Close

Rezultati i Sondazhit: Kush Mendoni se ka qen politikani me strateg e me i afte ne historine Shqiptare?! Pos

Votues
155. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Enver Hoxha

  45 29.03%
 • Sali Berisha

  24 15.48%
 • Fatos Nano

  11 7.10%
 • Edi Rama

  4 2.58%
 • Ibrahim Rogova

  43 27.74%
 • Ashim Thaci

  20 12.90%
 • Gjergj Kastrioti

  8 5.16%
Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 219
 1. #21
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga gsvangjeli Lexo Postimin
  Ismail Qemali...., strategji pėr shpalljen e pavarėsisė, me negociata tė pafundme brenda vendit e jashtė tij pėr njohjen nga fuqitė e mėdha.

  Ramiz Alia....
  strategji pati qė u ngjit nė krye tė shtetit..
  por edhe qė ndryshoi sistemin..

  tė tjerėt janė:
  kriminelė(si Xhaxi Enver), mafiozė(si Fatosi), gomerė(si Sala, qė perėndia i shtoftė ditėt).
  lol me i vecante postimi yt dhe me thenie deri diku te verteta
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Ramiz Alia nisi reforma te mira ,te guximshme por u fut mafia e prishi gjdo gje.
  Ne Kosov ishte Ibrahim Rugova .Ai ishte njohes i mir i rrjedhave politike,parashohi luften ne Slloveni ,kruatci, bosne e Kosove.
  Njohes i realitetit dhe rrethanave ne Kosov beri nji politik te matur violente qe ti ndihmoj qe bota ta kuptoi ralitetin e hidhur ne Kosov.
  Kosova nen udhheqjen e tij u be e njohur ne ter boten .Kjo esht ralitet sa me heret edhe boshnjaket na quani makedonci se sdinin qa e kush esht Kosova.
  Rugova gzonte nji respekt ne gjith boten demokratike .
  Bota filloj ta quj Gandi i Kosoves.
  Politika e zgjuar i ndihmoj Kosoves ta kuptoi bota kush ishte satrapi i ballkanit ,sepse po te ishte konflikti ne Kosov para Bosne kish la dreqi therra ne ne e me ne.
  Rugov me nena shqiptare nuk ben.
  Lart pames ,i matur ,karizmatik,duk te mrekullueshem,i shkathet dhe mbi te gjitha gjak i paster shqiptari.
  Mos na raft me harru.

 3. #23
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sali Berisha dhe Arta Dade! kombinim bukur ky !!

 4. #24
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime
  Qeke demokrat i flakt mduket :P
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 5. #25
  Perjashtuar Maska e DARDANI.ZH
  Anėtarėsuar
  17-01-2009
  Postime
  158
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ibrahim Rugova i Vetmi Dhe I Fundit Te Gjithe Te Tjeret Kan Qen Dhe Jan Mashtrus Dhe Po Ashtu Me Biografi Te Dyshimta

 6. #26
  Perjashtuar Maska e DARDANI.ZH
  Anėtarėsuar
  17-01-2009
  Postime
  158
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga gsvangjeli Lexo Postimin
  Ismail Qemali...., strategji pėr shpalljen e pavarėsisė, me negociata tė pafundme brenda vendit e jashtė tij pėr njohjen nga fuqitė e mėdha.

  Ramiz Alia....
  strategji pati qė u ngjit nė krye tė shtetit..
  por edhe qė ndryshoi sistemin..

  tė tjerėt janė:
  kriminelė(si Xhaxi Enver), mafiozė(si Fatosi), gomerė(si Sala, qė perėndia i shtoftė ditėt).

  Shum e bukur per batut kjo .


  Dhandrri i greqis sherbetori i turqis mendon ti se shqiptaret jan aqe budallenj qe ti besojne ksaj teorie


  JOOOO SHOK JOOO SE MOS ME PASKAN PUSHKA E ISA BOLETINIT SE KISHE PA AS TI E AS ISMAL QEMALI PAVARSIN E SHQIPERIS BESA AS KAKEN SE KISHIT BO NE SHQIPERI ASNJANI:

  BOLLNI MA ME KET HISTROI VLLEHE SE NA PRISHT NERVAT  [QUOTEnegociata tė pafundme brenda vendit e jashtė tij pėr njohjen nga fuqitė e mėdha][/QUOTE]


  Me negociata qfar jan ato cili popull e ka fitur lirin me negociata ne ballkan

 7. #27
  Perjashtuar Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,818
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 30 postime
  Politikani me i aft ka qen ai qi boni Saliberalizimin e vizave ahahahahahahaha

 8. #28
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga intoccabile Lexo Postimin
  Politikani me i aft ka qen ai qi boni Saliberalizimin e vizave ahahahahahahaha
  E paske mor me qef te modh fare liberqalizimin... lol
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
  Anėtarėsuar
  25-01-2010
  Postime
  863
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Agroni i Ilireve. Ktheu nje garumbull te ergish ne fuqi rajonale dhe moneadhe ilire tregtohej ne mesdhe. Ndofta, nese nuk do kish vdekur aq heret, historia mund te kish shkuar disi ndryshe.

  Te tjere stratege ka pasurplot, por shumica kane punuar jashte shqiperise. Rast i dukshem jane Qyprillinjte e famshem.

 10. #30
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  ibrahim Rugova

 11. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  555
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Enver Hoxha.

 12. #32
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  32
  Postime
  3,862
  Faleminderit
  174
  110 falenderime nė 95 postime
  Do isha shum kurjoz qe te shikoja mendimet tuaja ne lidhje me temen, pas trazirave te fundit.

  Faleminderit!
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-12-2010
  Postime
  382
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Kjo eshte nje teme shume interesante qe kerkon edhe nje percaktim me te sakte nėse bėhet fjala " i zoti per veten" apo " per kombin". Preferoj tė vendos tre emra per kontribut madhor ndaj kombit shqiptar
  1. Skėnderbeu
  2. Ismail Qemali
  3. Ibrahim Rugova

 14. #34
  Heavy Metall Maska e trestenik
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  357
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime
  ibrahim rugova dhe bill klintoni pavarsisht se klintoni ishte amerikan e beri at qe ne smundeshim ta berim ndoshta edhe 100 vitet e ardhshem.
  High Voltage , Power Supply

 15. #35
  Isis Maska e Mon.Alisa
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Kingdom of the Night
  Postime
  658
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ibrahim Rugova......politikan me plot kuptimin e fjales
  "Effort creates intelligence."

 16. #36
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  29-09-2007
  Vendndodhja
  Windy City Chicago.USA
  Postime
  840
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ibrahim Rugova , Strateg

 17. #37
  Isis Maska e Mon.Alisa
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Kingdom of the Night
  Postime
  658
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga geezer Lexo Postimin
  Ibrahim Rugova , Strateg
  Motoja e Rugoves ishte sikurse motoja jote ne Profile"Justice for all"..ose me mire me thon sikur emri i albumit te Metallic-es
  "Effort creates intelligence."

 18. #38
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-12-2010
  Vendndodhja
  ....Europe...
  Postime
  1,184
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  ...Ibrahim rugvoa u kan nr 1 per me pi raki ,e duhan qaq shum ka pi sa qe deka i erdh prej Jacdk Danilesit e Dunhillit, plus ato vdiq ne karrik , d.m.th karrierist , keshtu ketij i erdh cofa nejse qaq ka pas ndergjegjje, tani u kan nr 1 edhe mu taku me kriminel t'jugosllavis si psh. sllobodan millosheviqin , perpos qe u takojke me kete u takojke shum edhe me popa russ...keshtu pra ni pijanec si rugova arriti njii popull ta genjej dhe ta mashtroj me rrena e kopalla per 18 vite rresht , sot e at dit kosova dhe populli i saj vujan nga pasojat qe ika lere pijani i coft...ai ishte turpi i shqiptaris ai ishte pengesa e pavarsis ....ai ishte nji perqars i popullit shqiptar , nuk ka lene prag shtepie shqiptare pa perqa ai i ndyt....u harroft sa ma shpejt .....ky coftin e meriton denimin edhe per se cofuri....

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Kanina
  Anėtarėsuar
  14-10-2010
  Postime
  553
  Faleminderit
  7
  10 falenderime nė 6 postime
  Gjergj Kastrioti dhe Ismail Qemali. vetem keta kane qene politikan te vertet dhe qe kane pasur shqiperin ne zemer. te tjeret vetem sa e kane lene shqiperin mbas, kush me korropsion kush me diktatur me genjeshtara intriga etj.

 20. #40
  sylar Maska e Jackie
  Anėtarėsuar
  21-10-2010
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  544
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ke vu gjithe plehrat aty (hiq rugoven)

  Personalisht politikani me i ndershem ,me strateg dhe me fisnik ,eshte dhe mbetet REXHEP MEJDANI ,ish presidenti shqiperise.
  Against all odds..

Faqja 2 prej 11 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •