Close
Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 162
 1. #121
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Citim Postuar mė parė nga Akuamarini Lexo Postimin
  19 vjet nga protestat studentoreNė 19-vjetorin e saj, Lėvizja Studentore e ’97-s ėshtė vlerėsuar kthesė e rėndėsishme nė dinamizmin e rezistencės ndaj okupatorit serb.

  Protagonistėt e asaj ngjarje kanė deklaruar pėr gazetėn “Epoka e Re” se ajo protestė ishte njė pikė kthese nė historinė mė tė re tė Kosovės, duke ua ndryshuar kahun proceseve politike pėr vendin.

  Sipas tyre, ai organizim ka pasur efekt shumėdimensional dhe ka qenė njė mesazh pėr ta zgjuar nga gjumi klasėn politike.

  Pėr tė, sipas protagonistėve pėr protestėn studente, ka pasur rėndėsi tė jashtėzakonshme rektori i atėhershėm Ejup Statovci.
  pikerisht qysh nga atehere ky shpiun i serbit ka qen i paguar dhe i porositur nga UDB-eja

 2. #122
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Daniel Hamilton: Vetėvendosje absolutisht janė shtazė


  Botapress

  Analisti politik nga Britania e Madhe, Daniel Hamilton, ka komentuar ngjarjet nė Kuvendin e Kosovės

  Nė profilin e tij nė Twitter, Hamilton ka thėnė se ultra nacionalistet kanė gjuajtur sėrish gaz lotsjellės dhe sprej me pipėr djegės nė Parlamentin e Kosovės.

  “Vetėvendosje absolutisht janė shtazė. Kur njė deputet i zgjedhur pėrdor sprej me piper djegės ndaj Qeverisė dhe Parlamentit tė Kosovės ėshtė gėrditshme”, ka shkruar Hamilton.

  Daniel Hamilton njihet pėr shkrimet e shumta pėr Kosovėn. Ai ėshtė analist dhe konsultant politik.

 3. #123
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,684
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Me i mir se Albin Kurti nuk gjinden ase ne Shqiperi e Kosove.
  Gjithe PDK dhe LDK mi qite me nji ane, nuk peshojne sa Albin Kurti
  Ase nuka vjedhe e ase nuk ka vrar kene per pushtet, siq ka ber PDK-ja


 4. #124
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Citim Postuar mė parė nga Akuamarini Lexo Postimin
  Me i mir se Albin Kurti nuk gjinden ase ne Shqiperi e Kosove.
  Gjithe PDK dhe LDK mi qite me nji ane, nuk peshojne sa Albin Kurti
  Ase nuka vjedhe e ase nuk ka vrar kene per pushtet, siq ka ber PDK-ja
  hahahahaaaaaaaaaaaaaaaa
  e qato grupe terroriste te vetvendosjes qe u zun me arme te ndryshme dhe qe e sulmuan kuvendin qeverin televitionin dhe njerz neper shtepia private mos vall baba im nga varri po i komandon
  po shuj more mos ta nien kush per ate terrorist tuj fol ashtu

 5. #125
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Shqiptar Kosova LVV nuk do ti fitoj kurre zgjedhjet, me ofendimet qe i ka bere elektoratit te vet, me dhunen e ushtruar ne kuvend, me shfrytezimin e femrave deputete per vendosje te gazit, me demagogjine e poshter, e sidomos me teorine e stervjeteruar " E Drejta e Popujve per Vetevendosje" liber i lexuar dhe tejkaluar ne vitet e 74-81-90ta, edhe si teme per ese nga historia eshte e vjeteruar, e qe kujtoni qe Kosova eshte nen Serbi ende, jo shoke Kurtiste jo, Kosova eshte Shtet, Kosova eshte Republike, Kosova do te rritet dhe zhvillohet, te gjithe qe i kane be keq Kosoves do te denohen, rinia e saj do ta perparoje kur hajnat dhe ju hajnat ne zhvillim nga VV nuk do te keni me voten nga asnje qytetar i Kosoves. Mua si votues me ligjin e TRepces me keni bind qe jeni me agjende te porositur te SErbise. Haram ju qofte vota ime dhe familjes time. Ju qe deshironi diktature shkoni kudo por ketu nuk keni vend. Kosova eshte Republike eshte Evrope dhe eshte Demokratike. Lufta per pushtet ju nxafte frymen. Ju me deputet qe i helmuan rinine me sharrje e me komunikimin vullgar, ju qe jetoni me mire se kushdo ne Kosove, e qe shiteni qe jeni me popull, ju qe si psikopate vuani per pushtet, ju qe po nxitni deshperimmin e rinise, Zoti ju vrafte. Te fala Shokut Albin me kete kenge TREPCA E KOSOVES jo kurre e SERBISE

 6. #126
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov


  Pėrgjigju o Albin !! A ėshtė e vertetė qė gruaja juaj ėshtė vajza e Zoran Sokoloviēit?


  Shpresojė se Lėvizja Vetėvendosje nuk do ta konsidėroj si provokim apo sulem ndaj tyrė.
  E verteta qė nė Republikėn e Kosovės veprojnė mbi 70 sherbime tė huja qė nuk ja dojnė tė miren nė vendit tonė, tė dashur.
  0
  Por ty Zotri Albin Kurt po tu drejtona me kėto pytje direkte.
  Historia jonė na mėson se Ahmet Zogu ka ardhė nė pushtet pikėrisht me retorika patriotike , dhe pastaj ėshtė bėr edhe Mbret, dhe nė fund arriti kulmin bashkpuntor i shkėlqyer i Serbisė.Po ju Zotri Albin Kurti pozicioni yt nė dukje qė shfaqet si shumė atdhetar, qė urojė ta keshė tė vėrtet. A ėshtė e vertetė se ju me bashkshorten e juaj jeni njohur nė burg? Ajo a ka qenė puntore nė kryqin e kuqė gjatė kohes sė juaj nė burg? A ėshtė e vertet se ėshtė me pasaportė Norvegjezė, por me origjinė serbe? A ėshtė e vertetė qė ėshtė vajza e Zoran Sokoloviēit?

  Ėshtė mire tja spjegoshė publikut keto gjėra !!

  Arsyja qė ti parashtrova kėto pytje ėshtė se je figurė publike,politike (Deputet), Ish kryetar i Lėvizjes Vetėvendosje, njė subjekti parlamentar me pretendime pėr tė ardhurė nė pushtet, gjė qė ėshtė krejt demokratike e normale. Besojė se pajtohesh qė nėnen nuk e zgjedhė dot vet, por gruan? e zgjedh vet. A je dhendėr i Serbisė? Kėtė pytje kam pas nė planė qė ta bėjė kudo qė tė mu kish dhenė mundėsia.

  Nėse ėshtė vertet e kundėrta e ketyrė informatave qė posedoj kerkojė falje, por JO pa ju pėrgjigjur Ti pytjevė qė tju spjegohėt e verteta qytėtarvė.

  Pėrgjigju o Albin !! shkruar nga Florim Rrudhani.

 7. #127
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov  Gashi: Nėse Vetėvendosje qėndron prapa deklaratės sė Boiken Abazit, tė ndėshkohet (Video)


  GazetaExpress E enjte, 20 Tetor 2016 21:22


  Deputeti i Kuvendit tė Kosovės nga radhėt e Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Arben Gashi, e ka quajtur tė papjekur deklaratėn e anėtarit tė Vetėvendosjes, Boiken Abazi, i cili kishte fyer ata qė e quajnė nėnė Kosovėn, duke thėnė se atėherė babė e kanė Serbinė.

  “Niveli i tillė i njerėzve nuk ka vend nė politikėbėrjen nė Kosovė”, ka thėnė Gashi nė televizionin Rrokum.

  Ai ka shtuar se nėse Vetėvendosje qėndron prapa deklaratave tė tilla, duhet t'i ndalohet performanca politike.

  Deklarata e Abazit, ka thėnė Gashi, ėshtė njė deklaratė e rėndė, e cila ofendon tė gjithė qytetarėt e Kosovės, duke pėrfshirė edhe vetė Vetėvendosjen.

 8. #128
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov  Thaēi ka akuzuar Kurtin se pėrmes derės sė ish-Kryeministrit serb Daēiē, qė aktualisht ėshtė ministėr i Jashtėm, ka hyrė nė politikė. Thaēi iu drejtua Albin Kurtit duke i thėnė se ishte i burgosur politik dhe ndryshe nga tė tjerėt atij i ėshtė organizuar konferencė pėr shtyp kur u lirua nga ish-Kryeministri serb Daēiē.

 9. #129
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov
  Haxhillaku i Albin Kurtit

  Bardh Nengurra:

  Haxhillaku i Albin Kurtit


  Asht fat qė sot mjetet elektronike po mundėsojnė tė mesohet , tė ndegjohet e tė kryhet shumēka gadi pothuej gjithēka.

  Nji ditė lexova diku se Albin Kurti lideri faktik i Levizjes Vetvendosje dhe lideri nė letra Visar Imeri kan dalė nė nji turne nė disa shtete tė prendimit dhe sipas ati lajmi ata kishin kerkue para nga mergimtarėt nė Suedi dhe edhe nė Blegjikė.

  Sipas po ati burimi Albini dhe Visari ju kishin thanė tė pranishmėve se nese nuk ju japin para nuk do ketė mundėsi tė rrėxohet qeveria e Kosovės.

  Sot posa ndėgjova se kėta dy vagabond rrugaq ( sipas mendimit tim ) po vikan edhe nė Norvegji dhe se nė qytetin Sarpsborg konkretishtė nė lokalet e xhamisė tė shqipfolėsve tė keti qyteti dhe tė qyteteve fqinjė Fredrikstad e Halden do mbajn takim me shqiptarėt banues nė kėto qytete me 14.nandor 2016.

  Ky haxhillak i ketyne dy vagabondve , rrugaq dhe shtetshkatrrues nese shikohet ana ligjore asht e kunderligjėshme dhe atyne duhet ndalue kjo formė e veprimtarisė e cila shkel ligjet e shtetit ku ata shkojnė si musafir dhe ku keqperdorin nikoqirllakun e banorve shqiptar tė atyne shteteve dhe shkelin edhe ligjet e shtetit ku ata vijnė.

  Them kėshtu sepse tė kerkosh nga shtetas tė nji shteti qė tė mblidhen fonde dhe tė mobilizohen forca per ta rrexue nji pushtet kudo ēoftė kjo asht veprimtari kriminale dhe njerzve tė tillė duhet tregue vendi, ata duhet tė arrestohen dhe tė perzinen nga shteti ku kan ardhė per qellime partiake , personale apo grupore e partiake per ta damtue nji shtet dhe rendin kushtetues tė ti.

  Nė kohėn kur Kosova ishte e okupueme nga Serbia mergata shqiptare u pat organizue nė forma tė shumta per ta ndihmue popullin e sajė te okupuem dhe keto organizime kryesishtė u paten ba permes degve tė Levizjes gjithshqiptare LDK ( Lidhja Demokratike e Kosovės ) dhe pothuej se nuk pat shtet nė rruzullin tokėsorė ku kishte shqiptar tė mos jetė formue nji degė, nendegė apo forum i kėsaj Levizje e cila u shendrrue nė parti politike.

  Sot kėta lider tė grupit shtetmohues e shtetshkatrrues tė levizjės Vetvendosje me kėto veprime po shkelin parimet e shteteve kudo shkojnė dhe po demostrojnė se Republika e Kosovės nuk asht shtet.

  Tashma asht e njoftun se kjo paqavure qė mjerishtė asht edhe subjekt parlamentar nė Kosovė nuk e njef as nuk e pranon shtetin e Kosovės , por qė liderėt e sajė tė demostrojnė shtetmohimin edhe nė shtetet qe e kan pranue Kosovėn shtet dhe kan mardhanje diplomatike mes veti asht veper penale me tė cilen duhet tė mirren prokuroria e Kosovės.

  Nga burimi im qe mesova se do mbahet takim nė xhaminė e Sarpsborgut sapo mėsova se imami i kėsaj xhamije efendi Ardian Haliti ju ka terhjek vėrejtjen se xhamija nuk asht objekt per tubime politike, por kryesia e xhamisė nė krye me njifar fodulli mendjemadh Riza Fekaj kan hudh poshtė mendimin e imamit. Riza Fekaj mendon se asht shqiptari ma i menqem nė Norvegji dhe ky nė vend qė tė mirret me vetveten , tė formojė familje dhe ta jetojė jeten si tė tjeret ai rraset nė secilin organizim qe bahet nė Sarpsborg dhe rrethinė. Ky ishte mundue te futet nė LDK dikur kur LDK kishte degė e nendegė nė Norvegji. Nuk i eci falli aty, dhe pastaj u pat angazhue nė nji radio qe disa shqipfolsa tė mendėsisė se Riza Fekės paten provue ta hapin nė regjionin Ųstfold. E tash per qudi ky Riza Feka qenka edhe njeri nga forcat e kryesisė sė tė ashtuqujtunes xhami shqiptare nė Sarpsborg nė Norvegji.

  Unė mendojė se keto veprimtari duhet tė ndalohen me ligj. Dhe mendojė se qeveria e shtetit tė Republikės sė Kosovės konkretishtė Ministria e punve tė jashtme me ministrin Enver Hoxhaj duhet tu kerkojnė shteteve europrendimore qe ti ndalojnė me ligj veprimtaritė e grupacioneve shqiptare nė ato shtete ku ata jetojnė.

  Sot Republika e Kosovės ka perfaqėsitė e sajė diplomatike pothuej nė te gjitha shtetet e Europės dhe per gjithēka qe mendojnė mergimtarėt se duhet drejtue Atdheut kjo duhet tė shkojė permes Ambasadave e konsulatave tė Republikės sė Kosovės.

  Duhet tė nderpriten veprimtarit e degve partiake gjithandej. Individ nga mergata mund te angazhohen nė forma tjera per ta ndihmue Kosovėn e jo me format qe i perdorin deri sot.

  Albin Kurti dhe Visar Imeri kishin ba mirė tė pranojnė shtetin e Kosovės dhe nese nuk e pranojnė do kishin ba mirė me ik nga Parlamenti i sajė, me ik nga Kosova e jo te rrinė aty per me minue rendin Kushtetues ndersa pagat e shtetit qe se pranojnė i marrin.

  Albin Kurti do bante mirė te deklarohet per rastin qe u ba publik para disa ditve nė disa mjete elektronike se bashkėshortja e ti nuk qenka fare norvegjeze, por qenka vajza e Zoran Sokolloviqit.

  Nga Bardh M. Nengurra

  Sarpsborg: 21.10.2016

 10. #130
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov  Skandaloze: Alban e Gani Krasniqi dy kandidatėt e VV-sė pėr kreun e Malishevės!
  20:50 / E mėrkure, 26 Tetor 2016  InfoPress / Nehat Shaqiri

  Gani e Alban Krasniqi, janė dy kandidatėt pėr kryetar tė Komunės sė Malishevės, tregojnė burimet e sigurta tė Gazetės InfoPress.

  Interesant ėshtė fakti qė, jo qė konkurojnė dy persona, por se kėta protagonistėt nė fjalė janė nga partia e njėjtė Lėvizja Vetėvendosje dhe mė e rėnda ėshtė qė, janė familjarė mes vete.

  “Politika ėshtė e poshtėr kėtė e dimė te gjithė, por pėr qė arrin me depėrtuar deri nė familje kjo nuk ka ndodhur deri mė tani nė Kosovė, thotė burimi ynė.

  Me shfaqjen nė horizont tė zgjedhjeve ka filluar edhe shfaqja e ambicieve pėr kandidat pėr kryetar komune tė Malishevės.

  Nga burime brenda familjes Krasniqi, bėjnė me dije se qė disa muaj nuk flasin mes veti Gani Krasniqi me djalin e axhės Alban Krasniqin – bashkėshortin e Albulena Haxhiut, depute e Lėvizjes Vetėvendosje, krejt kjo pėr arsye tė kandidaturės, (dihet se Gania me Albanin asnjėherė nuk kanė pasur raporte tė mira kėtė e dinė gjithė opinioni malishevas).

  Burimet tona theksojnė se, Alban Krasniqi duke pasur pėrkrahjen e krerėve tė VV (Albini Kurtit dhe Dardan Mulliqajt) nuk po lėshon mundėsin pėr kandidim pėr kryetar edhe pse Gani Krasniqi ka njė kredibilitet shumė mė tė lartė nė gjitha aspektet.

  Sipas burimit tė InfoPress-it kundėr Gani Krasniqit, Albani ka qenė qė nga pas lufta, edhe pse familjar i tij nuk e ka pėrkrahur sa ka qenė nė PDK, Gani Krasniqi, nė atė kohė Albani ka qenė nė Partinė Ora.

 11. #131
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Ata e kaluan proven e luftes dhe duket sikur kane ende forca vitale te tyret; por figura me e besueshme edhe pse intriguese duket Hashim Thaci dhe jo Albin Kurti sepse ai e ka pare luften nga 10-cet e stadiumit Kosovar madje as nga tribuna e Rrugoves madje.

 12. #132
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov
  Ganimete Musliu e pyet Kurtin ku ishe ti nė vitin 1998, pse e refuzove kallashnikovin dhe uniformėn

  GazetaExpress E enjte, 27 Tetor 2016 17:47


  Deputetja e Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Ganimete Musliu ka replikuar me kolegun e Vetėvendosjes, Albin Kurti ne seancėn e jashtėzakonshme tv Kuvendit duke thėnė se asnjė deputet serb nuk e ka akuzuar kolegun pėr trafikim. Ajo e ka pyetur Kurtin se pse nė 1998 nė Ēirez kur ta kanė ofruar kallashnikovin dhe uniformėn nuk e keni pranuar, shkruan Gazeta Express.

  “A keni harruar Kurti e qė keni thėnė nė konferenca pėr media se kriminelėt po shėtitin nėpėr spitale kur ata po kishin nevojė trajtim shėndėtėsor. Pėr ata qė flisni sot, kanė qenė tė njėjtėt.” tha Musliu.

  Ajo mėtej ka thėnė nė fjalėn e saj se “Pse nė 1998 nė Ēirez kur ta kanė ofruar kallashnikovin dhe uniformėn nuk e keni pranuar? Jemi shumė tė saktė edhe me data edhe me histori por nuk keni treguar asnjėherė pėr kėtė nė Kuvend. 17 janar 2004, ka dalur edhe nė raport tė policisė se keni qenė nė vizitė te dy vėllezėr serbė”.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Llapi : 27-10-2016 mė 13:12

 13. #133
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Anėtarėsuar
  04-08-2015
  Postime
  507
  Faleminderit
  42
  73 falenderime nė 65 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin  Ganimete Musliu e pyet Kurtin ku ishe ti nė vitin 1998, pse e refuzove kallashnikovin dhe uniformėn

  GazetaExpress E enjte, 27 Tetor 2016 17:47


  Deputetja e Partisė Demokratike tė Kosovės (PDK), Ganimete Musliu ka replikuar me kolegun e Vetėvendosjes, Albin Kurti ne seancėn e jashtėzakonshme tv Kuvendit duke thėnė se asnjė deputet serb nuk e ka akuzuar kolegun pėr trafikim. Ajo e ka pyetur Kurtin se pse nė 1998 nė Ēirez kur ta kanė ofruar kallashnikovin dhe uniformėn nuk e keni pranuar, shkruan Gazeta Express.

  “A keni harruar Kurti e qė keni thėnė nė konferenca pėr media se kriminelėt po shėtitin nėpėr spitale kur ata po kishin nevojė trajtim shėndėtėsor. Pėr ata qė flisni sot, kanė qenė tė njėjtėt.” tha Musliu.

  Ajo mėtej ka thėnė nė fjalėn e saj se “Pse nė 1998 nė Ēirez kur ta kanė ofruar kallashnikovin dhe uniformėn nuk e keni pranuar? Jemi shumė tė saktė edhe me data edhe me histori por nuk keni treguar asnjėherė pėr kėtė nė Kuvend. 17 janar 2004, ka dalur edhe nė raport tė policisė se keni qenė nė vizitė te dy vėllezėr serbė”.
  Po ē'leshin din kjo pshurrejk oj llopjan ?!
  UCK-ja s'eshte histori e pdk-es qe ta pervetesojn, sepse duke tentuar qe ta pervetesojn, i keni dhen ngjyr terroriste e kriminale kur te gjithe e din qe ata qe vran civil shqiptar, civil serb, njerez te urt dhe njerez liridashes qe s'deshen t'i bashkangjiten klanit mafioz te kadri veselit e hashim thacit, u egzekutuan po nga keta dy te fundit !

  Jo burgim per keta dy te permendurit, por varrje publike si shenje e perfundimit me njerez kriminel ne oborrin Shqiptar !

 14. #134
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Citim Postuar mė parė nga Evian Lexo Postimin
  Po ē'leshin din kjo pshurrejk oj llopjan ?!
  UCK-ja s'eshte histori e pdk-es qe ta pervetesojn, sepse duke tentuar qe ta pervetesojn, i keni dhen ngjyr terroriste e kriminale kur te gjithe e din qe ata qe vran civil shqiptar, civil serb, njerez te urt dhe njerez liridashes qe s'deshen t'i bashkangjiten klanit mafioz te kadri veselit e hashim thacit, u egzekutuan po nga keta dy te fundit !

  Jo burgim per keta dy te permendurit, por varrje publike si shenje e perfundimit me njerez kriminel ne oborrin Shqiptar !
  qenef mbeturinash i UDB-es je ti me shumicen e spiujve te VV-se

 15. #135
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov
  Fisnik Ismaili i Vetėvendosjes, nė seancėn e UĒK’sė pėrdor akuzat e Dick Martit

  27/10/2016

  Deputeti i Lėvizjes Vetėvendosje, Fisnik Ismaili, duke replikuar me deputetin e pavarur Shaip Muja, ka thėnė se ka frike prej tij vetėm se mos po ia merr veshkėn, duke pėrdorur kėshtu drejtpėrdrejt akuzat e Dick Marti. Kėto shprehje ai i ka pėrdorur nė seancėn e jashtėzakonshme nė tė cilėn po diskutohen vlerat e UĒK’sė.

  Ndėkaq, Muja ia kė kthyer duke i thėnė se po tė dojė tė kruhet mund tė kruhet deri nė mėngjes. Kurse deputetja tjetėr e PDK’sė, Ganimete Musliu nė njė replikė me Albin Kurtin i ka thėnė se asnjė deputet nė serbi nuk akuzon kolegun pėr trafikim organesh siē po bėjmė ne.

 16. #136
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov  Deliu-Kodra: Albin Kurti nuk mund ta mbrojė UĒK-nė e as ta quaj dikė pro-serb  27 Tetor 2016 • 19:20 •

  Deputetja nga radhėt e PDK-sė, Blerta Deliu- Kodra, nė seancėn e jashtėzakonshme tė Kuvendit, e ka pyetur Albin Kurtin se “si mund tė ta quajė dikė pro-serbė kur vet ėshtė falur nga regjimi serb?”, raporton “Zeri.info”.

  Ajo ka thėnė se Kurti, nuk mund ta mbrojė Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės e as ta quaj dikė pro-serb, kur ai ėshtė liruar nga regjimi serb.

  “Si mundet Albin Kurti ta quajė dikė pro-serbė kur vet ėshtė falur nga regjimi serb?”, ka pyetur Deliu-Kodra.

  Kodra duke ju drejtuar deputeteve tė Lėvizės Vetėvendosje, ka pyetur se “ku e marrin guximin anėtarėt e VV-sė, qė tė mbrojnė e pėrmendin UĒK-nė?”.

  "Nėse vlerat e UĒK-sė kanė mbetur tė mbrohen nga Vetėvendosje, atėherė unė s’kam ēka tė komentoj kėtu. UĒK-ja mbrohet nga ata tė cilat e themeluan dhe nga qytetarėt tė cilėt e mbėshteten atė. Prandaj, ata tė cilat sot janė kundėr shtetit dhe kundėrt institucioneve tė Kosovės qė janė kundėr SHBA-ve, nuk mund ta mbrojnė UĒK-nė”, ka thėnė ajo.

 17. #137
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin  Fisnik Ismaili i Vetėvendosjes, nė seancėn e UĒK’sė pėrdor akuzat e Dick Martit

  27/10/2016

  Deputeti i Lėvizjes Vetėvendosje, Fisnik Ismaili, duke replikuar me deputetin e pavarur Shaip Muja, ka thėnė se ka frike prej tij vetėm se mos po ia merr veshkėn, duke pėrdorur kėshtu drejtpėrdrejt akuzat e Dick Marti. Kėto shprehje ai i ka pėrdorur nė seancėn e jashtėzakonshme nė tė cilėn po diskutohen vlerat e UĒK’sė.

  Ndėkaq, Muja ia kė kthyer duke i thėnė se po tė dojė tė kruhet mund tė kruhet deri nė mėngjes. Kurse deputetja tjetėr e PDK’sė, Ganimete Musliu nė njė replikė me Albin Kurtin i ka thėnė se asnjė deputet nė serbi nuk akuzon kolegun pėr trafikim organesh siē po bėjmė ne.


  Deputetja e PDK-sė, Blerta Deliu, duke mbajtur fjalimin e saj nė Kuvend, tha se UĒK-ja dhe ushtarėt e saj, nuk mund tė mbrohen nga ata deputetė tė Vetėvendosjes, qė familjarėt e tyre ishin kumbar me kasapin e ballkanit (Millosheviqit). Me kėtė ajo aludoi ndaj deputetit tė VV-sė, Fisnik Ismailit.

 18. #138
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov
  ”Ti Fis je lopė e madhe”
  06/11/2016


  Gazetari Berat Buzhala, ka reaguar pas njė statusi tė publikuar nga deputeti i LVV-sė, Fisnik Ismaili. Buzhala, thėnė se Ismaili, ėshtė njė lopė e madhe.

  Ja postimi i tij:

  Fis ti je lope e madhe, bash qashtu qysh dokesh. Po keqyr me perfitu mbi nje vdekje enigmatike. Ne fakt une reagova mbrame per rastin Dehari. Ama kjo nuk mjafton per ju. Ideja e juaj eshte me e marre pushtetin me vdekje, vrasje, ose vetevrasje.

 19. #139
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  214 falenderime nė 207 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov
  Shpėrthen Gecaj, e quan Albin Kurtin “…O ti mjeran i mjerė qė fėmijėt e Kosovės po i dėrgon nė vdekje!


  Ish-aktivisti dhe zyrtari i larte i Vetevendosjes dhe themeluesi i Fraksionit + Arben Gecaj ka shperthyer ashper duke i pare e lexuar reagimet politike per vdekjen e Astrit Deharit ne burgun e Prizrenit.

  Gecaj ka akuzuar drejtperdrejte Albin Kurtin duke e quajtur “… mjeran i mjerė qė fėmijėt e Kosovės po i dėrgon nė vdekje!”

  Ja postimi i Gecajt ne Facebook  Duke lexuar urrejtjen dhe pėrkatsinė politike, por mė shumė profitin partiak tė secilit veē e veē ne momentet e tragjedisė sė familjes Dehari. Mjerim! Viktima pėr qėllime personale tė Albin Kurtit nuk kanė tė ndalur. O ti mjeran i mjerė qė fėmijėt e Kosovės po i dėrgon nė vdekje. Gjuha, porositė dhe mjetet qe ndermjeteson per te ardh ne pushtet janė kobi i kesaj dite.

 20. #140
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,684
  Faleminderit
  35
  91 falenderime nė 85 postime

  Pėr: Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  Albin Kurti: Ja mjetet e forta me tė cilat u vra dhunshėm Astrit Dehari
  MĖ: 7 NĖNTOR 2016
  Deputeti i lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti, ka folur nė “Interaktiv” pėr vdekjen e aktivistėt tė kėsaj partie, Astrit Dehari.

  “Ishte shumė e rėndė dhe e dhimbshme pėr tė gjithė ne aktivistėt dhe pėr familjen se pas dy vitesh qė e humbėn Arbonrit e humbėn edhe djalin tjetėr, Astirit. Ne nuk kemi aktivistė tjetėr si Astriti. Ai ishte i kompletuar”, ka thėnė .

  “Jemi tė gjithė nė njė gjendje shoku. Jemi bashkė familjen. Ka solidaritet tė madh tė tė gjithė shqiptarėve kudo janė, por edhe tė ndėrkombėtarėve sepse ka ndodhur diēka qė nuk ndodh as nė regjimet mė totalitare kur njė i ri vdes nė qelinė e tij”, ka thėnė mė tej Kurti.

  Kurti ka kujtuar se njėherė thuhej se bėhet fjalė pėr vetėvrasje.

  “Informatat e fundit qė i kemi janė se ai ka pėrjetuar njė vrasje tė dhunshme nė qelinė e tij, e nuk bėhet fjalė pėr vetėvrasje. Pas obduksionit, mjekėt shkencėtarė, tė cilėt gjatė tėrė kohės e kanė vėzhguar, kanė dhėnė konkluzion tė pėrbashkėt se shkaktar i vdekjes nuk ka qenė kurrfarė medikamenti, i cili do tė mund tė thoshte se gjendja e tij psiko-fizike ishte jonormale. Vdekja erdhi nga ngufatja me njė mjet tė fortė, dhe ky mjet i fortė ishte njė shishe e plastikės qė ėshtė gjetur nė fytin e Astritit. Ishte aso shishe e foshnjave, e fortė”, ka thėnė Kurti.

  “Mjekėt kanė thėnė se nuk kanė hasur kurrė njė rast tė tillė tė vetėvrasjes.
  Pėrveē kėsaj, Astriti ka gėrvishtje nė qafė, nė dorė, hemtoma, dhe bri tė thyer dhe njė plagė nė kokė, nė ballė. Janė gjetur disa gjėsende me gjak. Ėshtė gjetur njė fije e hollė litari me gjak, brisqe tė rrojės tė ndara nga makina...”, ka thėnė Kurti.

  www.botasot.info

Faqja 7 prej 9 FillimFillim ... 56789 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •