Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
 1. #1
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442

  Derbi i Italise Inter 0-0 Juventus

  JAva e 6 e kampionatit italian dhe derby i italise luhet ndermjet Interit dhe Juventusit.
  Pjesa e pare sapo mbaroi dhe sic dihet , insektet e interit po fillojne te bien ne fushe duke u ankuar e qare tek arbitri.

  Pjese e barabarte nga te dyja ekipet , mirepo juvja me agresive ne sulm.

  Presim cdo ndodhi pjesen e dyte.

  Forza Juve

 2. #2
  Ndeshje mė vari leshtė nuk e bėnte nėna.Kasaphane,jo ndeshje.
  Po tė bėsh njė krahasim kot,me Chelsea - Arsenal....ēa lesh krahasimi tė bėsh..nuk i krahason dot.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-09-2010
  Postime
  351
  Man of the match ---- Hulio Cezar D

 4. #4
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  ai qual .... gogoli i juventusit , duhet te kishte shenuar te pakten dy gola.Ndersa pjesen e pare , ato centimetrat jashte loje te iaqunites , kur beri golin , mund te kontrolloheshin shume lehte , po ta ulte cik ritmin e vrapit .....po ai budall sulmues ka qene perhera .pfffffff

  rastet me te shumta i kishim ne , por cedo qe sulmuesat i kemi kot fare.

 5. #5
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  futbolli Italjan ka ra shume, po behet gati gati i barazvlefshem me ligen Gjermane apo Franceze.


  Stadjumet bosh ne Seria A jane nje shenje e nje deshperimi te metutjeshem.


  Ndeshja e sontme ishte e dobet duke marr parasysh dy klubet me te mira te serise A

 6. #6
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  se smbushen stadiumet sdo te thote se niveli ka rene.
  pastaj , me sa mbaj mend une , interi eshte kampioni ne fuqi ne europe.

  apo seshte ekip italian interi?

  lol

  sa per stadiumet.
  mos e kraheso jeten mizerabile te anglezeve me ate te italianeve. se shef ti , ate pune kane italianet , te mbushin stadiumet cdo jave. ata sjane njerez pa jete , apo pa klime , sic eshte anglia

 7. #7
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  36
  Postime
  2,408
  Citim Postuar mė parė nga Homza Lexo Postimin
  futbolli Italjan ka ra shume, po behet gati gati i barazvlefshem me ligen Gjermane apo Franceze.


  Stadjumet bosh ne Seria A jane nje shenje e nje deshperimi te metutjeshem.


  Ndeshja e sontme ishte e dobet duke marr parasysh dy klubet me te mira te serise A
  E ke gabim mos te harrojm qe keto dy ekipe kan qen te impenjuar dhe ne mesjave, plus kesaj nuk ishte ndeshje e dobet mbase lojtaret nuk vrapuan shume po rastet smunguan. Mos shif kampionatin anglez ti se ata fushat nga dy pellemb i kan.
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 8. #8
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  36
  Postime
  2,408
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  ai qual .... gogoli i juventusit , duhet te kishte shenuar te pakten dy gola.Ndersa pjesen e pare , ato centimetrat jashte loje te iaqunites , kur beri golin , mund te kontrolloheshin shume lehte , po ta ulte cik ritmin e vrapit .....po ai budall sulmues ka qene perhera .pfffffff

  rastet me te shumta i kishim ne , por cedo qe sulmuesat i kemi kot fare.
  Nga vajti i ra atij qualiareles ai rasti tek per tek me cezarin :S
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 9. #9
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Citim Postuar mė parė nga EkOnOmIsTi Lexo Postimin
  E ke gabim mos A harrojm qe keto dy ekipe kan qen te impenjuar dhe ne mesjave, plus kesaj nuk ishte ndeshje e dobet mbase lojtaret nuk vrapuan shume po rastet smunguan. Mos shif kampionatin anglez ti se ata fushat nga dy pellemb i kan.
  Fushat dy pellembe ne ANgli? po flet per Wimbeldonin mbase? haha

  Futbolli ANglez dhe ai SPanjoll mbreterojne fare lehtesisht sot per sot ne Europe.


  Futbolli si loje eshte e bukur ama kur hyn interesi ekonomik ndryshojne gjerat, nqs nuk ka tifoze qe mbushin stadjumet sikur ne vitet 90ta futbolli Italjan nuk do mund te konkuroje ne blerjet e lojtareve me te mire te botes, gje qe detyrimisht con ne uljen e nivelit.

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-05-2009
  Vendndodhja
  Dallas Texas
  Postime
  751
  Kjo ndeshje nuk mund te quhet derb. Derb me sa di un, quhet kur te dyja skuadrat jane te nje qyteti, psh inter & milan, kurse juvja eshte e torinos.
  keto sa per sqarime, me sa mbaj men nga e kaluara. sepse kam nja 11a12 vjet qe skam par kompjonat italjan, dhe as qe me shkon ne men me pa

 11. #11
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  36
  Postime
  2,408
  Citim Postuar mė parė nga Homza Lexo Postimin
  Fushat dy pellembe ne ANgli? po flet per Wimbeldonin mbase? haha

  Futbolli ANglez dhe ai SPanjoll mbreterojne fare lehtesisht sot per sot ne Europe.


  Futbolli si loje eshte e bukur ama kur hyn interesi ekonomik ndryshojne gjerat, nqs nuk ka tifoze qe mbushin stadjumet sikur ne vitet 90ta futbolli Italjan nuk do mund te konkuroje ne blerjet e lojtareve me te mire te botes, gje qe detyrimisht con ne uljen e nivelit.
  Me then drejten spo dominojn ata sepse kampionia e uropes quhet interi dhe ajo eshte skuader italiane. E para kjo

  E dyta wimbeldoni vetem kombetarja e anglis ka te drejt te zhvilloj ndeshje dhe eshte dhe ajo finalja e kupes. E dyta kjo.

  Dhe e treta mos harro qe italia u godit nga nje skandal qe denoi shume ekipe sidomos Juventusin qe ishte skuadra me me shume yje ne ekip dhe Milanin.
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 12. #12
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Citim Postuar mė parė nga EkOnOmIsTi Lexo Postimin
  Me then drejten spo dominojn ata sepse kampionia e uropes quhet interi dhe ajo eshte skuader italiane. E para kjo

  E dyta wimbeldoni vetem kombetarja e anglis ka A drejt te zhvilloj ndeshje dhe eshte dhe ajo finalja e kupes. E dyta kjo.

  Dhe e treta mos harro qe italia u godit nga nje skandal qe denoi shume ekipe sidomos Juventusin qe ishte skuadra me me shume yje ne ekip dhe Milanin.
  kjo pika e dyte e jotja: me e sakta nga gjitha

 13. #13
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  36
  Postime
  2,408
  Citim Postuar mė parė nga Mr Zeid Lexo Postimin
  Kjo ndeshje nuk mund te quhet derb. Derb me sa di un, quhet kur te dyja skuadrat jane te nje qyteti, psh inter & milan, kurse juvja eshte e torinos.
  keto sa per sqarime, me sa mbaj men nga e kaluara. sepse kam nja 11a12 vjet qe skam par kompjonat italjan, dhe as qe me shkon ne men me pa
  Dhe ty qe te te sqarojm (dhe mos fol kur se ndjek ate kampionat) Inter Juventus eshte quajtur derbi i italise per shkak se keto dy ekipe me pare asnjeher skishin qen ndonjeher ne serin B. Do thuash ti qe ne 2006 rrezuan juventusin? Epo pergj eshte se historia sndroshohet dot
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 14. #14
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Citim Postuar mė parė nga Homza Lexo Postimin
  Fushat dy pellembe ne ANgli? po flet per Wimbeldonin mbase? haha

  Futbolli ANglez dhe ai SPanjoll mbreterojne fare lehtesisht sot per sot ne Europe.


  Futbolli si loje eshte e bukur ama kur hyn interesi ekonomik ndryshojne gjerat, nqs nuk ka tifoze qe mbushin stadjumet sikur ne vitet 90ta futbolli Italjan nuk do mund te konkuroje ne blerjet e lojtareve me te mire te botes, gje qe detyrimisht con ne uljen e nivelit.
  Ore , e di sa kupa kampionesh ka italia e sa ka anglia e spanja?
  mos te flasim per kupat e tjera , sepse italia atje sundon tmerresisht.

  mos fol kot mor , apo harrove se interi e fitoi vjet kupen e kampioneve.
  ju flisni kot per spanje e angli , e harroni qe kete 10 vjecar , italia ka fituar 3 CL e ka humbur 2 finale . anglia ka fituar vetem 2 here e spanja 3 here . pra , si paska rene futbolli , kur statistikat flasin ndryshe?

 15. #15
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  36
  Postime
  2,408
  Citim Postuar mė parė nga Homza Lexo Postimin
  kjo pika e dyte e jotja: me e sakta nga gjitha
  O homza me behet qefi qe u binde
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 16. #16
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  36
  Postime
  2,408
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Ore , e di sa kupa kampionesh ka italia e sa ka anglia e spanja?
  mos te flasim per kupat e tjera , sepse italia atje sundon tmerresisht.

  mos fol kot mor , apo harrove se interi e fitoi vjet kupen e kampioneve.
  ju flisni kot per spanje e angli , e harroni qe kete 10 vjecar , italia ka fituar 3 CL e ka humbur 2 finale . anglia ka fituar vetem 2 here e spanja 3 here . pra , si paska rene futbolli , kur statistikat flasin ndryshe?
  Mos harro dhe i kup Bote vella
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 17. #17
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,442
  Citim Postuar mė parė nga EkOnOmIsTi Lexo Postimin
  Mos harro dhe i kup Bote vella
  me kupa bote eshte e kote te krahesohesh me angline apo spanjen.
  keto dy te fundit duan te pakten nje shekull per te na arrire

 18. #18
  Juventini Maska e EkOnOmIsTi
  Anėtarėsuar
  22-05-2005
  Vendndodhja
  Pse Do Vish Dhe Ti ?
  Mosha
  36
  Postime
  2,408
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  me kupa bote eshte e kote te krahesohesh me angline apo spanjen.
  keto dy te fundit duan te pakten nje shekull per te na arrire
  Po flasin kshu keta se do ta shofin vitin tjeter kur te hapet New Delle Alpi. Mrekullia e 8 e botes dhe do e shofin si do jet stadiumi
  S |< R /\ p /\ |_ |
  Skrapali.Babuc.Pianec.Do.Me.Se.Kam.Sa.Te.Duash

 19. #19
  i/e larguar Maska e Homza
  Anėtarėsuar
  24-02-2006
  Vendndodhja
  Ne kat te siperm!
  Postime
  3,092
  Citim Postuar mė parė nga EkOnOmIsTi Lexo Postimin
  O homza me behet qefi qe u binde
  hahahahahahhahahaha

  pyte something poetic,,,,kush luan ne Wimbledon vetem ANglia apo eshte shtetet tjera.

 20. #20
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,329
  Per mua ishte ndeshje e bukur dhe loje e barabarte.


  Juventus po permisoet dhe ne mbrojtje ishte shume mire. Si Allegri tek Milani edhe Del Neri nuk e ka gjetur ekuilibrim e duhur...mbase ket gje nuk e ka arritur edhe Benitez.
  Gjithashtu edhe Inter fort dukej, por me pak ngadale dhe agresive nga sezoni i kaluar.

  Me kalimin e kohes te treja ekipet do permisoen me ritmin e lojes, taktikat, dhe sistemin e ri qe keta trajnere sjellin.
  Il Club Pił Titolato Al Mondo

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •