Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  Kombetarja U19

  Lojtarėt e Kombėtares U-19 tė grumbulluar pėr kėto eliminatore

  Mario Mema,
  Klejdi Branica,
  Hamel Hoxha,
  Antonio Marku,
  Klajdi Ruēi,
  Jurgen Kulli,
  Ledion Muēa,
  Florind Bardulla,
  Eni Imami,
  Albi Kuēi,
  Vasil Shkurtaj.
  Franēesko Tirana,
  Mateo Qendro,
  Gers Delia,
  Alfred Deliallisi,
  Franēesko Jazexhiu.
  Kushtrim Abdullai,
  Emiliano Musta,
  Ledion Muēa

 2. #2
  Kombetarja U19 turperohet nga Anglia

  Shqiperia U19 e drejtuar nga Ramadan Shehi i ka filluar si mos me keq eleminatoret e kampionatit europian per kete grupmoshe.

  Shqiperia ka humbur ndeshjen e pare ne Grupin 8 me rezultatin e thelle 6-1 kunder Anglise. Ndeshja eshte zhvilluar sot ne oren 14:30 ne Stade de la Cité de l'Oie, ne qytetin Vise te Belgjikes, qe eshte shteti organizator per ndeshjet e ketij grupi.

  Shqiperia ka pesuar dy gola te shpejte nga McEachran ne te 16-en dhe Kane ne te 18-en dhe fitorja angleze nuk eshte vene me asnjehere ne dyshim. Nje minute para perfundimit te pjeses se pare Wickham shenon edhe golin e trete per Angline.

  Trajneri Shehi i ben te treja nderrimet ne pjesen e dyte por edhe kjo nuk sjhell shume rezultat. Ne minuten e 52-te Florind Bardulla futet per Emiljano Musten. Ne minuten e 54-e Kleidis Branica futet ne fushe per Eni Imamin, por detyrohet te dale nga ndeshja vetem tete minuta me pas i demtuar duke i lene vendin Albi Kucit.

  Megjithate jane vendasit qe shenojne perseri me Kane ne minuten e 72-e. Dy minuta me pas Kuci fiton nje penallti dhe Vasil Shkurtaj nuk gabon nga 11 metra dhe shenon golin e nderit. Po edhe Anglia merr nje penallti kater minuta me pas dhe kapiteni anglez Shelvey shenon golin e peste per kundershtaret. Afobe i futur ne minuten e 70-e shenon ne castet e fundit te ndeshjes, duke vulosur rezultatin turperues 6-1.

  Keshtu Shqiperia gjendet menjehere ne fund te grupit me 0 pike, po aq sa Qipro, ndersa Anglia kryeson me tre pike, po aq sa Belgjika e vendit te dyte qe mundi qipriotet 4-1. Ne 10 tetor Shqiperia do te ndeshet me Belgjiken ndersa tre dite me pas do te luaj ndeshjen e fundit kunder Qipros. futbollishqiptar.net

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •