Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 166 prej 166
 1. #161
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-10-2019
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  13

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  ishalla s'jom nė ėndėrr kish pas thanė magari!

 2. #162
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,965

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Albin Kurti zgjidhet Kryeministėr i Kosovės
  Qeveria Kurti ka marrė votat e mjaftueshme nė Kuvendin e Kosovės. Ishin 86 deputetė qė kanė votuar pro qeverisė sė re, dhe 10 abstenime.

  Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimė kryeministėr i Kosovės, pėr tė vazhduar me deklaratat e grupeve parlamentare dhe prezantimin e kabinetit qeveritar nga Kurti.

  Ndėrkohė, pėr mė shumė se tri orė, qeveria VV-LDK u kritikua nga deputetėt e opozitės.

  Qeveria do tė ketė 15 ministri, ku prej tyre gjashtė i takojnė Lėvizjes Vetėvendosje, gjatė Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe tri minoriteteve.

  Kabineti i qeverisė Kurti pėrbėhet nga zėvendėskryeministri i parė Avdullah Hoti, zėvendėskryeministri i dytė, Haki Abazi.

  Ministėr i Punėve tė Jashtme do tė jetė, Glauk Konjufca, ndėrsa ministėr i Punėve tė Brendshme, nėnkryetari i LDK-sė, Agim Veliu.

  Ministre tė Drejtėsisė nga radhėt e LVV-sė do tė jetė, Albulena Haxhiun, ministėr tė Integrimeve Evropiane,Blerim Reka.

  Ministėr i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimin, ndėrsa ministre e Ekonomisė, Rozeta Hajdarin. Kurse, dikasteri i Ministrisė sė Shėndetėsisė i ėshtė besuar Arben Vitisė.

  Zėdhėnėsi i LDK-sė dhe deputeti i legjislaturės sė shtatė, Besian Mustafa tash e tutje do tė jetė ministėr i Bujqėsisė, Anton Quni, ministėr tė Mbrojtjes dhe Lumir Abdixhiku, ministėr i Infrastrukturės dhe Transportit.

  Vlora Dumoshi e LDK-sė do tė jetė nė krye tė Ministrisė sė Kulturės, Rinisė dhe Sportit dhe Hykmete Bajrami do tė udhėheqė Ministrinė e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 03-02-2020 mė 15:43

 3. #163
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,965

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov


  Enver Petrovci: Albin Kurti eshte patriot

  komentet

  @fittfitti356
  1 year ago
  Shum e vertet , ata hajnat si kadria e hashimi ishalla kalben nburg .


  @nasersyla536
  9 months ago
  Respekt
  @E1.laa.
  8 months ago
  Shum fjal me vend ai qe e vjedh vendin e vet sasht patriot pot hajn i VERTET


  @lirijemeziu4792
  11 months ago
  Te lumte, Enver,se Kosova nuk ka pas kurr patrijot si ,Albini, e as qe ka me pas kurr ma ne ,Kosov,Respekt per Albini Kurtin❤
  2
  Reply


  @ensarbeka1519
  1 day ago
  Respect per profin shume korrekt e i pa anshem e me do gjana qe i tha valla bash qashtu eshte se mas lufte shume njerez kan perparu
  Enver Petrovci je i madh shume respect,

  Enveri ska folur keq per Uqkne, apo per njerze qe kane luftu per kosove ,por per ish lideret Hajnat te uqk, si Hasha,vesa,halitovic, dhe klyshet e hashes V.syloviq,ramboviq,batoviq,Gold Ag - goldoviq eyj
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 27-03-2024 mė 07:36

 4. #164
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,965

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov
  “Qytetari zbulon se si ja helmuan bukėn Albin Kuritit nė burgu, Hashim Thaqi dhe Unmiku”

  127 Comments

  @muhamedhaziri9509
  2 months ago
  Allahu tė dhashtė shėndet e jet e paqsh faqen e bardh,qofshin gjith shqiptaret krenarė me ty Axhė,Respekt.
  8
  Reply

  @user-th1mv6zi3i
  2 months ago
  O va haksha zemrat ore axha ka 200 vjete I mbushi me shendet dhe te Mirat qe va done zemrat tuja.Rnofte Albin rrnofshi ju dhe te gjithe shqiptaret e ndersheme.
  13
  Reply

  @canred4077
  2 months ago
  Bravo Axhok krejtč mir e ki problemi ma i madhč ashtč prej hajnav tanč ken tu e humb Kosovnč
  19
  Reply

  @leka4136
  2 months ago
  Plakoo _ intervist perfekte. Bravo .��✋
  17
  Reply

  @jeta5205
  2 months ago
  Goja ju lumt faqe bardh kofshi
  18
  Reply

  @patrikberisha5353
  2 months ago
  Brravo njerez te menēur rrespekt
  16
  Reply

  @bashkimavdili2746
  2 months ago
  Axho te kesh shendet ejet te lumtur se mir jeka thue rroft Albini dhe VV ja
  7
  Reply


  @cezarpetja6380
  2 months ago
  Rrespekt Xhaxha,qytetarė e kaluar qytetarit.
  14
  Reply


  @lumevv8830
  2 months ago
  Jeppp tė lumtė sa njeri i mirė Respekt vetum me Albin Kurtin❤❤❤❤
  8
  Reply


  @sockerfield
  2 months ago
  Bravoo����
  8
  Reply

  @bubrreciatomik

  2 months ago
  te lumt o Shqipe te lumt
  14
  Reply

  @OK-yz5px

  2 months ago (edited)
  RESPEKT O I NDERUAR I BAFSH 150 VITE JET TE LUMTUR. PER KTO FJAL MIRADIJE PER TE MĖDHĖNJĖT Z OSMANI DHE Z KURTI.
  21
  Reply
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 27-03-2024 mė 10:55

 5. #165
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,965

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov  “Pllaka pėrkujtimore e Enver Zymerit nė Veri..”
  - flet Veton Elshani

 6. #166
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,965

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov  Shperthen qytetari: "Albin Kurtit ju ka ba muri kinez, opozita jane...


  442 Comments


  @osmanijeton3344
  2 months ago
  RESPEKT pėr kit Qytetarin fjal shum me vend dhe tė Vėrteta.
  82
  Reply


  1 reply

  @bashkimikombtar2748
  2 months ago
  Respekt, te lumt goja zoteri shum bukur drejt e qart ke fol, Rroft Albin Kurti posht tradhetaret
  61
  Reply


  @Pashtriku123
  2 months ago
  Bravo te lumt respekt shum fjal te verteta
  49
  Reply


  @lulzimaliju5552
  2 months ago
  Respekt bac.shumė e vertet ket qe po thu .kta te kalumt kan ba marrveshje te demshme vetem per interesa tveta
  28
  Reply


  @shabanimeri9559
  2 months ago
  Te lumt goja zotri eki fol drejen fjal me vend
  55
  Reply


  @afizzumeri6791
  2 months ago
  Ju lumt rrespekt Zotri.
  71
  Reply


  @donalbani2146
  2 months ago (edited)
  Eeee moj Vajzė me dit ju kush ėshtė ky Njeri. Ky ėshtė Baca Halil Imeri Legjendė, Legjendė e Gjallė prej Intelektuali nga Prekazi i Epėrm. Tė lumtė Baca Halil
  44
  Reply


  @florjankeka1881
  2 months ago
  Ev Hall ta Baft Zoti Zotri po mir ke fol
  Rrnoft Albin Kurti gjithmon me ty Albin
  37
  Reply


  @fitnetejashari2599
  2 months ago
  Ev t lumt Axh hallall t koft se fjal me vend po flet. Allahu t rujt e ta baft shendet Sinqeritetin tend.
  41
  Reply


  @user-mv1zi5oe8p
  2 months ago
  Respekt per ksi njerz te drejt
  43
  Reply


  @leka4136
  2 months ago
  Bravo Zotri te gjitha qka I the Jane te Sakta _ Te Lumte.
  51
  Reply


  @BerishaOsman
  2 months ago
  Te lumt o zotni se shum mir e ki rrnofsh e rrnoft Albin Kurti
  42
  Reply


  @shqiptarblinishta3079
  1 month ago
  O Xhaxhi, o atdhetar i denje, paq shendetin e mire, jeten e gjate e te lumtur. Te gjitha i ke thene me vend.
  Kush din te me tregon si e gjej kete burr trim per t‘a hanger nje dreke me te.
  36
  Reply


  @shm.6062
  2 months ago
  Te lumt more Zotri qenke i dishem rrespekt
  41
  Reply


  @nisanrashiti3043
  2 months ago
  Respekt zotri .....
  44
  Reply


  @bukurijetahiraj7391
  2 months ago
  Koke njeri i vertet i nderuar
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 17-05-2024 mė 10:58

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •