Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  34
  Postime
  2,800

  Gafurr Adili i shpton atentatit t Shrbimit sekret maqedonas!?  E hne 13 Shtator 2010


  Gafurr Adili, lider i Frontit Demokratik t Bashkimit Kombtar (FDBK), ka br t ditur se ndaj tij sht prgatitur nj atentat, por pa sukses. Adili prmes nj komunikate tha se tentimi pr likuidimin e tij sht kryer n Durrs para disa ditve, nga shrbimi sekret i Maqedonis.

  Si bhet e ditur n komunikat, Shrbimi Informativ Shqiptar ka arritur q t arrestoj dy agjentt e shrbimit sekret t Maqedonis ndrsa rasti sht konfirmuar edhe nga Sigurimi Kombtar Shqiptar (SKSH), nj ish-struktur q i takonte ish- Frontit pr Bashkim Kombtar Shqiptar (FBKSH), organi politik i ish-AKSH-s.

  Me kt rast, Fronti Demokratik i Bashkimit Kombtar (FDBK) ka akuzuar ashpr liderin e Bashkimit Demokratik pr Integrim Ali Ahmeti, duke krkuar nga ai q t heq dor likuidimi i atdhetarve shqiptar, si dhe ka krkuar nga organet shtetrore shqiptare menjher t bjn publike hetimet e prfunduara pr atentatin.

  Por, n nj prononcim pr portalin Zhurnal, zdhnsi i Ministris s Punve t Brendshme i ka demantuar deklaratat dhe akuzat e Gafurr Adilit pr atentat ndaj tij dhe pr arrestimin e dy personave t Shrbimit sekret maqedonas./Zhurnal/

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304
  ZOTI i vrafte,ata te cilet dojne ta vrajne kete njeri.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Deklarate per shtyp e Shtabit Suprem te forcave te super armatasura te FKBSH-se

  -

  Shtabi Suprem njofton gjith armatat e frontit te bashkuar te FKBSH-se se dje ne oret e mbremjes kur komandanti yne suprem generall-koloneli Gafur Adili po pushonte ne komanden supreme te shtabit te pergjithshem mbasi kishte punuar tere diten mbi pllanet strategjike te operacioneve sekrete te shtabit suprem disa agjente te zbulimeve armike tentuan ti bejne atentat.
  Fale zgjuarsise se komandantit suprem generall lejtnant Gafur Adilit ( i cili kur fle gjithmon e mban nje sy hapur; shiko foton) si dhe gatishmerise se rojeve te komanduara nga generall-majori Korab Shpiragu ( qe nuk fle kurre) si dhe shkathtesise se njesive operative te komanduara nga kolonel Tomorr Shkumbini (kampion ne karate) u be e mundur kapja e agjenteve armiq te cilet mbas c'armatosjes pranuan se ishin derguar nga agjentura e huaj per te vrare komandantin e pergjithshem para se ai te ndermarre sulmin perfundimtar per bashkimin e trojeve nga Janina ne NIsh.

  Per zyren informative te Shtabit Suprem
  generall kolonel

  Kajtaz Shqiponja.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 13-09-2010 m 14:08

 4. #4
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  para se ai te ndermarre sulmin perfundimtar per bashkimin e trojeve nga Janina ne NIsh.
  Euuuuu javash shqipe bre,pertoke jepjani e jo per hava,

  u copetua krejt Kosova,shkoi mitrovica e ky flet per gjera utopike.
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Antarsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,546
  Citim Postuar m par nga toni karlosi Lexo Postimin
  Euuuuu javash shqipe bre,pertoke jepjani e jo per hava,

  u copetua krejt Kosova,shkoi mitrovica e ky flet per gjera utopike.

  E ka shkruar me ironi more. A nuk je duke e kuptuar?

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,187
  Shkruan ne disa gazeta qe une nuk e besoj qe eshte lajmi sakte .. Nese nuk ka reaguar qeveria mendoj qe e ka bere ai vet kete propagande , edhe ashtu nuk e njef njeri ate.

 7. #7
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,443
  Per ate edhe bejen piskam o Genti nerum, duan te njifen
  Ky njeri nuk ashete gja,ase ma shum ase ma pake ,vetem nji mbeturin enveriste te llojit ali ahmeti,bardhyl mahmuti, me nji fjale a shkeput nga taborri enverist leprkeist.
  tahse ky ka mbete pa hise , ka perkerahjen e koqo danes e disa hysnu milloshave ishe sigurimesave enverian, ky dhe nji pjese qe ka mbete jashet te ashtuquajtuneve komandanta te UCK-es dhe krye udheheqesave qe sot jan palu nen kamet e grueskove atisareve , jan karta e funedit te ishe sigurimesave negjmije klosiane qe ia kan per ti hargjua, me shprese se populli me nuk i han foret ishe kuqaloshe, nuk konetribon me para dhe ushtar per te vra bijet e vet nga keta gjeneral ibrika. Tashe me ka aredhe koha per te ngeren njeni tjeterin.
  Ky beterr ase me shum ase em pake se sa nji zagar enverist i mbetun pa hise nga shoket e ti.
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  dueht te jemi te sinqert nese disa shqiptar nuk e duan z gafurrin ather nuk dote thot qe maqedonasit nuk pregadisin atentat ndaj ti ata e shohin ket njeri me sy tjeter jo si ne shqiptaret

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •