Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  Thumbs down Rikthehet kontrolli i dyfisht n kufirin Kosov - Shqipri

  Merr fund metoda nj ndales, nj kontroll e aplikuar n pikkalimin kufitar Morin - Vermic q nga qershori i ktij viti. Q nga dita e djeshme t gjith udhtart q qarkullojn nga Shqipria n Kosov dhe anasjelltas jan t detyruar tu nnshtrohen kontrolleve t dyfishta si m par, si n hyrje ashtu edhe n dalje - n pjesn e Shqipris dhe n at t Kosovs. Dhnia fund e ksaj marrveshjeje ka krijuar radh kilometrike n kufirin Shqipri - Kosov, ndrkoh q drejtuesit e automjeteve dhe udhtart kan krkuar q kjo marrveshje t vazhdoj edhe me tej, pasi prfundimi i saj ka shkaktuar radh t gjata dhe bezdi n mesin e udhtarve e drejtuesve t automjeteve.
  Kjo sht vn re sidomos tek udhtart dhe drejtuesit e automjeteve q qarkullojn shpesh n kt relacion kufiri.
  Autoritetet e kufirit t Shqipris kan br t ditur se kjo marrveshje ka qen e prkohshme vetm pr sezonin turistik, pr tu krijuar lehtsira udhtarve q kan qarkulluar gjat ktij sezoni dhe sipas ktyre autoriteteve kan qen t shumt n numr.
  Megjithat, zyrtart shqiptar t kufirit shprehen optimist q s shpejti n pikkalimin kufitar Morin - Vermic do t aplikohet metoda Nj ndales, nj kontroll dhe kjo do t jet e vlefshme gjat gjith vitit.
  Presim q s shpejti t rifillojm aplikimin e ndalesave vetm n dalje dhe kjo t vazhdoj pr gjat gjith vitit. Por m par duhet t zgjidhen disa probleme teknike dhe politike, ku edhe Kosova t prfshihet n sistemin TIMS, por kt po e pengon mosantarsimi i Kosovs n INTERPOL, ka deklaruar komandanti i piks s kalimit kufitar t Morinit, Lavdrim Hoda.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230
  kto dy qeveri ta kujtojn filmin qe tash po shfaqet ne kosov GOMARET E KUFIRIT

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •