit afat-gjate, ai ka zhvilluar nje vetedije (ndergjeje) per punen e tij te meparshme. Marku eshte i mire informuar e i vetedijshem per synimet e kartelit mjekesor (biznesit fermaceutik) dhe pikat e tyre per depopullimin, kontrollin e mendjes dhe dobesimin e popullsive globale.

  R (reporteri): ju keni qene i bindur dikur se vaksinat ishin VULA e mjekesise se suksesshme (se mire).
  M (mark): Po kam qene. Une kam ndihmuar ne zhvillimin e disa vaksinave. Une nuk do te flas se cilat prej tyre
  R: Pse jo?
  M: Une dua te ruaj anonimitetin tim.
  R: Pra ju mendoni se mund te keni problem nqs ju dilni hapur?
  M: Une mendoj se mund te humbas pensionin tim.
  R: Mbi cfare bazash e thoni kete?
  M: Bazat nuk kane rendesi. Keta njerez kane menyrat e tyre per te te shkaktuar probleme, sidomos kur ke qene pjese e grupit me pare. Une njoh disa njerez te cilet vezhgohen dhe u eshte shkaktuar presion dhe shqetesim.
  R: Prej kujt jane kercenuar?
  M: Prej FBI-se.
  R: Me te vertete?
  M: po sigurisht. Sidoqofte FBI ka perdorur pretekste te tjere. Dhe IRS mund te duket gjithashtu.
  R: Epo me kaq e pati dhe fjala e lire.
  M: Une kam qene pjese e “rrethit te brendshem”. Nese une tani filloj te jap emra dhe te bej akuza specifike kunder kerkuesve (studiusve), une mund te gjendem menjehere me nje mal me telashe.
  R: Cfare duan te arrijne me keto shqetesime dhe kercenime?
  M: Vaksinat jane linja (fortesa) e fundit e mjekesise moderne. Vaksinat jane justifikimi perfundimtar per “shkelqimin” e pergjithshem te mjekesise moderne.
  R: A besoni se njerezit duhet te lejohen te zgjedhin (ne usa eshte me detyrim) nese ata duhet te bejne vaksina.
  M: Ne nivel politik, PO. Ne nivel shkencor njerezve u duhet informacion ne menyre qe ata mund te zgjedhin mire. Eshte nje gje te thuash qe zgjedhja eshte e mire, po kur atmosfera eshte e mbushur me genjeshtra e mashtrime – si mund te zgjedhim mire? Gjithashtu nese FDA (organizata qeveritare per ushqimet dhe ilacet ne sh.b.a) do te drejtohej nga njerez te ndershem, keto lloj vaksinash nuk do te ishin licencuar kurrsesi. Ato do te hetoheshin (shqyrtoheshin) edhe per detajin me minimal.
  R: Ka historian mjekesie te cilet pohojne qe ulja e pergjithshme e nivelit te semundjeve nuk ka qene per shkak te vaksinave.
  M: E di kete. Per nje kohe te gjate une e kam injoruar punen dhe tezat e tyre.
  R: Pse?
  M: Sepse kisha frike nga ajo qe do te zbuloja... Une isha ne biznesin e zhvillimit te vaksinave. Jeta ime varej nga vazhdimesia e asaj pune. R: Dhe pastaj cfare ndodhi me pas..?
  M: Une bera kerkimet e mia.
  R: Ne cfare perfundimesh arritet?
  M: Arrita ne ate qe ulja e nivelit te semundjeve u arrit per shkak te permiresimit te kushteve te jeteses.
  R: Te cilave kushte?
  M: Uje me i paster, sistem me te perparuar te kanalizimeve, ushqimi me i mire dhe i paster, nje ulje e pergjithshme e varferise etj. Mikrobet jane kudo, porse kur ti je i shendetshem nuk semuresh kaq kollaj.
  R: Cfare ndiet kur mbaruat hetimin (kerkimin) tuaj?
  M: Deshperim. Une kuptova se po punoja ne nje sektor te bazuar mbi nje koleksion genjeshtrash.
  R: A jane disa vaksina me te rrezikshme sesa disa te tjera? M: PO. Psh. DTP (difterit, tetanus, pertusis), MMR (measles, mumps, rubella – fruthi, shytat, rubeola). Porse disa paketa (ngarkesa – lot ang) te te vaksinave te njejta jane me te rrezikshme sesa disa te tjera. Sa per mendimin tim te gjitha vaksinat jane te rrezikshme, disa shume me teper se disa te tjera.
  R: Pse?
  M: Per disa arsye. Ato perfshijne sistemin imunitar njerezor ne procesin i cilit tenton te kompromentoje kete imunitet. Vaksinat gjithashtu mund te shkaktojne semundjen per te cilen supozohet se te parandalojne. Ato gjithashtu mund te shkaktojne dhe semundje te tjera pervec atyre qe duhet te parandalojne.
  R: Atehere pse citohen statistika ne te cilat duket se vaksinat kane qene tmerresisht efektive ne zhdukjen e semundjeve?
  M: Pseee?.. Qe te jepet imazhi se keto vaksina kane qene te suksesshme. Nese nje vaksine mbulon simptoma te dukshme te nje semundje psh- fruthi, cdokush do te mendoje rrjedhimisht qe vaksina eshte sukses. Porse nen siperfaqe vaksina mund te demtoje vete sistemin imunitar. Dhe ajo mund te shkaktoje semundje te tjera si psh- meningjitin, -- porse ky fakt fshihet, sepse anje nuk beson se vaksina mund ta beje kete. Kjo ceshtje anashkalohet.
  R: Thuhet se vaksina e lise e shuajti fare line ne Angli.
  M: Po keshtu duket, porse kur ti i studion te dhenat ekzistuese, ti merr nje pamje krejt tjeter.
  R: E cila eshte...?
  M: Ka pasur qytete ne Angli ku njerez te cilet nuk u vaksinuan nuk u infektuan nga lija dhe ka pasur te tjera ku njerez te vaksinuar perjetuan epidemi lije. Dic tjeter eshte se lija ishte ne renie perpara se te futej vaksina e lise.
  R: Sipas kesaj ju thoni se ne jemi dirigjuar ne nje histori te rreme?
  M: PO. Kjo eshte pikerisht ajo qe po them. Kjo eshte nje histori e gatuar qe te binde njerezit (njerezimin) qe vaksinat jane detyrimisht te sigurta dhe efektive.
  R: .. Ju keni punuar ne laboratore. A kishte papasterti (impurity – ang) ne vaksina?
  M: Publiku beson se keto laboratore, keto industri prodhuese jane vendet me te pastra qe ekzistojne ne toke. Kjo absolutisht nuk eshte e vertete. Infektimet ndodhin vazhdimisht. Ti mund te gjesh lloj lloj papastertish te futura ne vaksina.
  R: psh. si SV40 virus majmuni i cili hyri “pa u hetuar” ne vaksina?
  M: PO, po edhe kjo ka ndodhur, porse nuk e kisha fjalen per kete gje. SV40 hyri ne vaksinat e poliomelitit sepse vaksina u be duke perdorur veshkat e majmunit. Porse une po flas per dic tjeter, -- kushtet aktuale laboratorike, gabimet, gabimet nga papergjegjshmeria etj. SV40, i cili me pas u gjet ne tumore kanceroze (tek njerezit e vaksinuar) – ky per mendimin tim eshte problem struktural. Kjo ishte nje pjese e pranuar e procesit te prodhimit te vaksines. Nese ti perdor veshke majmuni, ti i hap deren mikrobeve te cilat as qe u di ekzistencen e tyre – qe mund te ndodhen ne veshka.
  R: Mire... po le ta injorojme dallimin ndermjet tipeve te ndryshme te kontaminimit (ndotjes, infektimit) per nje moment. Cfare ndotesish keni gjetur ju ne kaq vite pune me vaksinat?
  M: Ne rregull... do tju jap disa sqarime te asaj qe une kam hasur, dhe do tju tregoj se cfare kane gjetur kolege te mi. Kjo eshte nje liste e pjesshme. Ne vaksinen RIMAVEX - MEASLES (fruthi), ne kemi gjetur disa viruse pulash. Ne vaksinat e poliomelitit kemi gjetur acanthamoeba - ang, e cila eshte ajo e ashtuquajtura ameba “tru-ngrnse”. Simian cytomegalovirus ne vaksinen e poliomelitit. Simian foamy virus ne vaksinen ROTAVIRUS. Viruse kanceroze shpendesh ne vaksinen e MMR. Mikro-organizma te ndryshem ne vaksinen e anthraksit. Une kam gjetur frenues enzimash potencialisht te rrezikshme ne vaksina te ndryshme. Viruse pate, qeni, lepuri ne vaksinen e rubeoles. Avian leucosis virus ne vaksinen e gripit. Virus murtaje (pestivirus – ang) ne vaksinen e MMR-se.
  R: Lerme ta kuptoj drejt... Keta jane te gjithe ndotes (infektues) te cilet nuk u perkasin vaksinave.
  M: Po kjo eshte e drejte. Dhe nese do perpiqesh te llogarisesh cfare demi mund te shkaktojne keta ndotes, epo ne nuk e dime realisht, sepse asnje testim nuk eshte bere ndonjehere, ose shume pak testim. Eshte nje loje me zare. Ti merr rrezikun persiper. Gjithashtu shumica e njerezve nuk e dine se disa viruse polio (poliomeliti), adenovirus vaccines - vaksinat e adenovirus, rubeoles, hepatitit A dhe fruthit jane bere me (nga) inde fetusi njerezor te abortuar. Une kam gjetur dic qe besoj se ishin fragmente bakteriale dhe viruse polio here pas here ne keto vaksina – te cilat mund te vinin nga inde fetale (fetusi). Kur ti kerkon per kontaminues (ndotes, infektues) ne vaksina, ti mund te nxjerresh materiale qe te lene ne medyshje. Ti e di qe keto materiale nuk duhet te jene kurrsesi aty, porse ti nuk e di se cfare tamam ke nxjerre. Une kam gjetur ne nje rast dic qe besoj se ishte nje fragment i flokut njerezor dhe gjithashtu mukoze njerezore. Kam gjetur ate e cila mund te quhet vetem “proteine e huaj”, qe do te thote gati cdo gje... ndoshta proteine virusesh.
  R: Kembanat e alarmit po bien gjithandej...
  M: Si mendon ti se si u ndjeva? Dhe kuptoje se i gjithe ky material (kontaminues) futet direkt ne qarkullimin e gjakut pa kaluar permes disa barrierave te zakonshme te imunitare.
  R: Si u priten gjetjet (zbulimet) tuaja?
  M: Si perfundim ishte.. -- mos u shqeteso, s’kemi ci bejme kesaj gjeje. Ne prodhimin (formimin) e vaksinave perdoren inde kafshesh te ndryshme dhe ketu arrijne te futen keto elemente kontaminues. Sigurisht ketu nuk po permend fare kimikatet standarte (ne vaksine) si formaldehyde, merkuri (zhiva – elementi me neurotoksik), dhe alumini te cilet jane te futur qellimisht ne vaksina.
  R: Ky informacion eshte shume trondites.
  M: Po dhe une jam duke permendur vetem disa nga kontaminuesit (ndotes) biologjike. Kush e di se sa shume te tjere vec tyre jane aty. Shume te tjere ne nuk i gjejme sepse ne nuk na shkon mendja per te kerkuar aty per to. Nese inde themi... prej zogjsh eshte perdorur per te bere nje vaksine te caktuar, sa mikrobe te mundshme mund te gjenden ne ato inde..? Ne as qe e kemi idene. Ne nuk e dime se c’mund te jene, ose cfare efektesh shkaktojne tek njeriu.
  R: Po pas ceshtjes se pastertise (higjenes, mosndotjes) se vaksinave a ka dic tjeter?
  M: Ketu ti po germon rrenjesisht ne gjetjen e defekteve ne vaksina. Ato duhet te ndikojne (nderlikojne) stimulimin e sistemit imunitar ne krijimin e kushteve per imunitet karshi semundjes. Kjo eshte nje premise e keqe. Nuk funksionon keshtu. Vaksina supozohet qe te “krijoje” antitrupa te cilat indirekt ofrojne mbrojtje nga semundja. Porse sistemi imunitar eshte shume me i gjere dhe me i ngaterruar (perfshires) sesa antitrupat dhe qelizat e tyre vrasese.
  R: .... dhe sistemi imunitar eshte....?
  M: I gjithe trupi, realisht. Perfshi ketu dhe mendjen. Ky eshte i gjithi sistemi imunitar, mund te themi me pak fjale. Per kete arsye ti mund te gjesh ne mesin e epidemive me te renda individe te cilet qendrojne te shendetshem........


  ps intervisra eshte me e gjate, une solla vec kte pjese.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Adna : 04-03-2011 m 12:43
  Paq

 5. #25
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Antarsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  32
  Postime
  1,449
  Tani doe mire e ka nji te keqe dhe do e keqe e ka nje te mire..S'jam akoma prind shyqyr zotit..
  https://www.behance.net/robberysk1100

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,681
  Pata premtuar se do sillja nje material te bollshem per kete teme, por ne pamundesi te kohes se duhur po ju jap ne italisht dhe anglisht kete artikull dhe fakt real mbi vaksinat.

  CATEGORIE: Vaccinazioni , Denuncia sanitaria
  http://www.informasalus.it/it/artico...ti-vaccino.php

  Quaranta bambini sono morti dopo una vaccinazione di routine con MMR (Morbillo, Parotite e Rosolia) e 2.100 in pi hanno subito una reazione post-vaccinale grave, le autorit sanitarie del Regno Unito sono state costrette a divulgare questa notizia in settimana - e queste cifre sono solo la punta dell'iceberg.

  Due dei bambini vaccinati hanno subito danni al cervello irreversibili, e altri 1500 bambini soffrono di problemi neurologici, tra cui 11 casi di encefalite e 13 casi di epilessia e coma. Nel complesso, ci sono stati pi di 2.100 reazioni avverse al vaccino per l’infanzia nel Regno Unito negli ultimi sette anni.

  La sanit inglese il Healthcare Products Regulatory Authority (MHRA), stata costretta a rivelare questi dati in seguito ad una richiesta di un giornalista che ha fatto appello alla legislazione per la libert di informazione.

  In realt la situazione probabilmente molto peggiore. I casi MHRA sono solo quelli che i medici hanno riferito; dunque se i medici non credono che il vaccino sia la causa di simili patologie non lo segnaleranno. Si sospetta che solo il 10% di tutte le morti e le reazioni gravi da vaccino vengano realmente segnalate; se cos, questo significa che almeno 400 bambini siano morti a causa di un vaccino e 21.000 hanno sofferto di una reazione avversa post-vaccinale, nel solo Regno Unito.

  In realt, la situazione potrebbe essere molto peggiore in paesi come Stati Uniti, Italia e Francia, dove la vaccinazione per l'infanzia tutt’ora obbligatoria.
  Il mese scorso, il governo britannico stato costretto da un tribunale a pagare i danni ad una madre il cui figlio ha subito gravi danni cerebrali, dopo una vaccinazione MMR. Altri 500 casi simili sono attualmente in esame presso i tribunali del Regno Unito.
  Queste cifre rappresentano una grave battuta d'arresto nei rapporti tra medici e genitori.
  Molti genitori hanno sempre accettato le rassicurazioni dei medici e delle autorit sanitarie che dichiarano che i vaccini sono sicuri, e che stanno facendo il loro meglio per i bambini e la comunit.

  Ora invece, se le cose vanno male, i genitori potrebbero essere meno propensi a credere alle parole dei medici, che negano che il vaccino possa essere messo in causa.


  Fonti
  40 deaths linked to child vaccines over seven years http://www.wddty.com/40-uk-children-...mes-worse.html
  40 UK children killed by MMR – and the true picture could be 10 times worse http://www.thetimes.co.uk/tto/public...o&pf=all&bl=on
  Ndryshuar pr her t fundit nga dardajan : 09-03-2012 m 07:50

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,624
  une si kam lene asnje vaxsine femijeve pa bere.............javen qe kaloi e beri djali i vogel nje dhe mbas 4 javesh do te bej nje tjeter na dhimsen kur qajne por i kalon shpejt(rradhe kane ndodhur qe ti kene bere keq femijes)
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e teta
  Antarsuar
  25-10-2005
  Postime
  2,005
  femija ka kalandarin vakcinor qe jan te parashikuara qe te mos i bejn dem

  por 6 pernjeheresh? konsultohu edhe njehere me mjekun e femijes

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e migena83
  Antarsuar
  27-03-2012
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  17
  kam lezuar shume mbi vaksinat dhe jane vertete shume te demshme per organizmin tone dhe jane burimi i shume semundjeve .
  ka shume dokumente e studime qe tregojne qe prej vaksinave kane vdekur shume njerez dhe sidomos femije
  ne permbjtjen e tyre gjejme :hidroksid alumini,merkur, sulfat amoniaku, fenol,,viruse te gjalla te kafsheve te semura, inde, gjak dhe embrione kafshesh,qeliza njerezore nga fetusi i abortuar,etj
  vertete mendoni se te gjitha keto perberes mund te na japin imunitet ne trup dhe te na mbajne te shendetshem ndaj semundjeve?
  mjafton vetem te beni disa kerkime mbi keto perberes dhe do e kuptoni vete qe vaksinat jane nje mashtrim i madh mbi njerezimin

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e migena83
  Antarsuar
  27-03-2012
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  17
  Nazi convicted mass murderers became executives for major U.S. chemical and pharmaceutical companies
  [/I]
  Fritz ter Meer, found guilty of slavery and mass murder at Auschwitz, served only seven years in prison and becameChairman of the Board at Bayer in 1956. Still trust U.S. vaccines?

  Carl Krauch, Executive Member of IG Farben and Head of Military Economics for Hitler,found guilty of slavery and mass murder, served just 6 years in prison, then becameChairman of the Board for BASF in 1952. Still want to get those flu shots? How about that HPV shot for your daughter or son?

  This is thesame vaccine industry todaywhich protected and employed Nazi war criminals. The very industry that produced the Nazi gas chambers was purchased by Bayer. So, exactly whom are you trusting with your children's health and welfare?

  Currently, the U.S. Government and the CDC rely solely on the manufacturers of vaccines to report problems, injuries and deaths.This atrocity is like letting murderers be their own judges in court! Where are the checks and balances this country was founded upon? Vaccines have economic and political agendas now, and the FDA does absolutely no testing of their own before making decisions to release vaccines to the masses.

  Wantmore researchbefore you or your child get injected with a new concocted disease for which there is no cure? Listen to stunning admissions by vaccine industry experts, including Dr. Maurice Hilleman (formerly w/Merck), who admitted to the deadly nature of the most trusted vaccines. (http://www.naturalnews.com/033584_Dr...eman_SV40.html)

  Today's vaccines not only contain live versions of thediseases you DO NOT WANT, but also contain GMOs, hormones from infected cows, pigs, chickens and monkeys, untested virus combinations (like H1N1), aluminum, mercury, emulsifiers, and crossbred bacteria from animals, mosquitoes, and diseased humans:

  Measles Live Virus Vaccine: (Attenuvax) Made by Merck. Two injections are given; one at 1 year and another at 4 years old. Contains gelatin, sorbitol, sodium chloride, bovine cow serum, egg protein and human albumin.

  Measles and Mumps Live Virus Vaccine: (M-M-Rvax) Made by Merck. Injected into one year old babies. Contains gelatin, sorbitol, sodium chloride, bovine cow serum, and human albumin.

  Diptheria, Tetanus and Polio Vaccine: Five injections given between 2 and 6 years of age, plus boosters "recommended" every 10 years. Contains formaldehyde, phenoxyethanol and aluminum phosphate.

  DTaP, IPV, HBV and Hib*: (Diphtheria, tetanus, polio, hepatitis B and Haemophilus influenza type B) Given to infants 2 to 12 months with boosters less than a year later. Contains aluminum hydroxide, formaldehyde, and bovine cow serum.

  Gardasil HPV: Human Papillomavirus Vaccine Made by Merck. "Recommended" 3 intramuscular injections; given at birth, 2 and 6 months of age. Re-administered to children as young as 9 years of age for a rare sexually transmitted disease. Contains polysorbate 80, sodium chloride, aluminum, and a "denatured" (fragmented and weakened) form of the virus.


  Toxic vaccine ingredients and their adverse effects:
  Bovine cow serum: Extracted from cow skin. When injected causes connective tissue disorders, arthritis and lupus; also shortness of breath, low blood pressure, chest pain and skin reactions.

  Sorbitol: Synthetic sweetener which metabolizes very slowly and aggravates IBS and gastrointestinal issues.

  Gelatin: Derived from the collagen inside animals' skin and bones. Injecting gelatin poses the risk of infection from synthetic growth hormones and BSE infectivity (mad cow disease).

  Sodium chloride: Raises blood pressure and inhibits muscle contraction and growth.

  Egg protein: Vaccines are prepared in eggs (certainly not organic). May contain growth hormones, antibiotics, and salmonella bacteria.

  Thimerosal: A neurotoxic mercury which causes autism: There are 25 mcg in one average flu vaccine, and the EPA safety limit is 5 micrograms, so children who are vaccinated simultaneously with multiple* vaccines receive over 10 times the safety limit of mercury in one day.

  Human albumin: The protein portion of blood frompooled human venous plasma; when injected causes fever, chills, hives, rash, headache, nausea, breathing difficulty, and rapid heart rate. Injecting "pooled blood" can result in a loss of body cell mass and cause immunodeficiency virus infection, or contain SV40, AIDS, cancer or Hepatitis B from drug addicts.

  Formaldehyde: Highly carcinogenic fluid used to embalm corpses. Ranked one of the most hazardous compounds to human health; can cause liver damage, gastrointestinal issues, reproductive deformation, respiratory distress and cancer. Plus, formaldehyde has been known to fail todeactivate the virusthe vaccine is intended to cure, thus enabling a live virus to enter your blood and infect your system.

  Phenoxyethanol: A glycol ether/chemical; highly toxic to the nervous system, kidneys, and liver. The FDA warns "can cause shut down of the central nervous system (CNS), vomiting and contact dermatitis" in cosmetics; imagine when injected into your blood.

  Aluminum phosphate: Greatly increases toxicity of mercury, so caution aboutminimum mercury toleranceis therefore severely underestimated. CDC scientists and all doctors are well aware of this.

  MSG(monosodium glutamate): When injected becomes a neurotoxin, causing CNS disorders and brain damage in children.

  If you especially enjoy being lied to, visitvaccinateyourbaby.org, where they tell you formaldehyde is safe because it is "present in the environment and is a byproduct of metabolism, so it is already present in the human body." They also inform you that aluminum is good for you, because "[a]luminum is also commonly found in food, water, infant formula and even breast milk." Hey, if it's in the environment, it must be safe to inject into your veins (so why not use snake venom, bleach, and plutonium?).

  Want the ultimate alternative to vaccines that prevents disease? Buy organic vitamins, minerals, antioxidants, amino acids, and enzymes

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e bebi im
  Antarsuar
  03-07-2012
  Postime
  121
  Citim Postuar m par nga Adna Lexo Postimin
  Nje interviste me kerkues vaksinash te terhequr (dale ne pension). Jon Rappoport and Dr. Mark Randall Dr. Mark Randall eshte pseudonimi i nje studiuesi vaksinash i cili ka punuar per shume vjet ne laboratoret me te medhenj te industrise fermaceutike dhe te institutiteve nacionale te shendetit te qeverise se U.S.A. (sh.b.a). Mark eshte terhequr (ka dale ne pension) dekaden e kaluar (sot 2011). Ai eshte shprehur se eshte neveritur me ate qe ka zbuluar mbi vaksinat. Ai ngurron pak te flase ne lidhje me kete edhe pse nen masken e anonimitetit, porse me shtytjet e reja qeveritare qe vaksinat te behen mandatore (te detyrueshme) me penalitete (e denueshme me ligj) ai ka vendosur ta thyeje heshtjen e tij.
  Ai jeton rehatshem ne pension, porse si shume prej burimeve te mia te informacionit afat-gjate, ai ka zhvilluar nje vetedije (ndergjeje) per punen e tij te meparshme. Marku eshte i mire informuar e i vetedijshem per synimet e kartelit mjekesor (biznesit fermaceutik) dhe pikat e tyre per depopullimin, kontrollin e mendjes dhe dobesimin e popullsive globale.

  R (reporteri): ju keni qene i bindur dikur se vaksinat ishin VULA e mjekesise se suksesshme (se mire).
  M (mark): Po kam qene. Une kam ndihmuar ne zhvillimin e disa vaksinave. Une nuk do te flas se cilat prej tyre
  R: Pse jo?
  M: Une dua te ruaj anonimitetin tim.
  R: Pra ju mendoni se mund te keni problem nqs ju dilni hapur?
  M: Une mendoj se mund te humbas pensionin tim.
  R: Mbi cfare bazash e thoni kete?
  M: Bazat nuk kane rendesi. Keta njerez kane menyrat e tyre per te te shkaktuar probleme, sidomos kur ke qene pjese e grupit me pare. Une njoh disa njerez te cilet vezhgohen dhe u eshte shkaktuar presion dhe shqetesim.
  R: Prej kujt jane kercenuar?
  M: Prej FBI-se.
  R: Me te vertete?
  M: po sigurisht. Sidoqofte FBI ka perdorur pretekste te tjere. Dhe IRS mund te duket gjithashtu.
  R: Epo me kaq e pati dhe fjala e lire.
  M: Une kam qene pjese e rrethit te brendshem. Nese une tani filloj te jap emra dhe te bej akuza specifike kunder kerkuesve (studiusve), une mund te gjendem menjehere me nje mal me telashe.
  R: Cfare duan te arrijne me keto shqetesime dhe kercenime?
  M: Vaksinat jane linja (fortesa) e fundit e mjekesise moderne. Vaksinat jane justifikimi perfundimtar per shkelqimin e pergjithshem te mjekesise moderne.
  R: A besoni se njerezit duhet te lejohen te zgjedhin (ne usa eshte me detyrim) nese ata duhet te bejne vaksina.
  M: Ne nivel politik, PO. Ne nivel shkencor njerezve u duhet informacion ne menyre qe ata mund te zgjedhin mire. Eshte nje gje te thuash qe zgjedhja eshte e mire, po kur atmosfera eshte e mbushur me genjeshtra e mashtrime si mund te zgjedhim mire? Gjithashtu nese FDA (organizata qeveritare per ushqimet dhe ilacet ne sh.b.a) do te drejtohej nga njerez te ndershem, keto lloj vaksinash nuk do te ishin licencuar kurrsesi. Ato do te hetoheshin (shqyrtoheshin) edhe per detajin me minimal.
  R: Ka historian mjekesie te cilet pohojne qe ulja e pergjithshme e nivelit te semundjeve nuk ka qene per shkak te vaksinave.
  M: E di kete. Per nje kohe te gjate une e kam injoruar punen dhe tezat e tyre.
  R: Pse?
  M: Sepse kisha frike nga ajo qe do te zbuloja... Une isha ne biznesin e zhvillimit te vaksinave. Jeta ime varej nga vazhdimesia e asaj pune. R: Dhe pastaj cfare ndodhi me pas..?
  M: Une bera kerkimet e mia.
  R: Ne cfare perfundimesh arritet?
  M: Arrita ne ate qe ulja e nivelit te semundjeve u arrit per shkak te permiresimit te kushteve te jeteses.
  R: Te cilave kushte?
  M: Uje me i paster, sistem me te perparuar te kanalizimeve, ushqimi me i mire dhe i paster, nje ulje e pergjithshme e varferise etj. Mikrobet jane kudo, porse kur ti je i shendetshem nuk semuresh kaq kollaj.
  R: Cfare ndiet kur mbaruat hetimin (kerkimin) tuaj?
  M: Deshperim. Une kuptova se po punoja ne nje sektor te bazuar mbi nje koleksion genjeshtrash.
  R: A jane disa vaksina me te rrezikshme sesa disa te tjera? M: PO. Psh. DTP (difterit, tetanus, pertusis), MMR (measles, mumps, rubella fruthi, shytat, rubeola). Porse disa paketa (ngarkesa lot ang) te te vaksinave te njejta jane me te rrezikshme sesa disa te tjera. Sa per mendimin tim te gjitha vaksinat jane te rrezikshme, disa shume me teper se disa te tjera.
  R: Pse?
  M: Per disa arsye. Ato perfshijne sistemin imunitar njerezor ne procesin i cilit tenton te kompromentoje kete imunitet. Vaksinat gjithashtu mund te shkaktojne semundjen per te cilen supozohet se te parandalojne. Ato gjithashtu mund te shkaktojne dhe semundje te tjera pervec atyre qe duhet te parandalojne.
  R: Atehere pse citohen statistika ne te cilat duket se vaksinat kane qene tmerresisht efektive ne zhdukjen e semundjeve?
  M: Pseee?.. Qe te jepet imazhi se keto vaksina kane qene te suksesshme. Nese nje vaksine mbulon simptoma te dukshme te nje semundje psh- fruthi, cdokush do te mendoje rrjedhimisht qe vaksina eshte sukses. Porse nen siperfaqe vaksina mund te demtoje vete sistemin imunitar. Dhe ajo mund te shkaktoje semundje te tjera si psh- meningjitin, -- porse ky fakt fshihet, sepse anje nuk beson se vaksina mund ta beje kete. Kjo ceshtje anashkalohet.
  R: Thuhet se vaksina e lise e shuajti fare line ne Angli.
  M: Po keshtu duket, porse kur ti i studion te dhenat ekzistuese, ti merr nje pamje krejt tjeter.
  R: E cila eshte...?
  M: Ka pasur qytete ne Angli ku njerez te cilet nuk u vaksinuan nuk u infektuan nga lija dhe ka pasur te tjera ku njerez te vaksinuar perjetuan epidemi lije. Dic tjeter eshte se lija ishte ne renie perpara se te futej vaksina e lise.
  R: Sipas kesaj ju thoni se ne jemi dirigjuar ne nje histori te rreme?
  M: PO. Kjo eshte pikerisht ajo qe po them. Kjo eshte nje histori e gatuar qe te binde njerezit (njerezimin) qe vaksinat jane detyrimisht te sigurta dhe efektive.
  R: .. Ju keni punuar ne laboratore. A kishte papasterti (impurity ang) ne vaksina?
  M: Publiku beson se keto laboratore, keto industri prodhuese jane vendet me te pastra qe ekzistojne ne toke. Kjo absolutisht nuk eshte e vertete. Infektimet ndodhin vazhdimisht. Ti mund te gjesh lloj lloj papastertish te futura ne vaksina.
  R: psh. si SV40 virus majmuni i cili hyri pa u hetuar ne vaksina?
  M: PO, po edhe kjo ka ndodhur, porse nuk e kisha fjalen per kete gje. SV40 hyri ne vaksinat e poliomelitit sepse vaksina u be duke perdorur veshkat e majmunit. Porse une po flas per dic tjeter, -- kushtet aktuale laboratorike, gabimet, gabimet nga papergjegjshmeria etj. SV40, i cili me pas u gjet ne tumore kanceroze (tek njerezit e vaksinuar) ky per mendimin tim eshte problem struktural. Kjo ishte nje pjese e pranuar e procesit te prodhimit te vaksines. Nese ti perdor veshke majmuni, ti i hap deren mikrobeve te cilat as qe u di ekzistencen e tyre qe mund te ndodhen ne veshka.
  R: Mire... po le ta injorojme dallimin ndermjet tipeve te ndryshme te kontaminimit (ndotjes, infektimit) per nje moment. Cfare ndotesish keni gjetur ju ne kaq vite pune me vaksinat?
  M: Ne rregull... do tju jap disa sqarime te asaj qe une kam hasur, dhe do tju tregoj se cfare kane gjetur kolege te mi. Kjo eshte nje liste e pjesshme. Ne vaksinen RIMAVEX - MEASLES (fruthi), ne kemi gjetur disa viruse pulash. Ne vaksinat e poliomelitit kemi gjetur acanthamoeba - ang, e cila eshte ajo e ashtuquajtura ameba tru-ngrnse. Simian cytomegalovirus ne vaksinen e poliomelitit. Simian foamy virus ne vaksinen ROTAVIRUS. Viruse kanceroze shpendesh ne vaksinen e MMR. Mikro-organizma te ndryshem ne vaksinen e anthraksit. Une kam gjetur frenues enzimash potencialisht te rrezikshme ne vaksina te ndryshme. Viruse pate, qeni, lepuri ne vaksinen e rubeoles. Avian leucosis virus ne vaksinen e gripit. Virus murtaje (pestivirus ang) ne vaksinen e MMR-se.
  R: Lerme ta kuptoj drejt... Keta jane te gjithe ndotes (infektues) te cilet nuk u perkasin vaksinave.
  M: Po kjo eshte e drejte. Dhe nese do perpiqesh te llogarisesh cfare demi mund te shkaktojne keta ndotes, epo ne nuk e dime realisht, sepse asnje testim nuk eshte bere ndonjehere, ose shume pak testim. Eshte nje loje me zare. Ti merr rrezikun persiper. Gjithashtu shumica e njerezve nuk e dine se disa viruse polio (poliomeliti), adenovirus vaccines - vaksinat e adenovirus, rubeoles, hepatitit A dhe fruthit jane bere me (nga) inde fetusi njerezor te abortuar. Une kam gjetur dic qe besoj se ishin fragmente bakteriale dhe viruse polio here pas here ne keto vaksina te cilat mund te vinin nga inde fetale (fetusi). Kur ti kerkon per kontaminues (ndotes, infektues) ne vaksina, ti mund te nxjerresh materiale qe te lene ne medyshje. Ti e di qe keto materiale nuk duhet te jene kurrsesi aty, porse ti nuk e di se cfare tamam ke nxjerre. Une kam gjetur ne nje rast dic qe besoj se ishte nje fragment i flokut njerezor dhe gjithashtu mukoze njerezore. Kam gjetur ate e cila mund te quhet vetem proteine e huaj, qe do te thote gati cdo gje... ndoshta proteine virusesh.
  R: Kembanat e alarmit po bien gjithandej...
  M: Si mendon ti se si u ndjeva? Dhe kuptoje se i gjithe ky material (kontaminues) futet direkt ne qarkullimin e gjakut pa kaluar permes disa barrierave te zakonshme te imunitare.
  R: Si u priten gjetjet (zbulimet) tuaja?
  M: Si perfundim ishte.. -- mos u shqeteso, skemi ci bejme kesaj gjeje. Ne prodhimin (formimin) e vaksinave perdoren inde kafshesh te ndryshme dhe ketu arrijne te futen keto elemente kontaminues. Sigurisht ketu nuk po permend fare kimikatet standarte (ne vaksine) si formaldehyde, merkuri (zhiva elementi me neurotoksik), dhe alumini te cilet jane te futur qellimisht ne vaksina.
  R: Ky informacion eshte shume trondites.
  M: Po dhe une jam duke permendur vetem disa nga kontaminuesit (ndotes) biologjike. Kush e di se sa shume te tjere vec tyre jane aty. Shume te tjere ne nuk i gjejme sepse ne nuk na shkon mendja per te kerkuar aty per to. Nese inde themi... prej zogjsh eshte perdorur per te bere nje vaksine te caktuar, sa mikrobe te mundshme mund te gjenden ne ato inde..? Ne as qe e kemi idene. Ne nuk e dime se cmund te jene, ose cfare efektesh shkaktojne tek njeriu.
  R: Po pas ceshtjes se pastertise (higjenes, mosndotjes) se vaksinave a ka dic tjeter?
  M: Ketu ti po germon rrenjesisht ne gjetjen e defekteve ne vaksina. Ato duhet te ndikojne (nderlikojne) stimulimin e sistemit imunitar ne krijimin e kushteve per imunitet karshi semundjes. Kjo eshte nje premise e keqe. Nuk funksionon keshtu. Vaksina supozohet qe te krijoje antitrupa te cilat indirekt ofrojne mbrojtje nga semundja. Porse sistemi imunitar eshte shume me i gjere dhe me i ngaterruar (perfshires) sesa antitrupat dhe qelizat e tyre vrasese.
  R: .... dhe sistemi imunitar eshte....?
  M: I gjithe trupi, realisht. Perfshi ketu dhe mendjen. Ky eshte i gjithi sistemi imunitar, mund te themi me pak fjale. Per kete arsye ti mund te gjesh ne mesin e epidemive me te renda individe te cilet qendrojne te shendetshem........


  ps intervisra eshte me e gjate, une solla vec kte pjese.
  po keto amerikanet lane nam fare...
  bota e gjithe i ka syte te amerika, e kur paskan keto probleme imagjino te tjeret pastaj...
  ne fakt ky lajm me tronditi, une kam qene gjithmone kunder vaksinave te gripit se ca vite doli si mode, me merrte ne tel nje shoqe nga amerika mua dhe me thoshte: beji vaksinen kunder gripit goces se ketu ne amerike e bejne te gjithe...
  une kurre nuk nuk ia kam bere goces, por vaksinat ne konsultore qe jane te detyrueshme patjeter qe ia kam bere, edhe me grafik dhe me data te sakta...
  shyqyr zotit gocen e kam shume mire, tani iher qe merret me not nuk mbaj mend qe kur nuk ka qene per vizite tek mjeku...
  por problemi eshte si do ia bej me kete tjetren qe kam ne bark????????!!!!!!!!!!!!!!!
  me gjithe keto qe lexova ketu po me iken mendja...

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e migena83
  Antarsuar
  27-03-2012
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  17
  e dashur para se te marresh vendimin nese ta vaksinosh apo jo femijen tend me pare be disa kerkime te tuat sic ishte kjo intervista qe ke publikuar te cilen edhe une e kam lexuar ,psh kerkime mbi permbajtesit e vaksinave,efektet qe shkaktojne ato etj
  te rekomandoj nje faqe shume te dobishme dhe nga burime te sigurta dhe te sinqerta ,sepse ka te beje shume burimi nga e merr informacionin:www.naturalhelthnews.com
  une personalisht kam 2 vjet qe po bej kerkime mbi keto vaksina dhe jam totalisht kunder tyre te cdo lloj tipi.jam femer vete dhe sdo te doja kurre ta vaksinoja femijen tim.Por cdo njeri nga ne ka mendimin e tij,sepse presioni i njerezve,mjekve ,medias esthe teper i madh dhe ndonjehere te duket sikur ti e ke gabim dhe te tjeret te drejte..Nuk duhet te harrojme se turmat ndjekin njera tjetren dhe kur masa ben dicka sdo te thote patjeter qe ka te drejte ,madje zakonisht masat e kane gabim dhe kjo eshte e vettetuar

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •