Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 162 prej 162
 1. #161
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-10-2019
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  ishalla s'jom nė ėndėrr kish pas thanė magari!

 2. #162
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Albin Kurti zgjidhet Kryeministėr i Kosovės
  Qeveria Kurti ka marrė votat e mjaftueshme nė Kuvendin e Kosovės. Ishin 86 deputetė qė kanė votuar pro qeverisė sė re, dhe 10 abstenime.

  Seanca nisi me prezantimin e programit nga Albin Kurti, tanimė kryeministėr i Kosovės, pėr tė vazhduar me deklaratat e grupeve parlamentare dhe prezantimin e kabinetit qeveritar nga Kurti.

  Ndėrkohė, pėr mė shumė se tri orė, qeveria VV-LDK u kritikua nga deputetėt e opozitės.

  Qeveria do tė ketė 15 ministri, ku prej tyre gjashtė i takojnė Lėvizjes Vetėvendosje, gjatė Lidhjes Demokratike tė Kosovės dhe tri minoriteteve.

  Kabineti i qeverisė Kurti pėrbėhet nga zėvendėskryeministri i parė Avdullah Hoti, zėvendėskryeministri i dytė, Haki Abazi.

  Ministėr i Punėve tė Jashtme do tė jetė, Glauk Konjufca, ndėrsa ministėr i Punėve tė Brendshme, nėnkryetari i LDK-sė, Agim Veliu.

  Ministre tė Drejtėsisė nga radhėt e LVV-sė do tė jetė, Albulena Haxhiun, ministėr tė Integrimeve Evropiane,Blerim Reka.

  Ministėr i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimin, ndėrsa ministre e Ekonomisė, Rozeta Hajdarin. Kurse, dikasteri i Ministrisė sė Shėndetėsisė i ėshtė besuar Arben Vitisė.

  Zėdhėnėsi i LDK-sė dhe deputeti i legjislaturės sė shtatė, Besian Mustafa tash e tutje do tė jetė ministėr i Bujqėsisė, Anton Quni, ministėr tė Mbrojtjes dhe Lumir Abdixhiku, ministėr i Infrastrukturės dhe Transportit.

  Vlora Dumoshi e LDK-sė do tė jetė nė krye tė Ministrisė sė Kulturės, Rinisė dhe Sportit dhe Hykmete Bajrami do tė udhėheqė Ministrinė e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 03-02-2020 mė 15:43

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •