Close
Faqja 55 prej 59 FillimFillim ... 5455354555657 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,081 deri 1,100 prej 1167
  1. #1081
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    359
    Provo kete 'tool' File Assassin > shkarko http://www.malwarebytes.org/fa-setup.exe

  2. #1082

    Provo kėtė

    1. Hape A Prompt prej Start > All Programs> Accessories> A Prompt dhe leje te hapur.
    Mbylli te gjitha programet tjera.
    2. Pastaj kliko Start > Run dhe shkruaj TASKMGR. EXE dhe kliko enter ose OK.
    3. Shko tek Processes dhe kliko End Process.exe pra mbylle exploorerin.

    4. Leje te hapur Task Manager .

    5. Kthehu prapa tek dritarja command Prompt dhe gjeje vendin dhe emrin e folderit cilin don ta fshish.
    6. Shkruaj DEL ku te cilin deshirosh ta fshish Psh
    7. Tash shko prapa tek Task Manager. kliko File, New Task dhe enter EXPLORER.EXE per ta rifilluar .
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga arajka : 13-10-2010 mė 23:23

  3. #1083
    Une perdor programin Unlocker http://unlocker.softonic.it/

  4. #1084
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796

    Ndihme humba te gjitha infot ne pc

    Kompiuteri i shtepise nje dite te bukur planifikoj te fshi cdo informacion!
    Eshte nderuar background ne nje nga kto qe ka vet pc-ja. Cdo file, photo, music EVERYTHING, cdo program eshte zhdukur eshte bere si ishte kur u ble. I fejuari im ishte ktu diten qe ndodhi dhe tha qe infot jan akoma ne pc, por nuk po me le te log on me main user account (po me ben te futem me guest account).
    Fola me babin dhe tha qe kompiuteri filloj te jet shume i ngathet dhe pastaj filloj nje si tip sirene. Ne ate moment ai e fiku me butonin qe eshte te kompiuteri vet (e fik ashtu shume shpesh dhe i kam then mos ta bej...e perdor shume keq kompiuterin, clikon kot yes apo run apo cancel ne ca del perpara pa e lexuar)
    Pra kjo ishte gjeja e fundit qe ndodhi me kompiuterin. Kur e kishte ndezur prap cdo gje kishte humbur.

    Ka ndo nje menyre qe mundem te access prap main account dhe mos te humbas cdo gje qe kam atje?


    ps. Tani nese e fik kompiuterin kur e ndez prap zhduket cdo gje (history ndo nje foto qe mund te kem sejvuar ate dite etc pra behet prap ne gjendje si ishte kur u ble)

    HELP

  5. #1085
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-10-2007
    Postime
    833
    Citim Postuar mė parė nga FierAkja143 Lexo Postimin
    Kompiuteri i shtepise nje dite te bukur planifikoj te fshi cdo informacion!
    Eshte nderuar background ne nje nga kto qe ka pc-ja. Cdo file, photo, music EVERYTHING, cdo program eshte zhdukur eshte bere si ishte kur u ble. I fejuari im ishte ktu diten qe ndodhi dhe tha qe infot jan akoma ne pc, por nuk po me le te log on me main user account (po me ben te futem me guest account).
    Fola me babin dhe tha qe kompiuteri filloj te shume i ngathet dhe pastaj filloj nje si tip sirene. Ne ate moment ai e fiku me butonin qe eshte te kompiuteri vet (e fik ashtu shume shpesh dhe i kam then mos ta bej...e perdor shume keq kompiuterin, clikon kot yes apo run apo cancel ne ca del perpara pa e lexuar)
    Pra kjo ishte gjeja e fundit qe ndodhi me kompiuterin. Kur e kishte ndezur prap cdo gje kishte humbur.

    Ka ndo nje menyre qe mundem te access prap main account dhe mos te humbas cdo gje qe kam atje?


    ps. Tani nese e fik kompiuterin kur e ndez prap zhduket cdo gje (history ndo nje foto qe mund te kem sejvuar ate dite etc pra behet prap ne gjendje si ishte kur u ble)

    HELP

    Kompjuterit tend, asgje nuk i ka ndodh.
    Vetem se ka fshire Userin qe ke patur dhe te ka cuar ne nje user te limituar ne veprime.
    Asgje per tu shqetesuar.
    Mund te futesh ne Safe Mode.
    Ristarto PC, dhe mbaj te shtypur F8.
    Kliko Safe Mode dhe hap administratorin.
    Hap - Start - Control panel - User Account dhe krijo nje user tjeter.
    Ndersa per ti aksesuar ne filet qe ke patur:
    Shko tek My Computer - Local Disk C: - Dokuments and Settings dhe kliko mbi emrin qe ke patur para se te fshiheshin cdo gje.
    Psh - Fierakja , apo admin... ti e di me mire se une

    Pune te mbare!

  6. #1086
    i/e regjistruar Maska e laburist
    Anėtarėsuar
    20-06-2010
    Postime
    208

    chat flash...

    Me nevojitet ndihma juj,flash chati spo hapet.. leoding mbaron por te connecting mbetet gjat dhe spo hapet.. a kam nevoj ta perdor si te veproj ?
    Abuzimi me nacionalizmin fals, eshte streha e fundit e te gjithe BATAKCINJVE

  7. #1087
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2010
    Postime
    168

    transferoj file nga laptopi ne kompjuter pa internet

    PERSHENDETJE,mund te me ndimoje njeri si te transferoj dokumenta ose file nga laptopi ne kompjuter pa internet me anen e kabllit te rrjetit ose ndonje kablli tjeter cat te jete, Me duhet te transferoj 3 giga material nga laptopi ne kompjuter qe i kam ne shtepi,< FALEMINDERIT>

  8. #1088
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Po te kėrkoje ne forum apo google deri tani do e zgjidhje problemin e ishalla e ke zgjidhur, nėse jo hidhja njė sy kėtij linkut kėtu http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=44834
    Me respekt,

    Valdet Shala

  9. #1089
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga florieconomy Lexo Postimin
    PERSHENDETJE,mund te me ndimoje njeri si te transferoj dokumenta ose file nga laptopi ne kompjuter pa internet me anen e kabllit te rrjetit ose ndonje kablli tjeter cat te jete, Me duhet te transferoj 3 giga material nga laptopi ne kompjuter qe i kam ne shtepi,< FALEMINDERIT>
    I merr me copa nga laptopi ngul USB flash disk i kopjon ne flash disk dhe i kalon me flash disk ne kompjuter.
    Me lehte ska si behet.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  10. #1090
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2010
    Postime
    168
    Kam Nje Dokument Rrethe 12 Giga Ne Laptop Por Eshte E Tille Qe Eshte E Paketuar Ne Nje File Sepse Me Te Klikuar Dy Here Ajo E Djeg Ne Dvd, Si Mund Ta Coptoj Un Ate ? Un Kam Kabell Rrjeti Laptopi Eshte Windos 7 Kurse Kompjuteri Eshte Win Xp, A Transferohet Ky Material Vetem Me Nje Kabell Rrjeti Nga Laptopi Ne Pc Pa Asnje Paisje Pervec Nje Kabell Rrjeti??..

  11. #1091
    i/e regjistruar Maska e mufitk
    Anėtarėsuar
    11-08-2009
    Postime
    255

    scirp shqip per operator

    Kerkoj ndihmen tuaj rreth nje script si psh:Per anti bad word,anti flood,protection nga ban deop , mass join , proxy.....! Nqs keni ndonje script te mire mund ta postoni Ju flm

  12. #1092
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-02-2006
    Vendndodhja
    Durres
    Postime
    254
    Citim Postuar mė parė nga florieconomy Lexo Postimin
    Kam Nje Dokument Rrethe 12 Giga Ne Laptop Por Eshte E Tille Qe Eshte E Paketuar Ne Nje File Sepse Me Te Klikuar Dy Here Ajo E Djeg Ne Dvd, Si Mund Ta Coptoj Un Ate ? Un Kam Kabell Rrjeti Laptopi Eshte Windos 7 Kurse Kompjuteri Eshte Win Xp, A Transferohet Ky Material Vetem Me Nje Kabell Rrjeti Nga Laptopi Ne Pc Pa Asnje Paisje Pervec Nje Kabell Rrjeti??..
    Po eshte e mundur por duhet qe kokat e kabllit te jene lidhur kryq dhe bej share fajlit tend.

  13. #1093
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2010
    Postime
    168
    Ju lutem mund te me instruktoi njeri me saktesi se si te veproj se si ti transferoj dokumentat nga nja laptop me wind 7 ne nje pc me wind XP....me ndimen e nje cabli rrjeti

  14. #1094
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Je ne nenforumin e gabuar shko tek nenforumi Irc@Albasoul
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  15. #1095
    Ai file qė ke ti mund tė bėhet nė pjesė nga sa do ti (megabyte) me anė tė programit WinRar.Shiko nė youtube se ke me dhjetra tutoriale se si ta bėsh njė file tė vetėm,nė disa skedare rar.
    Win Rar mund ta shkarkosh qė kėtu.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  16. #1096
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2010
    Postime
    168
    Winrarin e kam te instaluar ne kompjuter por se di se si behet ky copetimi qe thua ti,Te lutem mund te me thuash shkurt se si mund ta copetoj psh nje dokument me 8 giga ta copetoj ne 8 file me nga 1 giga sejcila..
    Falminderit te gjitheve qe me kan kthyer pergjigje.

  17. #1097
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Skedarin 8 gb mund ta coptosh ne 8 copa 1gb secila.
    Klik i djathte ne skedarin 8gb dhe vazhdon me figuren poshte.
    winrari do krijoje 8 cope rar files qe mund ti marresh nje nga nje me flash disk me 1 gb kapacitet dhe futesh ne kompjuterin tjeter.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 27-10-2010 mė 19:51
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  18. #1098
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Postime
    73

    Si ti bashkoj dy file ISO ne njė

    Kam nje problem deshiroj qe t'ia bashkoje lojes Pro Evolution Soccer 2011 patch-in kam arritur qe patchin ta beje ne ISO file po s'i mund t'ia ngjes me saktesisht si mundi te bashkoj dy filet qe jan tani ISO ne nje ne menyre qe te me funksionoje

    Pres pergjigje

  19. #1099
    i'm not fragile Maska e Daniel Maker
    Anėtarėsuar
    17-03-2008
    Postime
    1,802
    e ke hap file iso me pa mrena ca ka?ate qe ka ngjitja ahaahahaha
    mos luj se sta quj

  20. #1100
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2006
    Postime
    73
    Citim Postuar mė parė nga Daniel Maker Lexo Postimin
    e ke hap file iso me pa mrena ca ka?ate qe ka ngjitja ahaahahaha
    normal qe po

Faqja 55 prej 59 FillimFillim ... 5455354555657 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •