Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 36
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,027

  Krishterimi - Sa besimtar praktikant jane ne shqiperi

  Source : Wikipedia , listat e kishes katolike edhe asaj orthodoxe

  Kam perdorur google translate ...


  Katoliket :

  Rreth 16.8% -17% e popullsisė sė Shqipėrisė ėshtė katolike - emėrtimi i tretė mė i madh fetar pas Islamit dhe Orthodhoksizmit [1] [2].. Mė shumė se 100.000 shqiptarė katolikė janė tė vendosur nė Mal tė Zi nė jug nėn njė Komun shqiptare.

  Name Area Catholic Population %
  Archdiocese of Shkodrė-Pult Shkodėr 133,000 65%
  Diocese of Lezhė Lezhė 85,000 71%
  Diocese of Sapė Zadrima, Vau-Dejes 90,000 45%
  Archdiocese of Tiranė-Durrės Tirana 105,000 9%
  Diocese of Rrėshen Rrėshen 57,000 24%
  Apostolic .. Jugu Jugu i shqiperise 3,000 0.2%

  Total : afersisht 500,000

  Orthodoxet

  Pasues 700,000 veta ne baze te listave te kishes orthodoxe shqiptare pra 25 % afersisht

  Ne baze te ketyre figurave qe dalin ketu shqiptaret praktikant(ne total te populsise ) aktive jan 42 %

  Duke pasur parasysh se shqiperia eshte vend me shumice ateiste , pse disa insistojne ta quajne shqiperine vend me shumice muslimane edhe jo kristiane ?


  Flmnderit , diskutim te kendshem
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga IllyrianPatriot : 27-10-2010 mė 15:03

 2. #2
  Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  36
  Postime
  2,800
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin  Pasues 700,000 veta ne baze te listave te kishes orthodoxe shqiptare pra 25 % afersisht

  Ne baze te ketyre figurave qe dalin ketu shqiptaret praktikant(ne total te populsise ) aktive jan 42 %

  Duke pasur parasysh se shqiperia eshte vend me shumice ateiste , pse disa insistojne ta quajne shqiperine vend me shumice muslimane edhe jo kristiane ?


  Flmnderit , diskutim te kendshem
  shqiperia nuk eshte vend ateist dhe mund te them lirisht se ne shqiperi ka me se paku ateist ne bot

  42 % eshte shifer shum shum e madhe dhe une nuk e besoj
  eshte e vertet se kisha ka shum por besimtar ka pak dhe nese llogaritet ne objekte fetare ather krishterimi eshte ne vendin e par sepse ka me se shumti objekte fetare

  une mendoj se perqindja ne shqiperi te fes se krishter mund te jen deri ne 10 % por jo me shum nesei bashkangjiten edhe kombsit tjera mund te shkoj deri ne 20%

  ndersa ne kosov te krishter shqiptar jan diku 3 %

  ky eshte thjesht mendimi im dhe mu nuk me pengon edhe sikur e gjith shqiperia te jet e krishter
  Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
  Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,027
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  shqiperia nuk eshte vend ateist dhe mund te them lirisht se ne shqiperi ka me se paku ateist ne bot

  42 % eshte shifer shum shum e madhe dhe une nuk e besoj
  eshte e vertet se kisha ka shum por besimtar ka pak dhe nese llogaritet ne objekte fetare ather krishterimi eshte ne vendin e par sepse ka me se shumti objekte fetare
  e respektoj mendimin tend , po as mendimi tend edhe as i imi nuk ka vlera statistikore

  keto figura statistikore jan te dhena nga kishat , qe eshte mese normale qe dine sa persona kan ne listat e tyre

  shumica ne shqiperi eshte ateiste/agnostike edhe kjo dihet nga te gjithe banoret shqiptare te shqiperise , edhe kjo per te vetmen arsye qe ne kohen e enver hoxhes , fet ishin te ndaluara

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  po mir mor burr kto 25% e 17% gjith praktikant jan, nuk ka asni ateist nga radhet e te krishterve?
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 5. #5
  Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  36
  Postime
  2,800
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  shumica ne shqiperi eshte ateiste/agnostike edhe kjo dihet nga te gjithe banoret shqiptare te shqiperise , edhe kjo per te vetmen arsye qe ne kohen e enver hoxhes , fet ishin te ndaluara
  eshte e vertet se enver hoxha i ka shtyp fet mirpo nese nje person nuk shkon ne kish apo xhami nuk dmth se ai eshte ateist
  Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
  Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

 6. #6
  OPENMINDED Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  po mir mor burr kto 25% e 17% gjith praktikant jan, nuk ka asni ateist nga radhet e te krishterve?
  ka mer si jo, jam une, dhe ti ateist je por nga muslimanet hihihi

  ty te llogarisin per myslyman, mua te krishtere, eshte gallat me kta budallenjt si ximi abedini dhe ilia spiro lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 27-10-2010 mė 15:48

 7. #7
  OPENMINDED Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  Citim Postuar mė parė nga ximi_abedini Lexo Postimin
  eshte e vertet se enver hoxha i ka shtyp fet mirpo nese nje person nuk shkon ne kish apo xhami nuk dmth se ai eshte ateist
  po ca domethon mer gallof do i besh robt me zor ti mysliman dhe te krishter, tutkun
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga land : 27-10-2010 mė 15:49

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,027
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  po mir mor burr kto 25% e 17% gjith praktikant jan, nuk ka asni ateist nga radhet e te krishterve?
  keta jan praktikant te fes te tyre , edhe jo ateist

  Nje ateist nuk munded te jete katolik as musliman etc
  Nje katolik,ortodox,musliman nuk mundet te quhet ateist ...

  Ateist dmthne nuk beson ne zot ... pra keta(42% te populsise ne shqiperi) si rrjedhoje jan praktikant
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga IllyrianPatriot : 27-10-2010 mė 15:50

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  keta jan praktikant te fes te tyre , edhe jo ateist

  Nje ateist nuk munded te jete katolik as musliman etc
  Nje katolik,ortodox,musliman nuk mundet te quhet ateist ...

  Ateist dmthne nuk beson ne zot ... pra keta(42% te populsise ne shqiperi) si rrjedhoje jan praktikant
  me ni fjal ti po thu se 100% e ktyne 42% jan kristian?


  ne shqipri shumica jan jopraktikant nuk jan shumica ateista
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Citim Postuar mė parė nga Aerosmith Lexo Postimin
  ka mer si jo, jam une, dhe ti ateist je por nga muslimanet hihihi

  ty te llogarisin per myslyman, mua te krishtere, eshte gallat me kta budallenjt si ximi abedini dhe ilia spiro lol
  exactly my point lol
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 11. #11
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  Source : Wikipedia , listat e kishes katolike edhe asaj orthodoxe

  Kam perdorur google translate ...


  Katoliket :

  Rreth 16.8% -17% e popullsisė sė Shqipėrisė ėshtė katolike - emėrtimi i tretė mė i madh fetar pas Islamit dhe Orthodhoksizmit [1] [2].. Mė shumė se 100.000 shqiptarė katolikė janė tė vendosur nė Mal tė Zi nė jug nėn njė Komun shqiptare.

  Name Area Catholic Population %
  Archdiocese of Shkodrė-Pult Shkodėr 133,000 65%
  Diocese of Lezhė Lezhė 85,000 71%
  Diocese of Sapė Zadrima, Vau-Dejes 90,000 45%
  Archdiocese of Tiranė-Durrės Tirana 105,000 9%
  Diocese of Rrėshen Rrėshen 57,000 24%
  Apostolic .. Jugu Jugu i shqiperise 3,000 0.2%

  Total : afersisht 500,000

  Orthodoxet

  Pasues 700,000 veta ne baze te listave te kishes orthodoxe shqiptare pra 25 % afersisht

  Ne baze te ketyre figurave qe dalin ketu shqiptaret praktikant(ne total te populsise ) aktive jan 42 %

  Duke pasur parasysh se shqiperia eshte vend me shumice ateiste , pse disa insistojne ta quajne shqiperine vend me shumice muslimane edhe jo kristiane ?


  Flmnderit , diskutim te kendshem

  Per ēka te diskutohet ketu, ti "patriot" me bataria ?!
  Le te jen sa te jen, s'shoh asgje te dobishme te flasim per ta.
  Aq me shume qe jan, aq me mir per komunitetin e tyre.
  Aq me pak ateista, aq me mir per kombin shqiptar !
  "Shqiptar, Elhamdulilah"

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,027
  Citim Postuar mė parė nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
  Per ēka te diskutohet ketu, ti "patriot" me bataria ?!
  Le te jen sa te jen, s'shoh asgje te dobishme te flasim per ta.
  Aq me shume qe jan, aq me mir per komunitetin e tyre.
  Aq me pak ateista, aq me mir per kombin shqiptar !
  shiko zogu ... nqs nuk te intereson mos u fut te kjo tem , eshte kaq e kollaj ca here

  P.S po de fanatizoheshin te tere me fete e tyre si puna e disa talibaneve , edhe disa te tjereve nga fet e tjera , sot shqiperia nuk do ishte shtet ...

  apo mos enderron nje bosnje te re edhe ti ???
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga IllyrianPatriot : 27-10-2010 mė 16:17

 13. #13
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  shiko zogu ... nqs nuk te intereson mos u fut te kjo tem , eshte kaq e kollaj ca here

  P.S po de fanatizoheshin te tere me fete e tyre si puna e disa talibaneve , edhe disa te tjereve nga fet e tjera , sot shqiperia nuk do ishte shtet ...

  apo mos enderron nje bosnje te re edhe ti ???
  Pse mor vremq, nuk preokupohesh per fejen tende ku Greku te shkel mbi krye ?
  Leri ti talebanet dhe katoliket rehat, se ata njeher per njeher, mese miri i kan punėt !

  Edhe kjo tem meriton te mbyllėt, meqe eshte absurde te pyeten njerzia se sa besojn katoliket ne Zot ?!!! Ku e dim ne se sa besojn ata ?! Pse flet budallaqe keshtu lidhje-pa-lidhje !?!?
  "Shqiptar, Elhamdulilah"

 14. #14
  Ne qofte se matematika nuk eshte opinion, sipas ketyre shifrave, na del se ne Shqiperi islami eshte reduktuar ne pakice fetare.

 15. #15
  Citim Postuar mė parė nga gerrard73 Lexo Postimin
  Ne qofte se matematika nuk eshte opinion, sipas ketyre shifrave, na del se ne Shqiperi islami eshte reduktuar ne pakice fetare.

  Sa banor i ka shqiperia ?
  "Shqiptar, Elhamdulilah"

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,027
  Citim Postuar mė parė nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
  Pse mor vremq, nuk preokupohesh per fejen tende ku Greku te shkel mbi krye ?
  Leri ti talebanet dhe katoliket rehat, se ata njeher per njeher, mese miri i kan punėt !

  Edhe kjo tem meriton te mbyllėt, meqe eshte absurde te pyeten njerzia se sa besojn katoliket ne Zot ?!!! Ku e dim ne se sa besojn ata ?! Pse flet budallaqe keshtu lidhje-pa-lidhje !?!?
  ore ti vetem kete di te thuash ... kjo duhet te mbyllet , ajo nuk duhet , kjo nuk me pelqen ...

  mos valle jam futur un ketu per te shkruajtur c fare do te degjosh

 17. #17
  Citim Postuar mė parė nga IllyrianPatriot Lexo Postimin
  ore ti vetem kete di te thuash ... kjo duhet te mbyllet , ajo nuk duhet , kjo nuk me pelqen ...

  mos valle jam futur un ketu per te shkruajtur c fare do te degjosh
  E di qellimin e politikes tende, por po te them qe tema palidhje s'ke pasur nevoj te hapesh.

  Per cfar te flitet ketu ? A eshte e vertet se jan kaq shum besimtar apo jo ?!

  Ku ke pa ti qe matet besimi i ndokujt ? Mjafton qe ata te deklarohen si katolik, per te kuptuar qe eshte ēeshtje e tyre private se a shkojn ne kishe apo jo !
  "Shqiptar, Elhamdulilah"

 18. #18
  Citim Postuar mė parė nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
  Sa banor i ka shqiperia ?
  Ndoshta 3 milion...nuk e di.

 19. #19
  Citim Postuar mė parė nga gerrard73 Lexo Postimin
  Ndoshta 3 milion...nuk e di.
  Sa kosova ????

  Kosova i ka mes 2.5 e me shume,.. si eshte e mundshme qe Shqiperia te ket kaq pak kur para 10, 15 viteve i kishte 3 milion.

  E si mund te flasim per % kur se dini as sa banor ka shqiperia ?!
  "Shqiptar, Elhamdulilah"

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e IllyrianPatriot
  Anėtarėsuar
  27-06-2010
  Postime
  1,027
  Citim Postuar mė parė nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
  Ku ke pa ti qe matet besimi i ndokujt ? Mjafton qe ata te deklarohen si katolik, per te kuptuar qe eshte ēeshtje e tyre private se a shkojn ne kishe apo jo !
  qellimi i temes eshte mese i qarte ...

  edhe eshte per te diskutuar numrin e besimtareve te krishtere ... edhe pse shqiperia nga ca si puna jote quhet si vend me shumice muslimane , kur muslimanet jan pakice

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •