Close
Faqja 58 prej 59 FillimFillim ... 84856575859 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,141 deri 1,160 prej 1167
  1. #1141
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-03-2006
    Postime
    141
    Citim Postuar mė parė nga Kildare Lexo Postimin
    Pershendetje ne USB nuk me shfaqen disa fajlle, aty jan mirpo nuk po mi qet si mund ti gjej?!
    Shkarko programin card recovery ,eshte portable kliko tek free downlad .
    http://uploading.com/files/m59b1e54/....Patch-UST.rar

  2. #1142
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2010
    Postime
    43

    problem me winrar

    jam duke u perpjekur me hap video klipa nga rapidshare ..shkarkimi po behet me sukses besoj ..por mbasi kryhet shkarkimi i klipit ,ku ju e dini se tani gjendet ne winrar..e ky winrar nuk po e hap tani klipin ...qe qe disa klipa kam provu por nuk e hap ...aktualisht e kam winrar 4.1.0.0 me heret e kam pas winrar 390 po as ky nuk po e hap e keshtu ne propertis ne winrar e tregon madhesin e klipit po ashtu edhe ikonen e windows ..keshtu qe i hap winrari te gjitha klipet e dokumentet qe gjende ne komjuter por vetem ate qe e kam shkarku nga rapidshare nuk e hap.
    tregomni nese duhet ndoni tjeter winrar me instalu apo diqka tjeter.
    ju faleminderit per mirkuptim.

  3. #1143
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    359
    Kur te shkarkosh dicka qe eshte e komprimuar me Winrar, duhesh ta dekoprimosh/ekstraktosh, besoj qe ke tentu me ekstrakt ato winrar file, nese po cfare errori po te shfaq, posto nje foto ne forum.
    Vinnie Paz & Ill Bill-Children of God goo.gl/5IP20

  4. #1144
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anėtarėsuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar mė parė nga bekimi36 Lexo Postimin
    jam duke u perpjekur me hap video klipa nga rapidshare ..shkarkimi po behet me sukses besoj ..por mbasi kryhet shkarkimi i klipit ,ku ju e dini se tani gjendet ne winrar..e ky winrar nuk po e hap tani klipin ...qe qe disa klipa kam provu por nuk e hap ...aktualisht e kam winrar 4.1.0.0 me heret e kam pas winrar 390 po as ky nuk po e hap e keshtu ne propertis ne winrar e tregon madhesin e klipit po ashtu edhe ikonen e windows ..keshtu qe i hap winrari te gjitha klipet e dokumentet qe gjende ne komjuter por vetem ate qe e kam shkarku nga rapidshare nuk e hap.
    tregomni nese duhet ndoni tjeter winrar me instalu apo diqka tjeter.
    ju faleminderit per mirkuptim.
    Instalo 7Zip

    Pershendetje

  5. #1145
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-10-2010
    Postime
    43

    mesazhi ! winrar

    kur tentoj me shkarku klipin nga winrar duke shtypur butonin e djathe me :extract to the specified folder ,ajo menjeher fillon te shkarkoj por deri ne gjysme te ruges ndalet dhe hapet perpara ni ni mesazh :WINRAR diagnostic messages , dhe me te ndalet gjithqka

  6. #1146
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    359
    Citim Postuar mė parė nga bekimi36 Lexo Postimin
    kur tentoj me shkarku klipin nga winrar duke shtypur butonin e djathe me :extract to the specified folder ,ajo menjeher fillon te shkarkoj por deri ne gjysme te ruges ndalet dhe hapet perpara ni ni mesazh :WINRAR diagnostic messages , dhe me te ndalet gjithqka
    Po kjo te ndodhe vetem me nje file, kjo ndodhe pasi e ke shkarku ate file gjate shkarkimit ndodhe qe korruptohet file, dhe nuk ekstraktohet, shkarko edhe njehere, dhe duhet ektraktohet !
    Apo te ndodhe me te gjithe filet qe jan RAR ?
    Dhe posto foto, full errorin.
    Vinnie Paz & Ill Bill-Children of God goo.gl/5IP20

  7. #1147
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-08-2007
    Postime
    197

    Si mund te veproje

    Do te desha qe te te merrja gjithe te dhenat qe kam ne nje folder te vendosur ne nje nje komp. qe ka windows Xp dhe ti kaloja ne nje kompjuter tjeter qe ka Windows 7 profesional, duke perdorur kabell rrjeti. Si mundem te veproj. Ju faleminderit

  8. #1148
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    359
    Menyra me e lehte dhe e thjesht me ane te USB flash drive, sa te dhena ke ne ate foldere, sa MB apo GB ?
    Vinnie Paz & Ill Bill-Children of God goo.gl/5IP20

  9. #1149
    i/e regjistruar Maska e nince_tutes
    Anėtarėsuar
    17-12-2007
    Postime
    217
    beji share, dhe kapi nga pc tjeter, copy/paste

  10. #1150
    Menyren me e sakte eshte e djalit me siper sepse me kabull rrjeti do e kesh me te veshtire
    nese do te veprosh me kabull
    ver server windows 7 edhe si client windows xp po do ngatrohesh
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  11. #1151
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-02-2006
    Postime
    280

    Ne cfar formati ta ruaj

    Kam shkarkuar programin Wondershare QuizCreator por spo di se ne cfar formati te ruaj testin pasi ta perfundoj, ne menyre qe ta perdor nga nxenesit.
    Faleminderit

  12. #1152
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Mund ta eksportosh quizin e krijuar si exel file nqs quizet do shperndahen te nxenesit ne leter.,ose krijosh exe file(makromedia projekt file ku
    materiali ne shockwave flash,swf eshte konvertuar ne exe file) dhe te luhet ne ekranet e cdo kompjuteri me klikimin ne ate exe file,ose mund ta ruash si flv(flash file),ose swf file.Kmpjuterat ne klase duhet te kene te instaluara ne rastin e flv dhe swf file,makromedia shockwave player,adobe flash player dhe Adobe Flash program(Program animacioni qe njeh dhe luan swf files)
    Mund te perdoret edhe funksioni Publish per ta publikuar si pako SCORM/AICC
    Duhet te kesh program LMS (learning management system) qe te arrish ta ruash quizin si pako SCORM/AICC ne sistemin LMS dhe nxenesit ti bejne akses quizit nga kompjuterat e tyre
    Programe LMS qe duhet perdoren;
    Share Point
    ose
    Moodle
    ose
    WebCT
    ose
    BlackBoard
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 23-10-2011 mė 17:32
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  13. #1153
    Orfeu Maska e heron
    Anėtarėsuar
    07-10-2005
    Vendndodhja
    karrik para kompjuterit
    Postime
    225

    Thumbs up Dy pytje rreth fileve

    Pershendetje anatar te nderuar kush nga ju mund te me pergjigjet ne keto dy pytje me posht lidhje me filet dhe verqorit e tyre .

    1.
    Duke pasur parasysh kėto informata:
    - struktura “I-node” pėrmban referencat direkte pėr 12 blloqe tė
    shėnimeve
    - njė referencė pėr bllokun qė mban adresa indirekte tė njėfishtė
    - njė referencė pėr bllokun qė mban adresa indirekte tė dyfishtė
    - njė referencė pėr bllokun qė mban adresa indirekte tė trefishtė
    - madhėsia e bllokut ėshtė 8kB
    - Madhėsia e referencėes (adresės) ėshtė 4B

    Sa ėshtė madhėsia maksimale e fajllit nė kėtė organizim?



    2.
    Nėse gjatė shfletimit tė njė direktoriumi (folder) me anė tė komandės
    “ls -l”, hasim nė kėtė fajll:

    19 –rw-r--r-- 1 jeton staf 2009 Dec 12 12:14 fajlli1

    ēfarė mund tė thuhet pėr kontrollin e qasjes nė fajlli1?
    Ne jemi rezultat i asaj qe mendojm , but i think the life is energyyy E=m*c^2..........

  14. #1154
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    1) Teorikisht 64TB e 32GB e 16MB e 80kB Tanis e si arihet ne kete pike duhet ta kesh mesuar ne klase nese do ndihme thuaj se ku ke ngl e te te shpjegojme me shume.

    2) 19 –rw-r--r-- 1 jeton staf 2009 Dec 12 12:14 fajlli1
    Kontrolli dhe "qasja" e file ketu ne kete file tregohet nga 2 pjese
    1: –rw-r--r-- qe jane atributet e file ose sic quhen ne linux "permitions ose lejimet. ky grup perbehet nga 10 karaktere ku ndahen ne 4 grupe. Karakteri i pare nga e majta ne te djathte tregon lloin e emrit se cfare paraqet ky emer. ky karakter mer dy opsjone "d" nese emri eshte drejtori ose "-" nese emri eshte file i thjesht
    9 karakteret e mbetura ndahen ne tre grupe me nga 3 karaktere ku grupi i pare eshte useri pronar i file grupi i dyte i karaktereve tregon lejimet e grupit ku useri pronar mer pjese edhe grupi i trete perfshin gjithe userat e tjere te kompjuterit. cdonga keto grupe ka 3 karaktere "r" "w" edhe "e"/"x" atributi "e" perdoret ne UNIX ndersa atributi "x" perdoret ne linux. "r" tregon te drejten per READ pra per te lexuar file atributi "w" tregon te drejten per WRITE te shkrojtur ndersa atributi e/x tregon te drejten per EXECUTE aktivizuar/leshuar/filluar/egzekutuar.

    2: 1 jeton staf qe tregon pronarin edhe grupin ku pronari ben pjese pra pronari eshte useri JETON i cili ben pjese ne grupin STAF.

    Nga sa u tha me lart per file ne fjile ajo linje e "ls -l" tregon se:
    fajlli1 eshte nje FILE i krijuar nga useri JETON i cili ben pjese ne grupin STAF ku jetoni ka te drejte te lexoje edhe ndryshoje kete file ndersa grupi ku ai ben pjese edhe gjith perdoruesit e tjere kane te drejte vetem te lexojne kete file.

    Nese keto jane pyetje shkolle te sygjeroj te fillosh te mesosh me mire e te lexosh se jane gjera fillestare.

    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  15. #1155
    i regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-10-2007
    Vendndodhja
    Diku ne emigrim
    Postime
    709

    Dua te krijoj exe ose modifikoj ato

    Po kerkoje nje program pwer krijimin e programeve exe ose modifikimin e tyre por nuk po gjeje gje, kam provuar nje exehacker me duket por nuk me bene pune, ka mundesi te me tregoje ndonjeri se cfare programi duhet te perdore?

  16. #1156
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Visual Studio .net e ulu e meso programim ....hex editor
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  17. #1157

  18. #1158
    .................... Maska e iktuus
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261
    Ardi po ky shkruan kot mo. si nuk i vjen zore qe shkruan keto dallavere ahhahahaha. Ik re fillo me gjuhet programuese Java, html, dhe C. te duhet nja kater pese vjet shkoll. Ky dashka edhe ti modifikoka hahahaha. Pastaj specifikoje per cfare e do exe
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  19. #1159
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-10-2007
    Postime
    833

    ~word.doc

    Kam probleme me nje file word.
    Kam patur nje file 300kb word dhe tani ate e shoh ~word.doc 1kb.
    Ku mund te me kete shkuar origjinali?
    Si mund ta kthej?

  20. #1160
    Pėr SO Windows XP
    start>Search>For Files or Folders...>All files and folders
    All or part of the file name: *.doc (*.docx pėr skedarėt e krijuar me Word 2007, 2010)
    Look in: My Computer
    Search
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga baaroar : 07-11-2011 mė 16:01

Faqja 58 prej 59 FillimFillim ... 84856575859 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •