Close

Rezultati i Sondazhit: Ketu mund te votoni per krijimin ne poezi qe ju pelqen me shume

Votues
70. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • S'dua tė flas

  2 2.86%
 • Botė lėmsh (TORKE)

  2 2.86%
 • Ti ishe larg...

  1 1.43%
 • Ē'mė thua, ē'mė thua

  2 2.86%
 • Kujtimet pafund

  2 2.86%
 • Pritja nė parkun e qytetit

  1 1.43%
 • Zemra e jetės

  0 0%
 • Tė pritėm!

  6 8.57%
 • Kosovė, o vatėr stėrgjyshore

  1 1.43%
 • Tė zinjtė

  1 1.43%
 • Jeta

  0 0%
 • At...

  4 5.71%
 • Orfeu mė nanurisi

  0 0%
 • Nudo

  28 40.00%
 • Nė mund

  20 28.57%
 • Lindja e mengjesit

  0 0%
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #-19
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 30-10-2010 mė 00:49
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #-18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-02-2010
  Postime
  31
  Lindja e mengjesit - Nje lirike e bukur por teknika ende e pasofistikuar.

  Nė mund - Me ngjan si plagjarizem i Kiplingut "Ne mundsh" nje nga perlat e tij poetike. Eshte i njejti stil, ritem, ndertim. Te pakten sipas meje...

  Nudo - Nje gjetje artistike por tek tuk devijon ne shtresezimin e ideve. Mendoj se poezia duhet te ripunohet e rishihet.

  Orfeu mė nanurisi - Duket se poeti ka njohuri por eshte ende ne kerkim te stilit individual per te percjellur dijet dhe frymezimin e tij poetik.

  At...- Nje poezi e bukur ne ndertim, me perjashtim te strofes se katert qe mendoj se duhet ripunuar.

  Jeta - Nuk shoh mendimin e autorit mbi jeten por mbi dashurine. Ndoshta titulli nuk pershtatet me lenden e krijuar

  Tė zinjtė - Kjo poezi ka nje mendim filozofik shume te vecante dhe per mua do te perbente nje gjetje artistike, por fati qe nuk ka dale ne pah ideja qe eshte dashur te percillet per shkak te mos sofistikimit te stilit te shkruar, ben qe kjo poezi ta humbe sharmin e vet.

  Kosovė, o vatėr stėrgjyshore[ - Nje stil tipik rilindas (ne fakt duhet te jemi ne periudhen e postmodernizmit a.k.a modernizmit letrar shqiptar). Poezia eshte e ndertuar mire, me disa huazime fishtiane por qe kane mundur te gjejne nje vend pasqyrues ne vargjet e shkruara.

  Tė pritėm! - do ende pune per tu sofistikuar e per te treguar se eshte nje poezi.

  Zemra e jetės - Nje stil femije, lirike idile.

  Pritja nė parkun e qytetit - Do te thoja se kjo poezi ka gjetje artistike, pak ndikim stili migjenian, por mendoj se ende nuk eshte realizuar ideja qe ka dashur te shprehet permes vargjeve nga ana e autorit.

  Kujtimet pafund - Rilindja e dashurise qe ndikohet nga kujtimet, nga e kaluara, nje poezi pa stil. E pambrujtur artistikisht.

  Ē'mė thua, ē'mė thua - Nje poezi qe mbart mendim filozofik qe prej vargut te pare deri tek i fundit, ka dhe profesionalizem stili i autorit.

  Ti ishe larg...- Ka mendim filozofik dhe eshte nje poezi qe i perket postmodernizmit te ri shqiptar.

  Botė lėmsh (TORKE) - Nje poezi lemsh si dhe vete titulli. Nuk e di se si eshte klasifikuar si nje poezi ky 'krijim" pasi per mua ka me shume gjuhe prozaike se poetike.

  S'dua tė flas - Nje mendim i bukur filozofik, mgjth tek tuk kerkohet pak modifikim ne disa vargje, mendoj se eshte nje nga lirikat me te bukura te konkursit.

  Keto jane mendimet e mia ne lidhje me poezite e vendosura ketu.

 3. #-17
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Pax Deorum , ti me te vertet qenke ekspert , vetemse tek poezija pritja ne parkun e qytetit hiq nuk ke qen afer... se nuk ka lidhje ndikimi i migjenit , une mendoj se asht ndikimi i Herman Hesses i lidhur me Charles Bukowskin ...
  mendim i imi , keshtu kot.

 4. #-16
  i/e regjistruar Maska e Nanushi
  Anėtarėsuar
  14-09-2007
  Vendndodhja
  Pejė
  Mosha
  42
  Postime
  209
  Citim:
  Postuar mė parė nga Fiori
  [Vleresimi do te behet nepermjet temave sondazh. Votimet do te behen nga anetaret e forumit sepse ky konkurs organizohet nga Forumi per forumistet. Votat e anetareve qe kane me pak se 3 muaj te regjistruar ne forum nuk do te merren parasysh.Ēmimet e para (poezi & prozė) do fitojnė $100 dhe nga njė dhuratė simbolike. Vėndi i dytė dhe i trete do marrin nga nje certifikate].

  Suksese!


  p.s.emri ėshtė Fiori

  E nderuar Fiori,

  Bazuar tek rregulli ku thuhet: "Votat e anetareve qe kane me pak se 3 muaj te regjistruar ne forum nuk do te merren parasysh", deshta vetem te sqarohemi tek kjo pika, meqe kam vrejte qe ky rregull thuaja nuk po respektohet fare ketu tek forumi, e sidomos tek Konkursi Letrar Albasoul 2010 ku pjesa dermuese e votuesve jane te sapo regjistruar (sa per sy e faqe) dhe kan te drejten e votes tek punimet...Dua te ve ne pah, vetem gjetjet e fundit, fatkeqesisht, tek poezia ne konkurim "Ne mund", qe nga 18 votat e deritanishme, jane dhe keta votues:

  1. AjoVajza (regjistruar me 09-11-2010, total postime:0)
  2. Avi taca (regjistruar me 30-10-2010, total postime: 0)
  3. Capi (regjistruar me 16-11-2010, total postime:0)
  4. Ermelinda Eri (regjistruar me 12-11-2010, total postime:0)
  5. Follow Destiny (regjistruar me 13-11-2010, total postime: 0)
  6. Goca e mamit (regjistruar me 12-11-2010, total postime:0)
  7. Klea Fier (regjistruar me 12-11-2010, total postime:0 )
  8. Klea troka (regjistruar me 30-10-2010, total postime: 0)
  9. Tici Ticiana (regjistruar me 12-11-2010, total postime: 0)
  10. Tina Agalli (regjistruar me 13-11-2010, total postime:0)
  11. Valserxhio (regjistruar me 03-11-2010, total postime: 0)
  12. Xheni Elmazi (regjistruar me 16-11-2010, total postime:0)

  Per hire te korrektesise, dhe ndeshjes me rregullen e cekur mesiper, do doja te sqarohej kjo dukuri, por edhe per hire te ART dashesve, dhe krijuesve te tjere, qe jane ne pritje te votes se mirefillte...

  Me shume nderime
  Nanushi
  ‎..Strength is my mother for all the love she gave !!!

 5. #-15
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011
  Nanush,

  Rregullat do te ndiqen kur te mblidhen votat. Sigurisht ne e dime cilat jane rregullat dhe kur te zgjidhet fituesi arsyet dhe votat do jene transparente.

  Pershendetje,
  Fiori

 6. #-14
  Deivi
  Anėtarėsuar
  20-06-2010
  Vendndodhja
  Fier
  Mosha
  26
  Postime
  45
  Mendoj se eshte e drejte.

 7. #-13
  Deivi
  Anėtarėsuar
  20-06-2010
  Vendndodhja
  Fier
  Mosha
  26
  Postime
  45
  Mendoj se eshte e drejte.

 8. #-12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-02-2010
  Postime
  31
  Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
  Pax Deorum , ti me te vertet qenke ekspert , vetemse tek poezija pritja ne parkun e qytetit hiq nuk ke qen afer... se nuk ka lidhje ndikimi i migjenit , une mendoj se asht ndikimi i Herman Hesses i lidhur me Charles Bukowskin ...
  mendim i imi , keshtu kot.
  Une kam dhene mendimin tim. Migjeni vete pati ndikime nga autore te huaj (vecanerisht nga mendimet filozofike te Nices), sepse ne te kundert do te shkruante ashtu sic shkruanin dhe autoret e tjere te kohes se tij.

 9. #-11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-09-2007
  Vendndodhja
  Nė Sadovinė tė Jerlive- Viti - Kosovė
  Postime
  79
  Me sa di unė, nuk kam votuar akoma...
  exha...(Shpėtimi)

 10. #-10
  Natyre e turbulluar... Maska e Robbery
  Anėtarėsuar
  03-11-2007
  Vendndodhja
  Firenze
  Mosha
  31
  Postime
  1,449
  KUr jepen rezultatet dhe kur eshte konkursi tjeter se doja te merja pjese edhe une...u kujtova vone
  https://www.behance.net/robberysk1100

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Robbery pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

 12. #-9
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  708
  u mbylle gje votimi? Se nuk po e kuptoje se si votohet, cfare keni bere keshtu apo me keni hequr te drejten?

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar driniluka pėr postimin:

  bsdev (01-03-2017)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •