Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-11-2008
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Problem me djegjen e CD n MacOs

  Prshndetje,kam nj loptop Hp pavillion duo core me 2.10 dhe ram 4gb.Kam sistemin e windows 7,mirpo dshiroj ta instaloj edhe MacosX .Disa her kam tentuar mirpo pa sukses.Kam prshtypjen se krejt problemi sht n djegjen e CD.
  Kam shkarkuar disa her nga interneti kt sistem n formatin ISO ,por kur po e hapi n formatin ISO pr djegje aty po qet vetm 192Kb,prej afr 6gb q ka shkarkimi i saj. Pse ndodh kjo q prej 6gb shkarkim n formatin Ultraiso ,kur e hapi pr djegje ma qet aty vetm disa kb.Ku qndron problemi a mundet dikush me ndihmuar.

 2. #2
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Antarsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,927
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  --->iATKOS
  Prektora

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  192Kb thot windowsi sepse nuk i njeh formatet tjera kurse e verteta eshte ndryshe, vetem djeg me shpejtsi minimale dhe provo boot duke mbaj shtypur f8 dhe pastaj startoje cd me komanden -v dhe vijo udhzimet tjera.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e LuLiKraS
  Antarsuar
  08-10-2005
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  181
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Mos u lodhe hyn ketu dhe shkarkoje drjet per drejt prej faqes zyrtare.
  http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us


  Vetem formularet mbushi siq i ke kompjuterin dhe shkarko direkt.
  Sjam kunder askujt., ne raste se ke pergjegjesi Kombetare dhe je i pa afte per to...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •