Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 115
  1. #41
    Citim Postuar më parë nga Matrix Lexo Postimin
    Muslimanet deklarojne:

    Vritini ata qe thone qe Islami eshte fe e dhunes!!!!

    hahaha
    Muslimanët nuk deklarojn keshtu.

    Ortodoksët kan ushtruar dhunë mbi Shqiptarët !

    Popi apo Prifti ortodoks i bekonte ushtarët e tij para se ti hynin kasaphanës !

    Muslimanet nuk e beren kete !

  2. #42
    Citim Postuar më parë nga prenceedi Lexo Postimin
    Respektoj besimin e gjithkujt si edhe mendimin ndryshe te secilit.
    Nuk kisha ndermend te hapja nje teme te tille, por per arsyen se nje prej moderatoreve ne komunitetin mysliman, fshiu dy postimet e mia per te vetmen arsye sepse nuk i shkonin per shtat mendimeve te tij........dhe si e modes qe eshte bere ne forum, te fshijne postimet dhe nuk te japin asnje arsye perse fshihen, atehere po e hap kete teme ketu ku besoj se nuk do kete fatin e postimeve.
    Nuk kam si qellim te ofendoj besimtaret musliman por t'ju hap syte qe te shikojne e te luftojne per permiresimin e fese se tyre.
    Komenti kish te bente me kete thenie
    .....te plote lexojeni ketu:http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=128775
    Si argument kundershtues une solla kete video qe qarkullon keto dite ne net.

    http://www.youtube.com/watch?v=FH9Sq...layer_embedded

    Dhe si shtese plotesuese edhe nje fakt tjeter
    Sakineh Mohammadi Ashtiani, besoj te gjithe e dini perse behet fjale.
    Pavarsisht kundershtimit nderkombtar qe pati per denimin me vdekje e qelluar me gure dje prokurori i pergjithshem i iranit deklaron se Sakineh Mohammadi Ashtiani denohet me vdekje ne litar..........
    prenceedi, nuk ka nevojë të citohen cka janë shkruar nëpër forume: shiko realitetin në përditshmëri! nuk ka ditë që së pakut 10 të pafajshëm të mos vriten e herë- herë kjo shifër shkon edhe në 80 e më shumë. Fjala e urtë thotë mos shiko gjurmët - shiko ujkun!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  3. #43
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Jo, prap se prap jo !
    Aha. Nese njeriu vritet per shkak se braktise fene islame, kjo nuk e benka islamin fe te dhunshme. Kuptova. Atehere nuk paska fe te dhunshme pra fare. Trego: Cfare duhet te ndodhe qe te jete feja e dhunshme?

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    ahahha,beso sa here i lexoje komentet e tua me ben te qesh
    Po ti asgje konkrete nuk the,ti nuk solle as nje fakte,ti vetem shkrujte fjale boshe tuat,sikurse shumica qe jan sikure ti qe po shkruje fjale boshe dhe qe po filozofojne,e po i duket vetja "Ainjshtajna","Isak Njutona",ehhh te shkretit nuk po e din qe jan vetvetja as me shum e as me pak.

    Aiit se ju del gjumi,cka te beshe jeni future ne nje enderr te gjate,qe fatketesishte nuk po zgjate disa sekonda siq thot shkenca,por juve po ju zgjate shum....sa keq....
    Qesh e hiq mos u ndal
    Por ka te tille(rasti yt) qe qeshin edhe kur zihen mat,nga mungesa e argumenteve ,behen kinse iu qeshet ,por e verteta eshte krejt ndryshe ,ti mund ta dish me se miri!!
    Hidhi nje sy vetem anetarve islamik te F.SH se si qirren e mallkojne ata qe mendojne ndryshe dhe NO COMENT ,islami eshte fe e dhunes ,fe per shpellare!!

  5. #45
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    03-07-2010
    Postime
    342
    ku din ti miriam se cfar eshte argument , a hahet apo pihet a ? argument, na cavet koken duke folur pa lidhej dhe kerkoni argument e ne fakt nuk dini cfar eshte argument

  6. #46
    "Në fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
    Anëtarësuar
    09-09-2005
    Vendndodhja
    Kosovë
    Postime
    4,534
    Citim Postuar më parë nga MIRIAM Lexo Postimin
    Qesh e hiq mos u ndal
    Por ka te tille(rasti yt) qe qeshin edhe kur zihen mat,nga mungesa e argumenteve ,behen kinse iu qeshet ,por e verteta eshte krejt ndryshe ,ti mund ta dish me se miri!!
    Hidhi nje sy vetem anetarve islamik te F.SH se si qirren e mallkojne ata qe mendojne ndryshe dhe NO COMENT ,islami eshte fe e dhunes ,fe per shpellare!!
    Kjo qe thua me bënë edhe mua t emendoj, mirpor ka ma shumë shqiptar te besimit musliman, qe nuk janë ashtu siq jane keta te terbuar ketu, kam miqesi me ta, shkembejme mendime, debatojme dhe bile edhe ne MP, por ata nuk po shkruajnë ne keto tema. Nuk kuptoj se pse nuk shkruajnë?! Ata e dinë por realisht diteve te fundit ka patur ne forum disa shkrime te disa anetarve te besimit musliman qe mendonin ndryshe nga keta sektarët, a din MIRIAM se çka ka ndodhur? Me beso se kan perdorur çdo gjë qe u erdhi deri edhe kercnime ndaj tyre se lere ma ofendime, etiketime te ndryshme, fyrje dhe mallkime s'po flasim, kjo u perdor ne secilin shkrim!!

    Kjo me bënë te mendoj se disa sekte te ashtuquajtura islame jane te terbuar dhe jo paqesore, keta quhen vehabi, ndersa shqiptarët e besimit musliman, unë mendoj se jane paqesore dhe tolerant. Kuptohet, eshte duke u zhvilluar luftë e madhe per manipolime te ketyre rrymave por kjo do te del shume shpejt per fushe dhe pastaj do te dinë shqiptarët - musliman të mbrohen nga ky infektim i rrezikshem per vet nejriun, per shoqerinë dhe per boten.
    Gjej kohen të lexosh, është themel i të diturit.

  7. #47
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar më parë nga sheki51 Lexo Postimin
    ku din ti miriam se cfar eshte argument , a hahet apo pihet a ? argument, na cavet koken A folur pa lidhej dhe kerkoni argument e ne fakt nuk dini cfar eshte argument
    Ty dhe shokeve te tu ia kam friken!!!
    Pyete Anestin55 dhe te tregon, sepse edhe ai ka frike

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar më parë nga toni77_toni Lexo Postimin
    Kjo qe thua me bënë edhe mua t emendoj, mirpor ka ma shumë shqiptar te besimit musliman, qe nuk janë ashtu siq jane keta te terbuar ketu, kam miqesi me ta, shkembejme mendime, debatojme dhe bile edhe ne MP, por ata nuk po shkruajnë ne keto tema. Nuk kuptoj se pse nuk shkruajnë?! Ata e dinë por realisht diteve te fundit ka patur ne forum disa shkrime te disa anetarve te besimit musliman qe mendonin ndryshe nga keta sektarët, a din MIRIAM se çka ka ndodhur? Me beso se kan perdorur çdo gjë qe u erdhi deri edhe kercnime ndaj tyre se lere ma ofendime, etiketime te ndryshme, fyrje dhe mallkime s'po flasim, kjo u perdor ne secilin shkrim!!

    Kjo me bënë te mendoj se disa sekte te ashtuquajtura islame jane te terbuar dhe jo paqesore, keta quhen vehabi, ndersa shqiptarët e besimit musliman, unë mendoj se jane paqesore dhe tolerant. Kuptohet, eshte A u zhvilluar luftë e madhe per manipolime te ketyre rrymave por kjo do te del shume shpejt per fushe dhe pastaj do te dinë shqiptarët - musliman të mbrohen nga ky infektim i rrezikshem per vet nejriun, per shoqerinë dhe per boten.
    Toni ,nje musliman qe ka lexuar kuranin,me beso ,nuk eshte tolerant!
    Keta muslimanet e tu tolerant ose nuk kane lexuar kuranin ose e kane lexuar por kane shume dyshime ,pra nuk besojne ose kane perjetuar mutacion!!!

  9. #49
    Citim Postuar më parë nga MIRIAM Lexo Postimin
    Qesh e hiq mos u ndal
    Por ka te tille(rasti yt) qe qeshin edhe kur zihen mat,nga mungesa e argumenteve ,behen kinse iu qeshet ,por e verteta eshte krejt ndryshe ,ti mund ta dish me se miri!!
    Hidhi nje sy vetem anetarve islamik te F.SH se si qirren e mallkojne ata qe mendojne ndryshe dhe NO COMENT ,islami eshte fe e dhunes ,fe per shpellare!!
    Me fal Miriam, ketu i bere boomrang vetes.

    Un te them qe shiqo se pse ofendojn antaret islamik ? Ndoshta sepse te krishteret dhe ateistët i fyejn me fe e me dinë qe kan ? Un prej se jam antarsuar ketu, shoh vetem fyerje ndaj muslimaneve, Zotit te tyre dhe Profetit te Zotit ! Kurse muslimanet, ende nuk e fyen as Jezus Krishtin, as Marien e as Shpirtin e shenjt ! Islami eshte fe e paqës ! Po e sulmove, ta kthen, eshte legjitime !

  10. #50
    Citim Postuar më parë nga MIRIAM Lexo Postimin
    ,nje musliman qe ka lexuar kuranin,me beso ,nuk eshte tolerant!
    Keta muslimanet e tu tolerant ose nuk kane lexuar kuranin ose e kane lexuar por kane shume dyshime ,pra nuk besojne ose kane perjetuar mutacion!!!
    Lexo vet Kur'anin, pse nuk e lexon ? Ke frig qe si katolike do te behesh "e dhunshme" apo do t'behesh muslimane ? Un e kam biblen ne shtepin time, e kam lexuar dhe perseri e lexoj.

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    [A=>_Ilirian_>;2879851]Me fal Miriam, ketu i bere boomrang vetes.

    Un te them qe shiqo se pse ofendojn antaret islamik ? Ndoshta sepse te krishteret dhe ateistët i fyejn me fe e me dinë qe kan ? Un prej se jam antarsuar ketu, shoh vetem fyerje ndaj muslimaneve, Zotit te tyre dhe Profetit te Zotit ! Kurse muslimanet, ende nuk e fyen as Jezus Krishtin, as Marien e as Shpirtin e shenjt ! Islami eshte fe e paqës ! Po e sulmove, ta kthen, eshte legjitime ![/QUOTE]

    Pse juve e verteta qe gjendet ne kuran dhe ne jeten e Muhamedit ju duket fyerje?!!
    A ka sure qe nxisin urrejtje dhe lufte nderfetare?
    PO
    A eshte martuar Muahmedi me shume gra te moshave te ndrysheme?
    Sipas burimeve islame PO
    A ka pasur MuHAmedi grua te moshes 9 vjeqare?
    Sipas burimeve islame PO
    A ka luftuar Muhamedi gjate "profetizimit" te tij?
    Prape sipas burimeve islame PO
    E ku dreqin i gjeni fyerjet pra??!!!
    P.S e kam lexuar kuranin

  12. #52
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Me fal Miriam, ketu i bere boomrang vetes.

    Un te them qe shiqo se pse ofendojn antaret islamik ? Ndoshta sepse te krishteret dhe ateistët i fyejn me fe e me dinë qe kan ? Un prej se jam antarsuar ketu, shoh vetem fyerje ndaj muslimaneve, Zotit te tyre dhe Profetit te Zotit ! Kurse muslimanet, ende nuk e fyen as Jezus Krishtin, as Marien e as Shpirtin e shenjt ! Islami eshte fe e paqës ! Po e sulmove, ta kthen, eshte legjitime !
    Me fal qe nderhy, po 60% e ku'ranit eshte i mbushur me fyerje ndaj krishterve dhe '' jehudve ''. E mos na thuaj pastaj qe nuk i fyeni krishteret, kur vet islami eshte me shum i mbushur me fyerje ndaj krishterve e jahudive.

  13. #53
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Citim Postuar më parë nga >_Ilirian_> Lexo Postimin
    Muslimanët nuk deklarojn keshtu.

    Ortodoksët kan ushtruar dhunë mbi Shqiptarët !

    Popi apo Prifti ortodoks i bekonte ushtarët e tij para se ti hynin kasaphanës !

    Muslimanet nuk e beren kete !
    po edhe une them para se turqit te kryenin khasaphanen e tyre mbi popullin e krishter (shqiptar) bekoheshin ne emer te Allahut ,kshtu qe thuaj tani fale Zotit qe turku me rrjepi qe 500 vjet dhe tani jam musliman.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Gordon Freeman : 29-09-2010 më 16:48

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Nje nga klientet e mi ka filluar ti perkushtohet islamit, "dua te shkoj i paster ne ate bote me tha". Kur ndigjova kete argument me shkoj mendja se paska lut nga trute i shkreti.Filloi te me shpjegoje se feja muslimane predikon dashuri te madhe midis njerezve , keshillon tolerancenetj.E kur me tha dhe kete me bezdi ju drejtova dhe i thashe se ka nje fe tjeter, qe bazohet ne Bibel dhe ajo eshte me tolerante.ps.i thashe, "nese une te godas me nje shpulle ajo meson qe ti te kthesh dhe faqen tjeter, ndersa kurani i thashe meson tja kthesh me te njeten mase"U befasue dhe duke u hedhe perpjete me tha, "jo kete e thote kurani dhe jo Bibla."po mire i thashe une, o shko e lexoje ose me kollaj pyet.Te nesermen kishte takuar nje mikun e tij nga ato te celuareve me mjeker dhe pantallona te shkurtera.I kishte treguar per debatin.Po i kishte thene islamiku ka te drejte, jo pvetem per shpullen por syun or syun, po te nxorri njerin sy dhe ti do ti turresh ti nxjerresh syun atij.Por kur islamiku e kishte pare te trembur mikun e tij besimtar, i thote, por nese e fal eshte dy here me mire.I gjori besimtar i ri, me ne fund ishte qetesuar.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-09-2010
    Postime
    351
    Aman sa shpejte veproni ju 'mizat nder kapuq' . Anyway bete mire qe ma fshite postimin se replika do e pasonte repliken e do mbetesha pa gjume.
    Nese mendoni se e thash ndonje te pavertete per ato praktikat ne kishe atehere me demantoni. Nese mendoni se e kame ofenduar fene e juaj moderator "tolerat" atehere hidhju nje sy postimeve dhe shikoni se ne cdo te dytin postim ofendohet feja islame. Nese mendoni se kam qene jashte temes atehere do duhej te fshinit edhe 70% te shkrimeve ne kete teme.
    Atehre cila ishte arsyejam pervec mizes nder kapuq ?

  16. #56
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Me fal qe nderhy, po 60% e ku'ranit eshte i mbushur me fyerje ndaj krishterve dhe '' jehudve ''. E mos na thuaj pastaj qe nuk i fyeni krishteret, kur islami eshte me shum i mbushur me fyerje ndaj krishterve e jahudive.

    Ti ftosh te krishterët dhe hebrenjtë në një fe të përbashkët ku adhurohet vetëm 1 ZOT qenka fyerje ?

    Sa mir, edhe me statistika po e matni kur'anin tani.

  17. #57
    Citim Postuar më parë nga Gordon Freeman Lexo Postimin
    po edhe une them para se turqit te kryenin khasaphanen e tyre mbi popullin e krishter (shqiptar) bekoheshin ne emer te Allahut ,kshtu qe thuaj tani fale Zotit qe turku me rrjepi qe 500 vjet dhe tani jam musliman.
    Nuk me kujtohet qe turku ka rrjep shqiptar. Po mir qe ty po te kujtohet.

  18. #58
    Citim Postuar më parë nga MIRIAM Lexo Postimin
    Pse juve e verteta qe gjendet ne kuran dhe ne jeten e Muhamedit ju duket fyerje?!!
    A ka sure qe nxisin urrejtje dhe lufte nderfetare?
    PO
    Jo s'ka ! Problemi eshte ju e lexoni symbyllur pa u preokupuar fare se ne cfar konteksti eshte then.

    A eshte martuar Muahmedi me shume gra te moshave te ndrysheme?
    Sipas burimeve islame PO
    Po, ashtu eshte sikurse ishte edhe Abrahamie Solomoni qe citohën në bibël, e qe njihën si profet te mdhenje, e ku qenka dhuna ?! Mos i kan rrahur ato gra ?!

    A ka pasur MuHAmedi grua te moshes 9 vjeqare?
    Sipas burimeve islame PO
    Ti shum i paske lexuar burimet, po ja qe un te them JO !
    Un s'kam nevoj te genjej, po ta them ate qe eshte e verteta e jo ajo qe tye te pelqen per ta ruajtur kete mllefin tend kunder Islamit.

    A ka luftuar Muhamedi gjate "profetizimit" te tij?
    Prape sipas burimeve islame PO
    Po ka luftuar sepse ishte i detyruar. Nese mendon qe eshte shkue ne luft per qejf, gabohësh, askush s'eshte shkue ne luft per qejf, as un jo e askush tjeter jo ! Ku qenka dhuna ?!

    E ku dreqin i gjeni fyerjet pra??!!!
    P.S e kam lexuar kuranin
    Kur jeni ne munges te argumenteve si chino, dhe filloni e shprehin anti-shqiptarizmin e tyre duke e fyer ate qe eshte me e shenjt per mbi 85% te mbar shqiptareve, pra Zotin, Krijuesine Gjithësis bashk me te derguarit e tyre ! Dhe me vjen keq, po nuk e paske lexu kuranin, ndoshta ke frig qe do t'behesh muslimane tani ?! ncncnc

  19. #59
    [=Anesti_55;2879934]Nje nga klientet e mi ka filluar ti perkushtohet islamit, "dua shkoj i paster ne ate bote me tha". Kur ndigjova kete argument me shkoj mendja se paska lut nga trute i shkreti.Filloi te me shpjegoje se feja muslimane predikon dashuri te madhe midis njerezve , keshillon tolerancenetj.E kur me tha dhe kete me bezdi ju drejtova dhe i thashe se ka nje fe tjeter, qe bazohet ne Bibel dhe ajo eshte me tolerante.ps.i thashe, "nese te godas me nje shpulle ajo meson qe ti te kthesh dhe faqen tjeter, ndersa kurani i thashe meson tja kthesh me te njeten mase"U befasue dhe duke u hedhe perpjete me tha, "jo kete e thote kurani dhe jo Bibla."po mire i thashe une, o shko e lexoje ose me kollaj pyet.Te nesermen kishte takuar nje mikun e tij nga ato te celuareve me mjeker dhe pantallona te shkurtera.I kishte treguar per debatin.Po i kishte thene islamiku ka te drejte, jo pvetem per shpullen por syun or syun, po te nxorri njerin sy dhe ti do ti turresh ti nxjerresh syun atij.Por kur islamiku e kishte pare te trembur mikun e tij besimtar, i thote, por nese e eshte dy here me mire.I gjori besimtar i ri, me ne fund ishte qetesuar.[/QUOTE]

    Waow cfar debati ! Shiqyr Zotit s'paskam qelluar ne vend te atij besimtarit, se te kisha demonstru live se cfar dmth-je ka "Sy-për-sy e dhemb-për-dhemb", tamam si ne kohen e drejtesis para 2000 vjeteve Dhe ne at moment, ti do te ishe trembur, e jo i riu.

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anëtarësuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar më parë nga toni77_toni Lexo Postimin
    Kjo qe thua me bënë edhe mua t emendoj, mirpor ka ma shumë shqiptar te besimit musliman, qe nuk janë ashtu siq jane keta te terbuar ketu, kam miqesi me ta, shkembejme mendime, debatojme dhe bile edhe ne MP, por ata nuk po shkruajnë ne keto tema. Nuk kuptoj se pse nuk shkruajnë?! Ata e dinë por realisht diteve te fundit ka patur ne forum disa shkrime te disa anetarve te besimit musliman qe mendonin ndryshe nga keta sektarët, a din MIRIAM se çka ka ndodhur? Me beso se kan perdorur çdo gjë qe u erdhi deri edhe kercnime ndaj tyre se lere ma ofendime, etiketime te ndryshme, fyrje dhe mallkime s'po flasim, kjo u perdor ne secilin shkrim!!

    Kjo me bënë te mendoj se disa sekte te ashtuquajtura islame jane te terbuar dhe jo paqesore, keta quhen vehabi, ndersa shqiptarët e besimit musliman, unë mendoj se jane paqesore dhe tolerant. Kuptohet, eshte u zhvilluar luftë e madhe per manipolime te ketyre rrymave por kjo do te del shume shpejt per fushe dhe pastaj do te dinë shqiptarët - musliman të mbrohen nga ky infektim i rrezikshem per vet nejriun, per shoqerinë dhe per boten.
    Toni77, ketu, kesaj radhe, ke folur tamam ashtu si eshte. Pra, nuk duhet qe per shkak te disa personave te pergjithesohet Feja.
    P.S. tregoji me shume Miriamit, te lutem!

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •