Close
Faqja 47 prej 59 FillimFillim ... 37454647484957 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 921 deri 940 prej 1167
  1. #921
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Terhiqe zvarre miun ne tekst duke mbajt butonin e shtypur.Teksti do marre sfond blu.Klik ne dokument/security/show security properties.
    Te dritarja tjeter nqs ka te shkruar kopjimi nuk lejohet(copying not allowed),atehere kjo dote thote qe dokumenti pdf eshte i mbrojtur me password dhe te duhet te heqesh paswordin per te kopjur,ndryshuar,tekst,printur etj. Te duhet program.Nje program falas e ke ketu.Freeware PDF Unlocker 1.0.4 http://freeware-pdf-unlocker.en.softonic.com/
    Nqs arrin ti heqesh paswordin,beji highlight tekstit me miun qe teksti te marre sfond blu.Klik i djathe copy.Pastaj hap microsoft word.Klik edit/paste.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 01-11-2009 mė 23:17
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  2. #922
    i/e regjistruar Maska e Juli_85
    Anėtarėsuar
    18-09-2008
    Postime
    124
    o beno ja shife properties e security mua m'duket se nuk e ka copying not allowed nese eshte ajo e treta ---content copying or extraction =allowed --ke fjalen per kte???....

    klm
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Shiperia po ndryshon ...per zi :)

  3. #923
    DuRrEsAk&MoDeRaToR Maska e Bledari
    Anėtarėsuar
    22-04-2002
    Vendndodhja
    Durres - Shqiperi
    Postime
    2,071
    Citim Postuar mė parė nga Juli_85 Lexo Postimin
    o beno ja shife properties e security mua m'duket se nuk e ka copying not allowed nese eshte ajo e treta ---content copying or extraction =allowed --ke fjalen per kte???....

    klm
    Pershendetje.

    Ke tabela qe ti ke nxjerrur doja nje informacion dhe ndihme, kam nje dokument pdf dhe per Print me thot Notallowed si mund ta bej Allowed per ta printuar ate info nga pdf?

  4. #924
    i/e regjistruar Maska e Juli_85
    Anėtarėsuar
    18-09-2008
    Postime
    124
    Citim Postuar mė parė nga Bledari Lexo Postimin
    Pershendetje.

    Ke tabela qe ti ke nxjerrur doja nje informacion dhe ndihme, kam nje dokument pdf dhe per Print me thot Notallowed si mund ta bej Allowed per ta printuar ate info nga pdf?
    ky pdf qe kam une ishte kshu kur e scanova dmth qe un nuk kam ndryshuar gja..............

    po them se ty te duhet noj program per te hequr naj password provo kot at prog qe dha beni siper dhe shif nese te ben pune.
    Shiperia po ndryshon ...per zi :)

  5. #925
    Konvertoje nga pdf ne .doc dhe kopjoje textin pastaj..
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  6. #926
    i/e regjistruar Maska e Juli_85
    Anėtarėsuar
    18-09-2008
    Postime
    124
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Konvertoje nga pdf ne .doc dhe kopjoje textin pastaj..
    e kam provu po e konverton pdf ne .doc si foto ke parasysh dmth qe nuk mund ta kopjosh tekstin.
    Shiperia po ndryshon ...per zi :)

  7. #927
    Muslim4ever Maska e bl3nd
    Anėtarėsuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin ku gjithmone ka pas tradhtara
    Postime
    356

    Si ti shikoj dokumentat ne excel pa pasur MS office te instaluar?

    Shkarko Oppen Office
    SHum program i leht,i thjesht dhe praktit
    http://www.filehippo.com/download_openoffice/
    ------------

    Tema eshte hapur nga Greta Star.
    Si ta instaloj exselin se kam disa dokumenta qe nuk po i hap dot. Faji eshte ne kompjuterin tim se tjeter kund me hapen.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 16-11-2009 mė 20:35

  8. #928
    Muslim4ever Maska e bl3nd
    Anėtarėsuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin ku gjithmone ka pas tradhtara
    Postime
    356
    1




    2



  9. #929
    Muslim4ever Maska e bl3nd
    Anėtarėsuar
    14-06-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin ku gjithmone ka pas tradhtara
    Postime
    356
    3

  10. #930
    i/e regjistruar Maska e Leo_uk
    Anėtarėsuar
    17-08-2009
    Postime
    159
    nuk e ben nese eshte dokument i mbrojtur.. zakonisht behet ne only-read qe te mos kopjohet puna e tjetrit..
    E vetmja rruge eshte ta printosh dhe ta shkruash vete ne word!
    I want to know God's thoughts...the rest are details.

  11. #931
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga Juli_85 Lexo Postimin
    o beno ja shife properties e security mua m'duket se nuk e ka copying not allowed nese eshte ajo e treta ---content copying or extraction =allowed --ke fjalen per kte???....

    klm
    Tabela ne figure tregon qe kopjimi,ekstraktimi(nxjerrja e materialit tekst nga guacka pdf) lejohet,dmth nuk ka mbrojtje me password..
    Te adobe reader me materialin qe do te kopjosh,klik lart ne edit dhe zgjedh selekt all.
    Pastaj klik ne file dhe zgjedh save as text.
    Do hapet dritare windowsi,poshte te fusha bosh para filename shkruan nje emer cfare te duash dhe klikon save.
    Materiali do ruhet si emri skedarit qe i ke vene.txt
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 02-11-2009 mė 21:35
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  12. #932
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga greta star Lexo Postimin
    shume flm strange e kreva me sukses. por tani kam nje tjeter si ta instaloj exselin se kam disa dokumenta qe nuk po i hap dot. Faji eshte ne kompjuterin tim se tjeter kund me hapen.
    Nqs nuk ke ms office ne kompjuter, shkarkon kete "excel viewer"
    http://en.kioskea.net/telecharger/te...2-excel-viewer
    dhe mund ti shikosh skedaret excel.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  13. #933
    i/e regjistruar Maska e Juli_85
    Anėtarėsuar
    18-09-2008
    Postime
    124
    Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
    Tabela ne figure tregon qe kopjimi,ekstraktimi(nxjerrja e materialit tekst nga guacka pdf) lejohet,dmth nuk ka mbrojtje me password..
    Te adobe reader me materialin qe do te kopjosh,klik lart ne edit dhe zgjedh selekt all.
    Pastaj klik ne file dhe zgjedh save as text.
    Do hapet dritare windowsi,poshte te fusha bosh para filename shkruan nje emer cfare te duash dhe klikon save.
    Materiali do ruhet si emri skedarit qe i ke vene.txt
    e provova dhe ket po nuk punon e ruan at .txt dhe kur a hapi eshte bosh dmth
    nuk asnje germe ne te .......po nesjse rrofsh.
    klm
    Shiperia po ndryshon ...per zi :)

  14. #934
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2009
    Postime
    19
    o beni edhe exelin e instalova por prap nuk po me hapen nuk po di ku te futem

  15. #935
    i/e regjistruar Maska e Cim Tironsi
    Anėtarėsuar
    23-05-2003
    Postime
    164
    Sic duket PDF qe ke ti ka ne elementet e sigurise Copy Content NOT Allowed, pra ti nuk ben dot kopjim te teksit ne PDF.

    Per ta bere PDF qe te lejoje te besh kopjim ka nje metode qe e ndan PDF ne faqe te vecanta dhe pastaj keto faqe i bashkon bashke dhe merr po te njejten PDF por tani pa elemente sigurie.

    Instalo programin falas PDFSAM nga http://sourceforge.net/projects/pdfsam/

    Pastaj per ta konvertuar PDF ne Word perdor nje sherbim online falas:

    http://www.pdfonline.com/pdf2word/index.asp

    Cimi
    Le opinioni sono come le palle: ognuno ha le sue

  16. #936
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga greta star Lexo Postimin
    o beni edhe exelin e instalova por prap nuk po me hapen nuk po di ku te futem
    Skedarin qe do te hapesh me cfare extensioni eshte
    emri i skedarit.xls?Klik i djathte te skedari dhe zgjedh open with.Ne dritaren tjeter klik ne browse,klik ne + C, me poshte klik ne + para program files,me poshte klik ne excel viewer folder dhe me poshte klik ne excelview.exe,klik poshte open/ok.Programi exel viewer do e hape skedarin excel.
    Nqs nuk e hap ka dy mundesi:
    1.Skedari qe kerkon te hapesh mund te jete nje ikone file 2 kb,eshte ikone vetem,ska material.Per te verifikuar nese skedari excel eshte ikone apo material,klik i djathte te skedari eksel,klik properties dhe te dritarja qe del shiko sa kb ose mb eshte skedari.psh nqs skedari eshte 1,kb,ose 2kb eshte ikone.Nqs madhesia jepet si 65 kb psh eshte material,jo ikone.
    2.Skedari exel nuk hapet pasi eshte i korruptuar.Per kete duhet riparuar skedari exel me programin
    Stellar Phoenix Excel Recovery
    http://www.stellarinfo.com/excel-recovery.htm
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 11-11-2009 mė 17:53
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  17. #937
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2009
    Postime
    19
    Beni faleminderit qe me jeni pergjigjur por prap nuk po kam sukses.Tani po me kerkon ta instaloj ne nje forme me te drejte por nuk po di.a mos di ndonje forme ku mundem ta instaloj nga exel 2000 deri exel 2007. Gjithsesi faleminderit shume per ndihmen.

  18. #938
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Nqs dokumenti eshte krijuar me aplikacionin excel te ms office 2007, excel viewer 2007 http://en.kioskea.net/telecharger/te...2-excel-viewer,(linku qe kam postuar me pare), i hap keto dokumenta pa problem.
    Nqs dokumenti excel eshte krijuar me versione me te vjetra te excel,si ms office 2003,ms office 2000,ms office 1997,atehere ky aplikacion i hap.
    Excel Viewer 2003 http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=EN

    Nje menyre tjeter eshte te instalosh komplet microsoft office 2007 si dhe microsoft compatibility pack per excel qe ben te mundur qe ms excel 2007-ta, te hape edhe versione shume te vjetra dokumentash excel.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 16-11-2009 mė 20:18
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  19. #939
    i/e regjistruar Maska e Mexhi
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
    Postime
    838
    Citim Postuar mė parė nga greta star Lexo Postimin
    Beni faleminderit qe me jeni pergjigjur por prap nuk po kam sukses.Tani po me kerkon ta instaloj ne nje forme me te drejte por nuk po di.a mos di ndonje forme ku mundem ta instaloj nga exel 2000 deri exel 2007. Gjithsesi faleminderit shume per ndihmen.

    Pershendetje


    Une ju kisha sygjeruar te instaloni TeamViewer (www.teamviewer.com) dhe te lejoni dike tjeter te shoh se ku eshte problemi. Besoj se "benseven11" nuk do t'i vinte merzi ne kete rast.

  20. #940
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-04-2009
    Postime
    19
    Ju faleminderit qe po e trajtoni problemin tim. Mendoj se ideja e Mexhit eshte e qelluar. Programin e kam te instaluar por po pres lajmerimin e bensevenit per ndihme.

Faqja 47 prej 59 FillimFillim ... 37454647484957 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •