Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-11-2008
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Si konfigurohet rrjeti n TCP/IP n MacOs X

  Kam nj kompjuter iMac,por nuk po mundem ta lidhi me rrjet. Nuk po mundem t gjej TCP/Ipv4 pr ta konfiguruar. Rrjetin e kam me IP,p.sh
  IP address:
  Subnet mask:
  Default gateway:

  DNS server address
  Nse mundet dikush me trguar se qfar duhet t bj pr t konfiguruar.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-10-2007
  Postime
  833
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Tek Apple- dmth molla, kliko Preferences - me pas Network.
  Dhe tek Me pas zgjidh Manually dhe vendosi te dhenat qe i ke...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •