Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 67
 1. #41
  Ka qene edhe nje pjese tjeter teatrale me kukulla por ngjarjet ndodhnin nen uje. Sdi ne e kam pare ne teatrin e kukullave apo ne tv por me kujtohet qe ish nje peshk e se ku shkoi per vizite me duket..lol...edhe pasi trokiti tha; o moj shpellla me kapak , a pranoni miq per darke? Edhe nje ze I thelle pergjigjej nga brenda; miqte le te vijne ,kapakun le ta shtyjne...(lol)
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #42
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,395
  Nuk eshte se kam pare shume teatro kukllash dhe filma vizatimore ne ate kohe pasi i frymezuar nga partellxhani i vogel Velo,vendosa ta quaja veten te rritur perpara kohe dhe fillova te shikoja filma me aksion,si Pylli i lirise,Ne pyllin tone ka derra shume,Mengjese lufte,Shtigje lufte,Muhabete lufte,Krevati i perandorit,Plumba perandorit e shume te tjera...

 3. #43
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,395
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Qe te them te drejten une gjithmone kam menduar qe Ariu eshte Rusia (te armatosur po te trashe), Dhelpra eshte Anglia (dinake po pa fuqi) dhe Ujku eshte Imperializmi Amerikan.
  Pinoku osh klasa punetore, kurse Kacamisri i bi te jete kooperativisti trim.
  Nuk besoj se animatoret e partise ishin kaq te mirinformuar ne lidhje me pulitiken globale.Ata kishin dijeni se c'kish thene shoku Mehmet ne pleniumin e 7-te apo shoku Beqir ne lidhje me tezat e zeza kunder rrethimit fortifikimit dhe bunkerizimit(kaprolli dhe arushi adoleshent qe denoncuan dhelpren per cenim te privatsise prishje te kasolles dhe abuzim seksual) ndersa Maon Cherchillin Leninin me shoke nuk besoj se i njihnin mjaftueshem pasi keta nuk i njihnin sa duhet as shoket e partise.

 4. #44
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Tani secili ka kendveshtrimin e vet, por Ujku dhe Demi psh s`ka te beje me pleniumin e KQPPSH. Eshte hapur fare Amerika qe edhe sot e kesaj dite per vete eshte fuqia nr 1 berthamore dhe "shqetesohet" se ka shume kallashe ne ushtrine e Iranit apo te Penianit.
  Ose Aventurat e Fatbardh Pikaloshit psh "Bota e Perrallave" ia ben muu qe eshte "Bota e Lire" me Ameriken ne krye.
  Them se e nenvlefteson propaganden e monizmit, gjithsesi ato mbeten shume te bukura per nga niveli. Kane batuta te papara.

  P.S. Moj Usta Pink, e mbaj mend moj e mbaj, po c`te te thom? Ti rrofsh qe na bere veshgjate (ishalla na rriten porporcionalisht edhe te tjerat).

  Po une jam beqar more i uruar!
  -

 5. #45
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Ka qene edhe nje pjese tjeter teatrale me kukulla por ngjarjet ndodhnin nen uje. Sdi ne e kam pare ne teatrin e kukullave apo ne tv por me kujtohet qe ish nje peshk e se ku shkoi per vizite me duket..lol...edhe pasi trokiti tha; o moj shpellla me kapak , a pranoni miq per darke? Edhe nje ze I thelle pergjigjej nga brenda; miqte le te vijne ,kapakun le ta shtyjne...(lol)
  Shume shume turbullt me kujtohet. Dmth batutat s`me kujtohen fare.
  Mbase e ngaterroj me ndonje tjeter.

  Gjithsesi me kujtohet "E-ja me kacurrela te balli", "Fifija dhe Fufuja".

  Ej si dreqin e kishte titullin ai teatri me arushin qe nuk lante dhembet dh qe i thoshte mamaja:
  Po nuk i lave dhembet do te bien dhe do hash buke te njomur me uje si gjyshja.
  Qe iu prishen dhembet nga mikrobet (xhagajdur e si e kishte).
  Qe linte shkollen per te shkuar per peshkim qe kendonte : Eshte arushi, s`eshte arushi...ai eshte, ai eshte.
  -

 6. #46
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,395
  Ai ishte ketri Fik,nje komunist naiv,ndersa xhagajduri ishte nje agjent i rrezikshem i SIM-it...

 7. #47
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Tani secili ka kendveshtrimin e vet, por Ujku dhe Demi psh s`ka te beje me pleniumin e KQPPSH. Eshte hapur fare Amerika qe edhe sot e kesaj dite per vete eshte fuqia nr 1 berthamore dhe "shqetesohet" se ka shume kallashe ne ushtrine e Iranit apo te Penianit.
  Ose Aventurat e Fatbardh Pikaloshit psh "Bota e Perrallave" ia ben muu qe eshte "Bota e Lire" me Ameriken ne krye.
  Them se e nenvlefteson propaganden e monizmit, gjithsesi ato mbeten shume te bukura per nga niveli. Kane batuta te papara.

  P.S. Moj Usta Pink, e mbaj mend moj e mbaj, po c`te te thom? Ti rrofsh qe na bere veshgjate (ishalla na rriten porporcionalisht edhe te tjerat).

  Po une jam beqar more i uruar!
  Fatbardh Pikaloshi nuk ishte me kukulla, por me njerez. E luante ai korcari pe Korce. Ishte me nje gjarper gjigand me duket ..si python , qe u varte nga nje dege peme, mu tek koka e Fatbardh Pikaloshit. S'me kujtohet tamam,...
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #48
  Citim Postuar m par nga shoku_tanku Lexo Postimin
  Ai ishte ketri Fik,nje komunist naiv,ndersa xhagajduri ishte nje agjent i rrezikshem i SIM-it...
  ............. lol...ku te shkon mendja.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 9. #49
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,395
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Tani secili ka kendveshtrimin e vet, por Ujku dhe Demi psh s`ka te beje me pleniumin e KQPPSH. Eshte hapur fare Amerika qe edhe sot e kesaj dite per vete eshte fuqia nr 1 berthamore dhe "shqetesohet" se ka shume kallashe ne ushtrine e Iranit apo te Penianit.
  Ose Aventurat e Fatbardh Pikaloshit psh "Bota e Perrallave" ia ben muu qe eshte "Bota e Lire" me Ameriken ne krye.
  Them se e nenvlefteson propaganden e monizmit, gjithsesi ato mbeten shume te bukura per nga niveli. Kane batuta te papara.
  Une gjithmone kam menduar se krijimtaria e atehershme nuk ka qene edhe aq e pasur ne simbolike por pare nga ky kendveshtrimi yt,duhet te pranoj se ndihem me te vertete i ndricuar...Edhe Fatbardh Pikaloshin te them te drejten nuk e kisha menduar si nje agjent kunderzbulimi por si nje djalosh me imagjinate te zhvilluar i cili i yshtur nga propaganda komuniste,enderronte boten e re te njeriut te ri.Ndersa demin e kisha perfytyruar si nje kryetar keshilli,i cili i nxitur nga lakmia per me shume pushtet personal,flirtoi me kulakun dhe rrezikoi ne kete menyre te humbiste reputacionin e tij te mire,dhe besimin e partise...

 10. #50
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Tani secili ka kendveshtrimin e vet, por Ujku dhe Demi psh s`ka te beje me pleniumin e KQPPSH. Eshte hapur fare Amerika qe edhe sot e kesaj dite per vete eshte fuqia nr 1 berthamore dhe "shqetesohet" se ka shume kallashe ne ushtrine e Iranit apo te Penianit.
  Ose Aventurat e Fatbardh Pikaloshit psh "Bota e Perrallave" ia ben muu qe eshte "Bota e Lire" me Ameriken ne krye.
  Them se e nenvlefteson propaganden e monizmit, gjithsesi ato mbeten shume te bukura per nga niveli. Kane batuta te papara.

  P.S. Moj Usta Pink, e mbaj mend moj e mbaj, po c`te te thom? Ti rrofsh qe na bere veshgjate (ishalla na rriten porporcionalisht edhe te tjerat).

  Po une jam beqar more i uruar!
  haha,

  Ti pastron, e une bej pis se ke rradhen e pastertise. (my fav kjo). lol

 11. #51
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Fatbardh Pikaloshi nuk ishte me kukulla, por me njerez. E luante ai korcari pe Korce. Ishte me nje gjarper gjigand me duket ..si python , qe u varte nga nje dege peme, mu tek koka e Fatbardh Pikaloshit. S'me kujtohet tamam,...
  Fatbardh Pikaloshi ka qene me kukulla, vetem Shqiponjen e luante nje aktor i veshur me kostum doku.
  Po normal qe ishte gjarpri, se si do i shpetonte zogjte e shqiponjes fatbardhi qe shqiponja t`i jepte pastaj penden gri qe kur ta digjte Fatbardhi te mblidheshin patat e mbretit.
  -

 12. #52
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  haha,

  Ti pastron, e une bej pis se ke rradhen e pastertise. (my fav kjo). lol
  Une them t`i veme zjarrin shtepise! (Propozimi i Tipit per te nxjerre miun nga vrima).
  Trazojme, trazojme!
  -

 13. #53
  Citim Postuar m par nga Kavir Lexo Postimin
  Fatbardh Pikaloshi ka qene me kukulla, vetem Shqiponjen e luante nje aktor i veshur me kostum doku.
  Po normal qe ishte gjarpri, se si do i shpetonte zogjte e shqiponjes fatbardhi qe shqiponja t`i jepte pastaj penden gri qe kur ta digjte Fatbardhi te mblidheshin patat e mbretit.
  wowwww, paske shkuar too far Kavir!

  Tani meqenese mbake mend Fatbardh Pikaloshin mbase kujtohesh per pyetjen time: Kane qene ca libra me ilustrime per femije me ca heronj te vegjel kineze...me mundime e vuajtje. A mban mend ndonje emer personazhi nga ato libra?
  Where does a thought go when it's forgotten?

 14. #54
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Kavir,ti qenke I tmerrshem,ste fal'ke.C'a kujtese paske! Po kete kush e mban mend; Jam ketu te lulja e mbyllur. Lol ( se mbaj mend filmin mire po kjo me eshte fiksuar mire ama).Behej fjale per nje blete puntore.LOL

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Kavir,ti qenke I tmerrshem,ste fal'ke.C'a kujtese paske! Po kete kush e mban mend; Jam ketu te lulja e mbyllur. Lol ( se mbaj mend filmin mire po kjo me eshte fiksuar mire ama).Behej fjale per nje blete puntore.LOL
  Me kujtohet mua kjo pjese. Shoqet e therrisnin,'' Blete e vogeeeeeel? '' Kishte humb bleta dhe shoqet dolen ta kerkonin. Binte shi i madh me duket. Kaq mbaj mend dhe une.
  Feelings change - memories don't.

 16. #56
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Citim Postuar m par nga MI CORAZON Lexo Postimin
  wowwww, paske shkuar too far Kavir!

  Tani meqenese mbake mend Fatbardh Pikaloshin mbase kujtohesh per pyetjen time: Kane qene ca libra me ilustrime per femije me ca heronj te vegjel kineze...me mundime e vuajtje. A mban mend ndonje emer personazhi nga ato libra?
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Kavir,ti qenke I tmerrshem,ste fal'ke.C'a kujtese paske! Po kete kush e mban mend; Jam ketu te lulja e mbyllur. Lol ( se mbaj mend filmin mire po kjo me eshte fiksuar mire ama).Behej fjale per nje blete puntore.LOL
  Qe t`ju thom nje gje une. Kujtesa ime eshte me rel, kur eshte e ndezur (ne momentin e regjistrimit) te keput edhe pas 20 vjetesh, po kur eshte e fikur, s`mbaj mend as pas 5 minutash.
  Keto kinezkat psh s`i mbaj mend hic. mbase edhe s`i kam patur fare si libra.
  Kurse "bleta punetore" mos ka qene gje qe del shetitje kjo, bie shi dhe fshihet poshte kerpudhes?
  Apo eshte tjeter kjo?
  -

 17. #57
  Sa u kujtova per kinezet!
  Personazhi kryesor quhej LUPAN ose LU PAN. (lol) Ky ndertonte shtepi me nje kinez plak, pastaj ai me duket e dogji shtepine dhe Lupani e ndertoi vete...hahaha
  Titullin s'ia di, se libri s'kishte kapak.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 18. #58
  patriot Maska e shoku_tanku
  Antarsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiran
  Postime
  3,395
  iiiii,o kalamaja..po ata kinezet qe ndertuan antenen ne malin e dajtit.njeri ra nga maja e antenes,hengri buke me fiq edhe u shpall hero i punes socialiste...

 19. #59
  Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
  Antarsuar
  11-07-2009
  Postime
  373
  Mbaj mend ate teatrin me kukulla "Kozeta"... shume prekes.
  Pastaj ka qene dhe ai teatri "Qerosi", me duket dhe me ate kucedren (qe e imitonim ne me ate zerin e cjerre, lol).

  Persa i perket filmave vizatimore kane qene shume... me ka pelqyer me shume "Lepuri dhe breshka" dhe ai me burrin prej debore qe donin ta merrnin ne shtepi po ai me duket shkriu (se mbaj mend si e kishte emrin).

  Bete mire qe na i kujtuat.

  Se harrova... dhe teatri i Cufos dhe Tipit ka qene e bukur, sidomos ajo skena tek kuxhina...
  Ndryshuar pr her t fundit nga ♥ Ela ♥ : 04-09-2010 m 09:25

 20. #60
  -
  Antarsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,082
  Eeee une hyj ketu te pyes per titullin e nje filmi dhe me duket se e kujtova.
  "Enderra e Reres" (ose dicka e tille).
  Nqs e mbani mend, ka qene film i animuar (jo vizatimor) me nje djale (Toni?) qe eshte ne plazh, e ze gjumi dhe kur "zgjohet" shikon qe motren (Ela mos gaboj) ia kane rrembyer Gabuzhelet e reres. Ai fillon i ndjek dhe cliron motren.

  Batuta me e papare. babai qe e pyet "po kur u rrite kaq shume ti Toni?"
  "Kur u zgjova une, isha rritur" i pergjigjet ky.
  -

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •