Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  ostrogot Maska e proscriptor
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Islamizmi pedofil

  Pedofilia ėshtė e ligjėruar nė vendet islamike (euf. arabe) dhe mbrohet shprehimisht nga krerėt fetarė tė kėtyre vendeve qė dalin herė pas here dhe nė media pėr kėt punė.

  Ėshtė e kuptueshme qė racat e shkretėtirės kanė vlera morale tė ndryshme nga tė tonat dhe nuk i bėn pėrshtypje qė janė pedofilė, por ajo qė s'kuptoj ėshtė se si lejohet nė Shqipėri pėrhapja e literaturės islamike, e cila promovon pedofilinė?!

  Artikuj:

  Jemen: Njė grua 8-vjeēare kėrkon divorcin
  http://ateistet.org/lajme/jemen-nje-...erkon-divorcin

  Arabi: Njė grua 12-vjeēare kėrkon divorcin
  http://ateistet.org/lajme/arabi-nje-...erkon-divorcin

  Arabi: Njė gruaje 8-vjeēare i refuzohet divorci
  http://ateistet.org/lajme/arabi-nje-...uzohet-divorci

  Arabi: Myftiu i Madh lejon martesat e vajzave 10-vjeēare
  http://ateistet.org/lajme/arabi-myft...ave-10-vjecare

  Bosnje: Hoxha dėnohet pėr pedofili
  http://ateistet.org/lajme/bosnje-hoxha-denohet-pedofili

  Tetovė: Hoxha akuzohet pėr pedofili
  http://ateistet.org/lajme/tetove-hox...zohet-pedofili


  Video:
  Kurani:

  1. O ti pejgamber, kur t’i lėshoni gratė, lėshoni ato nė vigjilje tė fillimit tė pritjes sė tyre (nė kohėn e pastėrtisė sė tyre) dhe kohėn e pritjes mbanie mend mirė e kini frikė All-llahut, Zotit tuaj, dhe mos i nxirrni ato prej shtėpive tė tyre, e edhe ato tė mos dalin ndryshe vetėm nėse bėjnė ndonjė vepėr tė keqe tė vėrtetuar. Kėto janė dispozitat e All-llahut, e kush del jashtė dispozitave tė All-llahut, ai e ka dėmtuar vetveten. Ti nuk e di, All-llahu pas asaj mund tė tė jap diēka rishtazi.
  (...)
  4. E ato nga gratė tuaja tė cilave u ėshtė ndėrprerė cikli mujor (menstruacioni) nėse nuk e keni ditur, koha e pritjes sė tyre ėshtė tre muaj, e ashtu edhe ato qė ende nuk kanė pasur menstruacion. Ndėrkaq, pėr shtatzėnat afati i pritjes sė tyre ėshtė derisa tė lindin. E kush i frikėsohet All-llahut, Ai atij ia lehtėson punėn.
  5. Ky ėshtė vendim i All-llahut qė ua zbriti juve, e kush e ka frikė All-llahun, Ai atij ia shlyen tė kėqijat dhe ia shton shpėrblimin.

  http://www.iiu.edu.my/deed/quran/albanian/a65.html
  http://ateistet.org/forum/sh367-nr19


  Hadithet:

  I dini vetė historitė me Aishen.

 2. #2
  ostrogot Maska e proscriptor
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk e di kush e fshiu temėn, po kėto i thotė islamizmi, nuk i them unė. Pėrndryshe i bie tė fshini gjithė islamikėt nga forumi.

 3. #3
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  19-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Une spara futem tek keto nenforume se dihet cfare temash kane zakonisht. Edhe kjo qe hape nuk ben dallim.
  Por thjesht nga kurioziteti dua te di.
  Ato ajetet kuranore sidomos ato qe ke nenvizuar me te zeza , cfare lidhje kane me qellimin e temes qe hape?

 4. #4
  ostrogot Maska e proscriptor
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga proscriptor Lexo Postimin
  Pedofilia ėshtė e ligjėruar nė vendet islamike (euf. arabe) dhe mbrohet shprehimisht nga krerėt fetarė tė kėtyre vendeve qė dalin herė pas here dhe nė media pėr kėt punė.
  E shikon pra sa tolerant jane vendet islamike , mos thoni qe atje nuk ka te drejta...! Ndersa keto perendimoret akoma nuk e kan ligjeruar pedofiline

 6. #6
  ostrogot Maska e proscriptor
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njė tjetėr lajm se si islamizmi i kthen njerėzit nė pedofilė:

  Afganistan: Pedofilia si pasojė e islamizmit
  http://ateistet.org/lajme/afganistan...e-e-islamizmit

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Islamizmi pedofil

  Esht e vertete qe profetit i afrohej nje femije qe perdhunohej nga djajte por ai cytej nga ata. Djajte donin tia shisnin apo falnin kete femije gabrielit me qellim qe ta fusnin ne parajse duke prishur moralin e engjejve.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •