Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-06-2008
    Vendndodhja
    neper bote
    Postime
    42

    Question Snow Leopard?

    Kam ndermend te upgrade MacBook-un tim nga Leopard OS X ne Snow Leopard OS X. Desha te merrja mendimin e atyre qe e kane provuar kete sistem, cfare ndryshime ka i dyti nga i pari, dhe cilat jane te mirat e te keqiat e ketsaj upgrade.

  2. #2
    i'm not fragile Maska e Daniel Maker
    Anėtarėsuar
    17-03-2008
    Postime
    1,802
    mos prit kushedi ca ndryshimesh...snow eshte per teknologjit e reja.
    po punove me programe te vjetra do kesh disa probleme..me 64 bit sigurohu te kesh kompatibilitetin me procesorin tat.
    mos luj se sta quj

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-06-2008
    Vendndodhja
    neper bote
    Postime
    42
    E kam provuar edhe une neper dyqanet Apple dhe nuk kam arritur te ve re ndonje ndryshim shume te madh por nuk e dija si shkon me driverat e paisjeve te jashtme qe mund te shtohen pasi me ka thene nje shok qe ai vete ka pasur probleme ne kete drejtim.Sa per kompatibilitetin, Mac Book Pro 17"Intel core 2 duo 2.8 ghz 4 Gb RAM memory.E kam blere vjet nje muaj para se te dilte Snow Leopard OS X dhe reklamohej qe do ta benim upgrade me 10$ ne keta kompjutera. Desha te dija se ciilat programe do quheshin te vjetra per Snow Leopard.

  4. #4
    i'm not fragile Maska e Daniel Maker
    Anėtarėsuar
    17-03-2008
    Postime
    1,802
    un e kam pak qe e kam ble dhe e kam mor me snow..nje shoku im upgrade e ka pagujt me 29 dollar me sa maj men,me 10 kape boje direkt dhe besoj qe ai qe ke osht tamon per snow. per sigures ke terminali bjeri komandit "machine" e shif mos te ket procesori siglen PPC se ato s'e pranoin snow,po sbesoj i joti te jet ashtu.
    ky eshte nje list e programeve qe punojn o jo ne snow qe i bojn update shpesh ndaj hudhi nje sy per programet qe te duhen.

    http://snowleopard.wikidot.com/

    per driverat hardware kerko ne specific ca do shtosh e shif a jan a jo kompatibili.
    mos luj se sta quj

  5. #5
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    MacBook - nuk ka PPC mė qė nga koha e PowerBook G4

    Bėj upgrade sepse megjithėse nga ana pamore nuk ndryshon pothuajse asgjė, sistemi dhe programet punojnė rreth 30% mė shpejt. Do ēuditesh sa shpejt ndizet sistemi.

    Mos kėrko pėr driver sepse i ka vetė DVD instaluese.
    Prektora

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-06-2008
    Vendndodhja
    neper bote
    Postime
    42
    Po e provoj dhe me te vertete eshte me i shpejte. Asnje problem gjate instalimit dhe ja vlen me te vertete.Ju faleminderit per kohen dhe per mendimet tuaja.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •