Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
  1. #1

    Shteti shqiptar premtoi dyshtatësi për shqiptarët e Kosovës që më 1992

    Që në vitin 1992 shteti shqiptar u pati premtuar shqiptarëve të Kosovës se do t'u mundësohet të kenë dyshtetësinë dhe natyrisht edhe pasaporta shqiptare.
    Deri me tashti kjo nuk u realizua kurrë.
    Di kush, vallë të ketë shpresë tani të realizohet kjo?
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  2. #2
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Që në vitin 1992 shteti shqiptar u pati premtuar shqiptarëve të Kosovës se do t'u mundësohet të kenë dyshtetësinë dhe natyrisht edhe pasaporta shqiptare.
    Deri me tashti kjo nuk u realizua kurrë.
    Di kush, vallë të ketë shpresë tani të realizohet kjo?
    kërkoj ndjesë se më paska dalë titulli me gabim teknik. Fjala "dyshtatësi" duhet të ndreqte në " dyshtetësi"
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 27-10-2010 më 06:02
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  3. #3
    Trepca&Chelsea
    Anëtarësuar
    08-03-2009
    Postime
    104
    Une mendoj qe kjo ka mu realizu se shpejti sepse kur ja nis me fol Albin Kurti behet te gjitha.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
    Anëtarësuar
    25-01-2010
    Postime
    860
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    Që në vitin 1992 shteti shqiptar u pati premtuar shqiptarëve të Kosovës se do t'u mundësohet të kenë dyshtetësinë dhe natyrisht edhe pasaporta shqiptare.
    Deri me tashti kjo nuk u realizua kurrë.
    Di kush, vallë të ketë shpresë tani të realizohet kjo?
    Kur te na lejohet nga amerikanet. Ose nga BE-ja, qe do fshinte shengenin per ne nese do e benim. Megjitahte vete nuk shoh se pse duhet dhene dy-shtetsia. Te heqesh cdo pike doganore ehste nej gje, po njesimi i shtetesise (dy-shtetesia aty do conte) eshte teresishst tjeter. nuk kemi c'fitojme, as ne shqiperi, as ne ksoove, nga kjo.
    Kantonizimi i hapësirës shqiptare, rruga e vetme drejt zhvillimit!

  5. #5
    Citim Postuar më parë nga Zoti Basha Lexo Postimin
    Kur te na lejohet nga amerikanet. Ose nga BE-ja, qe do fshinte shengenin per ne nese do e benim. Megjitahte vete nuk shoh se pse duhet dhene dy-shtetsia. Te heqesh cdo pike doganore ehste nej gje, po njesimi i shtetesise (dy-shtetesia aty do conte) eshte teresishst tjeter. nuk kemi c'fitojme, as ne shqiperi, as ne ksoove, nga kjo.
    Zoti Basha, po them për vete unë do të kisha dëshirë të kisha një pasaportë shqiptare. Jo që më hyn dicka në përdorim, por thjesht kam dëshirë.

    P.S. Sa për pasaportat shqiptare, në vitet e 90 kanë pasur një rëndësi të vecantë. Sa njeriu ka rrezikuar, ndoshta edhe ka humbur jetën, për mungesë të një pasaporte shqiptare, të cilën në fakt "pushteti" ua pati premtuar shqiptarëve të Kosovës.
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,511
    E kan premtu!Po nuk e kan premtu pa lek.....(Aty duhet me u pagu roja te spitali,e ti kerkon pashaporta).

  7. #7
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Hahah, ai person qe ju ka premtu pashaporta ca thote tani nuk e thote pas 5 minutash

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Hanny
    Anëtarësuar
    28-10-2010
    Vendndodhja
    qitu..
    Postime
    349
    valla un jom thellsisht e indinjume, jo per nenshtetsi jo, po qysh nuk na dha pare shteti i Shq neve t'Kosove per deklarimin e ton si shqiptar more amon!!edhe un du pare sikur ata neper Himare e Co. lol...

    nejse, duke lon hajgaret me ni an, nuk e shoh si gjo normale me jep nenshtetsi kshtu veq hajt...qdo Shtet ka rregullat e tij qe duhet me rrespektu per me marr nenshtetsin...shumica e shqipeve n'Kosove prsh jon autokton, nuk osht qe kan emigru nga Shqipnia, kshtu qe dhonja e nenshtetsin nuk m'duket gjo e arsyshme...ka disa kosovar amo qe kan origjin nga Shqipnia e, nqs jon n'gjendje me vertetu prejardhjen e tyne, duhet me pas te drejt me u pajis me nenshtetsin e Shqipnis...

    un personalisht boll qef kisha pas me fitu ni pashaport t'Shq, jo per gjo po e kisha pre ate shqiponjen dhe e kisha kap mi harten me ylla te pashaportit tem kosovar lol..
    Ndryshuar për herë të fundit nga Hanny : 05-11-2010 më 06:33
    MOS MA TESH, QAQ DI ME T'THON

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e fegi
    Anëtarësuar
    29-05-2009
    Postime
    5,767
    Paskan mi marre te gjithe me ik jashte?

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •