Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 65
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Tigan q s'ngjit

  Te nderuar forumiste,

  A mundet kush te me ndihmoje, cfare shenjash ose perberjeje ka nji tigan nga ata qe nuk ngjitin?

  Cfare duhet te kem parasysh, se ktu ne tiron, te thone qe sngjit, po kur e ve ne zjarr, s'del si thone tregtaret.

  flm,

  ....
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  con rivestimento antiaderente in teflon.

  dmth me fjal te tjera shikoje te jete i zi si ky ne figure, ata te aluminit dhe inoksit ngjisin lol,

  duhet te kete kete veshjen ne teflon
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar m par nga fuzzy_logic Lexo Postimin
  con rivestimento antiaderente in teflon.

  dmth me fjal te tjera shikoje te jete i zi si ky ne figure, ata te aluminit dhe inoksit ngjisin lol,

  duhet te kete kete veshjen ne teflon
  flm fuzzy,

  te kuptova shume mire,

  teflon dhe i zi,....

  shume flm,

  na hongri koken nruja,...lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga KAT Lexo Postimin
  Te nderuar forumiste,

  A mundet kush te me ndihmoje, cfare shenjash ose perberjeje ka nji tigan nga ata qe nuk ngjitin?

  Cfare duhet te kem parasysh, se ktu ne tiron, te thone qe sngjit, po kur e ve ne zjarr, s'del si thone tregtaret.

  flm,

  ....


  Ndigjo perve zgjedhjes se tiganit (shif marken dhe te jete i trashe tek te ndenjurat ),duhet dhe ta perdorish miire ,psh mos ti hedhesh kripe kur gatuan se i prishet shpejt veshja (mqs kam shitur ene guzhine ).
  Ndryshuar pr her t fundit nga saura : 25-09-2010 m 20:07
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 5. #5
  Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748
  Vollrath 67612 tigan shum i mire,rezistent nuk ngjitet ushqimi.
  http://www.google.com/products/catal...d=0CDUQ8gIwAg#
  Edhe dyqani Macy ka keto modelet shume te forta rezistente tiganesh.Macy's Anolon Advanced
  http://www.macys.com/catalog/product...=%7Bkeyword%7D
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 25-09-2010 m 23:30
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #6


  Ky model eshte nga ato qe ngjit.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  duhet te jet i shtrenjte o kat.. kjo eshte kryesorja..
  mirpo ne tirane.. ta shesin sapunin e rrogozhines per djath parmixhan..
  pra ne shqiperi nuk ka siguri se ate qe e blen sa frangu pulen e ke dhe kualitet..

  kur jesh ne tirane nje dizaj.. tu prit sa te pispillosej korasoni ne shpi te vet.. . marr nje kafe te nje kafene e qelbur.. aty prane..
  sa ben i thash..
  1000 leka tha..
  ik o pi.rdhu.. kjo as 5 leka sben.. i thash matrapazit kafexhi qe dhe rrugen e trotuarin u a kish bllokuar te gjorve banore..
  nejse.. dalim me Korasonin e pijme nje kafe te nje kafene e kendshme.. diku nga perball urezes qe tundej dikur perball ekspozites..
  lokali i bukur.. sherbimi i mrekullueshem e ajri e pamja marshalla.. e kur vjen kamarieri .. 700 leka tha ben kafja..
  u habita..

  kjo eshte shqiperia..

  lol

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2010
  Postime
  39
  Teflon, ose me mire me qeramike, po kjo eshte shume e shtrenjte. dhe kujdes se kur fillojne qe zbardhen cik dmth kur i del ngjyra e erret, me mire hidhe poshte, se permbajne elemente kancerogjen.

 9. #9
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga KAT Lexo Postimin
  Te nderuar forumiste,

  A mundet kush te me ndihmoje, cfare shenjash ose perberjeje ka nji tigan nga ata qe nuk ngjitin?

  Cfare duhet te kem parasysh, se ktu ne tiron, te thone qe sngjit, po kur e ve ne zjarr, s'del si thone tregtaret.

  flm,

  ....
  sa lodhesh kot o Kat, thuj n'ruse, eshte dora e saj qe i ben me ngjit dhe jo tigani.

  Psh c'a ngjit ne tigane, pervec vezes? Mua kjo me ngjit, sikur dhe tigan mijera $$$, prape me ngjit. Lol
  apo ty te ngjit cdo gje qe skuq. Edhe mundohu, mos skuq shume. Se ste bejne mire.

  une smarr vesh nga permbajtja e hekurave, po shkoj, marr ato qe thone jane me te shtrenjte. dhe stainless, qe te shkelqeje. lol

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar m par nga saura Lexo Postimin
  Ndigjo perve zgjedhjes se tiganit (shif marken dhe te jete i trashe tek te ndenjurat ),duhet dhe ta perdorish miire ,psh mos ti hedhesh kripe kur gatuan se i prishet shpejt veshja (mqs kam shitur ene guzhine ).
  flm saura,

  do e kem parasysh, "te ndenjura te trasha", dhe pa kripe,...

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar m par nga benseven11 Lexo Postimin
  Vollrath 67612 tigan shum i mire,rezistent nuk ngjitet ushqimi.
  http://www.google.com/products/catal...d=0CDUQ8gIwAg#
  Edhe dyqani Macy ka keto modelet shume te forta rezistente tiganesh.Macy's Anolon Advanced
  http://www.macys.com/catalog/product...=%7Bkeyword%7D
  flm ben,

  ti kem parasysh modelet,
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  http://www.youtube.com/watch?v=4yuZ-lmkZMI

  Ky model eshte nga ato qe ngjit.
  ky qenka si ai modeli qe lufto bud spencer e terenc hill,...

  lol

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #13
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  c'ja fut kot ajo pinkja, duket qe s'merr vesh fare nga kuzhina, burri te gatuan ty lol

  te gjitha stainless ngjisin lol

 14. #14
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Antarsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,549
  Bliji ne dyqanet Neptun Shops ose Euronics se te dalin sagllom. Ose edhe ne vende te tjera serioze. Por po i bleve ke pazari i madh normal qe do te jen me cilsi t ult e jo ashtu si reklamohen. Lre q shumica jan produkte turke, q jan si kinezet pr nga cilsia.
  Life's too short to remove USB safely.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar m par nga sofia84 Lexo Postimin
  Teflon, ose me mire me qeramike, po kjo eshte shume e shtrenjte. dhe kujdes se kur fillojne qe zbardhen cik dmth kur i del ngjyra e erret, me mire hidhe poshte, se permbajne elemente kancerogjen.
  kjo eshte keshille vertet shume shume e vlefshme,  shume flm,....

  sofia84
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Citim Postuar m par nga fuzzy_logic Lexo Postimin
  c'ja fut kot ajo pinkja, duket qe s'merr vesh fare nga kuzhina, burri te gatuan ty lol

  te gjitha stainless ngjisin lol

  Ashtu i kam une, dhe vezet me behen pershesh.
  E kam zgjidhur tani. Vezet i bej ne grille elektrike.
  Feelings change - memories don't.

 17. #17
  Perjashtuar Maska e land
  Antarsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  Citim Postuar m par nga KAT Lexo Postimin
  kjo eshte keshille vertet shume shume e vlefshme,  shume flm,....

  sofia84
  ja fut kot sofia lol, nuk kane elemente kancerogjene, vetem se duhet kujdes kur te lahen qe mos gervishten, se fillojne dhe ngjisin prape...pra ato telat e hekurit(nuk e di si quhen shqip ato) nuk duhen perdorur per larje.

 18. #18
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga fuzzy_logic Lexo Postimin
  c'ja fut kot ajo pinkja, duket qe s'merr vesh fare nga kuzhina, burri te gatuan ty lol

  te gjitha stainless ngjisin lol
  fuzzy, une thashe s'marr shume vesh nga tiganet, dhe tenxheret. Sna the ndonje gje te re dhe ti. lol

  e di si i thone ketej- u get what you pay. tenxheret e tiganet e mire ketej, kushtojne. une ashtu i kam stainless, tenxheret i mbaj per bukuri, tiganin sometimes e perdore . looooool

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  duhet te jet i shtrenjte o kat.. kjo eshte kryesorja..
  mirpo ne tirane.. ta shesin sapunin e rrogozhines per djath parmixhan..
  pra ne shqiperi nuk ka siguri se ate qe e blen sa frangu pulen e ke dhe kualitet..

  kur jesh ne tirane nje dizaj.. tu prit sa te pispillosej korasoni ne shpi te vet.. . marr nje kafe te nje kafene e qelbur.. aty prane..
  sa ben i thash..
  1000 leka tha..
  ik o pi.rdhu.. kjo as 5 leka sben.. i thash matrapazit kafexhi qe dhe rrugen e trotuarin u a kish bllokuar te gjorve banore..
  nejse.. dalim me Korasonin e pijme nje kafe te nje kafene e kendshme.. diku nga perball urezes qe tundej dikur perball ekspozites..
  lokali i bukur.. sherbimi i mrekullueshem e ajri e pamja marshalla.. e kur vjen kamarieri .. 700 leka tha ben kafja..
  u habita..

  kjo eshte shqiperia..

  lol
  Brar,

  pse thu ti qe e paske pi kafen ne "goje te ujkut",....lol

  mu ne strofkullen e Top-Channellistave,...

  mire qe s'ju diktoi armiku,...lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380
  Citim Postuar m par nga Jack Watson Lexo Postimin
  Bliji ne dyqanet Neptun Shops ose Euronics se te dalin sagllom. Ose edhe ne vende te tjera serioze. Por po i bleve ke pazari i madh normal qe do te jen me cilsi t ult e jo ashtu si reklamohen. Lre q shumica jan produkte turke, q jan si kinezet pr nga cilsia.
  Ky eshte problemi Jack,

  qe tek ne te shesin mallrat fallco per mall te mire, ne te gjithe sferat e tregtise,

  flm,

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •