Close
Faqja 33 prej 33 FillimFillim ... 23313233
Duke shfaqur rezultatin 641 deri 645 prej 645
  1. #641
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Pėr: Perse vetem shqiptaret u konvertuan ne Islam e jo popujt fqinje?

    Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
    Gėnjeshtėr tipike e nje eksremisti katolik.
    Shqiptaret, nuk dulen analfabet, por dolen te shkaterruar nga evropa kurrv, rrospi apo lavire sic i thoshte fishta. Nuk ke pasur musliman, qe s'ka dit shkrim lexim ! Po ti si malok, meqe von ke zbuluar qytetrimin, ndoshta s'eshte ēudi.
    Vertet mazllem???! Si ka mundesi qe vendet islamike edhe sot e kesaj dite jane te fundit ne bote per sa i perket alfabetizimit???!E vetmja gje qe mesojne femijet me detyrim, eshte recitimi permendesh i vargjeve kuranore ne harapēe, harapēe qe as edhge e kuptoje....si puna jote dmth!!
    Une vone e kam zbulu qyteterimin, atehere kur peshtyva mbi Islamin dhe njoha Evropen perendimore!!
    Kur do ta njihni ju mazllemat??!

    Allahut i qofshim fal, njeriun e ka lere te lire ne zgjidhje, dhe se pederastin e dėnon me vdekje.
    Aha, e ka lene te lire por e denon me vdekje!!!
    Epo, si mund te mos jeni gjakatare ju mazllemat, perderisa i faleni nje zoti gjakatar me profet kriminel???!
    Mua me dhimbset toka ku varroset nje homo, me dhimbset edhe ajri nese ja djegim kufomen asaj fundrrine qe ndyt ambientin ton, token e Zotit !
    Ambienti nuk eshte "yti" dhe as i allahut harap!! Cdo njeri eshte zot i vetes dhe nuk i jep llogari asnje dudumi se ēfare ben me jeten e vet, se ēfare han, pin, lodron apo ben seks!!
    Kjo qe thua zotrote, te frymezohet nga Islami apo eshte thjsht mendimi yt??!

    Keshtu qe, mos prit keqardhje nga un per ata flliqėsira te nje perversiteti ekstrem !
    Te predikosh nje fe te ndyre e t'i presesh kokat tyre qe nuk e duan e te zhvirgjerosh bijen e vellamit tend 9 vjeēare e t'i marresh nusen birit e te mbash nje harem me gra....a nuk esht eperversitet ekstrem???! Kush eshte me shum epervers, Muhamedi qe i beri apo Allahu qe ia lejoi??1
    Une them se ishin kerma qe te dy....
    Po, po, po,.. po t'besoj. Hitleri, papa, bombat atomike, kryqezatat e te gjitha lufterat (perfshi edhe kosove - serbi), nuk jan te shkaktuara nga perendimi, por nga Islami.
    Dudumat "besojne", ndersa te menēurit lexojne dhe mesojne nga historia!!!
    Une nuk thashe te gjitha lufterat, por nje pjese e madhe e tyre......per 14 shekuj, Islami ishte fitili i ēdo lufte....270 milione viktima!!!
    Per habin tende, do t'dal besnik dhe faqe-bardhe !
    S'kam asgje kunder Sulltan Mehmetit, ka sjellur Islamin ne trojet tona, dhe i jemi perjetesisht mirenjohes, sikurse i jeni ju, kusheririt te tij, "shen" Palit (turk).
    Pikerisht...siē deshem te provonim, i jeni mirenjohes pushtuesit gjakatar edhe pse vrau, preu, skllaveroi dhe shkretoi nje popull te tere, vetem sepse ju solli fene e nje gjakatari tjeter, harap ky, dhe ju dudumosi!!!
    Pali s'ishte turk por ēifut(turqit jane te ardhur aty ku jane e jo autoktone), nuk erdhi me shpate si turku islamik Mehmet, predikoi fjalen e nje njeriu paqesor me emrin Krisht ndersa Mehmeti solli fjalen e nje harapi gjakatar, PAli nuk pushtoi vendim tim e nuk skllaveroi askend ndersa Mehmeti beri ēdo krim te mundshem: ergo, ju mazllemat jeni duduma!!!
    Lexo lidhjen e Prizrenit, lexo dhe kupto qe shkeputja nga P.O. ishte e pa-evitueshme, e jo pse e deshironim me ēdo kusht !
    Thuhet e "pashmangshme" ne shqip, mazllem gjysanalfabet, e sidoqofte, kjo tregon edhe njehere se sa te dudumosur jeni ju mazllemat dhe pse kombi yne zvarritet akoma pa identitet!!
    Cfare kerkonin dhe predikonin Rilindasit, mazllem??

    bla-bla-bla-,.....
    ....ja ashtu....kakaris si ju ka hije ju mazllemave!!

    Phu po te trash e ke kete krye, o jari, Islami eshte e cila perhapet edhe ne keto momente qe po lexon ti ! Pse Zoti yt po e perhap, dhe nuk po e ndalon nese qenka kaq e keqe sic te meson prifti ?
    E para e punes, edhe kolera shume perhapet....por a eshte kjo cilesi qe e ben te mire ate??!
    E dyta e punes, une do te doja qe prifterinjte te mesonin se sa i ndyre eshrte Islami, por ja qe jane te zene me predikimin e fjales se Krishtit dhe per Islamin nuk duan t'ia degjojne as emrin!!
    Une Islamin e njoh vete, mazllem, s'ka nevoje te ma shpjegojne prifterinjte apo imamet...fshati qe duket s'do kallauz!!

    Te lire kemi qen gjithnje, pervec se kur u perballuam me judeö-kristianet qysh pas ndarjes nga Khilafeti.
    Kush ka qene i lire , mazllem?? Ju harapo-islamiket s'e keni as ne fjalor fjalen "liri"......gjuha e profetit harap nuk e permban!!!
    Keni qene te lire zaptoni boten dhe te vini nen zgjedhe jo-mazllemat e t'i quani dhimmi....epo ajo s'quhet liri, dudum!! Quhet diktature!!
    Atehere, per ēfare llomotit??
    Po ti me kete fjalor, musliman nuk je, por katolik !
    Patjeter qe s'jam mysliman! Une nuk pellas per urrejtje qafirash e prerje kokash ne emer te Allahut!!
    Patjeter se jam katolik dhe i them derrit derr e mysimanit mysliman!!

    Gjuha jote eshte e denueshme me ligj,
    Jo mazllem, Sharia s'ka arritur akoma ne Shqiperi....mundohuni edhe ca!!

    por meqense je minoritet, ne dim edhe t'i mbyllim syt deri ne nje far mase, perderisa e shpreh vetem pas kompjutetit.
    Vetet jam "minoritet"??! Une shqiptar brez pas brezi ne token e stergjysherve te mij, qenkam "minoritet" sipas kelysheve te sulltan Mehemet turko-mazllemit e Muhamed harapit???!
    E sheh butesin time ?
    Kercenimi fizik quhet "butesi" ne ISlam?? Si denimi me vdekje i homoseksualeve??!Apo ai i apostateve??!
    E pastaj me zemerohesh edhe, kur te therras dudum!!
    Jarigas

  2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar jarigas pėr postimin:

    bojana (09-07-2016)

  3. #642
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anėtarėsuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Pėr: Perse vetem shqiptaret u konvertuan ne Islam e jo popujt fqinje?

    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Vertet mazllem???! Si ka mundesi qe vendet islamike edhe sot e kesaj dite jane te fundit ne bote per sa i perket alfabetizimit???!E vetmja gje qe mesojne femijet me detyrim, eshte recitimi permendesh i vargjeve kuranore ne harapēe, harapēe qe as edhge e kuptoje....si puna jote dmth!!
    Une vone e kam zbulu qyteterimin, atehere kur peshtyva mbi Islamin dhe njoha Evropen perendimore!!
    Kur do ta njihni ju mazllemat??!
    Te mos dish me lexu kinezisht, latinisht, nuk eshte analfabetizem ! Leteresin e ushtrojn kur ne evrope s'kishin as shkornja.

    Aha, e ka lene te lire por e denon me vdekje!!!
    Epo, si mund te mos jeni gjakatare ju mazllemat, perderisa i faleni nje zoti gjakatar me profet kriminel???!
    Ambienti nuk eshte "yti" dhe as i allahut harap!! Cdo njeri eshte zot i vetes dhe nuk i jep llogari asnje dudumi se ēfare ben me jeten e vet, se ēfare han, pin, lodron apo ben seks!!
    Kjo qe thua zotrote, te frymezohet nga Islami apo eshte thjsht mendimi yt??!
    Ne vende publike, qe dmth, prej se del nga oborri i prones tende, nuk mund te besh cfar te duash, sidomos te reklamosh pederizmin ! Po e bere kete, nuk eshte mekat gurorzimi,
    Si shtes, pederasti mund te sherohet, nese s'mund, le t'i heqin me ane te kirurgjis e mos ta demtojn ambientin shoqeror te shumices besimtar (musliman e te krishter) !



    Te predikosh nje fe te ndyre e t'i presesh kokat tyre qe nuk e duan e te zhvirgjerosh bijen e vellamit tend 9 vjeēare e t'i marresh nusen birit e te mbash nje harem me gra....a nuk esht eperversitet ekstrem???! Kush eshte me shum epervers, Muhamedi qe i beri apo Allahu qe ia lejoi??1
    Une them se ishin kerma qe te dy....
    Dudumat "besojne", ndersa te menēurit lexojne dhe mesojne nga historia!!!
    Une nuk thashe te gjitha lufterat, por nje pjese e madhe e tyre......per 14 shekuj, Islami ishte fitili i ēdo lufte....270 milione viktima!!!
    Pikerisht...siē deshem te provonim, i jeni mirenjohes pushtuesit gjakatar edhe pse vrau, preu, skllaveroi dhe shkretoi nje popull te tere, vetem sepse ju solli fene e nje gjakatari tjeter, harap ky, dhe ju dudumosi!!!
    Pali s'ishte turk por ēifut(turqit jane te ardhur aty ku jane e jo autoktone), nuk erdhi me shpate si turku islamik Mehmet, predikoi fjalen e nje njeriu paqesor me emrin Krisht ndersa Mehmeti solli fjalen e nje harapi gjakatar, PAli nuk pushtoi vendim tim e nuk skllaveroi askend ndersa Mehmeti beri ēdo krim te mundshem: ergo, ju mazllemat jeni duduma!!!
    Thuhet e "pashmangshme" ne shqip, mazllem gjysanalfabet, e sidoqofte, kjo tregon edhe njehere se sa te dudumosur jeni ju mazllemat dhe pse kombi yne zvarritet akoma pa identitet!!
    Cfare kerkonin dhe predikonin Rilindasit, mazllem??
    Ti thua cfar te duash, je pergjegjes per veten tende. Keshtu qe, ne Diten e Gjykimit do t'pergjigjesh vet per keto ofendime qe i ben Krijues tend, dhe te Dėrguarit te Tij a.s.

    Si duket e nuk e njifshe Pal tinxakun, i cili ishte mersenar qe priste koka t'krishteresh !
    Paramendo sikur Hitleri t'ishte kthyer pas gjenocidit dhe t'u kishte then ēifuteve se ka takuar Zotin, dhe tani do vendoset ne krah te tyre ? A do ishin kaq budallenje per ta percjell ?!

    Pali ishte nga Tarsi, turqia ! Qe dmth, sot do ishte turk - elhamdurilah !

    ....ja ashtu....kakaris si ju ka hije ju mazllemave!!
    Te jan harxhu argumentet, je konsumu...

    E para e punes, edhe kolera shume perhapet....por a eshte kjo cilesi qe e ben te mire ate??!
    E dyta e punes, une do te doja qe prifterinjte te mesonin se sa i ndyre eshrte Islami, por ja qe jane te zene me predikimin e fjales se Krishtit dhe per Islamin nuk duan t'ia degjojne as emrin!!
    Une Islamin e njoh vete, mazllem, s'ka nevoje te ma shpjegojne prifterinjte apo imamet...fshati qe duket s'do kallauz!!
    Perderisa perhapet Islami, krishterizmit i bie kotacioni, dhe jo ne afrik, azi atje ku s'kan buk per t'ngrene, por ne evrope ! Dhe t'i ceka sherret e prifterinjeve qe deshiron t'i mesosh urrejtjen.


    Kush ka qene i lire , mazllem?? Ju harapo-islamiket s'e keni as ne fjalor fjalen "liri"......gjuha e profetit harap nuk e permban!!!
    Keni qene te lire zaptoni boten dhe te vini nen zgjedhe jo-mazllemat e t'i quani dhimmi....epo ajo s'quhet liri, dudum!! Quhet diktature!!
    Atehere, per ēfare llomotit??
    Patjeter qe s'jam mysliman! Une nuk pellas per urrejtje qafirash e prerje kokash ne emer te Allahut!!
    Patjeter se jam katolik dhe i them derrit derr e mysimanit mysliman!!
    Ti pellet per urrejtje muslimanesh dhe shfarosje ! Ti ne nje menyr, je i krishter mir qe i takon mesjetes.

    Jo mazllem, Sharia s'ka arritur akoma ne Shqiperi....mundohuni edhe ca!!
    Mos ke dert per kete pune,

    Vetet jam "minoritet"??! Une shqiptar brez pas brezi ne token e stergjysherve te mij, qenkam "minoritet" sipas kelysheve te sulltan Mehemet turko-mazllemit e Muhamed harapit???!
    Kercenimi fizik quhet "butesi" ne ISlam?? Si denimi me vdekje i homoseksualeve??!Apo ai i apostateve??!
    E pastaj me zemerohesh edhe, kur te therras dudum!!
    Po, ti minoritet ne Shqiperi ! Un po ta them, meqense si katolik qe je, s'ke qen kurrnjehere mazhorant ! Ju minoriteti katolik jeni ata qe manipuloni me historin, dhe mundoheni sepaku qe Kosova, te kishte qen me shumic katolike, por prap se prap, faktet s'perputhen, katoliket jan te vetmit qe nuk ndrruan besimin, ishit 3%, dhe kaq ngelet dhe do ngelni.

    S'do kete prerje kokash, se rregullat e tolerances ne i vendosim, mazhoranca !

  4. #643
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Pėr: Perse vetem shqiptaret u konvertuan ne Islam e jo popujt fqinje?

    Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
    Te mos dish me lexu kinezisht, latinisht, nuk eshte analfabetizem ! Leteresin e ushtrojn kur ne evrope s'kishin as shkornja.
    Nje fshatar kinez qe s'di kinezēe, patjeter qe eshte analfabet!!
    Pas ngordhjes se kalifatit islamiko-osman, shqiptaret ishin ne mase analfabete e ata pak qe dinin te lexonin, ishin arsimiuar ne shkolla greke!!
    Sa per shkonjat evropiane, ju mazllemat s'ia keni as idene madheshtise se leteratures greke e me pas asaj latine!!
    Ju s'ia keni idene as harapēes me te cilen u shkruajt Kurani, qe s'eshte as gjuha qe fliste Muhamedi, por gjuha e nabateaneve te Petras....Islami eshte plotesisht nje vjedhje, n'daē ne ideologji (ne Petra adhurohej Allahu me gruan e tij Allat e bijat Manat e Al-uza) ,n'daē ne gjuhe(ne Petra flitej gjuha ne te cilen u shkruajt Kurani dhe esht eperkete qe harapet nukmund ta kuptojne sot), n'daē ne Qibel(deri 200 vjet pas helmimit te Muhamedit, tere xhamijat i drejtoheshin Petras)!!

    Ne vende publike, qe dmth, prej se del nga oborri i prones tende, nuk mund te besh cfar te duash, sidomos te reklamosh pederizmin !
    Une mund te reklamoj ē'te dua qe nuk bie ndesh me ligjin!! Jane mazllemat qe reklamojne ideologjine fashistoide islamike, ideologji qe bie shume ndesh me ligjin!!

    Po e bere kete, nuk eshte mekat gurorzimi,
    Kjo quhet nxitje per krim!!!
    Administratoret e ketij forumi duhet te denoncojne shkrrimet e tua tek autoritetet dhe t'u percjellin koordinatat e tua!!
    Ja se ēfare u ben ideologjia islamike njerezve: i shnderron ne vrases!! E nuk jane vetem bishat e Isis, Boko Haramit, al Shababit, al Qaedes, Vellazerise muslimane, e qindra grupesh te tjera myslimaneae vrasin e presin ne emer te Muhamedit, por jane edhe te ashtuquajturit myslimane te moderuar, pikerisht ata qe mendojne se gurezimi nuk eshte mekat!!!
    Ja pse Islami eshte nje ideologji e ndyre!!
    Si shtes, pederasti mund te sherohet, nese s'mund, le t'i heqin me ane te kirurgjis e mos ta demtojn ambientin shoqeror te shumices besimtar (musliman e te krishter) !
    Si u sherua pederasti Muhamed?!! Duke zbritur shurret nga Allahu qe lejonte tere deshirat e tija?!
    Le te zbresim nje shurre tjeter pra, qe lejon edhe gay-t....apo, ajo egziston ne Kuran!!! Po, po....egziston.....pse qurraviteni, pra?!
    Ti thua cfar te duash, je pergjegjes per veten tende. Keshtu qe, ne Diten e Gjykimit do t'pergjigjesh vet per keto ofendime qe i ben Krijues tend, dhe te Dėrguarit te Tij a.s.
    Ne diten e gjjykimit, per t'u habitur , por s'ka per te zbritur as allahu e as muhamedi, por Krishti, Zoti i te krishtereve....kur do t'i hapni syte e mendjes ju duduma
    Si duket e nuk e njifshe Pal tinxakun, i cili ishte mersenar qe priste koka t'krishteresh !
    Paramendo sikur Hitleri t'ishte kthyer pas gjenocidit dhe t'u kishte then ēifuteve se ka takuar Zotin, dhe tani do vendoset ne krah te tyre ? A do ishin kaq budallenje per ta percjell ?!
    Paramendo sikur sulltan Mehmeti te kishte shfarosur nje popull te tere(gjenocid) e t'u kishte mesuar te mbijetuarve se e beri qe t'u jepte fene e perkryer te nje harapi, a do te ishin kaq budallenj sterniperit e atyre t'i thurnin lavde zemerderrit Mehmet???!
    Pa pyete pak veten, dudum!!
    Pali ishte nga Tarsi, turqia ! Qe dmth, sot do ishte turk - elhamdurilah !
    Aha,do te ishte si ti dmth......epo, ju mazllemat keshtu e mesoni historine!! Hajt te themi atehere se fene e Krishtit nder ilire, e perhapi nje turk!! Duhet te ndjehesh mire me tere keta turq te sojit tend......

    Te jan harxhu argumentet, je konsumu...
    ....ahahahah...nje mazllem akuzon nje te krishtere se s'paska argumente.....ahahahhahaahah....o dudum, po shih se e ke edhe me Kuran qe te mos diskutosh me te krishteret, se kane epersi!!
    Perderisa perhapet Islami, krishterizmit i bie kotacioni, dhe jo ne afrik, azi atje ku s'kan buk per t'ngrene, por ne evrope ! Dhe t'i ceka sherret e prifterinjeve qe deshiron t'i mesosh urrejtjen.
    Ahahahahahh....gjysmanalfabeti thote "kotazioni"....ahahahahahah....si ka mundesi qe ky Islami ka per ame vetem kercenime dhe dhune??!!
    Ti pellet per urrejtje muslimanesh dhe shfarosje ! Ti ne nje menyr, je i krishter mir qe i takon mesjetes.
    Jo dudum, jo!! Une urrej ideologjine islame dhe shembullin e proffetit kriminel....e jo myslimanet!!!
    Une therres ne njohjen e Islamit per ate qe eshte, nje ideologji fashiste e kriminele, dehumanizuese e skllaveruese, fe e Antikrishtit per goje te nje profeti kriminel!!Kaq..

    Mos ke dert per kete pune,
    S'ka dert jo, Shqiptaret s'kane per t'u arabizuar...keshtuqe kaq ta beni dhembin ju dudumat, s'ka per te pasur kurre ligj e harapesh kriminele ne Shqiperi!!

    Po, ti minoritet ne Shqiperi ! Un po ta them, meqense si katolik qe je, s'ke qen kurrnjehere mazhorant ! Ju minoriteti katolik jeni ata qe manipuloni me historin, dhe mundoheni sepaku qe Kosova, te kishte qen me shumic katolike, por prap se prap, faktet s'perputhen, katoliket jan te vetmit qe nuk ndrruan besimin, ishit 3%, dhe kaq ngelet dhe do ngelni.
    Ka qene apo s'ka qene shumice katolike, pak rendesi ka....ka renddesi qe kane qene ne shumice kunder turkut e harapit!!Pike!
    S'do kete prerje kokash, se rregullat e tolerances ne i vendosim, mazhoranca !
    Ah, jeni ju ne qeveri???!
    Jarigas

  5. #644
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-09-2013
    Postime
    58

    Pėr: Perse vetem shqiptaret u konvertuan ne Islam e jo popujt fqinje?

    Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
    ather pse serbi i cili na shtypi ne menyren me qnjerzori smundi te naj ndrroj fen

    pse enver hogja smundi ti bej shqiptaret ateista

    une kurr sdo pajtohem qe feja eshte pranu me dhun sepse feja mbahet ne zemer dhe askush nuk mundet me dit se qfar ke ne zemer

    dhe une jam musliman mirpo fe teter askush smundet me me imponu me dhun sepse une mundem te them jam i krishter apo jehud por ne zemer kam fen islame te cilen mundem te praktikoj ne shtepi ne dhomen time ku askush sdo me shoh se qfar bej

    ather sot qfar po i pengon shqiptaret qe te kthehen ne fen e te parve sot jan te lir askush nuk i pengon pse nuk kthehen

    PSE MOR KAPSOLL FEJA E TPARVE CILA KEKA SIMAS TEJE .NESE TI KERKO QE SHQIPTART TI KTHEHEN NE FEN E TPARVE I BIE TE KTHEHEN NE KRISTIANIZEM.SHQIPTART ISHIN TEPART ATA QE PRANUAN KRISTIANIZMIN SI FE ZYRTARE E KOMBIT DHE E MROJTEN ATE.KOSTANDIN ISH PERENDORI I PAR I ROMES DHE I SHQIPTARVE .KUR KY U NDA NA KISHA E ROMES PER PIKPAMJE TE NDRYSHME ME KISHEN ROMAKE AI E QUAJTI FEN E SHQIPTARVE Ortodok ne gjuhen e pellazgve te greqis,qe dote thot Greket Serbt sllavomaqedonasit sllavo Malazezt Sllavo serbt etj etj shtete sllave Ortodoksin e moren nga shqiptart shqiptart jan ata qe e krijuan Ortodoksin qe ne greqisht dote thot i drejte ndersa katolik dote thot i pergjithshem.Ti zotni mbaje fen ne zemer sepse feja eshte personale,e persa i perket Fes Islamizmi nuk i shpetoi shqiptart pa i asimilu,asimilimin e shpetuan vet shqiptart katolik ortodok musliman tecilt luftuan krah per kra per shqiptarizem per komb;^pra ata tpart tane nuk ishin me idiot se na qe luftuan krah perkrah njeritjetrit sepse jemi vellezer jemi nje gjak,me turqit apo me shtetet muslimane sna bashkon as kombi as gjaku,feja eshte diēka personale siē e thash edhe me lart;kshu qe turp ku i nigjo ca gjera te pa kuptimta;kur egzistuan iliret nuk kishte komb tjeter ne ballkan ballkan u quajt per interes te europes qe lejuan te krijohen shtete ne trojet ilirike;gadishulli ilirk eshte qujt deri sa europa kurv e quajti gadishulli ballkanik;ik lexo e kuptoje historin e se vertetes se nuk te bamton e verteta thjesht te hap syt qe ta kesh parasysh te verteten.

  6. #645
    i/e regjistruar Maska e skampin
    Anėtarėsuar
    12-01-2003
    Vendndodhja
    Spanjė
    Postime
    947

    Pėr: Perse vetem shqiptaret u konvertuan ne Islam e jo popujt fqinje?

    Pershendetje
    Kam ca vite pa hyre ne forum dhe tema pare qe me zune syte ishte kjo tema e urrejtjes ndershqiptare, dhe po mendoja me vete si ka mundesi qe ne vitin 2016 akoma ka nder ne nga ata qe i thurin lavde pushtuesit 500 vjecar, lavde se na degjeneroi dhe na la mbrapa te gjitheve dhe mbrapa vetes. Ma mer mendja se sdo kete ndonje komb tjeter te pakten europian qe ti thuri lavde atije qe e ka shkelur me mire se keta perfaqesuesit e sulltan hashures.
    Kujdes nga shkjau
    Kujdes nga greku
    Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
    AT GJERGJ FISHTA

Faqja 33 prej 33 FillimFillim ... 23313233

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •