Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 61
 1. #41
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,410
  Mesfusha e Elbasanit ne "dore" te Bledar Lenes

  Mesfushori ka rėnė parimisht dakord me presidentin Laze dhe trajneri File e llogarit si njė ndėr lojtarėt kyē tė formacionit

  Nga Elton Karaj

  Bledar Lena mund tė quhet pėrforcimi i parė i Elbasanit nė kėtė merkato vere,pasi Klevis Roshi tashmė ėshtė kthyer te Tomori, ku kishte edhe njė vit kontratė. Lena, i aktivizuar me Gramozin sezonet e fundit, shprehet pėr “Sportin shqiptar” se ka dėshirė tė qėndrojė tek Elbasani dhe se ėshtė pranė nėnshkrimit tė kontratės me presidentin Arben Laze. Ai pohon se dėshiron tė jetė pranė familjes, por nuk mohon faktin se ka edhe oferta tė tjera, ku mė konkrete ėshtė ajo e Luftėtarit. Trajneri i Elbasanit, Ilirian File, e ka aktivizuar nė disa ndeshje miqėsore Lenėn dhe ka mbetur i kėnaqur nga forma e tij, ndaj dhe qėndrimi i mesfushorit do tė ishte njė pėrforcim me vlera pėr verdheblutė. Parimisht dakord – “Kam ditė qė stėrvitem me Elbasanin dhe e kam shprehur hapur dėshirėn pėr tė qėndruar me kėtė ekip sezonin tjetėr. Kam rėnė parimisht dakord me presidentin Arben Laze, por ende nuk e kam firmosur kontratėn, qė do tė bėnte zyrtarisht pjesė tė Elbasanit. Ndėrkohė, kam edhe oferta tė tjera, ku mė i interesuar pėr mua ėshtė ekipi i Luftėtarit. Pavarėsisht kėsaj, do tė pres tė shoh ofertėn konkrete tė Elbasanit pėr tė vendosur mė pas pėr tė ardhmen time. Por, e ritheksoj, ka shumė mundėsi qė tė mbaj fanellėn e ekipit tė qytetit tim sezonin e ri,” – ka thėnė mes tė tjerash mesfushori elbasanas, i cili ka spikatur edhe si golashėnues me Gramozin. Familja – Lena ka disa sezone qė luan nė qytete tė ndryshme dhe tani duket pak i lodhur me kėtė fakt, ndaj dhe kėrkon tė kthehet nė Elbasan. “Gjatė sezoneve tė fundit kam luajtur me Naftėtarin dhe Gramozin, gjė qė mė ka penguar tė jem pranė familjes. Natyrisht qė duke luajtur me Elbasanin, do tė jem pranė familjes, ndaj dhe kjo ėshtė njė shtysė e fortė pėr tė qėndruar kėtu,” – ka shtuar Lena. Ekipi – Trajneri File e ka aktivizuar titullar Lenėn nė miqėsoret e fundit, duke i besuar “ēelėsat” e mesfushės. Ai ėshtė i kėnaqur me formėn e mesfushorit, i cili, gjithmonė nėse qėndron, parashikon njė sezon pozitiv nė aspektin ekipor dhe atė personal.“Forma e mirė vjen falė punės qė bėjmė nė stėrvitje. Jemi ende nė fazė pėrgatitore, ndaj dhe duhet punuar shumė pėr tė pasur sukses nė njė kampionat tė gjatė. Ndihem i kėnaqur pėr faktin qė po kaloj njė formė tė mirė sportive. Elbasanin e pret njė rrugė e gjatė dhe e vėshtirė, por ky ekip ka futbollistė tė mirė dhe tėrinj tė talentuar, tė cilėt do tė dinė ta kthejnė nė superligė. Besoj se do tė jemi njė ndėr ekipet mė tė mira tė kategorisė sė parė,” – pėrfundon Lena.

  26 vjeē
  ėshtė futbollisti elbasanas
  2 fanella
  ka veshur mė parė Lena, atė tė Naftėtarit dhe tė Gramozit, me kėtė tė fundit ka luajtur edhe nė superligė
  0 pėrforcime
  zyrtare deri tani pėr ekipin verdheblu
  Gjergj Kastrioti org

 2. #42
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Elbasani me laps nė dorė, e favorizon kalendari  Verdheblutė kanė hyrė seriozisht nė “vallen” pėr njė vend nė Superiore, pasi u mjaftonte njė trepikėsh jashtė fushe pėr t’u bėrė pjesė e skuadrave tė kreut. Qė kur u hodh shorti nė fillim tė kampionatit, ata theksuan se nė fazėn e parė kalendari nuk ishte shumė favorizues pėr ta dhe nė njėfarė mėnyre nuk pretendonin tė merrnin shumė pikė. Nė fakt, kėshtu ndodhi, pasi elbasanasit nė fazėn e parė nuk morėn aq sa pretendonin dhe u renditėn shumė prapa me pikė nė krahasim me skuadrat e kreut. Ndėrsa, pėr tė dytėn janė treguar optimistė, pasi duke bėrė llogaritė me laps nė dorė, e arrijnė Superioren, objektivin e tyre madhor pėr kėtė sezon. Mendojnė kėshtu, sepse takimet me rivalėt direkt i kanė brenda.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 3. #43
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464
  Elbasani, presidenca nė bisedime me tre futbollistė, pritet rikthimi i Ilirjan


  Elbasani po vazhdon zhvillimin me intensitet tė plotė tė fazės pėrgatitore nė kompleksin sportiv “Shefqet Lamēja”. Stafi teknik po bėn njė punė mjaft tė mirė nė drejtimin e skuadrės nė kėto pėrgatitje. Ndėrkohė qė presidenti Arben Laze po pėrpiqet tė arrijė akordin me disa futbollistė cilėsorė pėr ta kompletuar ekipin me elementėt e nevojshėm. Mėsohet se bisedimet kanė nisur me njė sulmues dhe dy mbrojtės, tė cilėt mund t’i bashkohen shumė shpejt kontingjentit tė drejtuar nga trajneri File. Emrat e tyre nuk bėhen me dije, por nė ditėt nė vijim do tė mėsohet mė shumė rreth identitetit tė tyre. Pas afrimit tė mesfushorit Klevis Roshi dhe rikthimit tė Endri Dalipit, pritet qė organikės t’i shtohen edhe blerje tė tjera. Ditėt e fundit nė seancėn stėrvitore janė parė edhe disa lojtarė tė rinj, qė sipas burimeve brenda klubit janė nga qyteti i Shkodrės. Verdheblutė po kėrkojnė tė ndjekin edhe njė politikė tjetėr nė kėtė merkato, duke kėrkuar, qė pėr kėtė sezon tė huazojė edhe lojtarė nga ekipe tė ndryshme qė janė nė Superligė. Gjithsesi, kjo gjė pritet tė jetė nė plan tė dytė, pasi po synohet qė tė afrohen futbollistė me peshė, nė mėnyrė qė tė mos e diskutojė rikthimin nė Superligė kėtė sezon. Nga burime pranė skuadrės, te verdheblutė mėsohet se ėshtė pranė rikthimit, mbrojtėsi Ilirjan Mėrtiri, i cili do tė ishte njė pėrforcim i duhur pėr Elbasanin.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 4. #44
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464
  Disa foto nga stadiumi extra modern e Elbasanit!

  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 5. #45
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464


  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 6. #46
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464


  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 7. #47
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464


  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 8. #48
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464


  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 9. #49
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 10. #50
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464
  Foto te reja te stadiumit Ruzhdi Bizhuta,projektoret,dhe zgjerimi i tribunave perball!
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 11. #51
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464


  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 12. #52
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464


  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 13. #53
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464


  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 14. #54
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464

  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 15. #55
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464

  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 16. #56
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464


  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 17. #57
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  40
  Postime
  464
  Elbasani, rikuperohet Bylykbashi, gati ndaj Lushnjes  Pas rikuperimit nga gjendja fizike, lojtari i njohur elbasanas do tė luajė nė fundjavė sė bashku me mbrojtėsin nigerian, Sundey

  Ekipi i Elbasanit vazhdon pėrgatitjet pėr ndeshjen ndaj Lushnjes. Seanca e rradhės stėrvitore u zhvillua nė kompleksin sportiv, “Shefqet Lamcja”. Grupi i lojtarėve duket nė njė formė mjaft tė mirė dhe nė njė harmoni tė plotė. Trajneri File po u jep ngarkesėn e duhur fizike dhe morale skuadrės pėrpara kėsaj ndeshjeje mjaft tė rėndėsishme, ku pėrballė do tė ketė ekipin kryesues.

  Nė stėrvitje grupi i lojtarėve ka qenė i plotė, duke treguar qartė se edhe vetė futbollistėt po e vlerėsojnė maksimalisht kėtė ndeshje. Njė lajm shumė i mirė pėr ekipin verdheblu ėshtė se pėr kėtė ndeshje mund tė jenė tė gatshėm edhe mesfushori Dorian Bylykbashi si edhe mbrojtėsi Sunday.

  Rikthimi i Bylykbashit nė fushėn e blertė mund tė bėhet qysh nė kėtė javė, pasi mesfushori ka arritur njė formė tė mirė fizike gjatė seancave stėrvitore, qė ka zhvilluar bashkė me skuadrėn. Prej kohėsh ėshtė pritur qė mesfushori tė rikthehej tė luante pėr Elbasanin, por problemet e shumta e kanė penguar Bylykbashin qė tė ndihmojė ekipin e Elbasanit nė rrugėn drejt Superligės.

  Tashmė pritet qė Bylykbashi tė jetė nė fushė pėr t’i dhėnė njė “dorė” mė shumė verdhebluve nė rrugėn e tyre. Gjithashtu pritet edhe debutimi i mbrojtėsit tė djathtė Sunday, i ardhur gjatė merkatos sė verės. Mbrojtėsi nigerian ende nuk ka debutuar pėr skuadrėn verdheblu, pasi ka patur probleme me dokumentacionin e tij.

  Sunday cilėsohet si njė lojtar vėrtet i nevojshėm pėr skuadrėn, kjo falė aftėsive tė mira qė ai ka. Me kėta lojtarė nė pėrbėrje, Elbasani do tė udhėtojė akoma edhe mė i fortė nė ndeshjen ndaj Lushnjes, ku rikthimi i Bylykbashit nė fushė pritet qė tė ndikojė vėrtet shumė nė lojėn e verdhebluve, pasi dihen vlerat e tij.

  Nė kėtė ndeshje, Elbasani synon tė marrė maksimumin e pikėve dhe tė zhvillojė njė lojė tė mirė. Rivalėt e Lushnjes i kanė fituar tė gjitha ndeshjet deri tani, ku ndodhen nė vendin e parė nė renditje, por njė fitore e Elbasanit do tė bėnte qė kėto dy skuadra tė ndėrronin vendet nė tabelėn e renditjes. Ndeshja midis dy skuadrave cilėsohet edhe si dueli mė i fortė i kėsaj jave nė kategorinė e parė, pasi ndeshen dy skuadrat qė janė pretendentet kryesore pėr t’u ngjitur nė superligė.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 18. #58
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pėr: KF.ELBASANI: Per Tigrat Verdh E Blu!

  Punimet nė Elbasan nisin zyrtarisht

  Zyrtarisht, prej ditės sė djeshme, kanė nisur punimet nė Elbasan. Firma e cila ka fituar tenderin e stadiumit ka bėrė dje gjėnė elementare pėr njė kantier ndėrtimi. Bėhet fjalė pėr rrethimin e gjithė stadiumit qė tashmė ėshtė vend pune. Por nuk mbaron puna vetėm me rrethimin. Prej ditės sė sotme do tė nisin punime tė rėnda. Do tė nisė prishja e tribunės, qė do tė bėhet nga e para. Kjo do tė thotė ndryshime rrėnjėsore nė kėtė impiant. Por tė rejat nė kėtė stadium do tė jenė tė shumta qė nga ora e deri tek fasada e re prej xhami. Puna pėr ndėrtimin e kėtij stadiumi nisi dje dhe do tė hidhen rreth 1.35 milionė euro pėr kėtė vepėr. Shumica e parave pėr rindėrtimin e stadiumit do tė paguhen nga shteti, ndėrsa njė pjesė do tė paguajė edhe FSHF-ja. “Ruzhdi Bizhuta” ėshtė stadiumi ku nga shtatori mund tė luajė Kombėtarja Shqiptare. Shteti, institucioni i futbollit, kanė bėrė tashmė njė marrėveshje me Bashkinė e qytetit tė Elbasanit pėr tė investuar nė kėtė stadium. Edhe pse “Ruzhdi Bizhuta” nuk ka ndriēim nė funksionim, duket se gjėrat mund tė ndryshojnė nė pak muaj. Do tė investohet rreth 1.35 milionė euro nė kėtė stadium, duke filluar nga fusha e deri te karriget, pėr ta sjellė impiantin nė gjendje pėr t’u luajtur ndeshje ndėrkombėtare. Sipas pėrllogaritjeve tė FSHFsė, Elbasani ėshtė qyteti qė ka stadiumin mė tė pėrshtatshėm pėr tė luajtur ndeshjet ndėrkombėtare. Faktikisht nė “lojė” pėr tė qenė pritės i ekipit kombėtar ishte edhe “Loro Boriēi”. Stadiumi i Shkodrės ka pafund vend, por pėr ta sjellė nė standardet e UEFA-s duhen mė shumė se 2 milionė euro dhe koha e rindėrtimit ėshtė mė e madhe. Edhe inspektori i FIFA-s qė erdhi nė tetor pa nga afėr kėto stadiume dhe do tė japė detyra se si ato mund t’I plotėsojnė kushtet.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 19. #59
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pėr: KF.ELBASANI: Per Tigrat Verdh E Blu!

  Shtėpia e re e Kombėtares kuqezi, ja detajet si do tė transformohet stadiumi nė Elbasan

  Qyteti i Elbasanit po pėrgatitet pėr tė pasur stadiumin mė modern qė ėshtė ndėrtuar ndonjėherė nė vendin tonė dhe qė, pėr tė paktėn disa vite, deri nė ndėrtimin e stadiumit tė ri kombėtar do tė vijojė tė jetė i tillė. Te “Ruzhdi Bizhuta” mė datė 17 shkurt ka nisur zyrtarisht puna pėr ta rikonstruktuar pothuajse plotėsisht, duke e kthyer nė njėfarė mėnyre tė gjithė vėmendjen e atyre qė e duan sportin, veēanėrisht futbollin, por edhe tė atyre qė janė tė ftohtė ndaj kėsaj ēėshtjeje, rreth kėtij impianti qė pritet tė marrė “jetė” nė fund tė gushtit dhe tė jetė i gatshėm pėr tė pritur eliminatoret e Europianit 2016. “Panorama Sport” ka arritur tė zbardhė tė gjithė projektin e kėtij stadiumi, tė paktėn aq sa ėshtė skicuar deri mė sot, sepse me shumė gjasa pritet tė ketė edhe ndryshime tė tjera gjatė rrugės, nė varėsi edhe tė inspektimeve qė do tė bėhen nga UEFA. Vlera fillestare e investimit ėshtė 1 milion e 350 mijė euro, por mė pas pritet tė shtohen edhe 500 mijė euro tė tjera nė varėsi tė punimeve.


  Kapaciteti Fillimisht “Ruzhdi Bizhuta” u projektua pėr tė pasur njė kapacitet prej 11 mijė e 200 vendesh tė ulura, duke mos lėvizur pothuajse asgjė nga shkallėt aktuale qė ka ky stadium. Por, nė projekt e sipėr, u vendos qė tė krijohen edhe shkallė portative, nė mėnyrė qė gjatė takimeve tė Kombėtares ky kapacitet tė rritet edhe mė shumė. Bėhet fjalė qė numri tė shkojė nga 13 mijė deri nė 14 mijė vende tė ulura. Tribuna kryesore, e cila ndodhet nė perėndim tė stadiumit, do tė qėndrojė po aty, ndonėse do tė shembet plotėsisht pėr t’u restauruar, duke lėnė vetėm disa kolona ekzistuese. Gjithsej kjo tribunė do tė ketė njė kapacitet prej 2200 vendesh (e gjitha e mbuluar, vetėm kjo e tillė nė tė gjithė stadiumin), ku 400 do tė jenė vetėm pėr zonėn VIP dhe 100 pėr gazetarėt. Pjesa tjetėr do tė jetė pėr spektatorėt. Nė tribunėn VIP do tė ketė 20 vende ekstra-VIP, ku mund tė ulen vetėm personalitetet mė tė larta. Tribuna do tė ketė edhe njė shtesė prej pesė shkallėsh nga poshtė nė krahasim me kėtė aktualen, si dhe do tė lihet hapėsirė pėr shkallė tė tjera portative.

  Fusha Pėr sa i pėrket tapetit tė gjelbėr, do tė sillet njė i ri krejtėsisht sipas parametrave mė tė larta europianė. Kėshtu, tapeti do tė vijė nga njė vend perėndimor, emri i tė cilit nuk dihet ende, pasi nuk ėshtė vendosur, por do tė merret cilėsia mė e mirė, qė kushton 5 euro metri katror dhe garancia do tė jetė 5-vjeēare. Nėnfusha do tė restaurohet plotėsisht, duke filluar nga impiantet e kullimit dhe bėrė tė mundur qė, nė rast tė motit tė keq, tė mos pėrbėjė problem pėr lojtarėt nė fushė dhe terreni tė mos kthehet nė njė “moēal” siē ndodhte mė parė. Pėr sa i pėrket pjesės sė pistės olimpike me tartan nuk ėshtė vendosur ende se ēfarė do tė bėhet, por po bėhen bisedime me krerė tė federatės sė atletikės pėr kėtė ēėshtje. Mėsohet se edhe kjo federatė dėshiron qė tė ketė njė pistė moderne, ndonėse duhen parė mundėsitė.

  Ora & dritat Njė pjesė e kushtueshme e impiantit tė ri do tė jetė edhe ora elektronike, e cila do tė kushtojė rreth 100 mijė dollarė. Ajo ėshtė projektuar qė tė jetė me ekran dhe do tė vendoset nė pjesėn jugore tė stadiumit (prapa portės), aty ku ndodhet aktualisht edhe njė pllakė betoni qė shėrbente pėr tė treguar rezultatin e ndeshjes (ka disa vite qė nuk funksionin mė as pėr kėtė gjė). Pėr sa i pėrket impiantit tė ndriēimit, nuk pritet tė ketė ndryshime nė vendndodhjen e shtyllave ku do tė bėhet ndriēimi i stadiumit. Pra, do tė jenė katėr ekzistueset nė katėr cepat e fushės. Do tė vendosen kabllot pėr tė bėrė tė mundur kalimin e energjisė dhe do tė zėvendėsohen panelet elektrikė. Pėr sa i pėrket fuqisė sė ndriēimit tė neoneve, ėshtė programuar qė tė plotėsojė edhe kriteret e Ligės sė Kampioneve, fuqia e tyre do tė jetė nga 1500 deri nė 2000 vat.

  Fasada Pjesa hyrėse e tribunės, e cila do tė jetė me pamje nga perėndimi (siē ėshtė aktualisht), do tė ndryshojė plotėsisht dhe do tė shembet pėr t’u ndėrtuar nga e para. Pjesa kryesore e saj do tė jetė prej xhami, pra do tė ketė njė fasadė ballore xhamllėku. Kjo do tė ndėrthuret me arkitekturėn e qytetit tė Elbasanit, nė mėnyrė qė tė simbolizojė edhe qytetin nė tė cilin po ndėrtohet impianti. Pėr ngjyrat nuk ėshtė vendosur ende asgjė, por mendohet qė tė jetė njė ndėrthurje e ngjyrave kuq e zi (tė Kombėtares shqiptare) dhe verdhė e blu (tė skuadrės sė Elbasanit). Pėr sa u pėrket ngjyrave, pėr tė cilat ende nuk janė vendosur se si do tė jenė, e njėjta gjė mund tė thuhet edhe pėr shkallėt e stadiumit tė ri, ku ato pak stola qė janė aktualisht do tė hiqen dhe do tė zėvendėsohen me tė tjerė modern dhe sipas parametrave europianė, por pa e ditur ende nėse do tė shkruhet ndonjė gjė te shkallėt – me shumė gjasa nuk do tė shkruhet gjė – ndryshe nga sa ėshtė tani, qė nė pjesėn ballore tė tribunės qendrore shkruhet “ELBASANI”. Ndenjėset te VIP-at normalisht do tė kenė njė tjetėr cilėsi nga pjesa tjetėr e stolave tė stadiumit.

  Brendėsia Pjesa e brendshme e stadiumit ėshtė njė nga restaurimet mė tė rėndėsishme qė pritet tė ketė nė “Ruzhdi Bizhuta”. Kėshtu, personat VIP do tė kenė njė hyrje tė veēantė nga e gjithė pjesa tjetėr qė do tė akomodohet nė shkallėt e tribunės dhe gjithė stadiumit. Pėr ta ėshtė projektuar njė ashensor, i cili mban maksimumi 16 persona dhe do tė shėrbejė pėr t’u ngjitur nėpėr vendet e tyre nė tribunė. Por pėrkarshi do tė ketė edhe shkallė tė brendshme krejtėsisht tė veēuara me pjesėn tjetėr tė tribunės. Te kjo zonė do tė ndėrtohet njė restorant dhe njė bar, i cili do tė shėrbejė vetėm pėr personalitetet, tė cilėt gjatė pushimit tė ndeshjes mund tė konsumojnė diēka. Nė krahun e majtė tė tribunės do tė akomodohen gazetarėt (100 vende) dhe do tė jenė 4-5 kabina transmetimi me “wireless” (nė tė gjithė impiantin). Nė pozicionin qė do tė qėndrojnė gazetarėt, po nė krahun e majtė tė tribunės, do tė jetė edhe salla e konferencave (pak a shumė ku ka qenė edhe mė parė), e cila do tė plotėsojė kushtet e UEFA-s dhe aty do tė kenė akses vetėm gazetarėt. Do tė ketė edhe katėr plate pėr tė filmuar, dy prej tė cilave do tė jenė nga tribuna dhe dy tė tjera do tė jenė pėrballė saj dhe do tė jenė tė mbuluara. Njė bar i posaēėm vetėm pėr median do tė jetė nė kėtė zonė, njė nga mė tė rėndėsishmet pas asaj VIP. Njė tjetėr bar do tė ndėrtohet pėr pjesėn tjetėr tė spektatorėve qė do tė jenė nė shkallėt e tribunės, por do tė kenė mundėsi qė nė kėtė zonė tė vinė pėr tė pirė diēka edhe ata qė jashtė tribunės nė pjesėn tjetėr tė impiantit. Nė hyrje tė stadiumit, nė tė djathtė tė tribunės, do tė ketė njė dyqan suveniresh pėr Kombėtaren. Ai do tė jetė i hapur gjatė takimeve qė ekipi kombėtar do tė zhvillojė nė kėtė stadium.

  Dhomat Njė ndryshim tė rėndėsishėm do tė kenė edhe dhomat nė brendėsi tė tribunės, ku do tė akomodohen skuadrat respektive, gjyqtarėt, vėzhguesit. Kėshtu, dhomat e skuadrave do tė jenė me kubaturat e pėrshtatshme sipas parametrave tė UEFA-s pėr metra katrorė. Do tė ketė njė dhomė masazhi me dushe, si dhe njė dhomė bashkangjitur ekipit qė do tė jetė e trajnerit. Do tė ndėrtohen gjithashtu dy dhoma tė mėdha, tė cilat do tė shėrbejnė pėr gjyqtarėt plus me nga njė paradhomė, si pėr meshkujt dhe pėr femrat, veē e veē. Tė dyja do tė kenė nga dy banja secila, normalisht me dushe. Pėr vėzhguesit dhe delegatėt janė programuar tri dhoma tė mėdha vėzhgimi. Tė gjitha kėto do tė jenė me sistem ngrohjeje kaldaje, siē do tė jetė edhe pjesa tjetėr e zyrave tė tribunės dhe kabinave. Janė programuar tė ketė 3 ose 4 zyra ndihmėse.

  Tifozėt Stadiumi do tė ndahet nė disa zona, pėrkatėsisht nė gjashtė tė tilla, A-B-C-D-E, si dhe ajo e VIP-ve. Pėr miqtė ėshtė vendosur qė tė akomodohen nė lindje tė orės elektronike dhe do tė zėnė 5% tė kapacitetit tė stadiumit. Gjithsej do tė jenė 10 hyrje, dy prej tė cilave do tė shėrbejnė vetėm pėr makinat (ambulancė, zjarrfikėse) dhe 8 tė tjerat do tė jenė pėr tifozėt. Pėr ēdo 1 mijė tifozė ėshtė llogaritur qė tė ketė banjė si pėr meshkuj edhe femra, si dhe do tė ketė dalje emergjente. Ėshtė llogaritur qė, nė rast rreziku, brenda pak minutash stadiumi tė boshatiset nga ana e sportdashėsve. Gjatė ndeshjes tifozėve do u krijohen kushtet edhe pėr tė konsumuar diēka, teksa do tė ketė pika ambulante pėr kėtė arsye, si edhe tregtarė ambulantė nė tė gjitha zonat e stadiumit.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 20. #60
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823

  Pėr: KF.ELBASANI: Per Tigrat Verdh E Blu!

  Elbasani luan sot kunder Teutes ne fushen neutrale te Peqinit, pasi Elbasan Arena nuk eshte ende gati. Shpresojme qe kjo te jete fitorja e pare ne superlige pas nje mungese 3 - vjecare.

  Formacioni me i besueshem i mundshem deri ne keto momente !


  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •