Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 50
  1. #1

    Thumbs down Incest ne librat fetar , Bibel dhe Kuran

    INCEST NĖ LIBRIN E ZOTIT ---> Ne Bibel dhe Kuran

    Ne Bibel

    (a)”Kėshtu po atė natė I dhanė verė babait tė tyre (dy bijat e Lotit) dhe e madhja U SHTRI bashkė me tė atin…

    “Tė nesėrmen vajza mė e msdhe I tha mė tė voglės : Ja, natėn e kaluar unė rashė nė shtrat bashkė me babanė tim;le tė bėjmė, qė ai tė pijė verė edhe sonte;pastaj ti futu dhe shtrihu me tė,qė tė mund t’I sigurojmė pasardhės babait tonė.”

    “Edhe atė natė I dhanė verė babait tė tyre dhe mė e vogla SHKOI TĖ SHTRIHET bashkė me tė…”


    “Kėshtu dy bijat e Lotit u ngjizėn nga babai I tyre.”ZANAFILLA 19:33-3

    Versioni I vjetėr I Biblės,pėrdor fjalėn “RA NĖ SHTRAT” pėr “MARDHĖNIE SEKSUALE”.

    INCEST DHE DHUNIM MES VĖLLAUT DHE MOTRĖS

    (d)”…ai e kapi(Tamarėn,motrėn e tij.Kjo tė mos ngatėrrohet me Tamarėn mė sipėr,nė pikėn “c”)dhe I tha:”Eja,shtrihu me mua,motra ime.”2SAMUELIT 13:11

    “Ajo iu pėrgjigj:”Jo vėllai im.(Amnoni,njė nga bijtė e Davidit,njė njeri I rėndėsishėm)mos mė poshtėro kėshtu…”2SAMUELIT 13:12

    “Por ai nuk deshi ta dėgjojė dhe,duke qenė mė I fortė se ajo,E DHUNOI(motrėn e tij)dhe ra nė shtrat me tė.”2SAMUELIT 13:14

    (f)Pėr llojet tė tjera tė INCESTIT shiko LEVETIKU 18:8-18,20:11-14 dhe 17:21.



    Nga Kurani

    33:50. O ti Pejgamber, Ne t'i kemi lejuar gratė, tė cilave u ke dhėnė shpėrblimin e kurorės, dhe ato qė me ndihmėn e All-llahut hynė nė posedimin tėnd (robėreshat e luftės) dhe bijat e axhės tėnd, bijat e hallave tua, bijat e dajės tėnd, bijat e tezeve tua (tė janė lejuar, pos grave me niqah dhe tė afėrtat), tė cilat kanė migruar (kanė bėrė hixhret) si ti, dhe njė grua besimtare nėse ajo ia falė veten Pejgamberit dhe nėse Pejgamberi dėshiron tė martohet me tė (njė martesė e tillė pa shpėrblim tė niqahut) duke qenė kjo (rast) vetėm pėr ty e jo edhe pėr besimtarėt. Ne e dimė se ē'u kemi bėrė atyre obligim rreth grave tė tyre dhe rreth atyre qė i kanė nė pronėsinė e vet, ashtu qė ti tė mos keshė vėshtirėsi, e All-llahu ėshtė qė falė shumė, ėshtė mėshirues.

    Ka edhe qindra hadithe qe perkrahin incestin dhe martesat brenda gjakut


    Mendoj qe ligji i njeriut eshte per njerzit. Ndersa ligji fetar "Librat" i shkojn per shtat Imameve dhe Prifterive , bashk me njerzit qe i ndjekin ato
    Revolution 1848

  2. #2
    Ne Bibel & Kuran thuhet se bota filloi me Even & Adamin. Eva & Adami kryen mardhenie seksuale me njetri-tjetrin dhe linden femije. Me vone i bie qe femijet te kene kryer mardhenie seksuale me njteri-tjetrin ose me prinderit e tyre qe te vazhdonte te riprodhohej njerezimi. Pra nga kjo dilet ne perfundimin se njerezimi filloi me incest (seks brenda familjes).
    Po ne librat fetar, me vone shkruhet qe incesti eshte mekat.

    Si ka mundesi Zoti e filloi njerezimin me mekat, pra me incest?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga EuroStar1 : 20-09-2010 mė 06:38
    Revolution 1848

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
    Anėtarėsuar
    18-11-2008
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    729
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Ne Bibel & Kuran thuhet se bota filloi me Even & Adamin. Eva & Adami kryen mardhenie seksuale me njetri-tjetrin dhe linden femije. Me vone i bie qe femijet te kene kryer mardhenie seksuale me njteri-tjetrin ose me prinderit e tyre qe te vazhdonte te riprodhohej njerezimi. Pra nga kjo dilet ne perfundimin se njerezimi filloi me incest (seks brenda familjes).
    Po ne librat fetar, me vone shkruhet qe incesti eshte mekat.

    Si ka mundesi Zoti e filloi njerezimin me mekat, pra me incest?
    Nuk kam argumente per ta vertetuar por mendoj se Zoti ka krijuar ne secilin kontinent nga nje ēift dhe pastaj femijet e tyre jane takuar dhe keshtu eshte perzier njerezimi dhe eshte shtuar numri i njerezve.
    Mos ja bėj tė tjerėve atė qė nuk ke qejf tė ta bėjnė ty!

  4. #4
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Nuk kam argumente per ta vertetuar por mendoj se Zoti ka krijuar ne secilin kontinent nga nje ēift dhe pastaj femijet e tyre jane takuar dhe keshtu eshte perzier njerezimi dhe eshte shtuar numri i njerezve.
    Nuk ka ndonje problem , askush nuk posedon asnje argument per asgje

  5. #5
    Citim Postuar mė parė nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
    Nuk kam argumente per ta vertetuar por mendoj se Zoti ka krijuar ne secilin kontinent nga nje ēift dhe pastaj femijet e tyre jane takuar dhe keshtu eshte perzier njerezimi dhe eshte shtuar numri i njerezve.
    Atehere i bie qe te ket pasur shum Adam dhe Eva....! Po Bibla dhe Kurani qe thojn te kunderten ? Eh prandaj njerzit sa me shum lexojne , aq me shum kthjellohen

    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Nuk ka ndonje problem , askush nuk posedon asnje argument per asgje
    MafiaWarz , ahahaa e fort kjo, vetem se biblotekat e kishave dhe xhamijave jan plot me shkaravina qe shkruajn per Even dhe Adamin
    Revolution 1848

  6. #6
    i nėnshtruar Maska e master2006
    Anėtarėsuar
    15-09-2006
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    1,238
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Atehere i bie qe te ket pasur shum Adam dhe Eva....! Po Bibla dhe Kurani qe thojn te kunderten ? Eh prandaj njerzit sa me shum lexojne , aq me shum kthjellohen
    Ateher i bie qe ti me heret ke qene majmun apo jo? Kete e beson ti?

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Ermedin
    Anėtarėsuar
    15-09-2010
    Postime
    716
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Nga Kurani

    33:50. O ti Pejgamber, Ne t'i kemi lejuar gratė, tė cilave u ke dhėnė shpėrblimin e kurorės, dhe ato qė me ndihmėn e All-llahut hynė nė posedimin tėnd (robėreshat e luftės) dhe bijat e axhės tėnd, bijat e hallave tua, bijat e dajės tėnd, bijat e tezeve tua (tė janė lejuar, pos grave me niqah dhe tė afėrtat), tė cilat kanė migruar (kanė bėrė hixhret) si ti, dhe njė grua besimtare nėse ajo ia falė veten Pejgamberit dhe nėse Pejgamberi dėshiron tė martohet me tė (njė martesė e tillė pa shpėrblim tė niqahut) duke qenė kjo (rast) vetėm pėr ty e jo edhe pėr besimtarėt. Ne e dimė se ē'u kemi bėrė atyre obligim rreth grave tė tyre dhe rreth atyre qė i kanė nė pronėsinė e vet, ashtu qė ti tė mos keshė vėshtirėsi, e All-llahu ėshtė qė falė shumė, ėshtė mėshirues.
    EgoStar, ja po ta sjell tė pėrkthyer saktė (nė anglisht) ngase shqiptarėt janė pak tė mėrzitur: 033.050 O Prophet! We have made lawful to thee thy wives to whom thou hast paid their dowers; and those whom thy right hand possesses out of the prisoners of war whom God has assigned to thee; and daughters of thy paternal uncles and aunts (bijat e dajės/axhės ose tezes/hallės sė babait), and daughters of thy maternal uncles and aunts (bijat e dajės/axhės ose tezes/hallės sė nėnės), who migrated (from Makka) with thee; and any believing woman who dedicates her soul to the Prophet if the Prophet wishes to wed her;- this only for thee, and not for the Believers (at large); We know what We have appointed for them as to their wives and the captives whom their right hands possess;- in order that there should be no difficulty for thee. And God is Oft-Forgiving, Most Merciful. (Translated by Yusuf Ali, best translation)

    No incest, just translation mistake by "vigilent albanians"!

  8. #8
    Citim Postuar mė parė nga Ermedin Lexo Postimin
    EgoStar, ja po ta sjell tė pėrkthyer saktė (nė anglisht) ngase shqiptarėt janė pak tė mėrzitur: 033.050 O Prophet! We have made lawful to thee thy wives to whom thou hast paid their dowers; and those whom thy right hand possesses out of the prisoners of war whom God has assigned to thee; and daughters of thy paternal uncles and aunts (bijat e dajės/axhės ose tezes/hallės sė babait), and daughters of thy maternal uncles and aunts (bijat e dajės/axhės ose tezes/hallės sė nėnės), who migrated (from Makka) with thee; and any believing woman who dedicates her soul to the Prophet if the Prophet wishes to wed her;- this only for thee, and not for the Believers (at large); We know what We have appointed for them as to their wives and the captives whom their right hands possess;- in order that there should be no difficulty for thee. And God is Oft-Forgiving, Most Merciful. (Translated by Yusuf Ali, best translation)

    No incest, just translation mistake by "vigilent albanians"!
    Une e kam postuar per shqiptar dhe jo per amerikan, ti me sa shoh nuk din shqip dhe te njejtat gjera qe kam sjell une nga kurani ne shqip , ti i ke sjell ne anglisht.
    33:50. O ti Pejgamber, Ne t'i kemi lejuar gratė, tė cilave u ke dhėnė shpėrblimin e kurorės, dhe ato qė me ndihmėn e All-llahut hynė nė posedimin tėnd (robėreshat e luftės) dhe bijat e axhės tėnd, bijat e hallave tua, bijat e dajės tėnd, bijat e tezeve tua (tė janė lejuar, pos grave me niqah dhe tė afėrtat), tė cilat kanė migruar (kanė bėrė hixhret) si ti, dhe njė grua besimtare nėse ajo ia falė veten Pejgamberit dhe nėse Pejgamberi dėshiron tė martohet me tė (njė martesė e tillė pa shpėrblim tė niqahut) duke qenė kjo (rast) vetėm pėr ty e jo edhe pėr besimtarėt. Ne e dimė se ē'u kemi bėrė atyre obligim rreth grave tė tyre dhe rreth atyre qė i kanė nė pronėsinė e vet, ashtu qė ti tė mos keshė vėshtirėsi, e All-llahu ėshtė qė falė shumė, ėshtė mėshirues.
    http://www.forumishqiptar.com/showpo...&postcount=233

    Arabet vetem dy gjuhe dine

    1)- Gabelshe
    2)- Anglisht, kete te fundit e kan per mode
    Revolution 1848

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Ermedin
    Anėtarėsuar
    15-09-2010
    Postime
    716
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Une e kam postuar per shqiptar dhe jo per amerikan...
    Si hapės i temės tė respektoj, por jo si shpifės dhe mbėshtetės i gabimeve gjuhėsore!

  10. #10
    Citim Postuar mė parė nga Ermedin Lexo Postimin
    Si hapės i temės tė respektoj, por jo si shpifės dhe mbėshtetės i gabimeve gjuhėsore!
    Po mire i dashur, le ta perkthejn kush te doje postimin qe ke sjell ti ne anglisht dhe te shohim , a eshte njelloj me ate qe kam sjell une ne shqip ?

    Leqe nuk ka nevoje me e perkthy hic, le te hapi Kuranin dhe le ta pershtasin me ate qe kam sjell une
    Pershendetje
    Revolution 1848

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Ermedin
    Anėtarėsuar
    15-09-2010
    Postime
    716
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Po mire i dashur, le ta perkthejn kush te doje postimin qe ke sjell ti ne anglisht dhe te shohim , a eshte njelloj me ate qe kam sjell une ne shqip? Leqe nuk ka nevoje me e perkthy hic...!
    Pėrkthimin nė shqip tė fjalėve qė i ke nė synim i bėra nė kllapa, tash mos arsyet palidhje!
    Pa normal, njė fjalė e lėshuar nga pėrkthyesi shqiptar, nuk ka nevojė tė pėrmirėsohet ngase
    u pėrshtatet epsheve dhe talljeve tė juaja! Ec merru me diēka se mė vjen turp tė merrem me
    kėsi fjalėsh tė ulta dhe shpifjet e juaja!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ermedin : 20-09-2010 mė 14:04

  12. #12
    Citim Postuar mė parė nga Ermedin Lexo Postimin
    Pėrkthimin nė shqip tė fjalėve qė i ke nė synim i bėra nė kllapa, tash mos arsyet palidhje!
    Pa normal, njė fjalė e lėshuar nga pėrkthyesi shqiptar, nuk ka nevojė tė pėrmirėsohet ngase
    u pėrshtatet epsheve dhe talljeve tė juaja! Ec merru me diēka se mė vjen turp tė merrem me
    kėsi fjalėsh tė ulta dhe shpifjet e juaja!
    O shoku im ......Ato perkthime qe kan ber perkthyesit shqiptar ne kuran, po lexohen nga shqiptaret, me te mira dhe te keqia.

    Tani si tja bejme, ti djegim keto kurane qe jan dhe te biem te tjere te pa perkthyer, apo do ti perkthesh ti, meqe e din mire arabishten
    Revolution 1848

  13. #13
    -
    Anėtarėsuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar mė parė nga Ermedin Lexo Postimin
    EgoStar, ja po ta sjell tė pėrkthyer saktė (nė anglisht) ngase shqiptarėt janė pak tė mėrzitur: 033.050 O Prophet! We have made lawful to thee thy wives to whom thou hast paid their dowers; and those whom thy right hand possesses out of the prisoners of war whom God has assigned to thee; and daughters of thy paternal uncles and aunts (bijat e dajės/axhės ose tezes/hallės sė babait), and daughters of thy maternal uncles and aunts (bijat e dajės/axhės ose tezes/hallės sė nėnės), who migrated (from Makka) with thee; and any believing woman who dedicates her soul to the Prophet if the Prophet wishes to wed her;- this only for thee, and not for the Believers (at large); We know what We have appointed for them as to their wives and the captives whom their right hands possess;- in order that there should be no difficulty for thee. And God is Oft-Forgiving, Most Merciful. (Translated by Yusuf Ali, best translation)

    No incest, just translation mistake by "vigilent albanians"!
    Po c`ke qe perkthen nga gjuhet e shejtanit? Perkthe me mire nga gjuha e Allahut se anglishtes nuk ia paske haberin.

    Paternal uncle - nuk eshte "xhaxhai i babait" por xhaxhai nga babai. dmth vellai i babait (qe ta dallojne prej dajes, maternal uncle).

    Pra genjeshatari je ti ne kete rast.
    -

  14. #14
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Ashtu perkthehet Kavir si e korrigjove ti.
    Ky shoku Ermedin kur sja ka haberin nga anglishtja.

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Ne Bibel & Kuran thuhet se bota filloi me Even & Adamin. Eva & Adami kryen mardhenie seksuale me njetri-tjetrin dhe linden femije. Me vone i bie qe femijet te kene kryer mardhenie seksuale me njteri-tjetrin ose me prinderit e tyre qe te vazhdonte te riprodhohej njerezimi. Pra nga kjo dilet ne perfundimin se njerezimi filloi me incest (seks brenda familjes).
    Po ne librat fetar, me vone shkruhet qe incesti eshte mekat.

    Si ka mundesi Zoti e filloi njerezimin me mekat, pra me incest?
    Shume teme e goditur.

    Kete qe sapo shkrove me larte e kam menduar dhe une.
    Nuk ma merr mendja te dali asnje mysliman dhe asnje i krishtere qe te shpjegoje kete gje.

    Dikush me larte permendi historine e majmunit. Me perzihet stomaku kur mendoj se vite me pare tekstet shkollore ishin te mbushura me perralla me mbret. Si prsh: si u be majmuni njeri, evoluzioni i majmunit.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  15. #15
    Citim Postuar mė parė nga *suada* Lexo Postimin
    Ashtu perkthehet Kavir si e korrigjove ti.
    Ky shoku Ermedin kur sja ka haberin nga anglishtja.



    Shume teme e goditur.

    Kete qe sapo shkrove me larte e kam menduar dhe une.
    Nuk ma merr mendja te dali asnje mysliman dhe asnje i krishtere qe te shpjegoje kete gje.
    Nese je e bindur ne kete rrjesht
    Dikush me larte permendi historine e majmunit. Me perzihet stomaku kur mendoj se vite me pare tekstet shkollore ishin te mbushura me perralla me mbret. Si prsh: si u be majmuni njeri, evoluzioni i majmunit.
    Duhet te pranosh kete rrjesht, sepse ose do pranosh ate qe "shkruajn librat fetar" Ose do pranosh ate mundesi qe deri tani ofron shkenca.

    Pra ti je nje majmuneshe e evoluar
    Revolution 1848

  16. #16
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221
    Citim Postuar mė parė nga *suada* Lexo Postimin

    Dikush me larte permendi historine e majmunit. Me perzihet stomaku kur mendoj se vite me pare tekstet shkollore ishin te mbushura me perralla me mbret. Si prsh: si u be majmuni njeri, evoluzioni i majmunit.
    Ne cilat shkolla eshte hequr teoria e Evolucionit????
    Jarigas

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-07-2009
    Postime
    567
    Suada s'e kam per me ta ndryshu ndonje gje mendimin, veq prrall ma e fort eshte kur po thote: Banu dhe behu qekjo edhe ma e fort. Ose lloji i Babadimrit qe vjen neper oxhak qe t'bjen dhurata.

  18. #18
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    INCEST NĖ LIBRIN E ZOTIT ---> Ne Bibel dhe Kuran

    Ne Bibel

    (a)”Kėshtu po atė natė I dhanė verė babait tė tyre (dy bijat e Lotit) dhe e madhja U SHTRI bashkė me tė atin…

    “Tė nesėrmen vajza mė e msdhe I tha mė tė voglės : Ja, natėn e kaluar unė rashė nė shtrat bashkė me babanė tim;le tė bėjmė, qė ai tė pijė verė edhe sonte;pastaj ti futu dhe shtrihu me tė,qė tė mund t’I sigurojmė pasardhės babait tonė.”

    “Edhe atė natė I dhanė verė babait tė tyre dhe mė e vogla SHKOI TĖ SHTRIHET bashkė me tė…”


    “Kėshtu dy bijat e Lotit u ngjizėn nga babai I tyre.”ZANAFILLA 19:33-3

    Versioni I vjetėr I Biblės,pėrdor fjalėn “RA NĖ SHTRAT” pėr “MARDHĖNIE SEKSUALE”.

    INCEST DHE DHUNIM MES VĖLLAUT DHE MOTRĖS

    (d)”…ai e kapi(Tamarėn,motrėn e tij.Kjo tė mos ngatėrrohet me Tamarėn mė sipėr,nė pikėn “c”)dhe I tha:”Eja,shtrihu me mua,motra ime.”2SAMUELIT 13:11

    “Ajo iu pėrgjigj:”Jo vėllai im.(Amnoni,njė nga bijtė e Davidit,njė njeri I rėndėsishėm)mos mė poshtėro kėshtu…”2SAMUELIT 13:12

    “Por ai nuk deshi ta dėgjojė dhe,duke qenė mė I fortė se ajo,E DHUNOI(motrėn e tij)dhe ra nė shtrat me tė.”2SAMUELIT 13:14

    (f)Pėr llojet tė tjera tė INCESTIT shiko LEVETIKU 18:8-18,20:11-14 dhe 17:21.



    Nga Kurani

    33:50. O ti Pejgamber, Ne t'i kemi lejuar gratė, tė cilave u ke dhėnė shpėrblimin e kurorės, dhe ato qė me ndihmėn e All-llahut hynė nė posedimin tėnd (robėreshat e luftės) dhe bijat e axhės tėnd, bijat e hallave tua, bijat e dajės tėnd, bijat e tezeve tua (tė janė lejuar, pos grave me niqah dhe tė afėrtat), tė cilat kanė migruar (kanė bėrė hixhret) si ti, dhe njė grua besimtare nėse ajo ia falė veten Pejgamberit dhe nėse Pejgamberi dėshiron tė martohet me tė (njė martesė e tillė pa shpėrblim tė niqahut) duke qenė kjo (rast) Aėm pėr ty e jo edhe pėr besimtarėt. Ne e dimė se ē'u kemi bėrė atyre obligim rreth grave tė tyre dhe rreth atyre qė i kanė nė pronėsinė e vet, ashtu qė ti tė mos keshė vėshtirėsi, e All-llahu ėshtė qė falė shumė, ėshtė mėshirues.

    Ka edhe qindra hadithe qe perkrahin incestin dhe martesat brenda gjakut


    Mendoj qe ligji i njeriut eshte per njerzit. Ndersa ligji fetar "Librat" i shkojn per shtat Imameve dhe Prifterive , bashk me njerzit qe i ndjekin ato
    E ke kap me te keq kete pune mer cun ....askund ne kete ajet nuk shkruan se e ke obligim me u martu me te familjes por e ka te lejume dhe nje njeri kur ka aq shum femra sot a do ta merr nje te familjes ??Besoj qe jo .

  19. #19
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    E ke kap me te keq kete pune mer cun ....askund ne kete ajet nuk shkruan se e ke obligim me u martu me te familjes por e ka te lejume
    Nuk e ka obligim por e ka te lejuar
    dhe nje njeri kur ka aq shum femra sot a do ta merr nje te familjes ??Besoj qe jo .
    Pse ne kohen e muhamedit ka qen krize per femra ? :P

    Po te ishte krize per femra , nga do ti gjente vetem muhamedi 13 cope per koke
    Revolution 1848

  20. #20
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Pse ne kohen e muhamedit ka qen krize per femra ? :P

    Po te ishte krize per femra , nga do ti gjente vetem muhamedi 13 cope per koke
    Jo ne kohen e Muhamedit por mund te kete ne kohe lufterash , epidemish te medha etj etj.


    Po kete qe Muhamedi kishte 13 gra kush ta mesoi ?? Mund te ma gjejsh ne Kur'an ??

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •