Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 115 prej 115
  1. #101
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga sheki51 Lexo Postimin
    hajde chino hajde se sme ha palla se cfar do ofendosh ti apo ca do besh, une thjesht te keshillova , ti ndash pranoje ndash jo , eshte e drejta jote.
    Nuk pashe qe keshillove gje. Por ne rend te pare shprehe nencmim, lexo p.sh. termin kastravec qe perdore.

    Ato fjalite e mia jane te afta per te krijuar binjen se Allahu miraton dhunen. Se a mund te interpretohen ndryshe a jo, kjo s'luan rol. Kur keto fjali biejne ne dore te imameve e talebaneve, rregull nr. 1 i islamit behet dhune. Duke u nisur po ne keto fjali qe i citova, e qe te tilla ka ndoshta deri ne 100 ne numer. Ne keso fjali bazohet p.sh. Arabia Saudite kur vret p.sh. njerezit qe braktisin Islamin.

    S'ka cfare te mos kem kuptuar ne keto fjali fare. I kupton e tere bota islame ashtu sic i shpreh une. Nese muslimanet shqiptare nuk i kuptojne keshtu, por tentojne t'i interpretojne me cdo kusht si paqesore, kjo s'ka te beje me Islamin, por me kulturen e larte paqesore qe mbizoteron tek shqiptaret. Mirepo megjitheate Islami mbetet fe e dhunshme.

  2. #102
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    03-07-2010
    Postime
    342
    une jam i bindur se nuk mendojne njerezit sikur ti, ti je nje njeri qe mundohesh ti kthesh gjerat mrapsht, eeee sa njerez ka pare historia si ti dhe skan bere gje , vetem kan henger kot dhe ne fund kane ngele ne histori si njerez qe do i mallkoje cdo here njerzia

    pastaj ti je nje pocinke e vogel per tu mare me studjimin e islamit dhe kuranit je nje 0

  3. #103
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga sheki51 Lexo Postimin
    une jam i bindur se nuk mendojne njerezit sikur ti, ti je nje njeri qe mundohesh ti kthesh gjerat mrapsht, eeee sa njerez ka pare historia si ti dhe skan bere gje , vetem kan henger kot dhe ne fund kane ngele ne histori si njerez qe do i mallkoje cdo here njerzia
    E di qe s'jam i pari, ndoshta qindra mijera para meje kane mundur te deshmojne se Islami eshte fe e dhunshme. Por kjo fe deri me tani ka dy parime kryesore, ne te cilat e bazon mbijetesen: injorancen dhe dhunen. Mbjell injorance dhe ata qe rezistojne te behen injorante, vriten. Keshtu ka mbijetuar islami. Per kete arsye "skane bere gje".

    pastaj ti je nje pocinke e vogel per tu mare me studjimin e islamit dhe kuranit je nje 0
    Nuk ishin studime, por citime te qarta qe tregojne se Kurani urdheron dhune.
    Ndryshuar për herë të fundit nga chino : 30-09-2010 më 18:12

  4. #104
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    ...

    Tjera her mos u rrespillo në mahallat e geqarave, po studio !

  5. #105
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Un se kam tradit genjeshtren, tek e fundit e genjen veten. Mua s'me han edhe aq palla se çfar ishe, por çfar je. Emri yt Miriam nuk ka qen ne traditen muslimane ti vehet femijeve te tyre. Merjem, ndoshta, por miriam kurrsesi.


    Prape nuk beson qe kam origjine muslimane???!!!
    Nuk eshte emri im i vertet Miriam,vetem e kam zgjedhur se me pelqen!!!
    Desha te shtoj qe arsyeja qe kam braktis islamin eshte edhe kjo,une si femer ne kete bote duhet te duroj ortake,te rrihem nga burri etj dhe qe eshte me mizorja ,edhe ne boten e pertejme pa shperblim, pasi parajsa sipas islamit eshte vetem per meshkujt hetero dhe femrat lesbike

  6. #106
    Hahahahahaha (qeshni edhe ju tjeret, se bajat) ahahahahaa

  7. #107
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    >_Ilirian_>;2881196]Tjera her mos u rrespillo në mahallat e geqarave, po studio !
    Geqarve!
    Mso me lexu..

  8. #108
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    03-07-2010
    Postime
    342
    Citim Postuar më parë nga MIRIAM Lexo Postimin
    Prape nuk beson qe kam origjine muslimane???!!!
    Nuk eshte emri im i vertet Miriam,vetem e kam zgjedhur se me pelqen!!!
    Desha te shtoj qe arsyeja qe kam braktis islamin eshte edhe kjo,une si femer ne kete bote duhet te duroj ortake,te rrihem nga burri etj dhe qe eshte me mizorja ,edhe ne boten e pertejme pa shperblim, pasi parajsa sipas islamit eshte vetem per meshkujt hetero dhe femrat lesbike
    Po ti asnjehere nuk ke qene muslimane ,tani nga na doli se ti ke braktisur islamin hahahahahah edhe une do qeshi me , dtth se burri yte i pari paska pasur ortake apo babi yte, epo si ta meritojsh do hash edhe pak qotek edhe pak do te duket, burri ne pune ti ne disko, ku ke pare ti kete film .

    mos ki dert se edhe per ty do kete 72 zezak ne parajs kuptohet nese shkon atje ,por edhe nese nuk shkon do i keshe 72 edhe ne ferr hehehe

  9. #109
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anëtarësuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar më parë nga MIRIAM Lexo Postimin
    Prape nuk beson qe kam origjine muslimane???!!!
    Nuk eshte emri im i vertet Miriam,vetem e kam zgjedhur se me pelqen!!!
    Desha te shtoj qe arsyeja qe kam braktis islamin eshte edhe kjo,une si femer ne kete bote duhet te duroj ortake,te rrihem nga burri etj dhe qe eshte me mizorja ,edhe ne boten e pertejme pa shperblim, pasi parajsa sipas islamit eshte vetem per meshkujt hetero dhe femrat lesbike
    Dikund me lart lexova se njeri nga forumistat kishte shkruar se Miriami eshte e paqes. Une, mendoj, Aspak!!!

    Ku i merr ti keto Info, se sipas Islamit, Parajsa na qenka vetem per meshkujt hetero edhe per femrat lesbike? Genjeshter e Kulluar!!!
    Pse propagandon keshtu, Paaaa Liiidhje? Turp Per Ty!!!

    Nje gje eshte e sigurt: Se Parajsa, nuk besoj, te jet per Genjeshtar, Shpifes, Urrejtjenxites etj. si TI!!!

  10. #110
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar më parë nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Dikund me lart lexova se njeri nga forumistat kishte shkruar se Miriami eshte e paqes. Une, mendoj, Aspak!!!

    Ku i merr ti keto Info, se sipas Islamit, Parajsa na qenka vetem per meshkujt hetero edhe per femrat lesbike? Genjeshter e Kulluar!!!
    Pse propagandon keshtu, Paaaa Liiidhje? Turp Per Ty!!!

    Nje gje eshte e sigurt: Se Parajsa, nuk besoj, te A per Genjeshtar, Shpifes, Urrejtjenxites etj. si TI!!!
    Kadale ,mos u ngut o Sami Hyseni!!!
    Merre kurani e lexoje vet ,e lere cka te thote kusheriri,se asgje une skam shpik!!!
    Ne kuran shkruan qe besimtareve do u ofrohen lumenje me vere dhe hyrija symedha!!!
    E kujt i pelqejne hyrijat symedha pos burrave hetero dhe lesbikeve

  11. #111
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar më parë nga sheki51 Lexo Postimin
    Po ti asnjehere nuk ke qene muslimane ,tani nga na doli se ti ke braktisur islamin hahahahahah edhe une do qeshi me , dtth se burri yte i pari paska pasur ortake apo babi yte, epo si ta meritojsh do hash edhe pak qotek edhe pak do te duket, burri ne pune ti ne disko, ku ke pare ti kete film .

    mos ki dert se edhe per ty do kete 72 zezak ne parajs kuptohet nese shkon atje ,por edhe nese nuk shkon do i keshe 72 edhe ne ferr hehehe
    Lope e gjalle more ti qenke,hahhah cfare fantazie te semure!!!!

  12. #112
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anëtarësuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    [=MIRIAM;2881653]Kadale ,mos u ngut o Sami Hyseni!!!
    Merre kurani e lexoje vet ,e lere cka thote kusheriri,se asgje skam shpik!!!
    Ne kuran shkruan qe besimtareve do u ofrohen lumenje me vere dhe hyrija symedha!!!
    E kujt i pelqejne hyrijat symedha pos burrave hetero dhe lesbikeve[/QUOTE]

    He he eh , ndoshta ke te drejt. Me bere te qeshi pak. Sa isha pak i zemruar.
    Une nuk e kam lexuar Kuranin, edhe nuk e di se a do te kem kohe t`a lexoje, por do ta pyes ate kusheririn tim. Sepse, atij i besoj plotesisht se e di qe ai nuk me ka folur kurre diqka pa lidhje. Nese edhe ai me thot keshtu, si thua ti, atehere do ta lexoj Kur`anin, dhe nese edhe aty e gjej se eshte ashtu si thua ti, atehere...atehere...do te kisha dashur te takoja ty....
    As une nuk jam nji, i cili eshte shume i interesuar ne Fe. Per mua mjafton qe sa te mundem, se paku te mos bej Keq, dhe te mos them diqka te keqe. Ama, edhe shprehjet pa lidhje qe nuk i kap logjika, ashtu mendoj, nuk me pelqejne aspak.

    P.S. Qka kupton ti me Hyrijat Symedha?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sami Hyseni : 01-10-2010 më 09:08

  13. #113
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Nuk po e etiketoj vetem Islamin por edhe Krishterimi ka dhune, dhe s'ka barazi ndja njerziv por vetem kush eshte me i fort ka te Drejta me shume e i Dobeti te Drejta me pak. Po nime pasna harru se I FORTI gjithnje ka pas me shum Drejtesi se sa i Dobeti, atehere c'po na duhen Fet?

  14. #114
    i/e regjistruar Maska e Ronierjoni
    Anëtarësuar
    22-09-2015
    Postime
    148

    Për: A është feja islame një fe e dhunës?

    Citim Postuar më parë nga prenceedi Lexo Postimin
    Respektoj besimin e gjithkujt si edhe mendimin ndryshe te secilit.
    Nuk kisha ndermend te hapja nje teme te tille, por per arsyen se nje prej moderatoreve ne komunitetin mysliman, fshiu dy postimet e mia per te vetmen arsye sepse nuk i shkonin per shtat mendimeve te tij........dhe si e modes qe eshte bere ne forum, te fshijne postimet dhe nuk te japin asnje arsye perse fshihen, atehere po e hap kete teme ketu ku besoj se nuk do kete fatin e postimeve.
    Nuk kam si qellim te ofendoj besimtaret musliman por t'ju hap syte qe te shikojne e te luftojne per permiresimin e fese se tyre.
    Komenti kish te bente me kete thenie
    .....te plote lexojeni ketu:http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=128775
    Si argument kundershtues une solla kete video qe qarkullon keto dite ne net.

    http://www.youtube.com/watch?v=FH9Sq...layer_embedded

    Dhe si shtese plotesuese edhe nje fakt tjeter
    Sakineh Mohammadi Ashtiani, besoj te gjithe e dini perse behet fjale.
    Pavarsisht kundershtimit nderkombtar qe pati per denimin me vdekje e qelluar me gure dje prokurori i pergjithshem i iranit deklaron se Sakineh Mohammadi Ashtiani denohet me vdekje ne litar..........


    Pershendetje, ju ftoj te reagoni ndaj ajo qe mund te quhet gangrena e Shqipatrise feja Islame. "Pema duket nga kookrrat qe bën", thote nje fjale e urte dhe kjo fe prodhon vetem dhune urrejtje luftera e babezi, pandershmeri. Kurani predikon haptazi dhunen ndaj grave dhe urejtjen deri ne krim te besimatreve te feve te tjera. Me vjen turp s Shqiptar qe gjithe Europa e urron vendin tone vetem prej kesaj feje. Ka ardhur koha te distancohemi nga kjo cmenduri barbare. Ndjehem i turperuar kur shikoj qe nje xhami ngrihet ne mes te Tiranes nderkohe qe vende si Hungaria apo Sllovakia, perpiqen te ndalojne kete fe ne kushtetutat e tyre.
    Dua te saktesoj gjithashtu se myslymanet nuk jane fajetor por thejsht viktima te keaj feje barbare dhe ata jane kthyer me dhune nga Turqit. Nderkohe qe shqiptaret ishin populli qe luftoi me guximin me te madh perandorine Osmane akoma me i dhunshem ishte reagimi i pushtuesve ndaj tyre per ti detyruar te nderronin fene. Islami shte pehapur me dhune dhe ne kohe paqe nuk ka vend per te ! Ka ardhuar koha qe Shqiperia ti thote STOP Islamit!

  15. #115
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: A është feja islame një fe e dhunës?

    Feja Islame nuk eshte fe e dhunes, por feja e djajve, pasi Zoti e ngriti dhe e fshiu kuptimin e brendshem te kesaj feje, eshte fe e dhunes!

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •