Close
Faqja 58 prej 59 FillimFillim ... 84856575859 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,141 deri 1,160 prej 1168
 1. #1141
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-08-2010
  Postime
  30
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up

  Gjenden rehat me Linux . Nuk ka nevoje te perdorni programe apo komanda manuale per te bere nje reset te attributeve . Megjthese do te ishte me mire te mesonit llogjiken se cfare atributesh nje virus i vendos skedareve .

 2. #1142
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-03-2006
  Postime
  142
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kildare Lexo Postimin
  Pershendetje ne USB nuk me shfaqen disa fajlle, aty jan mirpo nuk po mi qet si mund ti gjej?!
  Shkarko programin card recovery ,eshte portable kliko tek free downlad .
  http://uploading.com/files/m59b1e54/....Patch-UST.rar

 3. #1143
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-10-2010
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  problem me winrar

  jam duke u perpjekur me hap video klipa nga rapidshare ..shkarkimi po behet me sukses besoj ..por mbasi kryhet shkarkimi i klipit ,ku ju e dini se tani gjendet ne winrar..e ky winrar nuk po e hap tani klipin ...qe qe disa klipa kam provu por nuk e hap ...aktualisht e kam winrar 4.1.0.0 me heret e kam pas winrar 390 po as ky nuk po e hap e keshtu ne propertis ne winrar e tregon madhesin e klipit po ashtu edhe ikonen e windows ..keshtu qe i hap winrari te gjitha klipet e dokumentet qe gjende ne komjuter por vetem ate qe e kam shkarku nga rapidshare nuk e hap.
  tregomni nese duhet ndoni tjeter winrar me instalu apo diqka tjeter.
  ju faleminderit per mirkuptim.

 4. #1144
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  359
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur te shkarkosh dicka qe eshte e komprimuar me Winrar, duhesh ta dekoprimosh/ekstraktosh, besoj qe ke tentu me ekstrakt ato winrar file, nese po cfare errori po te shfaq, posto nje foto ne forum.
  Vinnie Paz & Ill Bill-Children of God goo.gl/5IP20

 5. #1145
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,062
  Faleminderit
  1
  128 falenderime nė 116 postime
  Citim Postuar mė parė nga bekimi36 Lexo Postimin
  jam duke u perpjekur me hap video klipa nga rapidshare ..shkarkimi po behet me sukses besoj ..por mbasi kryhet shkarkimi i klipit ,ku ju e dini se tani gjendet ne winrar..e ky winrar nuk po e hap tani klipin ...qe qe disa klipa kam provu por nuk e hap ...aktualisht e kam winrar 4.1.0.0 me heret e kam pas winrar 390 po as ky nuk po e hap e keshtu ne propertis ne winrar e tregon madhesin e klipit po ashtu edhe ikonen e windows ..keshtu qe i hap winrari te gjitha klipet e dokumentet qe gjende ne komjuter por vetem ate qe e kam shkarku nga rapidshare nuk e hap.
  tregomni nese duhet ndoni tjeter winrar me instalu apo diqka tjeter.
  ju faleminderit per mirkuptim.
  Instalo 7Zip

  Pershendetje

 6. #1146
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-10-2010
  Postime
  43
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  mesazhi ! winrar

  kur tentoj me shkarku klipin nga winrar duke shtypur butonin e djathe me :extract to the specified folder ,ajo menjeher fillon te shkarkoj por deri ne gjysme te ruges ndalet dhe hapet perpara ni ni mesazh :WINRAR diagnostic messages , dhe me te ndalet gjithqka

 7. #1147
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  359
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga bekimi36 Lexo Postimin
  kur tentoj me shkarku klipin nga winrar duke shtypur butonin e djathe me :extract to the specified folder ,ajo menjeher fillon te shkarkoj por deri ne gjysme te ruges ndalet dhe hapet perpara ni ni mesazh :WINRAR diagnostic messages , dhe me te ndalet gjithqka
  Po kjo te ndodhe vetem me nje file, kjo ndodhe pasi e ke shkarku ate file gjate shkarkimit ndodhe qe korruptohet file, dhe nuk ekstraktohet, shkarko edhe njehere, dhe duhet ektraktohet !
  Apo te ndodhe me te gjithe filet qe jan RAR ?
  Dhe posto foto, full errorin.
  Vinnie Paz & Ill Bill-Children of God goo.gl/5IP20

 8. #1148
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Si mund te veproje

  Do te desha qe te te merrja gjithe te dhenat qe kam ne nje folder te vendosur ne nje nje komp. qe ka windows Xp dhe ti kaloja ne nje kompjuter tjeter qe ka Windows 7 profesional, duke perdorur kabell rrjeti. Si mundem te veproj. Ju faleminderit

 9. #1149
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  359
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime
  Menyra me e lehte dhe e thjesht me ane te USB flash drive, sa te dhena ke ne ate foldere, sa MB apo GB ?
  Vinnie Paz & Ill Bill-Children of God goo.gl/5IP20

 10. #1150
  i/e regjistruar Maska e nince_tutes
  Anėtarėsuar
  17-12-2007
  Postime
  217
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  beji share, dhe kapi nga pc tjeter, copy/paste

 11. #1151
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Menyren me e sakte eshte e djalit me siper sepse me kabull rrjeti do e kesh me te veshtire
  nese do te veprosh me kabull
  ver server windows 7 edhe si client windows xp po do ngatrohesh

 12. #1152
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-02-2006
  Postime
  280
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Ne cfar formati ta ruaj

  Kam shkarkuar programin Wondershare QuizCreator por spo di se ne cfar formati te ruaj testin pasi ta perfundoj, ne menyre qe ta perdor nga nxenesit.
  Faleminderit

 13. #1153
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime
  Mund ta eksportosh quizin e krijuar si exel file nqs quizet do shperndahen te nxenesit ne leter.,ose krijosh exe file(makromedia projekt file ku
  materiali ne shockwave flash,swf eshte konvertuar ne exe file) dhe te luhet ne ekranet e cdo kompjuteri me klikimin ne ate exe file,ose mund ta ruash si flv(flash file),ose swf file.Kmpjuterat ne klase duhet te kene te instaluara ne rastin e flv dhe swf file,makromedia shockwave player,adobe flash player dhe Adobe Flash program(Program animacioni qe njeh dhe luan swf files)
  Mund te perdoret edhe funksioni Publish per ta publikuar si pako SCORM/AICC
  Duhet te kesh program LMS (learning management system) qe te arrish ta ruash quizin si pako SCORM/AICC ne sistemin LMS dhe nxenesit ti bejne akses quizit nga kompjuterat e tyre
  Programe LMS qe duhet perdoren;
  Share Point
  ose
  Moodle
  ose
  WebCT
  ose
  BlackBoard
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 23-10-2011 mė 17:32
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 14. #1154
  Orfeu Maska e heron
  Anėtarėsuar
  07-10-2005
  Vendndodhja
  karrik para kompjuterit
  Postime
  225
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up Dy pytje rreth fileve

  Pershendetje anatar te nderuar kush nga ju mund te me pergjigjet ne keto dy pytje me posht lidhje me filet dhe verqorit e tyre .

  1.
  Duke pasur parasysh kėto informata:
  - struktura “I-node” pėrmban referencat direkte pėr 12 blloqe tė
  shėnimeve
  - njė referencė pėr bllokun qė mban adresa indirekte tė njėfishtė
  - njė referencė pėr bllokun qė mban adresa indirekte tė dyfishtė
  - njė referencė pėr bllokun qė mban adresa indirekte tė trefishtė
  - madhėsia e bllokut ėshtė 8kB
  - Madhėsia e referencėes (adresės) ėshtė 4B

  Sa ėshtė madhėsia maksimale e fajllit nė kėtė organizim?  2.
  Nėse gjatė shfletimit tė njė direktoriumi (folder) me anė tė komandės
  “ls -l”, hasim nė kėtė fajll:

  19 –rw-r--r-- 1 jeton staf 2009 Dec 12 12:14 fajlli1

  ēfarė mund tė thuhet pėr kontrollin e qasjes nė fajlli1?
  Ne jemi rezultat i asaj qe mendojm , but i think the life is energyyy E=m*c^2..........

 15. #1155
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  40
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  1) Teorikisht 64TB e 32GB e 16MB e 80kB Tanis e si arihet ne kete pike duhet ta kesh mesuar ne klase nese do ndihme thuaj se ku ke ngl e te te shpjegojme me shume.

  2) 19 –rw-r--r-- 1 jeton staf 2009 Dec 12 12:14 fajlli1
  Kontrolli dhe "qasja" e file ketu ne kete file tregohet nga 2 pjese
  1: –rw-r--r-- qe jane atributet e file ose sic quhen ne linux "permitions ose lejimet. ky grup perbehet nga 10 karaktere ku ndahen ne 4 grupe. Karakteri i pare nga e majta ne te djathte tregon lloin e emrit se cfare paraqet ky emer. ky karakter mer dy opsjone "d" nese emri eshte drejtori ose "-" nese emri eshte file i thjesht
  9 karakteret e mbetura ndahen ne tre grupe me nga 3 karaktere ku grupi i pare eshte useri pronar i file grupi i dyte i karaktereve tregon lejimet e grupit ku useri pronar mer pjese edhe grupi i trete perfshin gjithe userat e tjere te kompjuterit. cdonga keto grupe ka 3 karaktere "r" "w" edhe "e"/"x" atributi "e" perdoret ne UNIX ndersa atributi "x" perdoret ne linux. "r" tregon te drejten per READ pra per te lexuar file atributi "w" tregon te drejten per WRITE te shkrojtur ndersa atributi e/x tregon te drejten per EXECUTE aktivizuar/leshuar/filluar/egzekutuar.

  2: 1 jeton staf qe tregon pronarin edhe grupin ku pronari ben pjese pra pronari eshte useri JETON i cili ben pjese ne grupin STAF.

  Nga sa u tha me lart per file ne fjile ajo linje e "ls -l" tregon se:
  fajlli1 eshte nje FILE i krijuar nga useri JETON i cili ben pjese ne grupin STAF ku jetoni ka te drejte te lexoje edhe ndryshoje kete file ndersa grupi ku ai ben pjese edhe gjith perdoruesit e tjere kane te drejte vetem te lexojne kete file.

  Nese keto jane pyetje shkolle te sygjeroj te fillosh te mesosh me mire e te lexosh se jane gjera fillestare.

  Ardi
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 16. #1156
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  686
  Faleminderit
  2
  21 falenderime nė 20 postime

  Dua te krijoj exe ose modifikoj ato

  Po kerkoje nje program pwer krijimin e programeve exe ose modifikimin e tyre por nuk po gjeje gje, kam provuar nje exehacker me duket por nuk me bene pune, ka mundesi te me tregoje ndonjeri se cfare programi duhet te perdore?

 17. #1157
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  40
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Visual Studio .net e ulu e meso programim ....hex editor
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 18. #1158
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2006
  Postime
  51
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

 19. #1159
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ardi po ky shkruan kot mo. si nuk i vjen zore qe shkruan keto dallavere ahhahahaha. Ik re fillo me gjuhet programuese Java, html, dhe C. te duhet nja kater pese vjet shkoll. Ky dashka edhe ti modifikoka hahahaha. Pastaj specifikoje per cfare e do exe
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 20. #1160
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-10-2007
  Postime
  833
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  ~word.doc

  Kam probleme me nje file word.
  Kam patur nje file 300kb word dhe tani ate e shoh ~word.doc 1kb.
  Ku mund te me kete shkuar origjinali?
  Si mund ta kthej?

Faqja 58 prej 59 FillimFillim ... 84856575859 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •