Close
Faqja 57 prej 59 FillimFillim ... 7475556575859 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,121 deri 1,140 prej 1168
 1. #1121
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2010
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  si te krijoje dojumenta ne format pdf

  Kam disa fotografi dhe shenime, mundet njeri te me ndimoje si te krijoje nje dokument ne format pdf qe ti permbaje keto foto.Si mund te krijosh dokumente ne pdf ,libra shenime, foto etj.. FALEMIDNERIT

 2. #1122
  Isis Maska e Mon.Alisa
  Anėtarėsuar
  15-09-2010
  Vendndodhja
  Kingdom of the Night
  Postime
  658
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Nese e ke ne office 2007 shkon ne butonin kryesor te faqes qe e ka lart me figure te Office-it...edhe atyy ku shkrun save as klikon aty edhe e ke opcionin PDF...

  Ishalla m'ke kuptu qysh kom thone
  "Effort creates intelligence."

 3. #1123
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2010
  Postime
  168
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mon.Alisa shum faleminderit

 4. #1124
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Postime
  110
  Faleminderit
  5
  0 falenderime nė 0 postime

  Leter Qarkore

  Mund te me ndihmoje kush si krijohet letra qarkore ne Word2003.
  Flm
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ggoni : 06-06-2011 mė 02:43

 5. #1125
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2008
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Ndihm

  Pershendetje per te gjithe a ka mundesi ndokush me ma dhen nje sqarim si me vepru me keta foldera te zipuar ne rar i kam shkarkuar nga ky web http://ebookee.org/-HTTP-Rosetta-Sto...5_1073629.html mirepo une proceduren po e kryj ashtu si po e kerkon mirepo kur po e instaloj po ma kerkon CD si me vepru keta folldera me i djeg ne formatin ISO apo me i vendos si te thena te zakonshme.
  Me duhen me mesu gjuhen angleze ju pershendes kaloni mire

 6. #1126
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Tani duhet te instalosh "Deamon tools lite"(program) eshte falas dhe aty mund te krijosh nje "CDROM" artificiale dhe te zgjedhesh ISO filen aty dhe pastaj tek my computers te shfaqet sikur te kishe futur nje cd ne kompjuter dhe nga aty e instalon.
  Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 7. #1127
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-04-2008
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Flm Strange shume do mundohem me ate program si me ke then te pershendes dhe flm shume per ndihm.

 8. #1128
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,993
  Faleminderit
  33
  36 falenderime nė 29 postime

  Si dėrgohen dokumente mė tė mėdha se 100 MB?  Deri tash kam pėrdorur adresėn “yousendit” pėr tė dėrguar dokumente ( file ) deri nė 100 MB. Mirėpo sot pashė se nga kjo adresė mund tė dėrgohen dokumente vetėm deri nė 50 MB. Kjo pėr nevojat e mia ėshtė pak.

  E metė tjetėr e kėsaj adrese ėshtė se dokumentet mund tė shkrakohen brenda javės ose gjithsej 100 shkarkime.

  Ndaj, a di dikush ndonjė adresė tjetėr ku mund tė dėrgohen dokumente sa kjo madhėsi ose edhe mė shumė.

  P.S. Kuptohet shėrbimi tė jetė falas, sepse nga adresa qė solla mė lart, me 100 dollarė, mund tė dėrgosh dokumente edhe deri nė 2GB!
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 9. #1129
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ka shum faqe te tilla, un preferoj www.zippyshare.com maksimumi 200 Mb mund te besh upload! Nese jan dokumente te rendesishme nuk do te keshilloja ta perdorje!
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 10. #1130
  Audaces Fortuna Iuvat
  Anėtarėsuar
  07-02-2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  48
  Postime
  90
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per dergim te file te medha deri ne 100M mund te perdoresh
  http://drop.io/
  Forgive Your Enemies, but Never Forget Their Names
  JFK

 11. #1131
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-02-2007
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  359
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime
  Nje file hoster qe ofron edhe direct link download max 100MB www.kiwi6.com
  Poashtu edhe www.mediafire.com max. 200MB.
  Vinnie Paz & Ill Bill-Children of God goo.gl/5IP20

 12. #1132
  Shtegtari! Maska e Gregu
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  877
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Program Files Double!

  Zakonisht nuk ndodh por ne nje kumpjuter me eshte krijuar edhe nje Program Files (X86).
  Dhe si rrjedhoj disa programe jane ne te dya failet, edhe tek Program Files edhe tek Program Files (X86). Nderkohe kompjuteri eshte 4 GB Ram dhe rreth 50-60 % rrin e ngarkuar edhe kur eshte ne funksion nje program i lahte (Word, Publisher...)

  Nese e fshi njerin nga Program Files a ka ndonje problem?
  Tek Program Files jane vetem disa programe te instaluar, kurse tek Program Files (X86) jane te gjitha programet qe i kam ne kompjuter.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  "Nė fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranė Perėndisė, dhe Fjala ishte Perėndi!"

 13. #1133
  i/e regjistruar Maska e Cim Tironsi
  Anėtarėsuar
  23-05-2003
  Mosha
  57
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mos fshi asnje gje.

  Sistemi Operativ qe ke ti eshte me 64 bit, keshtu qe krijohet nje folder "Program Files" per programet 64bit dhe nje tjeter "Program Files (x86)" per programet 32bit.

  Cimi
  Le opinioni sono come le palle: ognuno ha le sue

 14. #1134
  i/e regjistruar Maska e Kildare
  Anėtarėsuar
  14-08-2009
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Nuk mund ti gjej disa fajlle?

  Pershendetje ne USB nuk me shfaqen disa fajlle, aty jan mirpo nuk po mi qet si mund ti gjej?!

 15. #1135
  ^ Maska e baaroar
  Anėtarėsuar
  18-03-2005
  Postime
  1,626
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kjo ka ndodhur sepse ėshtė infektuar me njė virus i cili i ka fshehur ato.
  Bėj njė skanim tė flashit me njė antivirus, pastaj:
  Windows Explorer, Tools menu, Folder Option, View Tab, zgjidh “show Hidden Files and Folders”.

 16. #1136
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Keshtu me ndodhi edhe mua biles une i humba te gjitha. Thank god IT guy i beri recover. Ndodh nga damn virus thone. Ka disa programe qe bejne recover te files.
  I LOVE GOD

  j&g

 17. #1137
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Postime
  197
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  Keshtu me ndodhi edhe mua biles une i humba te gjitha. Thank god IT guy i beri recover. Ndodh nga damn virus thone. Ka disa programe qe bejne recover te files.
  Mund ti shikosh ato qe nuk duken me WinRar.Eshte dhe njeprogram me emrin Reset, qe ja heq opsionin hidden

 18. #1138
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Mund tė shkarkosh edhe explorer tjetėr pėr windowsin,psh : Directory Opus , XYPlorer,etj.

  Tė dy i tregojnė pa problem fare hidden files.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 19. #1139
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-02-2010
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  46
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up nuk mund ti ghej disa file...

  gjehen edhe me nero ,po e pate te instalu me nero burnig room gjehen skedaret e fshehur nga virusi ne usb

 20. #1140
  i/e regjistruar Maska e Atlantisi
  Anėtarėsuar
  13-01-2011
  Postime
  91
  Faleminderit
  12
  0 falenderime nė 0 postime
  Mund tė pėrdorėsh edhe dropbox.com,dhe box.net

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •