Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
 1. #1

  Banka e Vatikanit nn akuz pr pastrim parash
  Dyshimet per pastrim parash dhe shkelje te ligjeve kane perfshire banken e vatikanit.

  Presidenti i kesaj banke si dhe nje menaxher i ketij institucioni po hetohen se kane anashkuar ligjet qe i detyrojne bankat te

  japin informacion per financat.

  Autoritetet italiane konfiskuan m shum se 30 milion dollar nga fondet e banks.


  http://lajme.shqiperia.com/lajme/art...pastrim-parash

 2. #2
  a bohet kshu more amani .... !!!!!!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Zoti Basha
  Antarsuar
  25-01-2010
  Postime
  860
  Do isha kurreshtar te degjoja se c'mudn te thoshte Kac Myftaraj per kete

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,262
  po pse mos pastrojn mor bur edhe ata jan ne krize
  Jet e rnd.......!!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Reschen
  Antarsuar
  07-12-2008
  Postime
  450
  Citim Postuar m par nga Explorer Lexo Postimin  Dyshimet per pastrim parash dhe shkelje te ligjeve kane perfshire banken e vatikanit.

  Presidenti i kesaj banke si dhe nje menaxher i ketij institucioni po hetohen se kane anashkuar ligjet qe i detyrojne bankat te

  japin informacion per financat.

  Autoritetet italiane konfiskuan m shum se 30 milion dollar nga fondet e banks.


  http://lajme.shqiperia.com/lajme/art...pastrim-parash
  Observoje lajmin ne disa gazeta te ndryshme dhe jepe sic shkruhet ne media dhe postoje tek forumi i problematikes nderkombetare.
  Fondet e bankes se Vatikanit jane te ardhura nga ata qe quhen anetare te kishes dhe ato perdoren per qellime te ndryshme gjithnje brenda kuadratit ku kisha luan rolin e saj.
  Mos valle tani pervec rasteve te pedofilise ne disa shtete te botes edhe ne Vatikan po dalin edhe hajduta?

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050
  Citim Postuar m par nga gjethplepi Lexo Postimin
  Mos valle tani pervec rasteve te pedofilise ne disa shtete te botes edhe ne Vatikan po dalin edhe hajduta?
  per kete argument duhet te pyetet eksperti Brace Erjon ....
  "They will not control us, We will be victorious"

 7. #7
  me duket se eshte hera e pare ne bote qe nje banke akuzohet per pastrim parash

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtin
  Mosha
  30
  Postime
  3,642
  MashaAll-llah

  Si duket nuk i doli boll pedofilia, tashti edhe hajnia

 9. #9
  All-llahu xh.sh. do ti demaskoje te gjithe ata qe luftojne Islamin.

  Durim edhe pak dhe do te shikojme nje cirk te pa pare.

  Kane per tu henger mes veti si hijenat.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050
  mos ja qani shume hallin atyre se kane 2000 (dymije) vjet qe hecin perpara .... patjeter qe gabime gjate rruges se gjate kane bere ndoshta edhe shume POR mos kujtoni se do te kete permbysje te situatave ashtu sic po deshiron explorer apo ndonje tjeter ....
  "They will not control us, We will be victorious"

 11. #11
  .................... Maska e iktuus
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,261
  Citim Postuar m par nga Explorer Lexo Postimin
  All-llahu xh.sh. do ti demaskoje te gjithe ata qe luftojne Islamin.

  Durim edhe pak dhe do te shikojme nje cirk te pa pare.

  Kane per tu henger mes veti si hijenat.
  [Ah nuk bohesh rob ti jo. Nuk sherohet qelbi,
  Truri yt ka kohe qe te ka thon ik pirdhu.
  Allahu do ti demaskoj thote ahhahahahahahaha
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 12. #12
  Ata qe u munduan te luftojne Islamin ne te gjitha menyrat mund te jene edhe 500.000 vjet perpara por jane turpi i dynjase.

  1. Homoseksualizmi
  2. Vjedhja e fondeve te kishave ( se ku lexova dicka ne lidhje me disa fonde bamirese dhe mother terezen)
  3. Rrenat dhe mashtrimet.
  4. Prishja e familjeve( divorcet)

  etj. etj..

  Njeriu ose nje shoqeri matet me nivelin e moralit e jo me vite.

  Ti mund te jesh shume vite perpara por varet se cka quan perpara e cka quan prapa.

 13. #13
  Citim Postuar m par nga iktuus Lexo Postimin
  [Ah nuk bohesh rob ti jo. Nuk sherohet qelbi,
  Truri yt ka kohe qe te ka thon ik pirdhu.
  Allahu do ti demaskoj thote ahhahahahahahaha
  ti ose nuk ke shqisa te perceptosh se cka po ndodh sot me Jobesimtaret, ose je nje inati si gomari.

  Lexo pak temen dhe pastaj komento se cka po ndosh me kishat qe jane shtepite e Zotit ( sipas te krishtereve).

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-07-2010
  Postime
  342
  explorer ja ku e ke vjedhjen e fondeve te kishave


 15. #15
  Citim Postuar m par nga Explorer Lexo Postimin
  All-llahu xh.sh. do ti demaskoje te gjithe ata qe luftojne Islamin.

  Durim edhe pak dhe do te shikojme nje cirk te pa pare.

  Kane per tu henger mes veti si hijenat.
  bobo nuk lane teme pa qelbur keta te allahut

  allahu do ti demaskoje thot ky palla
  UNE JAM TI-TI JE UNE  E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

 16. #16
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Dhe kjo i duheshe vatikanit.Degjova dhe ne lajme per kte.Te shofim te verteten ne fund si do te jete.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e mesuesi_1
  Antarsuar
  27-06-2009
  Vendndodhja
  ne shkolle
  Postime
  2,050
  Citim Postuar m par nga fuzzy_logic Lexo Postimin
  bobo nuk lane teme pa qelbur keta te allahut

  allahu do ti demaskoje thot ky palla
  e cfare palle thuaj ....
  "They will not control us, We will be victorious"

 18. #18
  Ju homoseksualeve tek palla u rin mendja...hehehehehe

 19. #19
  Citim Postuar m par nga Explorer Lexo Postimin
  Ata qe u munduan te luftojne Islamin ne te gjitha menyrat mund te jene edhe 500.000 vjet perpara por jane turpi i dynjase.

  1. Homoseksualizmi
  2. Vjedhja e fondeve te kishave ( se ku lexova dicka ne lidhje me disa fonde bamirese dhe mother terezen)
  3. Rrenat dhe mashtrimet.
  4. Prishja e familjeve( divorcet)

  etj. etj..

  Njeriu ose nje shoqeri matet me nivelin e moralit e jo me vite.

  Ti mund te jesh shume vite perpara por varet se cka quan perpara e cka quan prapa.
  Po ca lidhje ka kjo teme me islamin? Kete pune do vazhdoni te beni ju, te ndyni cdo teme me inatet tuaja fetare? Po skam per ta lejuar une sa te jem ne kete forum more djale. Po i le keto shkrime enkas qe te jete mire parasysh nga te gjithe. Po pashe me dalje te tilla nga tema dhe perzjerje te cdo teme me fe, ai antar qe ben kete shkelje do perjashtohet direkt.

  Ju homoseksualeve tek palla u rin mendja...hehehehehe
  Perdore me kete lloj fjalori dhe e sheh si fluturon nga forumi. Halabaket skane vend ketu.

 20. #20
  Hahahah e islamizuan edhe ket tem, se them kot un qe jan robota te gjith te njejt

  Ta shohim si do ti vie fundi kesaj jam kurioz ta di...

  Dhe pse se levizni ket tem aty ku ka hapur admirali tek problematika nderkombetare ( Banka e Vatikanit hetohet per pastrim parash. Sekuestrohen 23 milione euro.) , nuk ka lidhje kjo me ne.
  Ndryshuar pr her t fundit nga MafiaWarz : 24-09-2010 m 16:29

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •